Ухвала
від 06.11.2024 по справі 147/1341/24
ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 147/1341/24

Провадження № 2/147/442/24

УХВАЛА

про залишення позову без руху

06 листопада 2024 року с-ще Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Дашівської селищної ради, про позбавлення батьківських прав,

в с т а н о в и в:

14 жовтня 2024 року представником позивача адвокатом Доля О.А. подано до суду в інтересах ОСОБА_1 позов до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Дашівської селищної ради, про позбавлення батьківських прав.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.10.2024 у справі №147/1341/24 (провадження 2/147/442/24) визначено головуючого суддю Мудрак А.М.

На виконання вимог ч.6 ст. 187 ЦПК України було надіслано запит щодо реєстрації місця проживання відповідача. Відповідно до отриманої інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання(перебування) фізичної особи відповідача, встановлено, що відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Перевіривши подану позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Згідно з ч.1ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.4ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Законом України «Про судовий збір»визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору (преамбула Закону).

Частина друга статті 3 цього Законумістить перелік об`єктів, за які не справляється судовий збір, а стаття 5перелік суб`єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання до суду позовів, заяв, скарг.

Звертаючись до суду позивачем заявлено позовні вимоги немайнового характеру, а саме позбавлення батьківських прав, водночас остання вважає, що підлягає звільненню від сплати судового збору на підставі п.14 ч.2ст. 3 Закону України «Про судовий збір».

Відповідно до п. 14. ч. 2ст. 3 ЗУ «Про судовий збір»судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.

Закон України «Про судовий збір»розмежовує поняття «позовна заява» та «заява». Відповідно до вказаної норми права визначено, що судовий збір не справляється за подання саме заяви, а не позовної заяви, оскільки законодавець розмежовує дані поняття.

Так, в пунктах 7-12, пункті 12-1, пункті 16 частини 2статті 3 Закону України «Про судовий збір»зазначається перелік категорій справ, за які не справляється судовий збір, і які підлягають розгляду в порядку окремого провадження, шляхом подання заяви.

В пунктах 1-6, пункті 15 частини 2статті 3 Закону України «Про судовий збір»зазначається щодо подачі заяв з процесуальних питань (скасування судового наказу, зміни чи встановлення способу, порядку і строку виконання рішення, поворот рішення, тощо).

Лише в п.13 ч. 2ст. 3 Закону України «Про судовий збір»визначено категорію справ позовного провадження, за яку при подачі позовної заяви позивачем не справляється судовий збір.

Таким чином, враховуючи, що позивач звернувся до суду саме з позовною заявою, а не із заявою, він не підпадає під дію п.14 ч.2ст. 3 Закону України «Про судовий збір», а тому не звільняється від сплати судового збору при подачі позовної заяви.

Згідно з п.3 ч.1ст. 5 Закону України «Про судовий збір»від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Натомість посилання позивача на п.14 ч.2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» не є підставою для звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір». Суд наголошує, що порушене позивачем у позові про позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав щодо малолітньої дитини ОСОБА_3 не є вимогою щодо захисту прав малолітніх чи неповнолітніх осіб. Звернення позивача до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав відповідача, не вирішує питання про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб, а стосується лише прав та обов`язків відповідача як батька дитини, яких останній може бути позбавлений у разі ухвалення рішення про задоволення позову, правові наслідки чого визначені у ст. 166 СК України, а отже вказане положення закону не підлягає до застосування у даній справі.

Відповідно дост. 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фінансовому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»встановлено, що у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня становить 3028,00 гривень.

Ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1211,20 грн (3028,00грн х 0,4).

Отже позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 1211,20 грн за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у Вінницькій області/Тростянець/22030101, Код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 37979858, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA188999980313151206000002844, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (ДСА України, 050).

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без до держання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків, а саме сплатити судовий збір, відповідно до ставок, визначенихЗаконом України «Про судовий збір».

Залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя.

Керуючись ст. ст.177,185 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Дашівської селищної ради, про позбавлення батьківських прав, залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання ним даної ухвали, роз`яснивши, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.М. Мудрак

СудТростянецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення06.11.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122816548
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —147/1341/24

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні