Рішення
від 06.11.2024 по справі 482/634/24
НОВООДЕСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

06.11.2024

Справа № 482/634/24

Номер провадження 2/482/513/2024

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 листопада 2024 року м. Нова Одеса

Новоодеський районний суд Миколаївської області у складі: головуючого судді Сергієнка С.А., за участю секретаря судових засідань Шведової Я.О., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Нова Одеса цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Костянтинівської сільської ради Миколаївського району, Миколаївської області про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом, -

В С Т А Н О В И В:

У березні 2024 року представник позивача звернувся до суду з позовом до Костянтинівської сільської ради Миколаївського району, Миколаївської області про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом.

У позовній заяві представник позивача посилався на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_2 .

Після його смерті відкрилася спадщина за заповітом, яка складалася із частки житлового будинку разом з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 і земельної ділянки площею 3,97 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Новопетрівської сільської ради Новоодеського район у Миколаївської області (нині Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області.

Інша частка вищевказаного будинку належала дружині ОСОБА_2 ОСОБА_3 .

Спадкоємцями ОСОБА_2 за заповітом є донька ОСОБА_1 та син ОСОБА_4 в рівних частках кожному по частці на будинок і по на земельну ділянку.

Спадщину після смерті ОСОБА_2 позивач та її брат прийняли, позивач отримала свідоцтва про право на спадщину за заповітом, а її брат - ОСОБА_4 свідоцтв про право на спадщину за заповітом не отримував.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер брат позивача - ОСОБА_4 , який являвся громадянином російської федерації.

03 червня 2010 року після смерті ОСОБА_3 за своїми спадковими правами вступили його дружина та двоє дітей, які подали заяву до Березовського нотаріального округу Кемеровської області рф.

До нотаріальних органів України останні заяв про прийняття спадщини на спадкове майно чоловіка та батька ОСОБА_3 , яке знаходиться на території України, таким чином згідно законодавства України спадщину не приймали.

При цьому, мати померлого сина ОСОБА_4 - ОСОБА_3 в строк, 12 травня 2013 року, відповідно до норм чинного законодавства України, через державного нотаріуса Новоодеської державної нотаріальної контори Новоодеського району Миколаївської області (нині Миколаївського району), звернулася із заявою про прийняття спадщини після смерті її сина ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в АДРЕСА_2 , РФ.

Вказану заяву було направлено до нотаріуса Березовського нотаріального округу Кемерівської області РФ Берднікової Ю.Е.

Як зазначає представник позивача, ОСОБА_3 вступила у свої спадкові права після смерті сина ОСОБА_4 на спадкове майно, а саме на 1/4 частину житлового будинку разом з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 та на 1/2 частину земельної ділянки площею 3,97 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області (нині Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області), які він успадкував після смерті батька ОСОБА_2 .

ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3 померла, після її смерті залишилося майно, а саме:

-1/2 частка у праві спільної часткової власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 та 1/4 частина цього ж житлового будинку, яку вона успадкувала після смерті сина ОСОБА_3 , а разом 2/3 частини;

-1/2 частини земельної ділянки площею 3,97 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області (нині Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області), яку вона успадкувала після смерті сина, ОСОБА_3 .

Відповідно до заповіту ОСОБА_3 , посвідченого секретарем Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області (нині Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області) від 21 вересня 2005 року, спадкоємцем зазначеного в заповіті майна є її донька позивач по справі ОСОБА_1 , спадкове майно складається з 1/2 частки у праві спільної часткової власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .

Спадщину за заповітом після смерті матері ОСОБА_3 на частку будинку прийняла її донька ОСОБА_1 , отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом від 06 грудня 2019 року.

Спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_3 її донька ОСОБА_1 прийняла, але свідоцтв не отримала, так, як нотаріус державної нотаріальної контори повідомив позивачу про те, що на території РФ є інші спадкоємці, у зв`язку з чим нотаріусом рекомендовано позивачу вирішувати питання в судовому порядку.

Посилаючись на вищевикладене, а саме що позивач прийняла спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_3 , до складу якої входить частка вищевказаного житлового будинку разом з господарськими будівлями та спорудами, розташований в АДРЕСА_1 та 1/2 частку земельної ділянки загальною площею 3,97 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області (нині Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області), яка складається з ділянки № НОМЕР_1 , кадастровий номер земельної ділянки 4824883900:06:004:0080 та ділянки №2, кадастровий номер земельної ділянки4824883900:05:001:0126 в межах, охоплених державним актом на право власності на земельну ділянку серії МК № 034335, виданого Новоодеською райдержадміністрацією 08 червня 2004 року, яке вона успадкувала після смерті свого сина ОСОБА_4 , який прийняв спадщину після смерті батька - ОСОБА_2 , але не отримав свідоцтва про право на спадщину і у подальшому помер, позивач просить суд визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на вищевказане спадкове майно.

Позивач та її представник у підготовче судове засідання не з`явилися, представник позивача подав до суду заяви про розгляд справи без їх участі та просив позов задовольнити.

Представник відповідача Костянтинівської сільської ради Миколаївського району, Миколаївської області у підготовче судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, у якій позовні вимоги позивача визнав повністю та просив розглядати справу без його участі.

У зв`язку з викладеним, судом ухвалено рішення про розгляд справи у відсутність сторін, на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно доч.2ст.247ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши обставини справи, перевіривши їх письмовими доказами суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Новопетрівське, Новоодеського (тепер Миколаївського) району, Миколаївської області помер ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 від 19.05.2008 року, виданим Новопетрівською сільською радою Новоодеського району Миколаївській області.

Після його смерті відкрилася спадщина за заповітом від 01.11.2006 р.,, яка складалася із частки житлового будинку разом з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , належного спадкодавцю ОСОБА_2 відповідно до свідоцтва про право власності серії НОМЕР_3 від 28.04.2004 р., виданого виконкомом Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області і земельної ділянки площею 3,97 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області (нині Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області), яка складається з ділянки № НОМЕР_1 , кадастровий номер земельної ділянки 4824883900:06:004:0080 та ділянки №2, кадастровий номер земельної ділянки4824883900:05:001:0126, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії МК № 034335, виданим на ім`я ОСОБА_2 Новоодеською райдержадміністрацією 08 червня 2004 року.

Як встановленоіз дослідженоїсудом спадковоїсправи №463/08,розпочатої післясмерті ОСОБА_2 ,який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ,спадщину післясмерті ОСОБА_2 за вищевказанимзаповітом прийняли ОСОБА_1 та син ОСОБА_4 в рівних частках кожному по частці на будинок і по на земельну ділянку.

Як встановлено судом, позивач отримала свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті батька - ОСОБА_2 на вищевказане спадкове майно, що підтверджено свідоцтвами про право на спадщину за заповітом від 25.07.2011 р., посвідченого державним нотаріусом Новоодеської державної нотаріальної контори за № 1-1542 та №299, а її брат - ОСОБА_4 свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті батька - ОСОБА_2 на 1/4 частку будинку та часту земельної ділянки не отримував.

Відповідно до свідоцтва про право власності, виданого виконкомом Новопетрівської сільської ради 28 квітня 2004 року за № 157, зареєстрованого в Комунальному підприємстві "Новоодеське БТІ» 28 квітня 2004 року, номер запису № 906 в книзі № 9 - ОСОБА_3 , належить 1/2 частки у праві спільної сумісної власності на майно подружжя, набуте подружжям за час шлюбу та складається з житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що знаходяться в АДРЕСА_1 .

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер брат позивача - ОСОБА_4 , який являвся громадянином російської федерації.

03 червня 2010 року після смерті ОСОБА_3 за своїми спадковими правами вступили його дружина та двоє дітей, які подали заяву до Березовського нотаріального округу Кемеровської області РФ.

До нотаріальних органів України останні заяв про прийняття спадщини на спадкове майно чоловіка та батька ОСОБА_3 , яке знаходиться на території України не подавали.

Так, Верховний Суд у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду розглянув справу, в якій вказав, що у випадку, коли спадкодавець на час смерті проживав за межами України, і до складу спадщини входять права на нерухоме майно, яке знаходиться на території України, прийняття спадщини відбувається шляхом звернення до українського нотаріуса, за місцем знаходження нерухомого майна в Україні.

Якщо спадкоємець не подав у визначений законом строк українському нотаріусу за місцем знаходження нерухомого майна в Україні заяву про прийняття спадщини, він не може вважатись таким, що прийняв спадщину.

Прийняття спадщини за межами України не свідчить про прийняття спадщини, яка знаходиться в Україні.

Такий факт не має юридичного значення для спадкування права па нерухоме майно, розташоване на території України (справа №398/1796/20 постанова від 13 березня 2023 р.)

Таким чином, дружина та діти ОСОБА_4 не можуть вважатися такими, що прийняли спадщину на належне їхньому батьку та чоловікові майно.

При цьому, мати померлого сина ОСОБА_4 - ОСОБА_3 в строк, 12 травня 2013 року, відповідно до норм чинного законодавства України, а саме, саме ст. 71 Закону України "Про міжнародне приватне право" та ст. 1269 ЦК України через державного нотаріуса Новоодеської державної нотаріальної контори Новоодеського району Миколаївської області (нині Миколаївського району), звернулася із заявою про прийняття спадщини після смерті її сина ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в АДРЕСА_2 , РФ.

Вказану заяву було направлено до нотаріуса Березовського нотаріального округу Кемеровської області РФ Берднікової Ю.Е, що підтверджено матеріалами спадкової справи № 179/2010 на майно спадкодавця ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ..

Тобто, у відповідності до норм ст. 1269 ЦК України, ОСОБА_3 прийняла спадщину після смерті сина ОСОБА_4 на спадкове майно, а саме на 1/4 частину житлового будинку разом з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 та на 1/2 частину земельної ділянки площею 3,97 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області (нині Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області), яке ОСОБА_4 успадкував після смерті батька - ОСОБА_2 , але не отримав на нього свідоцтво про право на спадщину за заповітом.

При цьому, свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті сина ОСОБА_3 також не отримала.

ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3 померла, після її смерті залишилося спадкове майно, а саме:

-1/2 частка у праві спільної часткової власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 ;

-1/4 частини житлового будинку разом з господарськими будівлями та спорудами, розташований в АДРЕСА_1 , який вона успадкувала після смерті сина ОСОБА_3 ;

-1/2 частини земельної ділянки площею 3,97 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області (нині Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області), яку вона успадкувала після смерті сина, ОСОБА_3 .

Відповідно до заповіту ОСОБА_3 , посвідченого секретарем Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області (нині Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області) від 21 вересня 2005 року, спадкоємцем зазначеного в заповіті майна є її донька позивач по справі ОСОБА_1 .

Спадкове майно складається з 1/2 частки у праві спільної часткової власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .

Спадщину за заповітом після смерті матері ОСОБА_3 прийняла її донька ОСОБА_1 , яка отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом від 06 грудня 2019 року за № 1-2055, що підтверджено матеріалами спадкової справи № 113/2019 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_3 .

Спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_3 її донька ОСОБА_1 прийняла, але свідоцтв не отримала, так, як нотаріус державної нотаріальної контори повідомив позивачу про те, що на території рф є інші спадкоємці, у зв`язку з чим нотаріусом рекомендовано позивачу вирішувати питання в судовому порядку, що підтверджено письмовими доказами, дослідженими судом.

Інших спадкоємців після смерті ОСОБА_3 окрім позивача немає.

Тобто, не успадкованими за законом після смерті ОСОБА_3 залишилися частка житловогобудинку разомз господарськимибудівлями таспорудами,розташований в АДРЕСА_1 та 1/2частку земельноїділянки загальноюплощею 3,97га дляведення товарного сільськогосподарськоговиробництва,яка розташованана територіїНовопетрівської сільської радиНовоодеського районуМиколаївської області(ниніКостянтинівської сільської радиМиколаївського районуМиколаївської області),яка складаєтьсяз ділянки № НОМЕР_1 ,кадастровий номерземельної ділянки4824883900:06:004:0080та ділянки№2,кадастровий номерземельної ділянки4824883900:05:001:0126в межах,охоплених державним актом на право власності на земельну ділянку серії МК № 034335, виданого Новоодеською райдержадміністрацією 08 червня 2004 року, яке вона успадкувала після смерті свого сина ОСОБА_4 , який прийняв спадщину після смерті батька - ОСОБА_2 , але не отримав свідоцтва про право на спадщину і в подальшому, помер.

За правилами ст.ст.1216,1217 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно ст. ст. 1223,1245 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у ст.ст. 1261- 1265 Цього Кодексу, на загальних підставах.

Ст. 1218 ЦК України передбачає, що до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внас4ідок його смерті.

Положеннями ст. 1225 ЦК України визначено, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

За правилами ст.ст. 1269,1270 ЦК України спадкоємець вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він протягом шести місяців з часу відкриття спадщини, подав заяву про прийняття спадщини.

При цьому, за правилами ст.ст. 1268,1269 ЦК України спадкування за заповітом чи за законом, в тому числі і обов`язкової частки є правом, а не обов`язком спадкоємця. У зв`язку з чим такі особи мають реалізувати своє право шляхом здійснення визначених законом дій щодо прийняття спадщини, та, відповідно, або можуть відмовитися від реалізації нього, в тому числі, не вчиненням дій, направлених на прийняття спадщини у визначеному законом порядку.

Згідно ч.ч. 3, 5 ст. 1266 ЦК України, племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони, були живими на час відкриття спадщини. Якщо спадкування за правом представлення здійснюється кількома особами, частка їхнього померлого родича ділиться між ними порівну.

Згідно ч. 1 ст. 1278 ЦК України частки кожного спадкоємця у спадщині є рівними, якщо спадкодавець у заповіті сам не розподілив спадщину між ними.

За роз`ясненнями Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 р. «Про судову практику у справах про спадкування», право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на нерухоме майно в тому числі: у випадку наявності заповіту - до осіб, що визначені у заповіті, а за його відсутності - до спадкоємців за законом у порядку черговості. За відсутності умов для одержання свідоцтва про право на спадщину, або у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину спадкоємець має право пред`явити вимоги про визнання права на спадщину у судовому порядку за правилами позовного провадження.

В силу ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати документа, який засвідчує його право власності.

Потреба у застосуванні такого способу виникає тоді, коли наявність суб`єктивного права власника не підтверджено відповідними доказами, не визнається іншими особами або ними оспорюється (пункт 37 Постанови № 5 Пленуму ВССУ від 7 лютого 2014 року «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав»).

Позивачка є дочкою ОСОБА_3 , яка прийняла у встановлений законом строк спадщину після смерті свого сина ОСОБА_4 ,але неоформила її,і якийприйняв спадщинупісля смертібатька - ОСОБА_2 ,але неотримав свідоцтвапро правона спадщину,яка в передбачений законом строк звернулася до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, заведено спадкову справу № 113/2019 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_3 , але не має можливості оформити свої спадкові права у позасудовий спосіб.

Відповідно донаведеного,оскільки позивачє єдинимспадкоємцем ОСОБА_3 законом,яка прийняласпадщину,тобто,позивач довела своєправо наспадщину танеможливість отриманнясвідоцтва проправо наїї отриманняу позасудовомупорядку,то їїпозовні вимогипро визнанняправа власностіна 1/4житлового будинкуразом згосподарськими будівлямита спорудами,розташований в АДРЕСА_1 та на1/2частку земельноїділянки загальноюплощею 3,97га дляведення товарного сільськогосподарськоговиробництва,яка розташованана територіїНовопетрівської сільської радиНовоодеського районуМиколаївської області(ниніКостянтинівської сільської радиМиколаївського районуМиколаївської області),яка складаєтьсяз ділянки № НОМЕР_1 ,кадастровий номерземельної ділянки4824883900:06:004:0080та ділянки№ НОМЕР_4 ,кадастровий номерземельної ділянки4824883900:05:001:0126в межах,охоплених державним актом на право власності на земельну ділянку серії МК № 034335, виданого Новоодеською райдержадміністрацією 08 червня 2004 року підлягають задоволенню.

Згідно положень ч.4 ст. 200 та ч.4 ст.206 ЦПК України, суд у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Як встановлено судом, визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб..

Суд приходить до висновку, що визнання права власності за позивачем на спадкове майно не порушить прав інших осіб, тому позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 7, 10, 89, 158, 258, 259, 263-265 ЦПК України суд, -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Костянтинівської сільської ради Миколаївського району, Миколаївської області про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_5 в порядку спадкування за законом, право власності на 1/4 частку житлового будинку разом з господарськими будівлями та спорудами, розташований в АДРЕСА_1 , після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ,РНОКПП НОМЕР_5 в порядкуспадкування зазаконом правовласності на 1/2частку земельноїділянки загальноюплощею 3,97га дляведення товарного сільськогосподарськоговиробництва,яка розташованана територіїНовопетрівської сільської радиНовоодеського районуМиколаївської області(ниніКостянтинівської сільської радиМиколаївського районуМиколаївської області),яка складаєтьсяз ділянки № НОМЕР_1 ,кадастровий номерземельної ділянки4824883900:06:004:0080та ділянки№2,кадастровий номерземельної ділянки4824883900:05:001:0126в межах,охоплених державним актом на право власності на земельну ділянку серії МК № 034335, виданого Новоодеською райдержадміністрацією 08 червня 2004 року після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвали суду не були вручені у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення виготовлено 06.11.2024 року.

Головуючий суддя: С.А.Сергієнко

СудНовоодеський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення06.11.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122817580
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —482/634/24

Рішення від 06.11.2024

Цивільне

Новоодеський районний суд Миколаївської області

Сергієнко С. А.

Рішення від 04.11.2024

Цивільне

Новоодеський районний суд Миколаївської області

Сергієнко С. А.

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Новоодеський районний суд Миколаївської області

Сергієнко С. А.

Ухвала від 09.04.2024

Цивільне

Новоодеський районний суд Миколаївської області

Сергієнко С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні