Справа № 496/5316/24
Провадження № 1-кс/496/2382/24
У Х В А Л А
23 жовтня 2024 року м.Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Біляївка клопотання слідчого СВ Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024162250000556 від 13.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із вказаним клопотанням. Свої вимоги мотивує тим, що 09.08.2024, приблизно о 14:10 год., на перехресті вул. Тираспольська і вул. Соборна с. Великий Дальник в Одеському районі Одеської області відбулося зіткнення автомобіля «ВАЗ 2107», реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_4 і мопеда «HONDA DIO», без реєстраційного номерного знаку (номер рами НОМЕР_2 ), під керуванням водія ОСОБА_5 , внаслідок чого останньому спричинені тілесні ушкодження. 13.08.2024 слідчим відділом Одеського районного управління поліції № 2 ГУНП в Одеській області внесено відомості про вказану дорожньо-транспортну пригоду до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024162250000556, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України. Під час проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що постраждалого ОСОБА_5 з отриманими тілесними ушкодженнями внаслідок зазначеної дорожньо-транспортної пригоди госпіталізовано до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської міської ради, де він перебував на стаціонарному лікуванні з 09.08.2024 по 30.09.2024. З метою забезпечення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищевказаного кримінального провадження, зокрема для отримання відомостей, які є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень, заподіяних внаслідок вказаної дорожньо-транспортної пригоди постраждалому ОСОБА_5 , на виконання вимог п. 2 ч. 2 ст. 242 КПК України, виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи. Проведення зазначеної експертизи можливо після надання судово-медичному експерту для ознайомлення оригіналів всіх медичних документів, пов`язаних з лікуванням ОСОБА_5 у зв`язку з отриманням ним тілесних ушкоджень внаслідок дорожньо-транспортної пригоди 09.08.2024, які складалися лікарями КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської міської ради. У зв`язку з чим, необхідно отримати тимчасовий доступ до цих документів. Оригінали зазначених медичних документів знаходяться у володінні посадових осіб КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської міської ради, де постраждалий ОСОБА_5 перебував на стаціонарному лікуванні.
Слідчий до судового засідання не з`явився, але на адресу суду надіслав заяву в якій просив розглянути справу без його участі, на задоволені вимог наполягав.
Дослідивши надані суду матеріали клопотання, приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, вважаю, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Клопотання, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
Згідно з ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідим доведено ту обставину, що документи перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської міської ради, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, і неможливість отримати відомості в інший спосіб, у зв`язку з чим необхідно надати тимчасовий доступ до документів.
Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Одеського РУП №2 ГУ НП в Одеській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити.
Надати ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, що можуть становити лікарську таємницю, а саме до оригіналів медичної документації (медичної карти стаціонарного хворого, рентгенівських знімків, КТ-знімків, МРТ-знімків тощо) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які перебувають в Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської міської ради за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю тимчасового вилучення (здійснення їх виїмки) оригіналів зазначених медичних документів в уповноважених посадових осіб вказаного медичного закладу
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, але заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122818561 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Біляївський районний суд Одеської області
Драніков С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні