Іванівський районний суд Одеської області
Іванівський районний суд Одеської області
Справа № 499/799/24
Провадження № 2/499/417/24
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
04 листопада 2024 року селище Іванівка
Іванівський районний суд Одеської області в складі: головуючого судді Погорєлова І. В., секретаря Дібрової О. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в залі суду в селищі Іванівка Березівського району Одеської області цивільну справу за позовом Органу опіки та піклування Коноплянської сільської ради до ОСОБА_1 про відібрання дітей від матері без позбавлення її батьківських прав та стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Іванівського районного суду Одеської області із позовною заявою, в якій просить: відібрати дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у матері ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , без позбавлення її батьківських прав, а також стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти на утримання малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/3 частки доходу, але не менше 50% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку щомісячно, до досягнення дитиною повноліття на користь опікуна або дитячого державного закладу, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є матір`ю малолітніх дітей: - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Мати одна виховує дітей. Батько дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , помер. Діти навчаються в Богунівському ліцеї Кононлянської сільської ради. Діти до школи інколи приходять неохайні, брудні. Матір неодноразово викликали до школи, проводили співбесіди щодо сімейного виховання та належного виконання батьківських обов`язків. Останнім часом мати не реагувала на виклики, зв`язатися з нею неможливо, від допомоги відмовляється. Сім`я ОСОБА_1 перебуває па обліку в Комунальній установі «Центр надання соціальних послуг» Коноплянської сільської ради як сім`я, що опинилася в складних життєвих обставинах. Основними ознаками та чинниками, що спричинили складні життєві обставини в родині, є малозабезпеченість, незабезпечення дітей належним харчуванням, низький батьківський потенціал. Потреби дітей задовольняються частково. Основними ознаками та чинниками, що спричиняють складні життєві обставини в родині, є невиконання матір`ю батьківських обов`язків. Мати офіційно ніде не працює, на обліку в центрі зайнятості не перебуває. Основним доходом родини є державна соціальна допомога дитини померлого годувальника. Під час здійснення соціального супроводу сім`ї ОСОБА_1 фахівцями Центру надання соціальних послуг в родину неодноразово здійснювалися виїзди, з матір`ю проводилися бесіди, надавалися рекомендації щодо покрашення способу життя, зміни поведінки, свого ставлення до виховання дітей. Але зміни па краще не відбуваються, матір на всі побажання, нарікання щодо належного догляду та виховання дітей ставиться безвідповідально та бездіяльно.
Будинок, в якому проживає родина, потребує капітального ремонту. В кімнатах немає світла, відсутнє водопостачання. Стіни та стеля облуплені. Опалення пічне, але пічка знаходиться в аварійному стані та непридатна для експлуатації. Приготування їжі не здійснюється через несправність електроплити. Працівниками служби у справах дітей та КУ «ЦНСП» була надана електроплита, від якої мати відмовилася. В зв`язку з необхідністю родині неодноразово надавалася допомога продуктами харчування та одягом для дітей та матері. В родину ОСОБА_1 фахівцями центру було здійснено більше 15 виїздів, але матері вдома не було. 25.06.2024 року ОСОБА_1 було знайдено та проведено бесіду щодо недопущення перебування дітей без догляду більше, ніж на 4 години. Матір після бесіди пробула вдома з дітьми 2 дні, але й надалі продовжила залишати їх без нагляду. Матір на рекомендації та зауваження фахівців не реагує та продовжувала залишати дітей без нагляду. Під час відсутності матері діти знаходяться вдома без нагляду дорослих, мати постійно залишає дітей вдома самих, йде з дому зранку і повертається пізно ввечері, вдома їсти не готує. Діти брудні, не доглянуті, не мають навичок догляду за собою, продуктами харчування не забезпечені, харчуються переважно тим, що дають сусіди. До сільської ради надходили усні скарги від сусідів щодо старшого сина ОСОБА_5 , який без дозволу дорослих заходить в чужі подвір`я.
Під час чергового виїзду комісії, 02.07.204 року, вранці близько 8 год., мати з дітьми знаходилася вдома, діти та мати були брудні, продукти харчування в будинку відсутні. З матір`ю було проведено бесіду щодо можливості покращення ситуації в сім`ї, запропоновані різні способи допомоги, але вона навідріз відмовилася від запропонованої допомоги. їй було запропоновано оформити в відділі соціального захисту населення Коноплянської сільської ради державну соціальну допомогу, як малозабезпечена сім`я, від чого вона відмовилася, позиваючись на те, що їй нічого не потрібно і що вона загубила свій паспорт та свідоцтва про народження дітей, але поновлювати їх теж не хоче.
Відповідачка свої проблеми не визнає та не виявляє зацікавленості до змін, жінка не приділяє ніякої уваги вихованню та утриманню дітей. Мати своїми діями та бездіяльністю відносно дітей становить загрозу для дітей.
У зв`язку з ухиленням матері ОСОБА_1 від виконанням батьківських обов`язків дітей було взято па первинний облік дітей, які залишилися без батьківського піклування. З моменту відібрання дітей та проживання їх у тітки, мати не змінила свій спосіб життя: продовжує покидати місце проживання вранці на цілий день, йде у невідомому напрямку, не цікавиться дітьми. Відповідачка не прикладає зусиль для покращення своїх умов проживання, зміни способу життя, та факторів, що призвели до складних життєвих обставин. Фахівці з соціальної роботи неодноразово здійснювали виїзд до ОСОБА_1 , але за місцем проживання вона постійно відсутня, провести відповідну робота та допомогти жінці не є можливим.
Ухвалою судді від 31 липня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від "26" вересня 2024 р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Представник позивача ОСОБА_6 надала заяву, в якій просила розглянути справу без її участі, наполягала на позовних вимогах.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, хоча про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, відзиву на позов не подала, про поважність причин неприбуття в судове засідання не повідомила.
Дослідивши письмові матеріали справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, розглянувши справу в межах заявлених вимог, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог.
При розгляді справи судом встановлені такі фактичні обставини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є матір`ю малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження дитини, серія НОМЕР_1 , актовий запис №109, виданим Іванівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області 14.02.2018 року та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження дитини: серія НОМЕР_2 , актовий запис № 209, виданим Іванівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області 14.02.2018 року.
Батько дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , номері ІНФОРМАЦІЯ_5 , що підтверджується свідоцтвом про смерть, серія НОМЕР_3 , актовий запис № 31, виданим 17.01.2018 року Іванівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області.
Діти навчаються в Богунівському ліцеї Коноплянської сільської ради. Відповідно до довідки навчального закладу від 04.07.2024 року № 27, діти до інколи приходять неохайні, брудні. Матір неодноразово викликали до школи, проводили співбесіди щодо сімейного виховання та належного виконання батьківських обов`язків. Останнім часом маги не реагувала на виклики, зв`язатися з нею неможливо, від допомоги відмовляється.
Сім`я ОСОБА_1 перебуває па обліку в Комунальній установі «Центр надання соціальних послуг» Коноплянської сільської ради як сім`я, що опинилася в складних життєвих обставинах. Відповідно до початкової оцінки потреб сім`ї Винник, складеного КУ «Центр надання соціальних послуг» від 25.09.2023-28.09.2023 року , при постановці сім`ї на облік, основними ознаками та чинниками, що спричинили складні життєві обставини в родині є малозабезпеченість, незабезпечення дітей належним харчуванням, низький батьківський потенціал. Потреби дітей задовольняються частково. Наявні проблеми та обставини певною мірою порушують нормальну життєдіяльність дітей.
Рішенням відділу соціального захисту населення Коноплянської сільської ради про надання/відмову в наданні соціальних послуг від 04.10.2023 року №53 сім`ї надається соціальна послуга - соціальний супровід сімей в складних життєвих обставинах, натуральна допомога.
З метою визначення необхідної соціальної допомоги, методів втручання, спрямованих на покращання ситуації в сім`ї або поведінки її членів в ході здійснення соціального супроводу сім`ї фахівцями з соціальної робити було проведено повторне оцінювання потреб сім`ї, складене КУ «Центр надання соціальних послуг» Коноплянської сільської ради 24.05.2024- 29.05.2024 року. Відповідно до висновку оцінки потреб, основними ознаками та чинниками, що спричиняють складні життєві обставини в родині, є невиконання матір`ю батьківських обов`язків.
Під час здійснення соціального супроводу сім`ї ОСОБА_1 фахівцями Центру надання соціальних послуг в родину неодноразово здійснювалися виїзди, з матір`ю проводилися бесіди, надавалися рекомендації щодо покрашення способу життя, зміни поведінки, свого ставлення до виховання дітей. Але зміни па краще не відбуваються, матір на всі побажання, нарікання щодо належного догляду та виховання дітей ставиться безвідповідально та бездіяльно, про що свідчить копія картки обліку падання послуг.
В зв`язку з необхідністю родині неодноразово надавалася допомога продуктами харчування та одягом для дітей та матері, що підтверджується копіями протоколів Гуманітарного штабу при Коноплянській сільській раді, відомостями та заявами від 10.05.2022 року, від 16.05.2022, від 12.05.2023 року, від 14.08.2023 року.
З метою перевірки умов проживання та здійснення профілактичних бесід з гр. ОСОБА_1 працівниками служби у справах дітей Коноплянської сільської ради спільно з КУ «Центр надання соціальних послуг» Коноплянської сільської ради проводилися обстеження житлово-побутових умов сім`ї, що підтверджується актами обстеження житлово-побутових умов проживання, складених при відвідуваннях сім`ї від 25.09.2023 року, 17.06.2024 року, 21.06.2024 року, від 02.07.2024 року.
Згідно листа КУ « Центр надання соціальних послуг» Коноплянської сільської ради від 02.07.2024 р. №97/01-01 в період з 01.06.2024 року в родину ОСОБА_1 фахівцями центру було здійснено більше 15 виїздів, але матері вдома не було. 25.06.2024 року ОСОБА_1 було знайдено та проведено бесіду щодо недопущення перебування дітей без догляду більше, ніж на 4 години. Матір після бесіди пробула вдома з дітьми 2 дні, але й надалі продовжила залишати їх без нагляду. Матір на рекомендації та зауваження фахівців не реагує та продовжувала залишати дітей без нагляду.
Відповідно до інформації КУ «Центр надання соціальних послуг» Коноплянської сільської ради від 11.07.2024 року № 99/01-01 за період з травня по липень 2024 року ОСОБА_1 регулярно залишає своє місце проживання зранку до пізньої ночі. Під час виїздів фахівців з соціальної роботи в різні години дня (в неробочий та вихідні дні) її не вдається знайти.
Під час чергового виїзду комісії, 02.07.204 року, вранці близько 8 год., мати з дітьми знаходилася вдома, діти та мати були брудні, продукти харчування в будинку відсутні. З матір`ю було проведено бесіду щодо можливості покращення ситуації в сім`ї, запропоновані різні способи допомоги, але вона навідріз відмовилася від запропонованої допомоги. їй було запропоновано оформити в відділі соціального захисту населення Коноплянської сільської ради державну соціальну допомогу, як малозабезпечена сім`я, від чого вона відмовилася, позиваючись на те, що їй нічого не потрібно і що вона загубила свій паспорт та свідоцтва про народження дітей, але поновлювати їх теж не хоче, про що свідчить копія письмового пояснення.
Відповідно до інформації КНП «Іванівський медичний центр» Іванівської селищної ради від 15.07.2024 року № 352 02.07.2024 року ОСОБА_1 була обстежена лікарем- психіатром КНП «Іванівський медичний центр». Після проведеного обстеження встановлено діагноз: розумова відсталість легкого ступеню. Погребує стаціонарного обстеження в КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я».
Відповідно до актів проведення оцінки рівня безпеки дитини від 02.07.2024 року, складеного службою у справах дітей Коноплянської сільської ради рішенням виконавчого комітету Коноплянської сільської ради від 02.07.2024 року № 128 дітей було відібрано від матері ОСОБА_1 . Наказом служби у справах дітей від 02.07.2024 року № 69/2024 дітей тимчасово за заявою влаштовано в сім`ю тітки ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
У зв`язку з ухиленням матері ОСОБА_1 від виконанням батьківських обов`язків щодо дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , наказами служби у справах дітей Коноплянської сільської ради № 67/2024 від 02.07.2024 року та № 68/2024 від 02.07.2024 було взято па первинний облік дітей, які залишилися без батьківського піклування.
За інформацією Відділення поліції № 1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області від 03.07.2024 року №62.2/3954 ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 статті 184 КУпАП (ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей).
Ухилення відповідача від виконання батьківських обов`язків проявляється в незабезпеченні нею необхідних умов для життя та розвитку дітей, так як мати кожного дня залишаючи дітей самих, йде з дому, що підтверджується протоколами бесіди з сусідами від 11.07.2024 року з гр. ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 .
Згідно характеристики, наданої Коноплянською сільською радою від 15 липня 2024 року № 61, на ОСОБА_1 надходили скарги від односельців по неналежному виконанню батьківських обов`язків.
Комісією з питань захисту прав дитини Коноплянської сільської ради 12 липня 2024 року було прийнято рішення «Про доцільність відібрання дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у матері ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , без позбавлення її батьківських прав».
Рішенням виконавчого комітету Коноплянської сільської ради від 17.07.2024 року № 129 затверджено висновок органу опіки та піклування «Про доцільність відібрання малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у матері ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , без позбавлення її батьківських прав»
При ухваленні рішення суд виходить з такого.
Згідно з частиною третьою статті 51 Конституції України сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Відповідно до частини першої, п`ятої статті 5 Сімейного кодексу України (далі - СК України) держава охороняє сім`ю, дитинство, материнство, батьківство, створює умови для зміцнення сім`ї; ніхто не може зазнавати втручання в його сімейне життя, крім випадків, встановлених Конституцією України.
Частиною першою статті 8 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Виховання в сім`ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці (частина перша статті 12 Закону України «Про охорону дитинства»).
У частині сьомій статті 7 СК України передбачено, що дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно з частинами першою-четвертою статті 150 СК України батьки зобов`язанні виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, свої Батьківщини, піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя, поважати дитину.
Відповідно до частини першої статті 155 СК України здійснення батьками своїх прав та виконання обов`язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.
Згідно з пунктами 2-5 частини першої статті 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва.
Відповідно до частини першої статті 170 СК України суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках, передбачених пунктами 2-5 частини першої статті 164 цього Кодексу, а також в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров`я і морального виховання. У цьому разі дитина передається другому з батьків, бабі, дідові, іншим родичам - за їх бажанням або органові опіки та піклування. Під час ухвалення рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них без позбавлення їх батьківських прав суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім`ї (особи) у разі здійснення такого супроводу.
Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) зауважив, що оцінка загальної пропорційності будь-якого вжитого заходу, що може спричинити розрив сімейних зв`язків, вимагатиме від судів ретельної оцінки низки факторів та залежно від обставин відповідної справи вони можуть відрізнятися. Проте, необхідно пам`ятати, що основні інтереси дитини є надзвичайно важливими. При визначенні основних інтересів дитини у кожному конкретному випадку необхідно враховувати дві умови: по-перше, у якнайкращих інтересах дитини буде збереження її зв`язків із сім`єю, крім випадків, коли сім`я виявляється особливо непридатною або явно неблагополучною; по-друге, у якнайкращих інтересах дитини буде забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагополучним (пункт 100 рішення ЄСПЛ від 16 липня 2015 року у справі «Мамчур проти України»).
Якщо рішення мотивується необхідністю захистити дитину від небезпеки, має бути доведено, що така небезпека справді існує. При ухваленні рішення про відібрання дитини від батьків може виникнути необхідність врахування низки чинників. Можливо, потрібно буде з`ясувати, наприклад, чи зазнаватиме дитина, якщо її залишать під опікою батьків, жорстокого поводження, чи страждатиме вона через відсутність піклування, через неповноцінне виховання та відсутність емоційної підтримки, або визначити, чи виправдовується встановлення державної опіки над дитиною станом її фізичного або психічного здоров`я. З іншого боку, той факт, що дитина може бути поміщена в середовище, більш сприятливе для її виховання, не виправдовує примусового відібрання її від батьків. Такий захід не можна також виправдовувати виключно посиланням на ненадійність ситуації, адже такі проблеми можна вирішити за допомогою менш радикальних засобів, не вдаючись до роз`єднання сім`ї, наприклад, забезпеченням цільової фінансової підтримки та соціальним консультуванням (пункт 50 рішення ЄСПЛ від 18 грудня 2008 року у справі «Савіни проти України»).
В ході розгляду даної справи позивачем доведено належними та допустимими доказами факт тривалого ухилення відповідача ОСОБА_1 від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню дітей.
Суд, встановивши, що ОСОБА_1 фактично відмовилась виконувати свої батьківські обов`язки, усі її дії протягом тривалого часу по відношенню до дітей є непослідовними, нерегулярними та мінливими, відсутність її бажання проживати із дітьми, та надавши відповідну правову оцінку відсутності позитивних змін у ставленні матері до виконання своїх обов`язків, а також виходячи з пріоритету якнайкращих інтересів дітей з метою охорони їх фізичного і психічного здоров`я, забезпечення нормального розвитку та права на освіту, дійшов висновку про наявність підстав для відібрання дітей від матері без позбавлення її батьківських прав, оскільки така міра, на даний час, відповідає найкращим інтересам дітей.
На переконання суду, заслуховування думки дітей (тих із них, які за віком можуть висловити свою думку), передбачене статтею 171 СК України, за встановлених у справі обставин, є не доцільним, так як відповідач тривалий час не проживає із дітьми та не виявляє такого бажання. Навіть у разі заперечення дітей щодо їх відібрання від матері, суд не може їх повернути матері, яка не бажає з ними проживати. Це буде прямо суперечити інтересам дітей. В такому разі, спілкування суду із дітьми призведе лише до додаткового їх психологічного травмування та не буде сприяти завданню цивільного судочинства у даній справі (стаття 2 ЦПК України).
При цьому, ОСОБА_1 не втрачає прав та обов`язків щодо дітей, обумовлених походженням. Мати не позбавлена права звернутися до суду з вимогою про повернення дітей, якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дітей.
Відповідно до частини четвертої статті 170 СК України при задоволенні позову про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав суд вирішує питання про стягнення з них аліментів на дитину.
Статтею 180 СК України передбачено, що батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до частини третьої статті 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно з частиною першою статті 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідно до частини другої статті 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
За умовами ст. 191 СК України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
При встановлених обставинах, ураховуючи, що діти на період окремого проживання від матері потребують не лише догляду, а й матеріальної підтримки, а матір зобов`язана утримувати своїх дітей, суд дійшов висновку про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання дітей у заявленому позивачем розмірі, 1/3 частки доходу, але не менше 50% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку щомісячно, до досягнення дитиною повноліття на користь опікуна або дитячого державного закладу, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду.
Відповідно до статті 430 ЦПК України слід допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць.
В силу вимог ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь держави слід стягнути 6056,00 грн. судового збору (3028,00 грн. за позовну вимогу про відібрання дітей та 3028,00 грн. за позовну вимогу про стягнення аліментів).
Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 81, 141, 263, 265, 273, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Органу опіки та піклування Коноплянської сільської ради (с. Конопляне, вул. 30-річчя Перемоги, 70, Березівський район, Одеська область; ЄДРПОУ: 04378439) до ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ; фактично проживає: АДРЕСА_3 ; РНОКПП: НОМЕР_4 ) про відібрання дітей від матері без позбавлення її батьківських прав та стягнення аліментів задовольнити.
Відібрати дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від матері ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , без позбавлення її батьківських прав.
Стягувати з ОСОБА_1 на користь опікуна або дитячого державного закладу аліменти на утримання малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,у розмірі 1/3 частини всіх видів доходів (заробітку) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду (18.07.2024 року) до досягнення старшою дитиною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Якщо після досягнення повноліття старшою дитиною учасники справи не звернуться до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, стягувати з ОСОБА_1 на користь опікуна або дитячого державного закладу аліменти на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/4 частини всіх видів доходів (заробітку) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 29 квітня 2031 року і до досягнення ОСОБА_3 повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Рішення суду підлягає до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 6056 (шість тисяч п`ятдесят шість) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду у 30-денний строк з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 04.11.2024 року.
СуддяІгор ПОГОРЄЛОВ
Суд | Іванівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122818576 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Іванівський районний суд Одеської області
Погорєлов І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні