Ухвала
від 05.11.2024 по справі 357/13495/24
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/13495/24

Провадження № 2/357/5118/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"05" листопада 2024 р. cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Цуранов А.Ю., перевіривши матеріали цивільної справи за позовною заявою Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«Олександрійський,1»до:1) ОСОБА_1 ;2) ОСОБА_2 ;3) ОСОБА_3 ;4) ОСОБА_4 ,про стягненнязаборгованості,

В С ТА Н О В И В :

До Білоцерківського міськрайонного суду Київської області за підписом голови правління ОСББ «Олександрійський,1» Ірини Петрівської, надійшла вказана позовна заява.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями вказану справу передано судді Цуранову А.Ю.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, слід виходити з наступного.

За приписами ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Звернення до суду не є беззаперечним і повинно відбуватись за правилами визначеними процесуальним законом.

Статтями 175 та 177 ЦПК України визначені вимоги до позовної заяви.

Так, відповідно ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Позовна заява підписана та направлена до суду «головою правління ОСББ «Олександрійський,1» Іриною Петрівською».

Згідно виписки з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань, керівником ОСББ «Олександрійський-1» є ОСОБА_5 , яка має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори. Обмеження щодо наявності представництва від імені юридичної особи не зазначені. Органами управління юридичної особи є загальні збори, правління.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Згідно з ч. 1 ст.4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання.

Згідно з ч. 2 ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» вищим органом управління об`єднання є загальні збори.

Відповідно до ч. 17 ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для керівництва поточною діяльністю об`єднання обирається правління.

Згідно з ч. 19 ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» до компетенції правління відноситься: підготовка кошторису, балансу об`єднання та річного звіту; здійснення контролю за своєчасною сплатою співвласниками внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно з законодавством; розпорядження коштами об`єднання відповідно до затвердженого загальними зборами об`єднання кошторису; укладення договорів про виконання робіт, надання послуг та здійснення контролю за їх виконанням; ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності про діяльність об`єднання; скликання та організація проведення загальних зборів співвласників або зборів представників; призначення письмового опитування співвласників та утворення відповідної комісії для його проведення.

Вищевказаний перелік повноважень, якими наділений орган правління об`єднання та які виконуються без доручення загальних зборів, є вичерпним та не містить повноважень на звернення правління, з власної ініціативи, до суду в разі відмови співвласника своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» статут об`єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства. У статуті має бути визначено, зокрема, статутні органи об`єднання, їхні повноваження та порядок формування.

До позовної заяви ОСББ «Олександрійський,1» додано, зокрема статут ОСББ «Олександрійський - 1».

Відповідно до п. 3.9 статуту до компетенції правління відноситься: підготовка кошторису, балансу та річного звіту об`єднання; здійснення контролю за своєчасною сплатою співвласниками об`єднання внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно з чинним законодавством; розпорядження коштами об`єднання відповідно до затвердженого загальними зборами об`єднання кошторису; укладання договорів із суб`єктами підприємництва, які виконують роботи, в тому числі будівельні, надають житлово-комунальні та інші послуги на суми, що не перевищують, та здійснення контролю за їх виконанням. В випадку перевищення суми договору правління попередньо (до їх укладання) погоджує ці договори на загальних зборах; ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності про діяльність об`єднання; скликання та організація проведення загальних зборів співвласників об`єднання, або зборів представників, у тому числі які можуть бути обрані від об`єднання за рішенням загальних зборів; призначення письмового опитування співвласників та утворення відповідної комісії для його проведення.

Вказаний перелік повноважень, якими наділений голова правління об`єднання і які здійснюються без доручення загальних зборів, не містить повноважень на звернення голови правління до суду з власної ініціативи.

Відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків, об`єднання має право звертатися до суду в разі відмови співвласника, зокрема, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі.

Вищевказана норма закону узгоджується з п. 2.10 статуту ОСББ «Олександрійський-1».

Згідно з ч. 2 ст. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» реалізація прав об`єднання, визначених цією статтею, здійснюється його правлінням за дорученням загальних зборів та відповідно до статуту об`єднання.

Таким чином, рішення про звернення ОСББ до суду з відповідним позовом, в разі відмови співвласника, зокрема своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені Законом та статутом об`єднання внески і платежі, приймається виключно загальними зборами ОСББ.

Однак, будь-яких доказів прийняття загальними зборами ОСББ «Олександрійський -1» рішення про звернення об`єднання до суду з відповідним позовом в разі відмови споживачів (відповідачів), які є співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені Законом та статутом об`єднання внески і платежі, а також доручення виконання даного рішення голові правління і доказів наявності у голови правління повноважень самостійно вирішувати питання щодо звернення до суду з відповідним позовом ОСББ «Олександрійський-1» в суді, в тому числі підписувати позов від імені об`єднання, до матеріалів позовної заяви не додано.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно з ч. 3 ст. 58 ЦПК України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до ч. 14 ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» правління є виконавчим органом об`єднання і підзвітне загальним зборам.

Згідно з ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Стаття 185 ЦПК України входить до вищевказаної глави та визначає підстави залишення позовної заяви без руху та повернення заяви.

Так, відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Враховуючи, що до позовної заяви не додано належним чином оформлених документів, які б підтверджували надання повноважень голові правління ОСББ «Олександрійський, 1» Ірині Петрівській права підпису процесуальних документів, які подаються до суду, та які могли б надати можливість суду перевірити обсяг наданих повноважень, вважаю, що позовна заява підлягає поверненню, як така, що підписана особою, яка не має права її підписувати.

Також необхідно звернути увагу, що позов поданий саме ОСББ «Олександрійський, 1» (після слова «Олександрійський» міститься кома), натомість надана до позову виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та статут свідчить про існування іншої юридичної особи - ОСББ «Олександрійський - 1» (після слова «Олександрійський» міститься дефіс/тире).

Слід роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду.

Керуючись ст. 13, 60, 175, 185, 260, 353 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Олександрійський, 1» - повернути разом з доданими до неї документами.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її підписання (складення), має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Суддя А. Ю. Цуранов

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення05.11.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122822355
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом

Судовий реєстр по справі —357/13495/24

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Цуранов А. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні