ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua
2/381/2115/24
381/5075/24
Ухвала
про залишення позовної заяви без руху
04листопада 2024року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Осаулова Н.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Друга Фастівська державна нотаріальна контора Київської області, про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім`єю без реєстрації шлюбу, визнання права власності на майно у порядку спадкування,
в с т а н о в и в :
У жовтні2024року доФастівського міськрайонногосуду Київськоїобласті надійшла зазначена позовна заява.
Під час вивчення матеріалів справи було встановлено, що позовна заява подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Так, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна міститизазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюється.
Позивач звернулася до суду з вимогами, серед іншого, про визнання права власності на квартири та автомобіль. Між тим, ціна позову позивачем не визначена.
П. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, встановлено, що у позовах про визнання права власності на майно, ціна позову визначається вартістю майна.
При цьому, у п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, -дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності (ч. 1 ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»).
З огляду на те, що позовна заява не містить ціну позову, відсутні докази на підтвердження її розміру (звіт про оцінку майна), а відтак відсутня можливість перевірки розмір судового збору, який підлягає сплаті позивачем при зверненні до суду із вимогами про визнання права власності.
При цьому, не долучено до позову документів, які підтверджують неможливість провести оцінку майна на підставі документів, наявних у позивача на даний час.
Крім того, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (ч. 4 ст. 177 ЦПК України).
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач сплатила судовий збір у розмірі 1211,20 грн. При цьому, нею заявлено вимоги немайнового характеру (встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім`єю без реєстрації шлюбу) та майнового характеру (про визнання права власності).
За ч. 2 ст. 185 ЦПК України, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Законом України «Про судовий збір»).
Згідно із Законом України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру,яка поданафізичною особою судовий збір справляється в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до суду позовної заяви майнового характеру,яка поданафізичною особою судовий збір сплачується в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить суд встановити факт проживання однією сім`єю, як чоловіка та дружини без реєстрації шлюбу та визнати за нею право власності на спадкове майно. Тобто, позивачем заявлено вимоги немайнового та майнового характеру. Сплачено при цьому 1211,20 грн. судового збору лише за вимогу немайнового характеру.
У той же час, з огляду на обсяг вимог майнового характеру, судовий збір має становити не менше 1211,20 грн. та не має перевищувати 15 140,00 грн.
Судовий збір за вимоги майнового характеру (про визнання права власності) має бути сплачено за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК уКиїв.обл/Фастівська міс/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 37955989, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA878999980313191206000010854, кодкласифікації доходів бюджету22030101.
Тому, позивачу необхідно надати звіти про оцінку майна, які підтверджують дійсну його вартість, у відповідності до цього вказати ціну позову та у залежності від вартості майна, надати суду оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених уі177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Друга Фастівська державна нотаріальна контора Київської області, про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім`єю без реєстрації шлюбу, визнання права власності на майно у порядку спадкування, залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Київського апеляційного суду відповідно достатей 354-355 Цивільного процесуального кодексу України.
Суддя: Осаулова Н.А.
Суд | Фастівський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122822909 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Фастівський міськрайонний суд Київської області
Осаулова Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні