Справа №534/2733/24
Провадження №1-в/534/133/24
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 листопада 2024 року м. Горішні Плавні
Комсомольський міський судПолтавської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , лікаря-психіатра ОСОБА_5 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Горішні Плавні Полтавської області заяву лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Лікарні інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_5 , про зміну застосування примусових заходів медичного характеру стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
установив:
До суду звернувся лікар-психіатр Комунального некомерційного підприємства «Лікарні інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_5 , про зміну застосування примусових заходів медичного характеру стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки висновком комісії лікарів-психіатрів №106 від 25.10.2024 підтверджено обґрунтованість рішення про припинення застосування ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
У судовому засіданні лікар-психіатр заяву підтримав та просив суд її задовольнити.
Прокурор та захисник в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечили, оскільки доцільність припинення застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 підтверджено висновком лікарської комісії.
Заслухавши пояснення прокурора, захисника, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру здійснюється за письмовою заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), де тримається дана особа. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Відповідно до ч.2 ст.95 КК України особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу.
Як вбачається з матеріалів справи ухвалою Київського районного суду м.Полтава від 18.04.2024 ОСОБА_6 змінено примусовий захід медичного характеру з лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Відповідно до ч.3 ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу» питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Як вбачається з висновку комісії лікарів-психіатрів №106 від 25.10.2024, враховуючи покращення психічного стану, стабілізацію психічного процесу та відсутність суспільно-небезпечних тенденцій в поведінці хворого, лікарська комісія рекомендує припинити ОСОБА_6 застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов до висновку, що Комунального некомерційного підприємства «Лікарні інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_5 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_6 підлягає до задоволення.
Керуючись ст.95 КК України, ст.ст.512, 514 КПК України, ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу», -
постановив:
Заяву лікаря-психіатраКомунального некомерційногопідприємства «Лікарніінтенсивного лікуванняІ рівням.Горішні Плавні»Горішньоплавнівської міськоїради Кременчуцькогорайону Полтавськоїобласті ОСОБА_5 ,про змінузастосування примусовихзаходів медичногохарактеру стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , задовольнити.
Припинити застосування відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Комсомольський міський суд Полтавської області протягом 7 днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_7
Суд | Комсомольський міський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122823310 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Комсомольський міський суд Полтавської області
Морозов В. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні