№ 566/176/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2024 року селище Млинів Рівненської області
Млинівський районний суд Рівненської області
в складі : головуючого судді Феськова П.В.
при секретарі: Подолець Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Млинів Рівненської області справу за позовом ОСОБА_1 до Підлозцівської сільської ради Дубенського району Рівненської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2024 року представник позивача ОСОБА_1 адвокат Макара О.Є. звернулася в суд з позовом до Підлозцівської сільської ради Дубенського району Рівненської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Луцьк Волинської області помер батько позивача - ОСОБА_2 . Після його смерті залишилося спадкове майно, яке знаходиться на території Підлозцівської сільської ради, а саме - житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований по АДРЕСА_1 . При зверненні в нотаріальну контору для отримання свідоцтва про право власності на спадкове майно за законом позивачу було відмовлено у його видачі по тій причині, що відсутні правовстановлюючі документи на вищезгаданий будинок.
Просить суд визнати за нею право власності на спадкове майно, а саме: житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що знаходяться по АДРЕСА_1 , що залишилися після смерті її батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судове засідання позивач та її представник не з`явилися, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. (а.с.65-66).
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, звернувся до суду з письмовою заявою в якій вказав, що Підлозцівська сільська рада Дубенського району Рівненської області позовні вимоги визнає в повному обсязі. Просить справу розглядати за його відсутності. (а.с.47).
Дослідивши письмові докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 26 жовтня 2022 року, підтверджується, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 74 роки, про що в Книзі реєстрації смертей зроблено відповідний актовий запис №2080. (а.с.6).
Як вбачається з копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 14.08.1974 року батьками позивача є ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . (а.с.7)
Після укладення шлюбу з ОСОБА_4 позивач змінила прізвище з ОСОБА_5 на ОСОБА_6 , що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 від 27.01.1996. (а.с.8)
Як вбачається з копії свідоцтва про право на спадщину за законом від 28.08..2023 року спадкоємцем зазначеного в свідоцтві майна ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 є його дочка ОСОБА_1 . Спадщина, на яку видано свідоцтво складається з 1/5 частки у праві власності на квартиру АДРЕСА_2 . (а.с.9)
Відповідно до довідки Підлозцівської сільської ради Дубенського району №25 від 08.03.2023 згідно погосподарської книги №3 особовий рахунок №0500601 будинок АДРЕСА_1 рахується за ОСОБА_2 . Помер в 2022 році. (а.с.11)
Згідно технічного паспорта на житловий будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами ОСОБА_2 є власником житлового будинку по АДРЕСА_1 . (а.с.12-16)
Відповідно до постанови державного нотаріуса Першої луцької державної нотаріальної контори Волинської області про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 06.02.2024 року вих.№248/02-31 ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок, що знаходяться по АДРЕСА_1 , що залишилися після смерті батька ОСОБА_2 в зв`язку з відсутністю належного правовстановлюючого документа. (а.с.17-18).
Частиною 1 статті 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Однією з таких підстав є спадкування майна, в тому числі за законом та заповітом відповідно до статті 1217 ЦК України.
У відповідності до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно п. 4.15 глави 10 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (затвердженого наказом №296/5 Мінюсту від 22.02.2012 року), видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.
Відповідно до абз.3 п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» №7 від 30.05.2008 року, у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст.1218 ЦК України).
За правилами встановленими в ст.1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Згідно ч.1 ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу (стаття 1258 ЦК України).
За правилами встановленими в ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Як встановлено судом, позивач є спадкоємцем першої черги після смерті її батька, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 14.08.1974 року. (а.с.7)
Інших спадкоємців, які б претендували на спадщину, що відкрилась після смерті спадкодавця в суді не встановлено.
Таким чином, беручи до уваги неможливість оформлення спадкових прав у встановленому законом порядку, враховуючи що відповідач не заперечує проти задоволення позову, що не суперечить закону, не порушує законних прав чи інтересів інших осіб, суд вважає, що позов слід задовольнити.
На підставі 15, 328, 392, 1217, 1222, 1258, 1261 ЦК України, керуючись ст. ст. 7, 8, 18, 76, 81, 133, 141, 206, 263-265, 273, 280, 354 ЦПК України , суд ,-
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до Підлозцівської сільської ради Дубенського району Рівненської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (РНОКПП НОМЕР_4 ), зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 , право власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходяться по АДРЕСА_1 та залишилися після смерті її батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Апеляційну скаргу може бути подано протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення суду до Рівненського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя П.В.Феськов
Суд | Млинівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122823640 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Млинівський районний суд Рівненської області
Феськов П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні