Ухвала
від 05.11.2024 по справі 710/1533/24
ШПОЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 710/1533/24

Номер провадження 2/710/627/24

УХВАЛА

про відкриття провадження у цивільній справі

05.11.2024 м. Шпола

Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Сивокінь С.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) інтереси якого представляє адвокат Борзяк Вікторія Антонівна до Топильнянської сільської ради (вул. Довгалівська (колишня Леніна), с. Топильна, Звенигородський, Черкаська) про визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

16.10.2024 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшов вказаний позов.

Предмет позову: визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом. Підставою подачі позову вказано, що при видачі свідоцтва про право на спадщину не був врахований заповіт.

Ухвалою судді Шполянського районного суду Черкаської області від 21.10.2024 позовну заяву було залишено без руху.

31.10.2024 від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків.

Відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суд встановив, що позов поданий і відповідає порядку, встановленомуст. 175-177ЦПК України, судовий збір сплачений, справа підсудна Шполянському районному суду Черкаської області, підстав для відмови у відкритті провадження по справі, повернення позову чи залишення його без розгляду немає.

Відповідно до ч. 2ст. 19 ЦПК України,цивільне судочинствоздійснюється заправилами,передбаченими цимКодексом,у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Ці правила визначаються ухвалою суду про відкриття провадження.

Ознайомившись із матеріалами справи, суд вважає, що у зв`язку із характером спірних правовідносин та предметом доказування, для повного та всебічного встановлення обставин справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.

Відповідно до ч.1 ст.196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Крім того позивач разом із позовною заявою подав клопотання про витребування доказів, у якому міститься прохання витребувати у Черкаського обласного державного нотаріального архіву, копію належним чином завіреної, спадкової справи після померлого ОСОБА_2 .

В обґрунтування зазначено, що відповідно до листа Третьої Черкаської державної нотарілаьної контори від 28.05.2024 №336/01-16 позивача повідомлено, що спадкова справа після померлого ОСОБА_2 , передана на зберігання до Черкаського обласного державного нотаріального архіву. Діюче законодавство України не передбачає можливості для позивача права на отримання копії спадкової справи.

Згідно пунктів 7,8 ст.8 Закону України «Про нотаріат», довідки про вчинені нотаріальні дії та копії документів, що зберігаються у нотаріуса, видаються нотаріусом виключно фізичним та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії. Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв`язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу, а також на обґрунтовану письмову вимогу державного виконавця, приватного виконавця за виконавчим провадженням з обов`язковим зазначенням номера виконавчого провадження та реквізитів виконавчого документа, на підставі якого здійснюється виконавче провадження.

Згідно зі ст.84ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Ураховуючи предмет заяви та обставини, які підлягають доказуванню у цій справі, з метою об`єктивного розгляду справи, вважаю за доцільне, клопотання про витребування доказів задовольнити.

Цивільна справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження згідно ст. 274 ЦПК України, а тому суд визначає дату підготовчого засідання.

Керуючись ст. 175, 187, 189-196, 212, 274, 353, 355 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про визнання права власності на спадкове майно.

Розгляд цивільної справи проводити за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання на 02.12.2024 о 15:00 годині в приміщенні Шполянського районного суду Черкаської області (адреса: вул. Соборна, 36 б, м.Шпола, Черкаська область).

Задовольнити клопотання позивача про витребування доказів.

Витребувати від:

Черкаського обласного державного нотаріального архіву належним чином завірену спадкової справи № 132/2007 померлого ОСОБА_2 , яка була заведена нотаріусом Третьої Черкаської державної нотаріальної контори.

Зобов`язати посадовихосіб Черкаськогообласного державногонотаріального архіву удесяти денний строк з моменту отримання цієї ухвали, надати суду зазначений доказ.

Роз`яснити посадовим особам Черкаського обласногодержавного нотаріальногоархіву , що відповідно до ст.84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення копії цієї ухвали має право подати відзив на позовну заяву відповідно до ст. 178 Цивільного процесуального кодексу України.

Роз`яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів позивачу повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду . До відзиву повинні бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання відзиву) позивачу.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1ст.193ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Сторонам направити копію ухвали про відкриття провадження у справі.

Роз`яснити сторонам, що у разі неявки сторони без поважних причин або неповідомлення причин неявки, з`ясування обставин у справі буде проводитися на підставі доказів, про подання яких було заявлено до початку розгляду справи по суті.

Роз`яснити, що заява про виклик свідка та клопотання про витребування доказів мають бути подані в підготовчому засіданні. До клопотання повинні бути долучені відомості про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, яка бере участь у справі. До клопотання про забезпечення позову додається документ про плату судового збору.

Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, у випадках та порядку, передбачених ст. 212 ЦПК України.

Повідомити учасників по справі, що інформацію щодо справи, що розглядається вони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет на сторінці «http://sh.ck.court.gov.ua».

У судове засідання викликати сторін.

Ухвала набирає законноїсили змоменту їїпідписання суддеюі оскарженню не підлягає.

Суддя С.С. Сивокінь

СудШполянський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення05.11.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122824726
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —710/1533/24

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Сивокінь С. С.

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Сивокінь С. С.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Сивокінь С. С.

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Сивокінь С. С.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Сивокінь С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні