Справа №173/2107/24
Провадження №2-о/173/85/2024
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2024 р. Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
В складі: головуючого судді - Петрюк Т.М.
При секретареві - Рудовій Л.В
За участю: присяжних - Бондаря І.С., Бутрович К.С
Заявників - ОСОБА_1, ОСОБА_2
Розглянувши у відкритому судовому засіданні, за правилами окремого провадження, в місті Верхньодніпровську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 і ОСОБА_2 , заінтересована особа: орган опіки і піклування - виконавчий комітет Вільногірської міської ради Дніпропетровської області про усиновлення малолітньої дитини,-
ВСТАНОВИВ:
27.06.2024 року до суду звернулися заявники, ОСОБА_1 і ОСОБА_2 , заінтересована особа: орган опіки і піклування - виконавчий комітет Вільногірської міської ради Дніпропетровської області із заявою про усиновлення дітей.
Ухвалою судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 28.06.2024 року відкрите провадження у справі та справу призначено до розгляду за правилами окремого провадження з викликом учасників розгляду справи на 16.10.2024 року.
Учасникам розгляду справи роз`яснені права та обов`язки у відповідності до ст. 43, 44, 49 ЦПК України.
16.10.2024 року в судовому засідання оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Згідно заявлених вимог заявники просять постановити рішення про усиновлення ними малолітньої дитини, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Долинське П`ятихатського району Дніпропетровської області.
Змінити прізвище усиновленій дитині, з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_8 », по батькові з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_8 », місце народження з «Долинське П`ятихатського району Дніпропетровської області» на «м. Дніпро», ім`я « ОСОБА_3 », дату та місце народження залишити без змін.
Записати їх батьками усиновленої дитини.
В обґрунтування заявлених вимог заявники посилаються на наступне: вони бажають усиновити малолітню дитину, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка рішенням виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 28.08.2023 року № 324/)/7-23 влаштована до родини патронатного вихователя ОСОБА_9
ІНФОРМАЦІЯ_2 вони одружились. Їх шлюб зареєстрований Красногвардійським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції у Дніпропетровській області.
За станом здоров`я мати власних дітей вони не можуть і бажають усиновити дитину, позбавлену батьківського піклування.
ОСОБА_1 , працює робітком комплексного обслуговування і ремонту будинків у ФОП ОСОБА_10 , ОСОБА_2 , працює на посаді контролера водопровідного господарства (приватного сектору) у комунальному підприємстві «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради, мають щомісячний стабільний дохід, достатній для утримання дитини.
Захворювань, які перешкоджають утриманню та вихованню дитини вони не мають, пройшли поглиблений медогляд, на обліку у лікаря - нарколога та лікаря-психіатра не перебувають.
Відповідно до висновків про стан здоров`я, наданих КНП «Дніпровським центром первинної медико-санітарної допомоги № 7 ДМР» від 21.03.2024 року, за станом здоров`я можуть бути усиновлювачами.
Відповідно до витягу з інформаційно-аналітичної системи « Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», вони до кримінальної відповідальності не притягувались, не знятої та непогашеної судимості не мають в розшуку не перебувають.
За місцем своєї роботи кожен з них характеризується позитивно.
Вони разом проживають за адресою: АДРЕСА_1 у будинку, який належить ОСОБА_1 , на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 11.01.2022 року серії НКР № 989495, зареєстрованого в реєстрі за № 1-8. Їх будинок загальною площею 114.8 кв.м. в тому числі жилою 62.8 кв.м. складається з п`яти жилих кімнат, кухні, санвузла. Житло відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам, має необхідні комунікації: водопостачання, газопостачання, опалення через газовий котел, в будинку просторо, чисто та затишно, є побутова техніка та необхідні меблі.
Для усиновленої дитини вони планують облаштувати окрему кімнату.
Вони пройшли навчання за програмою підготовки кандидатів у прийомні батьки. За результатами навчання отримали рекомендації щодо можливості усиновлення однієї або двох дітей будь-якої статі віком від народження до 9-ти років.
Вони перебувають на обліку кандидатів в усиновлювачі в управлінні-службі у справах дітей Центральної адміністрації Дніпровської міської ради від 03.07.2023 року № 8\2023, з порядком здійснення усиновлення та його правовими наслідками ознайомлені.
На підставі направлення служби у справах дітей Дніпровської обласної державної адміністрації від 22.05.2024 року № 106/24 в присутності головного спеціаліста служби у справах дітей Вільногірської міської ради вони встановили контакт з малолітньою, ОСОБА_3 , про що складений акт про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною від 27.05.2024 року.
Мати дитини - ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та батько - ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , позбавлені батьківських прав рішенням Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 29.11.2023 року.
Малолітня - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 перебуває на первинному обліку в Службі у справах дітей Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 19.01.2024 року та на обліку дітей, які можуть бути усиновлені, має статус дитини, позбавленої батьківського піклування, відповідно до рішення виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 17.01.2024 року № 26/0/7-24.
Відповідно до висновку про стан здоров`я фізичний та розумовий розвиток дитини КНЗ «Вільногірський центр первинної медико-санітарної допомоги» ВМС» від 22.01.2024 року ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 має захворювання Н-52, міопія легкого ступеню очей, фізичний та психомоторний розвиток згідно віку, щеплення за віком. З результатами медичних висновків вони ознайомлені.
У даний час дитина перебуває в родині патронатного вихователя ОСОБА_9 , відповідно до рішення виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області.
Між ними та малолітньою дитиною - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , налагодився контакт, дитина надала усну та письмову згоду на усиновлення ними у присутності начальника служби у справи дітей Вільногірської міської ради Дніпропетровської області.
Патронатний вихователь, ОСОБА_9 , надала письмову згоду на усиновлення ними дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Відповідно до висновку № 02-12-1837/0/2-24 від 13.06.2024 року орган опіки і піклування Вільногірської міської ради вважає усиновлення заявниками малолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , доцільним та таким, що відповідає інтересам дитини.
Відповідно до ст. 211 СК України вони можуть бути усиновителями. Перешкод для усиновлення дитини, передбачених ст. 212 СК України у них немає, що й стало підставою звернення до суду.
В судовому засіданні заявники ОСОБА_1 , і ОСОБА_2 , вимоги за поданою заявою підтримали в повному обсязі, давши пояснення фактично установлені матеріалами справи. Також пояснили, що вони перебувають в зареєстрованому шлюбі, власних дітей не мають, тому прийняли рішення про усиновлення дитини. Вони пройшли навчання по підготовці в усиновителі. В подальшому познайомились з дитиною, ОСОБА_3 , між ними виникла взаємна симпатія. На даний час вони взяли ОСОБА_3 до себе в сім`ю, створили належні умови для її проживання та виховання. Дитина відвідує школу. Дівчинка має захворювання очей та вони вживають заходи до її лікування. Вони відчувають велику радість від того, що дитина проживає з ними і вони є щасливою сім`єю.
Заінтересована особа, представник Вільногірської міської ради , в судове засідання не з`явився, подавши заяву про розгляд справи у відсутність її представника.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов`язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.
Відповідно до вимог ст. 55 Конституції України кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.
Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку , встановленому цим кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів
Завданням суду при здійсненні правосуддя, в силу ст. 2 Закону України Про судоустрій і статус суддів є забезпечити кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною радою України.
За змістом положень вказаних норм, розпорядження своїм правом на захист є диспозитивною нормою цивільного законодавства, яке полягає у наданні особі, яка вважає свої права порушеними, невизнаними або оспорюваними, можливості застосувати способи захисту, визначені законом або договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, держави та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором
При цьому, предметом позову є матеріально-правова вимога позивача до відповідача, а підставою - посилання на належне йому право, юридичні факти, що призвели до порушення цього права, та правове обґрунтування необхідності його захисту.
Отже, виходячи із наведеного, на момент звернення із тим чи іншим позовом, права та інтереси, на захист яких поданий позов вже мають бути порушені, невизнані або оспорювані особою, до якої пред`явлений позов, тобто, законодавець пов`язує факт звернення до суду із наявністю вже порушених прав та інтересів позивача. Метою ж позову є розгляд спору і захист вже порушених, невизнаних або оспорюваних суб`єктивних прав або законних інтересів позивача.
Суд, заслухавши пояснення учасників розгляду справи, вивчивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, приходить до таких висновків.
Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.
Правовідносини, що виникли у заявника та заінтересованих осіб виникли із сімейних правовідносин з усиновлення дитини.
Судом встановлено, що заявники, громадяни України, ОСОБА_1 ,.і ОСОБА_2 , бажають усиновити малолітню дитину - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується їх спільною заявою, поданою до служби у справах дітей Вільногірської міської ради 30.05.2024 року
Судом встановлено, що дитина, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яку бажають усиновити заявники, є дитиною позбавленою батьківського піклування.
Так, мати дитини - ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 і батько - ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , позбавлені батьківських прав відносно дитини, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рішенням Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 29.11.2023 року, що підтверджується копією рішення суду .
Малолітня - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 перебуває на первинному обліку в Службі у справах дітей Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 19.01.2024 року та на обліку дітей, які можуть бути усиновлені, має статус дитини, позбавленої батьківського піклування, відповідно до рішення виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 17.01.2024 року № 26/0/7-24, що підтверджується рішенням ради.
На час подання заяви про усиновлення дитина перебуває в родині патронатного вихователя ОСОБА_9 ,, відповідно до рішення виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 28.08.2023 року № 325/0/7-23, що підтверджується рішенням ради.
Заявники перебувають в зареєстрованому шлюбі з 02 грудня 2011 року вони одружились. Шлюб між заявниками зареєстрований Красногвардійським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції у Дніпропетровській області, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб.
За станом здоров`я мати власних дітей заявники не можуть і бажають усиновити дитину, позбавлену батьківського піклування.
Відповідно до ст. 207 СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина. Усиновлення дитини проводиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Відповідно до ч. 1 ст. 208 СК України усиновленою може бути дитина. Згідно зі статтею 6 Сімейного Кодексу України, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.
Крім того, відповідно до ч. 1, ч.2 ст. 211 СК України - усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини.
Згідно з п.4 ч. 1 ст. 219 СК України - Усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони: позбавлені батьківських прав щодо дитини, яка усиновлюється;
Статтею 218 СК України передбачено, що для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.
Відповідно до ст. 224 СК України - суд постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити. При дотримані всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини. Суд постановляючи рішення про усиновлення повнолітньої особи, враховує мотиви, на підставі яких особи бажають усиновлення, можливість їхнього спільного проживання, їхній сімейний стан та стан здоров`я, а також інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до п. 6 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 року N 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» вбачається, що вирішуючи заяву по суті, суд зобов`язаний перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги ч. 1 - 3 ст. 218 СК щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.
Відповідно до ст.. 225 СК України -Усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Відповідно до ст. 229 СК України, особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.
Як встановлено в судовому засіданні заявник ОСОБА_1 , працює робітком комплексного обслуговування і ремонту будинків у ФОП ОСОБА_10 . Заявниця ОСОБА_2 , працює на посаді контролера водопровідного господарства (приватного сектору) у комунальному підприємстві «Дніпроводканал» Дніпровської міської ради заявники мають щомісячний стабільний дохід, достатній для утримання дитини, що підтверджується довідками з місця роботи та про розмір заробітної плати.
Захворювань, які перешкоджають утриманню та вихованню дитини заявники не мають, пройшли поглиблений медогляд, на обліку у лікаря - нарколога та лікаря-психіатра не перебувають, що підтверджується наданими суду медичними висновками та довідками.
Відповідно до висновків про стан здоров`я, наданих КНП «Дніпровським центром первинної медико-санітарної допомоги № 7 ДМР» від 21.03.2024 року, за станом здоров`я заявники можуть бути усиновлювачами.
Відповідно до витягу з інформаційно-аналітичної системи « Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», заявники до кримінальної відповідальності не притягувались, не знятої та непогашеної судимості не мають в розшуку не перебувають.
За місцем своєї роботи кожен із заявників характеризується позитивно, що підтверджується копіями характеристик.
Заявники разом проживають за адресою: АДРЕСА_1 у будинку, який належить заявникові, ОСОБА_1 , на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 11.01.2022 року серії НКР № 989495, зареєстрованого в реєстрі за № 1-8. Будинок заявників має загальну площу 114.8 кв.м. в тому числі жилою 62.8 кв.м. Складається із п`яти жилих кімнат, кухні, санвузла. Житло відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам, має необхідні комунікації:водопостачання, газопостачання, опалення через газовий котел, в будинку просторо, чисто та затишно, є побутова техніка та необхідні меблі, що підтверджується актом обстеження матеріально побутових умов від 26.04.2023 року.
Для усиновленої дитини заявники планують облаштувати окрему кімнату та за доводами заявників в судовому засідання, вони облаштували кімнату для дитини, оскільки дитина на час розгляд справи проживає у їхній сім`ї.
Заявники пройшли навчання за програмою підготовки кандидатів у прийомні батьки. За результатами навчання отримали рекомендації щодо можливості усиновлення однієї або двох дітей будь-якої статі віком від народження до 9-ти років, що підтверджується довідкою тренінгового центру № 141/2023 від 26.06.2023 року.
Заявники перебувають на обліку кандидатів в усиновлювачі в управлінні-службі у справах дітей Центральної адміністрації Дніпровської міської ради від 03.07.2023 року № 8/2023, з порядком здійснення усиновлення та його правовими наслідками ознайомлені.
На підставі направлення служби у справах дітей Дніпровської обласної державної адміністрації від 22.05.2024 року № 106/24 в присутності головного спеціаліста служби у справах дітей Вільногірської міської ради заявники встановили контакт з малолітньою дитиною, ОСОБА_3 , про що складений акт про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною від 27.05.2024 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 211 СК України Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років.
Різниця у віці між заявниками та дитиною, яку вони бажають усиновити складає більше 15 років.
Оскільки батьки дитини позбавлені батьківських прав по відношенню до дитини, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , їх згода на усиновлення дитини не вимагається відповідно до положень ст. 219 СК України.
Також судом встановлено, що на час усиновлення дитина, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває в родині патронатного вихователя ОСОБА_9 .. яка надала письмову заяву про те, що не заперечує проти усиновлення дитини заявниками.
Малолітня дитина, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , також надав письмову згоду бути усиновленою заявниками. При цьому дитина разом із заявниками під час розгляду справи перебувала в залі судового засідання. Дівчинка була гарно вбрана, весела, розкута. При поставленні дитині запитань щодо її бажання бути усиновленою, дитина не відповідала, але посміхалась та ховалась за заявників. При цьому заявники пояснили, що дитина сором`язлива і відразу не йде на контакт з незнайомими їй людьми. Проте із поведінки дитини вбачалось, що дитина добре ставиться до заявників, відчуває захист з їх сторони, оскільки при зверненні до неї суду ховалась за заявників та обіймала їх. Таке ставлення дитина виявляла як до заявника, ОСОБА_1 , так і до заявниці ОСОБА_2 . З самими заявниками дитина вільно спілкувалась, будь-якої настороги, недовіри до заявників не проявляла. В цілому дівчинка поводила себе із заявниками як зі своїми батьками.
Протипоказань для усиновлення ні зі сторони заявників, ні зі сторони дитини судом не встановлено.
Згідно висновку про стан здоров`я дитини дитина має захворювання очей, діагноз міопія легкого ступеню. За іншими показниками дитина є здоровою.
Відповідно до висновку № 03/17-1622 від 03.07.2023 року центральної адміністрації Дніпровської міської ради управління служби у справах дітей визнано за доцільне бути ОСОБА_1 , і ОСОБА_2 , усиновлювачами та влаштувати на виховання до їх родини однієї або двох дітей, позбавлених батьківського піклування, будь-якої статі віком до 9-ти років.
Відповідно до висновку № 02-12-1837/0/2-24 від 13.06.2024 року орган опіки і піклування Вільногірської міської ради вважає усиновлення заявниками, ОСОБА_1 ,.і ОСОБА_2 , малолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , доцільним та таким, що відповідає інтересам дитини.
За наведених вище обставин суд вважає за можливе вимоги заявників щодо усиновлення малолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , задовольнити. Оскільки підстав для неможливості усиновлення ні зі сторони заявників, ні зі сторони дитини судом не виявлено. Усиновлення відповідатиме інтересам дитини, оскільки в особі заявників дитина матиме дбайливих батьків.
Відповідно до ст. 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною в книзі реєстрації народжень матір`ю батьком дитини або повнолітньої особи
Відповідно до ч.1,2 ст. 230 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання змінити відомості про місце народження та дату народження дитини.
Дата народження дитини може бути змінена не більш як на шість місяців.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 231 СК України - Якщо усиновлювачами є одночасно жінка та чоловік і якщо вони записуються батьками дитини, відповідно змінюються прізвище та по батькові дитини.
За заявою усиновлювачів може бути змінено ім`я дитини. Для такої зміни потрібна згода дитини. Така згода не вимагається, якщо дитина живе в сім`ї усиновлювачів і звикла до нового імені.
Якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини.
Відповідно до заявлених вимог суд вважає за можливе змінити усиновленій дитині ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прізвище з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ім`я « ОСОБА_3 » залишити без змін, по батькові « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_8 », і місце народження з «Долинське П`ятихатського району Дніпропетровської області» на «м.Дніпро», дату народження залишити без змін.
Також суд вважає за необхідне внести зміни до актового запису про народження № 24 від 16 жовтня 2015 року, складеного виконавчим комітетом Саївської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області, записавши батьком дітей заявника, ОСОБА_1 , матір`ю дитини - ОСОБА_2 , та змінивши прізвище, по батькові та місце народження усиновленій дитині.
Понесені заявницею судові витрати по сплаті судового збору в сумі 605 грн., 60 коп.., відповідно до положень ч.7 ст. 294 ЦПК України покласти на заявницю ОСОБА_2 . Стягнути із заявника ОСОБА_1 , судовий збір в рахунок держави, судовий збір в сумі 605 грн., 60 коп., оскільки при поданні заяви даним заявником судовий збір не був сплачений, а відповідно до положень абзацу, 2 ч. 7 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір» -У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 89, 141, 259, 263- 265, 268, 273, 310-314 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Вимоги за заявою ОСОБА_1 і ОСОБА_2 , заінтересована особи: орган опіки і піклування - виконавчий комітет Вільногірської міської ради Дніпропетровської області про усиновлення малолітньої дитини - задовольнити.
Усиновити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , громадянином України, уродженцем міста Дніпропетровська Дніпропетровської області, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_2 , і ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянкою України, уродженкою міста Дніпропетровська Дніпропетровської області, РНОКПП НОМЕР_2 , проживаючою за адресою: АДРЕСА_2 , малолітню дитину - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Змінити:
прізвище усиновленій дитині з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ім`я « ОСОБА_3 » залишити без змін, по батькові з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_8 », місце народження з «Долинське П`ятихатського району Дніпропетровської області» на «м. Дніпро», дату народження залишити без змін.
Записати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , громадянина України, уродженця міста Дніпропетровська Дніпропетровської області, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , батьком малолітньої дитини, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Записати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянкою України, уродженку міста Дніпропетровська Дніпропетровської області, РНОКПП НОМЕР_2 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_2 , матір`ю малолітньої дитини, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Внести відповідні зміни до актового запису про народження № 24 від 16 жовтня 2015 року, складеного виконавчим комітетом Саївської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області.
Усиновлення вважається здійсненим із дня набрання законної сили рішенням суду.
Понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі по 605 грн., 60 коп.., покласти на заявницю, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_2 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_2 ,
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , судовий збір в рахунок держави в сумі 605 грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту складання повного тексту рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду .
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду
Повний текст рішення виготовлений 26.10.2024 року
Суддя Петрюк Т.М.
Присяжні Бутрович К.С.
Бондарь І.С.
Направлене до ЄДРСР: 06.11.2024 року
Дата набрання законної сили: 26.11.2024 року
Суд | Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122826174 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
Петрюк Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні