СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 306/2464/22
Провадження № 1-в/306/78/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 листопада 2024 року м. Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Свалява подання начальникаМукачівського РВ№2філії ДУ"Центрпробації"в Закарпатськійобласті ОСОБА_3 про звільненнявід відбуванняпокарання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , громадянки України, українки, одруженої, непрацюючої, засудженої вироком Свалявського районного суду Закарпатської області від 19.10.2023 року за ч.1 ст.190 КК України до покарання у виді 200 годин громадських робіт, за ч.2 ст. 190 КК України - у виді позбавлення волі строком на 2 (два) роки. На підставі ст. 70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі строком 2 (два) роки). На підставі ст.75 КК України звільнена від відбування покарання з випробуванням на строк 1 (один) рік з покладенням обов`язків на підставі ст. 76 КК України.
В С Т А Н О В И В:
Начальник Мукачівського РВ №2 філії ДУ "Центр пробації" в Закарпатській області ОСОБА_5 звернулася до суду з поданням, в якому просить звільнити ОСОБА_4 від подальшого відбування покарання згідно вироку Свалявського районного суду Закарпатської області від 19.10.2023 року у зв`язку із закінченням іспитового строку.
Подання призначено до розгляду у судовому засіданні на 16:40 годину 06.11.2024 року.
Начальник органу пробації ОСОБА_6 подала до суду заяву (вх.№8492) про розгляд подання у відсутності представника Мукачівського РВ №2 філії ДУ "Центр пробації" в Закарпатській області. Просить подання задовольнити з підстав зазначених у поданні.
Прокурор подав до суду заяву (вх.№8631) про розгляд подання без його участі, вимоги подання щодо звільнення ОСОБА_4 від відбування покарання підтримує.
Засуджена ОСОБА_4 подала до суду заяву (вх.№ 8493) про розгляд подання у її відсутності. Вимоги подання щодо її звільнення від відбування покарання підтримує, просить задовольнити.
Дослідивши матеріали особової справи та доводи подання, суд розглядає подання у відсутності сторін (ч. 5 ст. 539 КПК України), на підставі наявних даних і доказів у особовій справі 66/ЗВП/2023 та доходить такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за поданням органу або установи виконання покарань.
Відповідно до ч.1 ст. 11 Кримінально-виконавчого кодексу України - органами виконання покарань є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, його територіальні органи управління, уповноважені органи з питань пробації.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.539 КПК України - подання про вирішення питання про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого проживає засуджений.
Відповідно до п.п.6 глави 3 розділу ІХ «Порядку здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі» - стосовно звільненого з випробуванням, який виконав покладені на нього судом обов`язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, після закінчення іспитового строку до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого проживає звільнений з випробуванням, надсилаються клопотання та його особова справа для вирішення питання про звільнення його від призначеного покарання.
Судом встановлено, що згідно вироку Свалявського районного суду Закарпатської області від 19 жовтня 2023 року ОСОБА_4 визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 190, ч.2 ст.190 КК України та призначено покарання за ч. 1 ст. 190 КК України у виді - 200 годин громадських робіт, за ч.2 ст. 190 КК України - у виді позбавлення волі строком 2 (два) роки. На підставі ст. 70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначено покарання у виді возбавлення волі строком 2 роки. На підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання ОСОБА_4 з випробуванням. Встановлено іспитовий строк ОСОБА_4 1 (один) рік з покладенням обов`язків у відповідності до вимог ст.76 КК України: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. Вирішено питання про долю речових доказів. Вирок суду набрав законної сили 21.11.2023 року, звернутий до виконання.
Копія вироку суду 13.12.2023 року прийнята до виконання Мукачівським РВ №2 філії ДУ "Центр пробації" в Закарпатській області. 05 лютого 2024 року засуджену ознайомлено з вироком суду, роз`яснено порядок та умови відбування покарання, обов`язки за вироком суду, відібрана підписка про ознайомлення з умовами відбування покарання. Проведено роз`яснювальні бесіди профілактичного характеру про недопущення скоєння повторного злочину, порушення громадського порядку, необхідності виконувати обов`язки за вироком суду, профілактичні бесіди мотиваційного характеру.
З подання та доданих документів особової справи (наданих до суду) судом встановлено, що за період іспитового строку ОСОБА_4 допустила порушення порядку та умов відбування покарання без позбавлення волі, а саме 03.06.2024 року, 01.07.2024 року та 05.08.2024 року не зявилася на реєстрацію до Мукачівського РВ №2 без поважних причин. За цим фактом від неї відібрано пояснення з приводу неявки для проведення реєстрації та винесено письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направленням для відбування призначеного покаранн відповідно до ч.3 ст. 166 КВК України та абз. 2 глави 2 розділу IV Порядку здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими до покарань, не пов"язаних з позбавленням волі. В подальшому порядок та умови відбування покарання засуджена не порушувала. Відповідно оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення встановлено, що результати оцінки ОСОБА_4 показали низький рівень ризику вчинення повторного кримінального правопорушення, криміногенні потреби ОСОБА_4 у вчиненні повторного кримінального правопорушення оцінено як низькі.
Суд діє відповідно до засад кримінального провадження, до яких зокрема відноситься диспозитивність, закріплена у ст. 26 КПК України, відповідно до якої суд у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що віднесені на його розгляд та віднесені до його повноважень КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 165 КВК України - іспитовий строк обчислюється з моменту проголошення вироку суду; ч.1 ст. 78 КК України - після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання; ч.2 ст. 165 Кримінально-виконавчого кодексу України - після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, за поданням уповноваженого органу з питань пробації звільняється судом від призначеного йому покарання, нагляд припиняється і засуджений знімається з обліку в зазначеному органі.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.537 КПК України - під час виконання вироків, місцевий суд має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку.
З урахуванням доказів, досліджених у судовому засіданні, суд встановив, що фактично функції органу пробації закінчилися, перебування на обліку засудженої недоцільне, оскільки обвинувальний вирок втратив належний каральний та превентивний вплив.
З огляду на вищенаведене, суд доходить висновку про можливість звільнення ОСОБА_4 від покарання, призначеного їй за вироком Свалявського районного суду Закарпатської області від 19.10.2023 року у зв`язку із закінченням іспитового строку на підставі ч.1 ст. 78 КК України, як засудженої, яка виконала покладені на неї судом обов`язки та не вчинила нового кримінального правопорушення, чим довела своє виправлення.
Керуючись п. 9, ч.1 ст. 537, ч.1 ст. 539, п.3 ч.2 ст.539 КПК України, ст. 78 КК України, ч.1 ст.11, ч.2 ст.165 Кримінальновиконавчого кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Подання начальникаМукачівського РВ№2філії ДУ"Центрпробації"в Закарпатськійобласті ОСОБА_3 про звільненнявід відбуванняпокарання ОСОБА_4 - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 від призначеного вироком Свалявського районного суду Закарпатської області від 19 жовтня 2023 року покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку на підставі ч.1 ст. 78 КК України.
Ухвалу суду направити до Мукачівського РВ № 2 філії Державної установи "Центр пробації" в Закарпатській області Міністерства юстиції України для відома та виконання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Закарпатського апеляційного суду через Свалявський районний суд Закарпатської області протягом семи днів з дня її оголошення.
ГОЛОВУЮЧИЙ - СУДДЯ ОСОБА_1
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122829884 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Жиганська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні