Справа № 521/18116/24
Номер провадження:1-кс/521/3427/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2024 року м. Одеса
Слідчий суддя Малиновського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , ознайомившись зі скаргою адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 , в порядку ст. 206 КПК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Малиновського районного суду м. Одеси надійшла скарга адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 ,, в порядку ст. 206 КПК України.
На обґрунтування скарги зокрема зазначено, що 02.11.2024року приблизноо 20годині 30хвилин ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,керуючи вантажнимтранспортним засобомDAFXF480FTд/н НОМЕР_1 тапричіпом/напівпричіпомд/н НОМЕР_2 ,був зупиненийпрацівниками Обласногозбірного пунктупризовників м.Одеси,в районітраси М-05,Одеська область,Одеський район,17.47км.від Одеси,тобто прив`їзді дом.Одеси,а внаступному бувнезаконно затриманийта доставленийдо ІНФОРМАЦІЯ_2 ,що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_1 ,де останньогодо сихпір незаконноутримують.Після чого ОСОБА_3 встиг зателефонуватидиректору,власнику транспортногозасобу DAFXF480FTд/н НОМЕР_1 Приватногосільськогосподарського підприємства«ГЕРЛЯНД»,Код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 ОСОБА_4 ,та повідомивпро йогонезаконне затримання,про тещо нанього здійснюютьтиск,та везутьу невідомомунапрямку.Після чого,директор ПСП«ГЕРЛЯНД» ОСОБА_4 зателефонував доАО «Центрюридичної допомоги«Правовий елемент»щоб отриматиправову допомогув інтересахнезаконно затриманогонайманого працівника,водія ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,якого безпідставнобуло затриманота відвезли,у подальшомустало відомодо ІНФОРМАЦІЯ_3 ,що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_1 . Після чого співробітники ІНФОРМАЦІЯ_3 не відпускають незаконно затриманого водія ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , продовжують утримувати проти його волі, та не надають жодні документи, на підтвердження законності їх дій, а лише здійснюють моральний тиск. 03.11.2024 о 14 годині 48 хвилин адвокат ОСОБА_2 (Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльність №005326 від 14.08.2024), прибувши за адресою: АДРЕСА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_2 , та не була допущена до ОСОБА_3 , при цьому пояснити щодо відмови у зустрічі з ОСОБА_3 , або пояснити щодо будь-яких законних підстав затримання та доставлення ОСОБА_3 до ІНФОРМАЦІЯ_2 , співробітники ІНФОРМАЦІЯ_3 також не змогли. 03.11.2024 о 15 годині 03 хвилини адвокатом ОСОБА_2 було здійснено телефонний дзвін за номером спецлінії 102 для виклику слідчої оперативної групи (поліції).
03.11.2024 о 15 годині 58 хвилин працівники слідчої оперативної групи прибули за адресою: АДРЕСА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_3 та була написана відповідна заява про вчинення злочину, передбаченого ст. 146 ККУ- незаконне позбавлення волі ( номер повідомлення єдиного обліку №22384 від 03.11.2024), однак, співробітників поліції також не було допущено на територію ІНФОРМАЦІЯ_2 до незаконно затриманого громадянина України ОСОБА_3 . Окрім того, ОСОБА_3 є найманим працівником, водієм вантажного транспортного засобу, що належить Приватному сільськогосподарському підприємству «ГЕРЛЯНД», Код ЄДРПОУ: 37341949 та був незаконно затриманий безпосередньо під час виконання своїх трудових обов`язків, що підтверджується товарно-транспортною накладною від 02.11.2024 р. №03/11.
У зв`язку з чим, просить слідчого суддю про наступне: 1) забезпечити прибуття ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до судудля розглядуданої скарги;2)скаргу адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,щодо незаконногоутримання останнього,задовольнити;3)зобов`язати начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 негайнозвільнити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який знаходитьсяна території ІНФОРМАЦІЯ_4 ,що розташованийза адресою: АДРЕСА_2 .
Ознайомившись зі змістом скарги, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Слідчий суддя, згідно з п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, здійснює судовий контроль за дотриманням прав, свобод та осіб у кримінальному провадженні.
Кримінальне провадження - досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв`язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (п. 10 ч. 1 ст. 3 КПК України)
Положеннями ч. 3 ст. 26 КПК України визначено, зокрема, що слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень КПК України.
Так, серед іншого, згідно з ч. 1 ст. 206 КПК України кожен слідчий суддя, в межах територіальної юрисдикції якого знаходитьсяособа, яка тримається під вартою, має право постановити ухвалу, якою зобов`язати будь-який орган державної влади чи службову особу забезпечити додержання прав такої особи.
Тримання під вартою є винятковим і найбільш суворим запобіжним заходом, пов`язаним із позбавленням особи свободи, і полягає в примусовій ізоляції підозрюваного, обвинуваченого шляхом поміщення його в установи тримання під вартою на певний строк із підпорядкуванням вимогам режиму цих установ.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про попереднє ув`язнення» (зі змінами та доповненнями) підставою для попереднього ув`язнення є вмотивоване рішення суду про обрання як запобіжного заходу тримання під вартою або про застосування тимчасового чи екстрадиційного арешту, винесене відповідно до Кримінального і Кримінального процесуального кодексів України та/або рішення компетентного органу іноземної держави у випадках, передбачених законом, рішення суду про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на прохання Міжнародного кримінального суду про тимчасовий арешт або про арешт і передачу, а також постанова прокурора, прийнята у випадках та порядку, передбачених статтею 615 КПК України.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про попереднє ув`язнення» (зі змінами та доповненнями) - установами для тримання осіб, щодо яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою або до яких застосовано тимчасовий чи екстрадиційний арешт, єслідчі ізолятори Державної кримінально-виконавчої служби України, гауптвахти Військової служби правопорядку у Збройних Силах України. В окремих випадках, що визначаються потребою в проведенні слідчих дій, ці особи можуть перебувати візоляторах тимчасового тримання.
Таким чином, відповідно до ч. 1 ст. 206 КПК України та Закону України «Про попереднє ув`язнення» (зі змінами та доповненнями) вбачається, що слідчий суддя може зобов`язати орган державної влади чи службову особу додержатися прав такої особи, якщо вона тримається під вартою в слідчому ізоляторі Державної кримінально-виконавчої служби України, гауптвахті Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, чи ізоляторі тимчасового тримання.
Із змісту поданої скарги слідує, що ОСОБА_3 не є особою, яка тримається під вартою, в тому числі й у зв`язку з застосованим відносно нього запобіжним заходом, не є затриманим у порядку ст. 208 КПК України та не є особою, затриманою не уповноваженою службовою особою, у порядку ст. 207 КПК України, не утримається правоохоронними органами у зв`язку із розслідуваним ними кримінальним правопорушенням у межах жодного порушеного кримінального провадження.
Таким чином, у слідчого судді відсутні повноваження, визначені КПК України для з`ясування підстав позбавлення волі особи у інших випадках, не пов`язаних із досудовим розслідуванням конкретного кримінального провадження та розгляду у порядку ст. 206 КПК України скарги, поданої не в рамках кримінального провадження.
Стаття 206 КПК України не містить порядку ухвалення рішення слідчого судді про відмову у відкритті провадження, яке подано в порядку ст. 206 КПК України.
Проте ч. 4 ст. 304 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд відмовляє у відкритті провадження лише у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, що не підлягає оскарженню.
Положеннями ч. 6 ст. 9 КПК України, встановлено, що у разі якщо норми положення КПК України не регулюють, або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 КПК України.
Окремо, слідчий суддя вважає необхідним роз`яснити, що у даному випадку належним способом реагування на позбавлення особи волі, про що зазначає у скарзі адвокат ОСОБА_2 , є звернення до працівників правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення.
Керуючись ст. 206, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
У відкритті провадження за скаргою адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 , в порядку ст. 206 КПК України - відмовити.
Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п`яти днів з дня її ухвалення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122831645 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування інші скарги |
Кримінальне
Малиновський районний суд м.Одеси
Засядьвовк О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні