Рішення
від 06.11.2024 по справі 473/4937/24
ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 473/4937/24

РІШЕННЯ

іменем України

"06" листопада 2024 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі:

головуючого - судді Вуїва О.В.,

присяжних - Мазілкіної Л.І., Усікової К.О.,

за участю: секретаря судового засідання Москаленко С.Л., заявника ОСОБА_1 , заінтересованої особи ОСОБА_2 , представниці заінтересованої особи - Органу опіки та піклування Виконавчого комітету Вознесенської міської ради Власової А.В.,

розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Вознесенську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Вознесенської міської ради, Вознесенський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про усиновлення,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про усиновлення, в якій вказував, що 08 серпня 2023 року він зареєстрував шлюб з ОСОБА_2 , яка є матір`ю ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Дитина проживає в родині заявника.

З моменту спільного проживання в заявника з дитиною склалися усталені родинні стосунки.

З метою створення повноцінної родини ОСОБА_1 бажає усиновити дитину.

Посилаючись на вказані обставини та те, що він відповідає необхідним вимогам, які закон встановлює для усиновлювачів, відносно нього та дитини відсутні передбачені законом заборони або обмеження щодо усиновлення, ним створені всі умови для утримання, проживання, виховання, гармонійного розвитку дитини, біологічні батьки ОСОБА_5 надали нотаріально посвідчені згоди на усиновлення ОСОБА_1 дитини, а тому заявник просив про задоволення заяви.

Ухвалою суду від 10 вересня 2024 року до участі у справі в якості заінтересованої особи залучено ОСОБА_3 .

В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заяву про усиновлення підтримав.

Заінтересована особа - ОСОБА_2 в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечувала.

Представниця заінтересованої особи - Органу опіки та піклування Виконавчого комітету Вознесенської міської ради Власова А.В. в судовому засіданні проти задоволення заяви ОСОБА_1 не заперечувала, вказуючи на те, що це буде відповідати інтересам дитини.

Заінтересована особа - ОСОБА_3 (до зміни прізвища - ОСОБА_5 ) в судове засідання не з`явився, причину неявки суду не повідомив.

Представниця заінтересованої особи - Вознесенського відділу ДРАЦС в судове засідання не з`явилася, однак надала суду заяву про розгляд справи без її участі, проти задоволення заяви ОСОБА_1 не заперечувала.

Суд вважав можливим провести розгляд справи без участі заінтересованої особи ОСОБА_3 та представниці заінтересованої особи - Вознесенського відділу ДРАЦС, оскільки матеріали справи містять достатньо доказів для ухвалення рішення.

Заслухавши пояснення заявника ОСОБА_1 , заінтересованої особи ОСОБА_2 , представниці заінтересованої особи - Органу опіки та піклування Виконавчого комітету Вознесенської міської ради Власової А.В., думку неповнолітньої ОСОБА_5 , дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

Згідно ст.ст. 20, 21 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої постановою Верховної Ради України №789-ХІІ від 27 лютого 1991 року дитина, яка тимчасово або постійно позбавлена сімейного оточення або яка в її власних якнайкращих інтересах не може залишатися в такому оточенні, має право на особливий захист і допомогу, що надаються державою.

Держави-учасниці відповідно до своїх національних законів забезпечують зміну догляду за дитиною.

Такий догляд може включати, зокрема, усиновлення.

Держави-учасниці, які визнають і/чи дозволяють існування системи усиновлення, забезпечують, щоб найкращі інтереси дитини враховувалися в першочерговому порядку.

Згідно ч. 4 ст. 3 СК України сім`я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Відповідно до ст. 207 СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу.

Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Згідно ч. 1 ст. 208 СК України усиновленою може бути дитина (тобто особа до досягнення вісімнадцятирічного віку).

Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини.

Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років (ч.ч. 1. 2 ст. 211 СК України).

Переважне право на усиновлення дитини має громадянин України, який є чоловіком матері, дружиною батька дитини, яка усиновлюється (п. 2 ч. 1 ст. 213 СК України).

Усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків.

Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною.

Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом (ч.ч. 1, 2, 5 ст. 217 СК України).

Разом з тим, згідно п. 4 ч. 1 ст. 219 СК України усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони позбавлені батьківських прав щодо дитини, яка усиновлюється.

Для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити.

Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я.

Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення (ч.ч. 1, 2 ст. 218 СК України).

На усиновлення дитини одним із подружжя потрібна письмова згода другого з подружжя, засвідчена нотаріально (ч. 1 ст. 220 СК України).

Суд під час вирішення питання про усиновлення повинен врахувати обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.

При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини (ч.ч. 1, 2 ст. 224 СК України).

Особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи.

Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу.

Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини (ст. 229 СК України).

Якщо усиновлювачами є одночасно жінка та чоловік і якщо вони записуються батьками дитини, відповідно змінюються прізвище та по батькові дитини.

Якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини.

Про зміни, передбачені у цій статті, суд зазначає у рішенні про усиновлення. (ч.ч. 1, 2, 4 ст. 231 СК України).

На підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи, складений органами державної реєстрації актів цивільного стану України, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове Свідоцтво про народження з урахуванням цих змін.

Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється (ст. 233 СК України).

Суд встановив, що 08 серпня 2023 року заявник зареєстрував шлюб з з ОСОБА_2 , яка є матір`ю ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Дитина проживає в родині заявника.

ОСОБА_1 є дієздатною та працездатною особою, може бути усиновлювачем та відносно нього відсутні (не встановлені) обмеження, передбачені ст. 212 СК України.

Також суд з пояснень учасників справи та письмових доказів, що містяться в матеріалах справи, встановив, що:

-заявник має постійне місце проживання, сім`я ІНФОРМАЦІЯ_4 забезпечена житлом (мешкають в належному заявнику житловому будинку, який за характеристиками, рівнем облаштування є придатним для знаходження та проживання в ньому усиновленої дитини (а.с. 16, 20-22);

-заявник працює фахівцем з публічних закупівель у Вознесенському професійному аграрному ліцеї, має постійний регулярний та достатній прибуток для належного матеріального утримання дитини, забезпечення її всім необхідним відповідно до потреб (а.с. 7);

-заявник ознайомлений зі станом здоров`я та особливостями характеру дитини, що усиновлюється, встановив з нею контакт, дитина та заявник доброзичливо ставляться один до одного;

-стан здоров`я заявника не перешкоджає йому бути усиновлювачем (а.с. 11);

-заявник до кримінальної чи іншої відповідальності, яка б була перешкодою для усиновлення, не притягувався (а.с. 8);

-заявник ознайомлений з правами, обов`язками, відповідальністю усиновлювача, наслідками усиновлення;

-заявник висловив власне свідоме бажання на усиновлення;

-заявник згідно п. 2 ч. 1 ст. 213 СК України має першочергове право на усиновлення;

-батьки ОСОБА_5 надали нотаріально посвідчені згоди на усиновлення заявником ОСОБА_5 .

В матеріалах справи також міститься висновок Органу опіки та піклування Виконавчого комітету Вознесенської міської ради від 02 вересня 2024 року про доцільність усиновлення, як таке, що буде відповідати інтересам дитини.

В судовому засіданні неповнолітня ОСОБА_5 надала згоду на усиновлення, не заперечувала проти того, щоб заявник був офіційно записаний її батьком.

Враховуючи вказані обставини, відносини між заявником та дитиною, здатність заявника забезпечити стабільні та гармонійні умови життя та виховання дитини, що усиновлюється, думку дитини, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, оскільки усиновлення буде відповідати інтересам ОСОБА_5 .

У відповідності зі ст.ст. 229, 231 СК України суд вважає за необхідне внести зміни в актовий запис про народження малолітнього в частині відомостей про її батька.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 258, 259, 263-265, 294, 313-314 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Вознесенської міської ради, Вознесенський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про усиновлення - задовольнити.

Оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Вознесенська Миколаївської області, Україна, громадянина України, усиновлювачем ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт Олександрівка Вознесенського району Миколаївської області, Україна, громадянки України.

Внести зміни до актового запису за №68 від 10 грудня 2009 року, внесеного Олександрівською селищною радою Вознесенського району Миколаївської області, про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт Олександрівка Вознесенського району Миколаївської області, Україна, громадянки України, а саме:

- у графі «відомості про батька» виключити відомості про ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , як батька дитини, зазначивши батьком дитини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Вознесенська Миколаївської області, Україна, громадянина України;

- в графі «прізвище дитини» зазначити « ІНФОРМАЦІЯ_4 » замість « ОСОБА_5 », в графі «по батькові дитини» зазначити « ІНФОРМАЦІЯ_5 » замість « ОСОБА_5 », графи щодо імені, дати та місця народження дитини залишити без змін.

Зобов`язати компетентний відділ ДРАЦС внести відповідні зміни в актовий запис про народження усиновленої дитини та видати нове свідоцтво.

Рішення може бути оскаржене до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя: О.В.Вуїв

Присяжні: Л.І. Мазілкіна

К.О. Усікова

СудВознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення06.11.2024
Оприлюднено08.11.2024
Номер документу122832647
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —473/4937/24

Рішення від 06.11.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Вуїв О. В.

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Вуїв О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні