Ухвала
від 05.11.2024 по справі 155/1831/24
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №155/1831/24

Провадження №2-а/155/21/24

ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

05.11.2024 м.Горохів

Суддя Горохівського районного суду Волинської області Санакоєв Д.Т., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції України у Волинській області про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення у сфері дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі,

В С Т А Н О В И В:

04 листопада 2024 року ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 звернувся з позовною заявою до Головного управління Національної поліції України у Волинській області в якій просить визнати дії інспектора ВП №2 (м. Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області щодо притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 5, 6 ст.121 та ч.4 ст.126 КУпАП протиправними та також скасувати постанову серії ЕНА №2904967 від 24 серпня 2024 року про накладення адміністративного стягнення у розмірі 20 400 грн.

Ознайомившись із адміністративним позовом та доданими до нього доказами, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до п.п. 5, 8, 10 ч.3 ст. 175 ЦПК України, заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження заявника про те, що ним не подано іншої заяви до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.7 ст.161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним додається також оригінал або копія оспорюваного акта.

Крім того, безумовною вимогою до усіх документів є їх чіткість та читабельність.

Наданий позивачем оспорюваний індивідуальний акт (копія постанови) та долучені до матеріалів справи докази неналежної якості, є нечитабельними (розмиті, нечіткі, неповні), що позбавляє суд можливості ознайомитися із ними та визначити наявність (відсутність) адміністративного спору взагалі.

Позивачу необхідно долучити до матеріалів позовної заяви докази які будуть належної якості та дадуть змогу суду повно та всебічно їх дослідити.

Матеріали позову містять заяву про поновлення строку адресовану судді Горохівського районного суду ОСОБА_3 , відповідно до змісту якої подану позовну заяву залишено без руху.

Закон не передбачає вимог щодо обсягу, повноти чи слушності доводів позовної заяви, але приписує щонайменше сформулювати суть (зміст) порушення, яким чином воно негативно позначилось на правах особи, яка звертається з позовом, яким чином може бути відновлено порушене право.

Зміст та обсяг порушеного права та викладення обставин, якими воно підтверджується, в кожному конкретному випадку можуть різнитися, але принаймні на рівні формулювання викладу їх змісту мають бути достатніми, щоб визначити предмет спору, його юрисдикційну належність, характер вимог, часові межі події порушення, нормативне регулювання спірних відносин, а також обставини, за яких можна ухвалити одне з обов`язкових процесуальних рішень, пов`язаних із визнанням позовної заяви прийнятною/неприйнятною.

Під змістом позовних вимог чи клопотань розуміються запропоновані позивачем способи судового захисту свого права, свободи чи інтересу, які повинні формулюватися максимально чітко і зрозуміло. Обставинами, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, є конкретні юридичні факти з настанням яких виникають спірні правовідносини. Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, складають підставу позову чи відповідного клопотання.

Отже, позивачу слід привести у відповідність клопотання про поновлення строку у випадку якщо позивач мав намір подавати таке клопотання у даній справі, а не долучив його до матеріалів позову помилково.

Відповідно до ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

На підтвердження виконання вимог ч.3 ст.161 КАСУ позивач долучає до матеріалів позовної заяви платіжну інструкцію 0.0.3913359869.1 від 29.09.2024 року про оплату 605,60 грн судового збору.

Однак, відповідно до акту від 04.11.2024 року вищевказане платіжне доручення було поєднано до іншої обліково статистичної картки та судовий збір уже зарахований 30.09.2024 року до іншої справи, що підтверджується випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України, а саме судовий збір за позовом ОСОБА_2 до ГУНП від 29.09.2024 року.

За таких обставин, позивачу слід сплатити судовий збір, який за звернення до суду з позовом з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та становить 605 грн. 60 коп., або ж надати документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169, Кодексу адміністративного судочинства України

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції України у Волинській області про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення у сфері дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, а саме не більше п`яти днів з дня отримання позивачем копії цієї ухвали.

Попередити позивача, що в разі не усунення недоліків у встановлений строк його позовна заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає окремо від рішення суду.

Суддя Горохівського

районного суду Волинської області Д.Т.Санакоєв

СудГорохівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення05.11.2024
Оприлюднено08.11.2024
Номер документу122835075
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху

Судовий реєстр по справі —155/1831/24

Ухвала від 28.11.2024

Адміністративне

Горохівський районний суд Волинської області

Санакоєв Д. Т.

Ухвала від 05.11.2024

Адміністративне

Горохівський районний суд Волинської області

Санакоєв Д. Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні