Ухвала
від 05.11.2024 по справі 914/2695/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05.11.2024 р. Справа № 914/2695/24

Суддя Господарського суду Львівської області Гоменюк З.П., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Балтом Україна, смт. Щирець, Львівська область

до відповідача 1 Львівської міської ради, м. Львів

до відповідача 2 Львівського комунального підприємства «Агенція ресурсів Львівської міської ради», м. Львів

до відповідача 3 Управління капітального будівництва Львівської міської ради, м. Львів

про стягнення 21082449,77 грн заборгованості.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Балтом Україна до відповідачів: Львівської міської ради, Львівського комунального підприємства «Агенція ресурсів Львівської міської ради», Управління капітального будівництва Львівської міської ради про стягнення 21082449,77 грн заборгованості, з яких: 4263280,93 грн - пеня, 13942195,29 грн - інфляційні втрати та 2876973,55 грн - 3% річних.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.11.2024, справу №914/2695/24 передано на розгляд судді Гоменюк З.П..

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишити її без руху з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

З поданої позовної заяви, судом вбачається, що позивач визначив відповідачем 2 - Агенцію ресурсів ЛМР з кодом ЄДРПОУ, відповідно до якого є Львівське комунальне підприємство «Агенція ресурсів Львівської міської ради». З огляду на наведе, суд повідомляє позивачу на доцільності належним чином зазначити назву юридичної особи - відповідача 2. Крім того, з поданої позовної заяви судом не вбачається, що позивач надав відомості щодо електронного кабінету сторін.

Разом з тим, пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Функціонал надсилання документів до Електронних кабінетів інших учасників перед відправкою до суду запроваджено відповідно до п. 29 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року №1845/0/15-21 (надалі - Положення).

Згідно з приписами п. 25 Положення про порядок функціонування окремих підсистем ЄСІТС визначено, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо), пов`язані з розглядом справ у суді, можуть подаватися до суду в електронній формі виключно з використанням підсистеми «Електронний суд», якщо інше не визначено процесуальним законодавством чи цим Положенням.

Відповідно до пункту 29 Положення визначено, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів. У випадку, коли інший учасник справи відповідно до внесених ідентифікаційних даних про нього має зареєстрований Електронний кабінет, функціонал Електронного суду в автоматичному режимі надає суду та учаснику справи доказ надсилання до Електронних кабінетів інших учасників справи поданих до суду документів. В іншому випадку засобами Електронного суду користувача інформують про відсутність в іншого учасника справи зареєстрованого Електронного кабінету.

Одночасно, з матеріалів поданої позовної заяви вбачається, що позивач надає квитанцію №1975824 про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС - Виконавчого комітету ЛМР, квитанцію №1975825 про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС - ЛМР, квитанцію №1975826 про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС - ТзОВ «Балтом Україна», квитанцію №1975827 про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС - ЛКП «Агенція ресурсів ЛМР».

Таким чином, матеріали позовної заяви не містять зазначення щодо наявності та або відсутності електронних кабінетів сторін, у тому числі щодо відповідача 3 - Управління капітального будівництва ЛМР та відповідно, позивачем не надано жодного доказу щодо скерування копії позовної заяви з доданим до неї документами на адресу відповідача 3.

Відповідно до п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. №270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Пунктом 61 Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Разом з тим, належними та достатніми доказами надсилання копії позовної заяви з долученим до неї документами є: детальний опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція, тощо), подані в оригіналі.

Відповідно до п.п. 5, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Частиною 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Приписами статті 91 Господарського процесуального кодексу України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами ч. 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.

Судом вбачається, що позивач покликається на наявність договору №20 на реконструкцію від 10.09.2010 року та відповідні умови згаданого договору. Всупереч наведеному, позивачем копія такого договору не долучається до матеріалів позовної заяви. Окрім цього, позивач у позовній заяві згадує про те, що 20.02.2013 він в «черговий раз» скеровував акти виконаних робіт з реконструкції по вул. Городоцькій за формою КБ-2в та довідки про вартість виконаних робіт за формою КБ-3. Із зазначеного, судом не вбачається кому позивачем скеровувались такі документи, а також заявником не долучено до матеріалів позовної заяви згаданих доказів, на які останній покликається у своїх ствердженнях.

Крім того, зміст позовної заяви налічує наявність інших доказів, якими позивач обґрунтовує заявлені позовні вимоги, а саме: лист 16.05.20214 №056-418, лист від 26.07.2012 року за вих.№139а, лист від 14.01.2013 за вих.№190а, відповідь від 04.02.2013 №05-77, лист від 20.02.2013 за вих.№200а1, лист від 19.07.2013 за вих.№290а. Однак, таких доказів позивачем не надано на підтвердження позовних вимог.

Позивач також у якості підтвердження обґрунтування заявлених позовних вимог повідомляє суду про те, що у справі №914/3479/13, рішенням суду задоволено позовні вимоги ТОВ «Балтом Україна», яке набрало законної сили 06.11.2013 та перебуває на примусовому виконанні. Всупереч наведеному, позивачем не долучено доказів на підтвердження того, що згадане рішення суду перебуває на примусовому виконанні. Крім цього, позивач повідоми в обставинах позовної заяви про те, що Головним територіальним управлінням юстиції у Львівській області стягнуто в примусовому порядку з ЛКП «Агенція ресурсів ЛМР» заборгованість, проте, жодного доказу на підтвердження наведеного позивачем не долучено.

Позивачем також долучено до матеріалів позовної заяви копію договору поруки від 22.10. (номер року не вдається можливим розпізнати з долученої копії), який укладений між позивачем та ЛКМ «Агенція ресурсів ЛМР». З огляду на те, що наданий позивачем доказ долучено у нечитабельному форматі, суд наголошує позивачу на тому, що останній повинен надати такий у належній якості. Крім того, з обґрунтування заявлених позовних вимог судом також не вбачається, що позивач покликався на наявність такого договору у спірних правовідносинах.

Таким чином, суд дійшов висновку про те, що позивач повинен долучити до матеріалів позовної заяви усі наявні у нього докази, на які останній покликається у позовній заяві, а також надати такі докази у належній якості та належним чином завірені, що відповідатимуть приписам статті 91 Господарського процесуально кодексу України.

Одночасно, суд наголошує на тому, що відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви: майнового характеру розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» було визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року дорівнює 3028,00 грн.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Судом встановлено, що позивачем за звернення до Господарського суду Львівської області із позовною заявою майнового характеру шляхом її формування у системі «Електронний суд» (документ сформовано 31.10.2024) не сплачено судовий збір у розмірі 252989,40 грн із застосуванням коефіцієнту пониження - 0,8 (316236,70 грн (розмір судового збору без застосування коефіцієнту пониження)*0,8)). Таким чином, позивач повинен сплатити судовий збір, а відповідні докази надати суду для можливості подальшого отримання підтверження здійсненної оплати ТОВ «Балтом Україна» та відповідно, зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищенаведене, відповідно до вказаних норм Господарського процесуального кодексу України позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачеві спосіб і строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву залишити без руху.

2.Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Балтом Україна» десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали на усунення допущених недоліків, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали.

У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню.

Суддя Гоменюк З.П.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення05.11.2024
Оприлюднено08.11.2024
Номер документу122835794
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду

Судовий реєстр по справі —914/2695/24

Ухвала від 05.12.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 05.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні