Справа № 545/4266/24
Провадження № 1-в/545/644/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 листопада 2024 рокум. Полтава
Полтавський районний суд Полтавської області у складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника засудженого- адвоката ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Полтавського районного суду Полтавської області клопотання адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням,-
ВСТАНОВИВ:
До Полтавського районного суду Полтавської області надійшло клопотання адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким у вигляді пробаційного нагляду, в обґрунтування якого зазначено, що останній до засудження проживав: АДРЕСА_1 . Засуджений 17.09.2020 року Жовтневим районним судом м. Харкова за ч. 2 ст. 307, ст. 69 КК України до 5 років позбавлення волі. Відповідно до ст.75 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки. 07.06.2021 року вироком Харківського апеляційного суду вирок Жовтневого районного суду м. Харкова від 17.09.2020 року скасовано і ухвалено новий вирок, призначено покарання за ч. 2 ст. 307 КК України із застосуванням ст.69 КК України у виді позбавлення волі строком на 5 років із конфіскацією майна. 3 20.06.2023 року ОСОБА_5 відбуває покарання в ДУ «Крюковська виправна колонія (№29)». Початок строку: 11.08.2021 року, кінець строку: 11.08.2026 року. Тобто, відбув більше 1/2 призначеного йому покарання, сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів, що став на шлях виправлення.
У зв`язку з чим, просить замінити невідбуту частину покарання у вигляді позбавлення волі більш м`яким- в межах строків, невідбутої частини покарання, пробаційним наглядом.
В судовому засіданні адвокат ОСОБА_4 клопотання підтримав та просив задовольнити.
Прокурор проти задоволення подання заперечував, посилаючись на передчасність та неефективність такого заходу, а також зазначив, що не надано доказів, чому не можливо змінити на інший більш м`який вид покарання.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що подання є обґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 537 ч. 3 КПК України під час виконання вироків суд, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, має право вирішувати такі питання, зокрема про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням.
Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 82 КК України заміна невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням може бути застосовано, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці став на шлях виправлення та відбув 1/2 частину строку покарання.
Згідно п.2 постанови Пленуму Верховного суду України № 2 від 26 квітня 2002 року „Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можливі лише після повного та всебічного вивчення даних про особу засудженого.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 засуджений 17.09.2020 року Жовтневим районним судом м. Харкова за ч. 2 ст. 307, ст. 69 КК України до 5 років позбавлення волі. Відповідно до ст.75 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки. 07.06.2021 року вироком Харківського апеляційного суду вирок Жовтневого районного суду м. Харкова від 17.09.2020 року скасовано і ухвалено новий вирок, призначено покарання за ч. 2 ст. 307 КК України із застосуванням ст.69 КК України у виді позбавлення волі строком на 5 років із конфіскацією майна..
Початок строку: 11.08.2021 року, кінець строку: 11.08.2026 року. Станом на 05.11.2024 року залишилося до відбуття 01 рік 09 місяців 06 днів.
Згідно характеристики установи виконання покарань та особової справи, засуджений ОСОБА_5 . До праці ставиться сумлінно, покладенні завдання виконує вчасно та якісно, має достатній рівень необхідних навичок. До виконання робіт з благоустрою установи ставиться з розумною ініціативою. Має плани на майбутнє.
Засуджений має стійкі соціальні зв`язки, які мають позитивний вплив на засудженого. Засуджений після звільнення має наміри повернутися за місцем проживання та підтримувати соціальні зв`язки з рідними.
Засуджений усвідомлює наслідки вчиненого злочину. Приймає участь у соціально- виховних та психологічних заходах, що проводяться в установі.
В установі характеризується позитивно, дотримується виконання покладених обов`язків та додержання правил поведінки, встановлених Кримінально - виконавчим кодексом України.
Має заохочення, дисциплінарних стягнень не має.
Після звільнення з місць позбавлення волі буде мешкати за адресою: АДРЕСА_2 , про що є згода співвласників вказаного житлового приміщення.
Законом України№3342-IXвід 23серпня 2023року «Провнесення зміндо Кримінального,Кримінального процесуальногокодексів Українита іншихзаконодавчих актівУкраїни щодоудосконалення видівкримінальних покарань» внесено зміни до Кримінального кодексу України, в ст. 51 Види покарань, а саме частину першу доповнено пунктом 7-1такого змісту: «7-1) пробаційний нагляд».
Також цим Законом доповнено Кримінальний кодекс статтею 59-1 Пробаційний нагляд, де в ч. 1 даної статті зазначається, що покарання у виді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства. Пробаційний нагляд призначається на строк від одного до п`яти років.(ч. 4 ст. 59-1 КК України).
А як зазначено в абзаці третьому частини першої статті 6Закону України«Про пробацію» завданням пробації є здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років.
Даний пункт доповнено змінами:
-також здійснювати нагляд за особами, засудженими до покарання у виді пробаційного нагляду та за особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді пробаційного нагляду.
На засудженого до пробаційного нагляду суд покладає обов`язки відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 59-1 КК України.
Статтею 51КК України визначено види покарань та порівняльна суворість покарань, яка визначається від першого виду найбільш м`якого покарання до останнього найсуворішого. Пунктом 7-1 ч.1 вказаної статті визначено вид покарання «пробаційний нагляд», а пунктом 11 цієї ж статті є вид покарання «позбавлення волі на певний строк» з чого слідує, що «пробаційний нагляд» є більш м`яким видом покарання ніж позбавлення волі.
Відповідно до ч. 1 ст. 82 КК України, особам, що відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м`яким покаранням.
Покарання у виді пробаційного нагляду є більш м`яким, схоже за умовами покарання при звільненні від відбування покарання з випробуванням, оскільки відбувається поза межами місць покарань у виді реального позбавлення або обмеження волі.
Проте, у клопотанні не зазначено і необґрунтовано, чому до ОСОБА_5 неможливо, окрім пробаційного нагляду, застосування іншого більш м`якого виду покарання, ніж позбавлення волі.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про неможливість застосувати заміну покарання у вигляді позбавлення волі на більш м`яке покарання у вигляді пробаційного нагляду на фактичний строк невідбутої частини покарання.
Керуючись ст.ст. 51, 59-1, 82 КК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням згідно ст. 82 КК України- відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області протягом 7 днів з моменту її проголошення.
СуддяОСОБА_6
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122837663 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким |
Кримінальне
Полтавський районний суд Полтавської області
Зуб Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні