Справа № 548/1885/24
Провадження №2-о/548/67/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.11.2024 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого судді: Миркушіної Н.С.,
присяжних- Лозенко К.В., Радченко О.М.,
за участю секретаря судового засідання - Калініченко А.В.,
розглянувши у закритомусудовому засіданні м.Хорол цивільну справу за заявою ОСОБА_1 за участю заінтересованих осіб: ОСОБА_2 , Служби у справах дітей виконавчого комітету Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області) та Хорольського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) про усиновлення,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до Хорольського районного суду з вищевказаною заявою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у заінтересованої особи ОСОБА_2 народилася дочка ОСОБА_3 . Відомості про батька дитини, записані відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.
Заявник вказує, що 02.10.2015 року між ним та заінтересованою особою ОСОБА_2 , було укладено шлюб.
Заявник вказує, що бажає усиновити неповнолітню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 і це підтверджується відповідним висновком Служби у справах дітей виконавчого комітету Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області.
Процесуальні дії у справі.
Ухвалою судді Хорольського районного суду Полтавської області від 27.08.2024 року відкрито провадження по справі.
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з"явився, в заяві про усиновленняпрохав розглянути справу за його відсутності.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд справи за її відсутності та вказала, що підтримує задоволення заяви про усиновлення.
Представник заінтересованої особи Служби у справах дітей виконавчого комітету Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області Богатеренко О.В.в судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд справи за її відсутності та вказала, що при вирішенні справи покладається на розсуд суду.
Представник заінтересованої особиХорольського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Потапенко Т.С. в судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд справи за її відсутності та вказала, що при вирішенні справи покладається на розсуд суду.
Суд врахувавши позиції заявника та заінтересованих осіб, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 207 Сімейного кодексу України, усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини проводиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Статтею 211 СК України передбачено, що усиновителем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновителем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менше як на п`ятнадцять років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж сорок п`ять років.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у заінтересованої особи ОСОБА_2 народилася дочка ОСОБА_3 , що доводиться копією Свідоцтва про народження Серія НОМЕР_1 .
Відомості про батька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , записані відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, що доводиться копією Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч.1 ст.135 СК України №00042583961 від 05.12.2023 року.
02.10.2015 року між заявником та заінтересованою особою ОСОБА_4 було укладено шлюб, що доводиться копією свідоцтва про шлюб Серія НОМЕР_2 .
Під час проживання у шлюбі з дружиною - заінтересованою особою по справі, у заявника виник намір усиновити її неповнолітню дочку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 і це підтверджується відповідним висновком Служби у справах дітей виконавчого комітету Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області.
Згідно з ст. 217 СК України, усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Статтею 218 СК України передбачено, що для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.
Відповідно до п. 6 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 року N 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» вбачається, що вирішуючи заяву по суті, суд зобов`язаний перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги ч. 1 - 3 ст. 218 СК щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.
Відповідно до п. 8 вказаної постанови, за змістом ст. 217 СК у випадках, коли дитина, стосовно якої розглядається питання про усиновлення, має батьків, обов`язковою умовою його позитивного вирішення є їхня вільна та безумовна згода. При цьому необхідно враховувати, що до набрання рішенням суду про усиновлення законної сили кожен із батьків може відкликати свою згоду незалежно від мотивів.
Судом встановлено, що мати дитини, а по справі заінтересована особа - ОСОБА_2 надала нотаріально засвідчену заяву про згоду на усиновлення своєї неповнолітньої дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 заявником, що нею підтверджено і в письмовій заяві про розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до висновку Служби у справах дітей виконавчого комітету Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області про доцільність усиновлення дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та відповідність його інтересам дитини №02-22/4310 від 08.08.2024 рокувбачається, що усиновлення неповнолітньої дитини відповідає її інтересам і служба вважає за доцільне надати дозвіл на усиновлення.
З акта обстеження умов проживання Служби у справах дітей виконкому Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області від 06.08.2024 року, слідує, що заявник має відмінні умови для проживання дитини. Сім`я забезпечена речами довготривалого та повсякденного вжитку. Всі кімнати вмебльовані, зроблений ремонт. Для дитини створені умови для повноцінного розвитку та виховання. Стосунки в сім`ї люблячі.
Згідно з довідками військової частини НОМЕР_3 від 05.08.2024 року за № 1371 та від 13.08.2024 за №1515 вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на службі в військовій частині НОМЕР_3 АДРЕСА_1 за призовом під час мобілізації з 07.04.2022 року та отримав грошове забезпечення за період з 01 січня 2024 року по 31 липня 2024 року в сумі 149 304, 75 грн.
З Витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець м.Хорол Полтавська область, Україна, на території України станом на 30.07.2024 року до кримінальної відповідальності не притягуються, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.
З довідки Хорольського відділу державної виконавчої служби у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 25.07.2024 вих.№24.12-26/19280 слідує, що згідно даних АСВП виконавчі документи про стягнення аліментів з ОСОБА_1 , РКНОПП НОМЕР_4 , мешканця АДРЕСА_2 , станом на 25.07.2024 у відділі на виконанні не перебувають.
З висновку про стан здоров`я особи виданого поліклінічним відділенням КНП «Хорольська ЦРЛ» від 06.08.2024 року слідує, що заявник немає жодних протипоказань за станом здоров`я.
Отже, судом встановлено, що заявник ОСОБА_1 працевлаштований, фізично здоровий, до кримінальної відповідальності не притягувався, і може бути усиновлювачем.
Згода дитини на усиновлення не потрібна, так як вона проживає в сім`ї усиновлювача і вважає його своїм батьком, що доводиться вищевказаним висновком.
Згідно до ст. 229 СК України вбачається, що особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.
Статтею 233 СК України передбачено, що на підставі рішення суду про усиновлення, в актовий запис про народження дитини, державний орган реєстрації цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове свідоцтво про народження з урахуванням цих змін.
Суд, звертає увагу на те, що в судом встановлено, що заявник має стійке бажання виховувати та утримувати неповнолітню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , усиновлення дитини провадиться лише в її інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Отже, з врахуванням вищевикладеного, суд вважає за необхідно задовольнити заяву ОСОБА_1 за участю заінтересованих осіб: ОСОБА_2 , Служби у справах дітей виконавчого комітету Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області) та Хорольського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) про усиновлення.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.10, 15, 209, 214, 215, 218 254, 252, 255 ЦПК України, ст.ст. 208, 209, 211, 224, 229, 231, 233 Сімейного Кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 за участю заінтересованих осіб: ОСОБА_2 , Служби у справах дітей виконавчого комітету Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області) та Хорольського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) про усиновлення - задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_4 , уродженцем м.Хорол Полтавської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 усиновлювачем неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженки с. Хвощівка Хорольського району Полтавської області.
Хорольському відділу ДРАЦС у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни в актовий запис №4, про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженки с. Хвощівка Хорольського району Полтавської області, складений 20 травня 2008 року виконавчим комітетом Петракіївської сільської ради Хорольського району Полтавської області, де в графі « Батько» замість « ОСОБА_5 » вказати батьком дитини- « ОСОБА_1 », ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_4 , уродженець м.Хорол Полтавської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , громадянин України. Змінити прізвище неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 », змінити по батькові дитини з « ОСОБА_8 » на « ОСОБА_9 ». Ім`я, дату та місце народження дитини залишити без змін.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до пп.15.5 п.15розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України,до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Хорольський районний суд Полтавської області.
Сторони справи:
Заявник - ОСОБА_1 , адреса АДРЕСА_2 ,ідентифікаційний номер: НОМЕР_4 ,
Заінтересована особа - ОСОБА_2 , що проживає за адресою : АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_5 ,
Заінтересована особа - Служба у справах дітей виконавчого комітету Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області, адреса м.Хорол Лубенського району Полтавської області, вул.1 Травня, 4,
Заінтересована особа - Хорольський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції адреса м.Хорол Лубенського району Полтавської області, вул.1 Травня, 4.
Повний текст судового рішення складено 05.11.2024 року.
Суддя: Н.С. Миркушіна
Присяжні: К.В. Лозенко
О.М. Радченко
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122837728 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Хорольський районний суд Полтавської області
Миркушіна Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні