ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
29 жовтня 2024 року м. Черкаси справа № 925/1068/24
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Чевгуза О.В., з секретарем судового засідання Брус Л.П., за участю представників сторін:
позивача Постригань С.Г. - самопредставництво,
відповідача Кривенко М.П. адвокат,
третьої особи не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Господарського суду Черкаської області у місті Черкаси в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Чигиринської міської ради
до Фермерського господарства Гетьман-2015
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Головного управління ДПС у Черкаській області про стягнення 13 080,13 грн,
ВСТАНОВИВ:
Господарським судом Черкаської області розглядається справа за позовом Чигиринської міської ради до Фермерського господарства Гетьман-2015, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Головного управління ДПС у Черкаській області про стягнення 13080,13 грн орендної плати за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 7125482000:01:000:0765 площею 99,7258 га у період дії договору оренди землі від 25.09.2014, зареєстрованого у Державному реєстрі 29.09.2014 за № 7161256.
Ухвалою від 02 вересня 2024 року Господарський суд Черкаської області розгляд справи призначив на 10 жовтня 2024 року. У Головного управління ДПС у Черкаській області та у Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області судом витребуванні докази.
17 вересня 2024 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, 23 вересня 2024 року від позивача відповідь на відзив.
На виконання ухвали Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області разом із заявою від 09.09.2024 № 9-23-0.62-6125/2-24 подало копію додаткової угоди від 13.02.2015 про внесення змін до договору оренди землі від 19.09.2014, зареєстрованого у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 7161256 від 29.09.2014 на земельну ділянку з кадастровим номером 7125482000:01:000:0765; Головне управління ДПС у Черкаській області разом з листом від 18.09.2024 № 6981/5/23-00-13-03-04 податкові декларації, податкові повідомлення-рішення.
08 жовтня 2024 року від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки витребувані судом докази від Головного управління ДПС у Черкаській області не надійшли, що перешкоджає розгляду справи та позбавляє можливості надати додаткові пояснення, уточнення позовних вимог.
10 жовтня 2024 року від відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки адвокат зайнятий у проведенні невідкладних слідчих дій у м. Кропивницький.
Ухвалою від 10 жовтня 2024 року Господарський суд Черкаської області задовольнив клопотання позивача про відкладення розгляду справи; задовольнив клопотання відповідача про відкладення розгляду справи; відклав розгляд справи по суті на 11 год. 00 хв. 29 жовтня 2024 року.
22 жовтня 2024 року від позивача надійшло клопотання про витребування доказів судом, в якому просить суд витребувати від Головного управління ДПС у Черкаській області інформацію про сплату громадянином ОСОБА_1 коштів до бюджету Чигиринської міської ради (Іванівської сільської ради) в рахунок сплати орендної плати за спірну земельну ділянку за 2018 2020 роки, сформованої у вигляді картки платника, а також інформацію про сплату Фермерським господарством «Гетьман-2015» (код згідно ЄДРПОУ - 39584951) коштів до бюджету Чигиринської міської ради (Іванівської сільської ради) за період з 2020 року по 2024 рік, сформованої у вигляді облікової/інтегрованої картки платника.
В обґрунтування клопотання зазначено, що ГУ ДПС в Черкаській області подано до суду не всі запитувані документи. Так, не надано інформації про сплачені кошти в рахунок орендної плати за земельну ділянку кадастровий номер 7125482000:01:000:0765 в формі картки платника - громадянина ОСОБА_1 за період 2018 по 2020 роки, а також відсутня інформація про сплату коштів ФГ «Гетьман-2015» за період з 22.09.2020 по 31.12.2020 роки оскільки землекористувачем за вказаний період вже було фермерське господарство і обов`язок щодо сплати орендної плати лежав на Фермерському господарстві. Виходячи з викладеного існує об`єктивна необхідність повторно витребувати інформацію про сплачені громадянином ОСОБА_1 та ФГ «Гетьман-2015» кошти в рахунок орендної плати за спірну земельну ділянку.
Представник третьої особи в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового засідання був належним чином повідомлений.
У судовому засіданні представник позивача просив задовольнити клопотання про витребування доказів з підстав зазначених у клопотанні. Представник відповідача заперечив проти задоволення клопотання про витребування доказів.
Розглянувши клопотання представника позивача про витребування доказів суд зазначає таке.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 42 ГПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ч. 1, 2, 7 ст. 81 ГПК України часник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У клопотанні про витребування судом групи однотипних документів як доказів додатково зазначаються ознаки, що дозволяють ідентифікувати відповідну групу документів.
Відповідно до положень статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи.
Згідно з ч. 1 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України (ГПК України) розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Згідно з ч. 8 ст. 252 ГПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Згідно з ч. 6 ст. 250 ГПК України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Відповідно до п.п. 1,2 статті 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Статтею 12 ГПК України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
У відповідності до ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з положеннями ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Згідно з ч. 2 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи вищевказані норми, неможливість остаточного з`ясування взаємовідносин сторін, меж доказування, переліку доказів в строк проведення спрощеного провадження та за відсутності всіх належних доказів, у зв`язку із необхідність повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, визначення обставин справи, які підлягають встановленню, зібрання відповідних доказів, з метою сприяння учасникам судового процесу в реалізації їх процесуальних прав, для справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спору, суд вважає за необхідне відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України за власною ініціативою розглядати справу за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі та призначити підготовче засідання.
На підставі викладеного, суд задовольняє клопотання представника позивача про витребування доказів.
Відповідно до ч. 7, 8 ст. 81 ГПК України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Керуючись статтями 12, 81, 182, 119, 250, 252, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
За ініціативою суду здійснювати подальший розгляд справи № 925/1068/24 за правилами загального позовного провадження.
Розгляд справи розпочати зі стадії відкриття провадження у справі.
Призначити підготовче засідання на 11 годин 00 хвилин 19 листопада 2024 року. Засідання провести в приміщенні Господарського суду Черкаської області м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, зал судових засідань 219, тел. канцелярії 31-21-49.
Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у Головного управління ДПС у Черкаській області інформацію про сплату громадянином ОСОБА_1 коштів до бюджету Чигиринської міської ради (Іванівської сільської ради) в рахунок сплати орендної плати за спірну земельну ділянку за 2018 2020 роки, сформованої у вигляді картки платника, а також інформацію про сплату Фермерським господарством «Гетьман-2015» (код згідно ЄДРПОУ - 39584951) коштів до бюджету Чигиринської міської ради (Іванівської сільської ради) за період з 2020 року по 2024 рік, сформованої у вигляді облікової/інтегрованої картки платника.
Повідомити учасникам справи, що згідно з ч. 2 ст. 207 ГПК України, заяви та клопотання, які без поважних причин не будуть подані в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, суд залишає без розгляду.
У підготовче засідання викликати повноважних представників сторін, яким мати при собі документи, які підтверджують їх повноваження на представництво сторін та особу (довіреність, паспорт).
Роз`яснити позивачу та відповідачу про їх обов`язок повідомити суд про причини неявки в судове засідання і, що у разі їх неявки наступають наслідки, передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.
Повідомити учасників справи веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, - сourt.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному ст. 235 Господарського процесуального кодексу України і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Чевгуз
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122848656 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів оренди |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Чевгуз О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні