Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/7506/24
У Х В А Л А
06.11.2024 року м. Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Трагнюк В.Р. ознайомившись, відповідно до ст.ст.256, 257, 258 ЦПК України, із заявою ОСОБА_1 про встановлення факту народження, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Виноградівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення факту народження, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Виноградівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області.
За змістом ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом.
Стаття 258 ЦПК України зобов"язує заявника у заяві вказувати причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують факт, який просить заявник встановити, та приєднувати до заяви докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Пункт 7 частини 1 статті 315 ЦПК України передбачає, що суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
До матеріалів заяви заявником приєднано Витяг про відсутність актового запису цивільного стану.
Відповідно до п.8 ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", Державна реєстрація народження дитини, яка досягла одного року і більше, проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання дитини за заявою батьків або інших заінтересованих осіб за наявності документів про народження і перебування дитини під наглядом закладу охорони здоров`я та довідки з місця проживання дитини.
У разі досягнення дитиною шістнадцяти років державна реєстрація її народження може проводитися за її особистою заявою з пред`явленням паспорта громадянина України.
Стаття 12 зазначеного Закону передбачає, що внесення відомостей про народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану шляхом складання актового запису цивільного стану в електронному вигляді у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях.
Матеріали заяви не містять даних про те, що до відділу реєстрації актів цивільного стану Виноградівського районного управління юстиції заявником було подані документи, передбачені 4 статтею вказаного Закону.
Ч.2 ст.13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків або за заявою, поданою в електронній формі.
Матеріали заяви не містять даних про те, що заявницею було дотримано вказаний порядок звернення із заявою для проведення реєстрації народження дитини з відміткою "Державна реєстрація з пропуском строку". Відомості про те, що відділом державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до пункту 3 Правил їй було відмовлено у проведенні такої реєстрації матеріали справи також не містять.
Відсутність вказаних відомостей є перешкодою для розгляду поданої заяви, оскільки пункт 7 частини 1 статті 256 ЦПК України передбачає, що суд розглядає справи про встановлення факту народження особи у певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
Крім цього, заявляючи вимогу про внесення до актового про народження дитини відомостей про батька дитини на підставі ст. 135 СК України щодо громадянина ОСОБА_3 , заявниця не враховує, що дана норма закону передбачає, що запис про батька диитини провадиться за прізвищем матері,.. Г
До неналежно оформленої заяви про встановлення факту що має юридичне значення, застосовуються правила ст.121 ЦПК України.
Відповідно до правової позиції Верховного Суду України, не зазначення у заяві з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує цей факт, якими доказами він підтверджується, або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, є підставою для судді відповідно до ст. 121 ЦПК постановити ухвалу, в якій зазначаються підстави для залишення заяви без руху і надає заявникові строк для усунення недоліків. У разі невиконання вказівок судді заява буде вважатися неподаною і повернута заявникові.
Керуючись ст.ст. 256, 258 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту народження, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Виноградівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області - залишити без руху, надавши заявниці строк для усунення недоліків та виконання вимог цієї ухвали протягом п"яти днів з дня отримання ухвали, в противному разі заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. Р. Трагнюк
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122851409 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Трагнюк В. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні