Ухвала
від 07.11.2024 по справі 451/1551/24
РАДЕХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 451/1551/24

Провадження № 2-о/451/74/24

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

07 листопада 2024 року місто Радехів

Суддя Радехівського районного суду Львівської області Куцик-Трускавецька О.Б., розглянувши заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи - Орган опіки та піклування Радехівської міської ради Львівської області та Радехівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Червоноградському районні Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про усиновлення дітей,-

установила:

на розгляд Радехівського районного суду Львівської області поступила заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи - Орган опіки та піклування Радехівської міської ради Львівської області та Радехівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Червоноградському районні Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про усиновлення дітей.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.11.2024 автоматизованою системою документообігу суду для цього судового провадження визначено суддю Куцик-Трускавецьку О.Б.

Протоколом автоматичного визначення присяжних від 04.11.2024 основні присяжні: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

Суд, вивчивши заяву та додані до неї документи, доходить висновку, що заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), з огляду на таке.

Частиною 1 статті 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно частини 2 статті 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, окремого провадження.

Крім того, частиною 3 статті 294 ЦПК України визначено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава - учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Отже, заяви про усиновлення повинні відповідати вимогам розділу IV «Окреме провадження» ЦПК України, а також загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленими ст.ст. 175 і 177 ЦПК України.

Відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено, що з 01 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу становить 3028 грн.

Відповідно до п.п.4 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою, становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (605,60 грн).

Згідно з абзацом 2 частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої є благо, що не піддається грошовій оцінці.

При зверненні до суду з заявою про усиновлення двох дітей заявники об`єднали в заяві п`ять вимог, однак до заяви додали квитанцію № 0.0.39746556351 від 29.10.2024 про сплату судового збору тільки за одну вимогу в сумі 605,60 грн.

Враховуючи наведене, заявникам необхідно сплатити судовий збір за чотири вимоги в сумі 2 422,4 грн. Докази сплати судового у встановлених порядку і розмірі додати до заяви.

Відповідно до частини 1, частини 2 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Приймаючи до уваги вищенаведене, суд приходить до висновку, що заяву про усиновлення необхідно залишити без руху та надати заявникам строк для усунення недоліків заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

При цьому слід зауважити, що залишення заяви без руху не є обмеженням права заявника на доступ до правосуддя.

Отже, встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ЦПК України при цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання заявником цих вимог та прийнятності заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі.

Згідно частини 3 статті 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 4, 19, 175, 177, 185, 293, 310 ЦПК України,

постановила:

Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи - Орган опіки та піклування Радехівської міської ради Львівської області та Радехівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Червоноградському районні Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про усиновлення дітей залишити без руху та надати заявникам строк для усунення недоліків заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

У разі неусунення недоліків заяви у зазначений строк заява буде вважатись неподаною і повернута заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяО. Куцик-Трускавецька

СудРадехівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.11.2024
Оприлюднено08.11.2024
Номер документу122853897
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них:

Судовий реєстр по справі —451/1551/24

Рішення від 23.12.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Куцик-Трускавецька О. Б.

Рішення від 23.12.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Куцик-Трускавецька О. Б.

Рішення від 23.12.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Куцик-Трускавецька О. Б.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Куцик-Трускавецька О. Б.

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Куцик-Трускавецька О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні