Ухвала
від 07.11.2024 по справі 539/2538/24
ЛУБЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 539/2538/24

Провадження № 1-кс/539/919/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.11.2024

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області у складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Лубни клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Лубенської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження №12024170570000501 від 01.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

05.11.2024 слідчий звернувся до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в обґрунтування якого зазначено, що у провадженні СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження внесене до ЄРДР за №12024170570000501 від 01.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 30.05.2024 до ЧЧ Лубенського РВП надійшла заява від ОСОБА_5 про те, що 30.05.2024 близько 10 год. невстановлена особа, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, через фішингове посилання, використовуючи банківську карту № НОМЕР_1 заволоділа грошовими коштами з банківських карток № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 на загальну суму 14400 грн., які належні ОСОБА_5 , чим завдали останньому матеріальної шкоди на вищевказану суму.

Вказаний факт слідчим відділенням Лубенський РВП ГУНП в Полтавській області 01.06.2024 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024170570000501 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

У вказаному кримінальному провадженні в якості потерпілого допитано ОСОБА_5 , з показань якого стало відомо, що: він має відкриті у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » карткові рахунки за N? НОМЕР_2 та N? НОМЕР_4 . 30.05.2024 у власному додатку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » розмістив оголошення про продаж пральної машини LG, незабаром йому в месенджері «Whatsapp» на його номер НОМЕР_5 , почали надходити повідомлення з номерів НОМЕР_6 та НОМЕР_7 , про намір придбати у вказану пральну машинку. Вони почали вести діалог, в ході якого йому було надіслано посилання ІНФОРМАЦІЯ_3 при переході через який, необхідно ввести було ввести реквізити його карткового рахунку для проведення верифікації на торгівельному майданчику « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що він і зробив, після цього, зайшов у додаток « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та виявив відсутність коштів на його карткових рахунках на загальну суму 14400 гривень, які були без його відома переказані на картковий рахунок за N? НОМЕР_1 . Після чого він зателефонував на гарячу лінію « ІНФОРМАЦІЯ_1 », повідомив про вказану ситуації та попрохав заблокувати картки.

Невідомі особи користувалися мобільним телефоном з sim-карткою НОМЕР_8 .

З метою перевірки одержаної інформації та встановлення місцезнаходження осіб, котрі можуть бути причетні до скоєння даного правопорушення, виникає необхідність на отримання даної інформації.

Таким чином, підлягають опрацюванню відомості про телефонні з`єднання (у тому числі нульові) користувачів телекомунікаційних послуг операторів мобільного зв`язку, котрі працювали в азимуті дії базових станцій операторів телекомунікацій за кодом сукупності базових станцій, під час вчинення злочину, та в час, що передував вчиненню, та після вчинення.

Проведення перевірки осіб, котрі користуватися послугами операторів мобільного зв`язку, використовуючи мобільні термінали в місцях дії базових станцій, на причетність до вчинення злочину, можливо шляхом опрацювання інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання, кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, за період часу із 29.05.2024 по дату винесення ухвали (враховуючи ймовірний період готування до злочину).

Перевірка осіб, котрі користуватися послугами оператора телекомунікацій ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », використовуючи мобільні термінали в місцях дії вищевказаних базових станцій, на причетність до злочину, можливо лише шляхом опрацювання інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, за період часу із 29.05.2024 по дату винесення ухвали (враховуючи ймовірний період готування до злочину).

Вказана інформація перебуває у документах (в тому числі електронних) операторів телекомунікацій (мобільного зв`язку) ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що в АДРЕСА_1 .

Приймаючи до уваги вище викладене, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається достатньо підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, яка має бути використана у розкритті злочину та як доказу під час досудового розслідування і в суді, а тому слідчий просить надати тимчасовий доступ до речей і документів (в тому силі електронних), які перебувають у володінні оператора телекомунікацій (мобільного зв`язку) ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що в АДРЕСА_1 , та містять інформацію: про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, у період часу за період часу із 29.05.2024 по дату винесення ухвали (враховуючи ймовірний період готування до злочину) із абонентськими номерами: НОМЕР_8 ; про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-картки (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - IMEI), тощо; про типи з`єднання абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот); про дату, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А; про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, із якими відбувався сеанс зв`язку абонента А (абонент Б); за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) із абонентом Б надати відомості про його особу.

Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, надав суду письмову заяву, в якій просить задовольнити клопотання та розглянути без його участі.

Представник ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, про дату, час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступного.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Згідно п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, що знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

В судовому засіданні встановлено, що 01.06.2024 до ЄРДР були внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, що підтверджується витягом з кримінального провадження №12024170570000501.

З огляду на викладене, слідчий суддя вважає, що сторона кримінального провадження довела, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також враховуючи, що отримання зазначеної інформації для кримінального провадження буде мати доказове значення і забезпечувати виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання.

Керуючись статтями 110, 159-164, 166 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Лубенської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження №12024170570000501 від 01.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, задовольнити.

Надати групі слідчих СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області у складі: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 тимчасовий доступ до речей і документів (в тому числі електронних), які перебувають у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв`язку) ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , з правом вилучення, та містять інформацію:

- про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, у період часу за період часу із 29.05.2024 по 07.11.2024 із абонентським номером: НОМЕР_8 ;

- про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-картки (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - IMEI), тощо;

- про типи з`єднання абонента А : вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот);

- про дату, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А;

- про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, із якими відбувався сеанс зв`язку абонента А (абонент Б);

- за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) із абонентом Б надати відомості про його особу.

Визначити строк дії ухвали тривалістю в 60 (шістдесят) днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛубенський міськрайонний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення07.11.2024
Оприлюднено08.11.2024
Номер документу122857193
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —539/2538/24

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Овчаренко О. Л.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Овчаренко О. Л.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Овчаренко О. Л.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Овчаренко О. Л.

Ухвала від 26.06.2024

Кримінальне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Коваленко О. А.

Ухвала від 26.06.2024

Кримінальне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Коваленко О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні