Ухвала
від 07.11.2024 по справі 542/1984/24
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 542/1984/24

Провадження № 1-кп/542/169/24

У Х В А Л А

Іменем України

07 листопада 2024 року селище Нові Санжари

Новосанжарський районнийсуд Полтавськоїобласті вскладі судді ОСОБА_1 ,розглянувши клопотанняадвоката ОСОБА_2 про проведенняпідготовчого судовогозасідання врежимі відеоконференціїу кримінальномупровадженні №62024170010000695, відомості про яке 31.07.2024 року за клопотанням прокурора про звільнення особи від кримінальної відповідальності за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженніНовосанжарського районногосуду Полтавськоїобласті знаходитьсяклопотання прокурорапро звільненняособи відкримінальної відповідальностіу кримінальномупровадженні №62024170010000695, відомості про яке 31.07.2024 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України.

05.11.2024 до суду надійшло клопотання адвоката ОСОБА_2 про участь в судовому засіданні по даній справі в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів за допомогою системи EASYCON.

У зв`язку із військовим станом та віддаленістю місця знаходження адвоката від місця проведення судового засідання у справі.

За статтею 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Пунктами 1, 4 ч. 1 ст. 336 КПК України передбачено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин, необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.

У зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України N 64/2022 від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в Україні», в Україні з 24.02.2022 введено воєнний стан, який в подальшому було продовжено відповідними Указами та триває на теперішній час.

Умови воєнного стану вочевидь створює небезпеку для всіх без виключення громадян. Зазначені обставини у своїй сукупності, на переконання суду, свідчать про наявність об`єктивних перешкод для безпосередньої участі захисника у судовому засіданні.

В умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені (стаття 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).

Водночас суд враховує рекомендації Верховного Суду, викладені у п. 7 листа «Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану» N 1/0/2-22 від 03 березня 2022 року, відповідно до яких якщо через об`єктивні обставини учасник кримінального провадження не може брати участь у засіданні в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток можна допускати участь такого учасника в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою інших засобів, при цьому треба звернути увагу на роз`яснення такому учаснику його процесуальних прав та обов`язків.

Аналогічне положення наявне у п. 10 рекомендацій Ради суддів України щодо роботи судів в умовах воєнного стану від 02 березня 2022 року.

Враховуючи те,що відповідно до Рішення ВРП від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 «Про затвердження Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» система EasyCon не використовується, для забезпечення участі адвоката під час розгляду справи, суд вважає за доцільне проводити судовий розгляд у режимі відеоконференції з перебуванням адвоката ОСОБА_2 поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Відповідно до пунктів 46 та 49 підрозділу 3 «Підсистема відеоконференцз`язку» розділу III «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Враховуючи викладене, з метою вжиття заходів для забезпечення оперативності судового провадження та дотримання швидкого, повного та неупередженого судового розгляду, зважаючи на воєнний стан, віддаленість місця знаходження прокурора від місця проведення судового засідання у справі, враховуючи, що кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки, суд дійшов висновку про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції за участі адвоката ОСОБА_2 із використанням власних технічних засобів.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.336, 369-372 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання адвоката ОСОБА_2 про проведенняпідготовчого судовогозасідання врежимі відеоконференціїу кримінальномупровадженні№62024170010000695 від 31.07.2024 року за клопотанням прокурора про звільнення особи від кримінальної відповідальності за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України - задовольнити.

Розгляд клопотанняпрокурора прозвільнення особивід кримінальноївідповідальності укримінальному провадженні№62024170010000695, відомості про яке 31.07.2024 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України - проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за участю адвоката ОСОБА_2 .

Роз`яснити, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів необхідно: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до визначеного часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи «ВКЗ»; очікувати запрошення секретаря судового засідання.

Ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції «ВКЗ», поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Копію ухвали про проведення судового засідання в режимі відеоконференції негайно направити захиснику ОСОБА_2 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Новосанжарського районного суду

Полтавської області ОСОБА_1

СудНовосанжарський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення07.11.2024
Оприлюднено08.11.2024
Номер документу122857242
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини) Самовільне залишення військової частини або місця служби

Судовий реєстр по справі —542/1984/24

Ухвала від 26.11.2024

Кримінальне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Гринь О. О.

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Гринь О. О.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Гринь О. О.

Ухвала від 28.10.2024

Кримінальне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Гринь О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні