Справа № 638/14897/24
Провадження № 1-кп/638/1810/24
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2024 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судових засідань- ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024221200001402 від 08 липня 2024, відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Харків, громадянина України, не одружений, на утриманні малолітніх дітей не має, із неповною середньою освітою, офіційно не працевлаштований, зареєстрований та фактично проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 раніше судимого 01 липня 2024 року Вироком Київського районного суду м.Харкова за ч.2ст.309 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 51000 грн.
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.2 ст.309 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у невстановлену досудовим розслідуванням дату та час, але не пізніше 14 год. 49 хв. 07.07.2024, використовуючи мобільний телефон та світову мережу «Інтернет» діючи умисно, протягом року після засудження за ч.2 ст.309 КК України та всупереч ст. 14 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів» №863 від 08.07.1999 (зі змінами), а також ст. 2 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» №62/95-ВР від 15.02.1995 (зі змінами), замовив у великому розмірі для власного вживання у невстановленої в ході досудового розслідування особи, через додаток «Telegram» особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено - PVP.
Після чого, у невстановлену досудовим розслідуванням дату та час, але не пізніше 14 год. 49 хв. 07.07.2024, ОСОБА_4 отримав від невстановленої в ході досудового розслідування особи, на додаток «Telegram» повідомлення з реквізитами та координатами замовлення.
Далі, ОСОБА_4 у невстановлену досудовим розслідуванням дату та час, але не пізніше 14 год. 49 хв. 07.07.2024, прибувши на вказане в повідомленні місце, точної адреси в ході досудового розслідування встановлено не було, забрав посилку з особливо небезпечною психотропною речовиною обіг якої заборонено - PVP у великому розмірі, тим самим придбав та почав зберігати для власного вживання без мети збуту.
07.07.2024 приблизно о 14 год. 49 хв., ОСОБА_4 , знаходячись по АДРЕСА_2 на трамвайній зупинці, був зупинений працівниками УПП в Харківській області, яким в ході розмови ОСОБА_4 повідомив, що має при собі психотропну речовину, яка зберігається в нього в полімерному зіп-пакеті, яку він замовив того ж дня, а саме особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP у великих розмірах, яку ОСОБА_4 зберігав для власного вживання без мети збуту.
07.07.2024 під час проведення огляду місця події у період часу з 14 год. 49 хв. по 14 год. 58 хв., за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_4 добровільно, при понятих, видав 1 зіп пакет, в середині якого міститься кристалічна речовина білого кольору, яка згідно висновку експерта №CE-19/121-23/19227-НЗПРАП від 12.07.2024 за результатами судової експертизи дослідження матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.6 «Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів» є особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено *- PVP. Маса (кількісний вміст) особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP складає: 2, 3289 г, яку ОСОБА_4 незаконно придбав та зберігав при собі з метою подальшого власного вживання, без мети збуту.
Згідно таблиці невеликих, великих та особливо великих розмірів психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу, затвердженої наказом МОЗ України №188 від 01.08.2000, особливо небезпечна психотропна речовина, обіг якої заборонено - PVP, масою: 2, 3289 г., відносяться до великих розмірів.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 2 ст.309 КК України визнав повністю та пояснив, що вчинив злочин, який йому інкриміновано при викладених вище обставинах, обставини злочину не оспорював, пояснив причини та обставини скоєного. Зазначив, що належні висновки для себе зробив і більше подібного не повториться.
Враховуючи те, що обвинувачений ОСОБА_4 в повному обсязі визнав свою вину у вчиненні інкримінованого йому органом досудового розслідування кримінального правопорушення- злочину при обставинах, викладених в обвинувальному акті, беручи до уваги, що інші учасники судового провадження також не оспорювали фактичні обставини справи, і судом встановлено, що учасники судового провадження, в тому числі обвинувачений правильно розуміють зміст цих обставин та відсутні сумніви щодо добровільності їх позиції, роз`яснивши учасникам судового провадження положення ст.349КПК України про те, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку, вислухавши думку учасників судового провадження, які не заперечували проти розгляду кримінальної справи в порядку, передбаченому ст.349 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються та розглядає справу у відповідності до вимог ч.3,4 ст. 349 КПК України.
Суд дійшов висновку про доведеність вини обвинуваченого ОСОБА_4 та кваліфікує його дії за ч.2 ст.309 КК України, а саме незаконне придбання та зберігання психотропної речовини без мети збуту у великих розмірах, вчинене протягом року після засудження за цією статею.
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_4 , у відповідності до вимог ст. 65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, особу винного та обставини які пом`якшують та обтяжують покарання.
Згідно ч.4 ст.12КК України кримінальне правопорушення вчинене ОСОБА_4 за ч.2 ст.309 КК України є нетяжким злочином.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м.Харків, громадянин України, не одружений, на утриманні малолітніх дітей не має, із неповною середньою освітою, офіційно не працевлаштований, зареєстрований та фактично проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 раніше судимий 01 липня 2024 року Вироком Київського районного суду м.Харкова за ч.2ст.309 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 51000 грн., на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває.
В якості обставини, яка пом`якшує покарання ОСОБА_4 , на підставі ст.66 КК України, суд визнає його щире каяття.
Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_4 , на підставі ст.67 КК України, судом не встановлено.
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_4 суд, згідно з вимогами ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відноситься до нетяжкого злочину, конкретні обставини за яких вчинене дане правопорушення, особу винуватого, наявність обставини, яка пом`якшує покарання обвинуваченого та відсутність обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого, і вважає за необхідне призначити йому покарання за ч.2 ст.309 КК України у виді позбавлення волі.
Даний вид покарання є достатнім для виправлення ОСОБА_4 та попередження нових кримінальних правопорушень, відповідає тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого.
Відповідно до ч. 3 ст.72 КК України основні покарання у виді штрафу та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю при призначенні їх за сукупністю кримінальних правопорушень і за сукупністю вироків складанню з іншими видами покарань не підлягають і виконуються самостійно.
Таким чином, відповідно до ч. 3 ст.72 КК України, покарання, призначене ОСОБА_4 за Вироком Київського районного суду м. Харкова від 01 липня 2024 року у виді штрафу в розмірі 3000 (три тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) грн., - виконувати самостійно
Долю речових доказів належить вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Згідно ч. 1ст. 96-1 КК України, спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цьогоКодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 96-2 КК України, спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно були підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), який не знав і не міг знати про їх незаконне використання.
На підставі ст.ст.96-1,96-2 КК Українисуд дійшов висноку про необхідність застосувати спеціальну конфіскацію та конфіскувати у власність держави речові докази:мобільний телефон маркиHuawei ІМЕІ НОМЕР_1 , ІМЕІ2 НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та який вилучено під час огляду місця події 07.07.2024 у період часу з 14-49 год. до 14-58 год. за адресою АДРЕСА_2 .
Процесуальні витрати на залучення експерта підлягають стягненню з обвинуваченого ОСОБА_4 згідно ст. 124 КПК України.
Суд вважає, що з метою забезпечення виконання вироку, до набрання ним законної сили, належить застосувати у відношенні ОСОБА_4 запобіжний захід - тримання під вартою в ДУ «Харківський слідчий ізолятор», взяти його під варту із зали суду та з цього часу рахувати строк відбуття покарання.
Керуючись ст. 12, 65, 67, 70, 72, 309, КК України, ст. ст. 100, 349, 369, 370, 373, 374 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч.2 ст.309КК України тапризначити йомупокарання увиді позбавленняволі на строк 1 (один) рік.
До набрання вироком законної сили застосувати у відношенні ОСОБА_4 запобіжний захід - тримання під вартою в ДУ "Харківський слідчий ізолятор", взяти його під варту із зали суду та з цього часу, а саме з 07 листопада 2024 року, рахувати строк відбуття покарання.
Відповідно до ч. 3 ст.72 КК України, покарання, призначене ОСОБА_4 за Вироком Київського районного суду м. Харкова від 01 липня 2024 року у виді штрафу в розмірі 3000 (три тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) грн., - виконувати самостійно.
Стягнути зі ОСОБА_4 на користь держави судові витрати за проведення судової експертизи дослідження матеріалів, речовин та виробів №CE-19/121-23/19227-НЗПРАП від 12.07.2024 у сумі 2650 (дві тисячі шістсот п`ятдесят) грн. 48 коп.
На підставі ст.ст.96-1,96-2 КК Українизастосувати спеціальну конфіскацію та конфіскувати у власність держави речовий доказ: мобільний телефон маркиHuawei ІМЕІ НОМЕР_1 , ІМЕІ2 НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та який вилучено під час огляду місця події 07.07.2024 у період часу з 14-49 год. до 14-58 год. за адресою м. Харків, вул. Клочківська, 259-Б.
Речовий доказ у кримінальному провадженні, а саме: Сейф-пакет із маркуванням №CE-19/121-24/19227-НЗПРАП від 12.07.2024, в якому надана на дослідження порошкоподібна речовина білого кольору, містить в своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину. Надана на дослідження речовина, масою 3,616 г, містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP. Маса PVP в перерахунку на масу представленої речовини, становить 2,3289 г. знищити.
Речовий доказ у кримінальному провадженні, а саме: оптичний компактний диск «M-Media DVD-R 16x 4.7 GB», на якому зберігаються відеоматеріали залишити в матеріалах кримінального провадження.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м.Харкова протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122857852 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Смирнов В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні