Рішення
від 05.11.2024 по справі 703/2157/24
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/2157/24

2/703/976/24

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2024 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого-судді Прилуцького В.О.

секретаря судових засідань Дегтярь Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Сміла цивільну справу за позовом Комунального закладу «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,

встановив:

КЗ «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що батьками ОСОБА_3 є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , який навчається з 31 серпня 2017 року по дату подання позову в Комунальному закладі «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради».

Відповідно до п. 1.2 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 667 від 21 листопада 2002 року (далі - Порядок) указаний Порядок визначає розміри плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах усіх типів та умови звільнення від плати або зменшення розміру плати.

Відповідно до п.1 постанови КМУ від 26 серпня 2002 року №1243 Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів батьки або особи, які їх замінюють, щомісячно вносять плату в розмірі 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу на одного члена сім`ї за утримання одного виховання у загальноосвітній школі-інтернаті.

Плата за утримання вихованців в інтернатних навчальних закладах вноситься щомісяця, не пізніше 10 числа поточного місяця, за який вноситься плата до банківських установ (їх філій). Керівники інтернатних навчальних закладів несуть відповідальність за своєчасне внесення батьківської плати. У разі невнесення плати в установлені строки ця сума справляється в порядку, визначеному законодавством України.

Відповідно до пунктів 3.3-3.5 Порядку, за умови надання відповідних довідок, передбачені випадки, коли плата за утримання вихованців в інтернатних навчальних закладах не справляється, батьки або особи, які їх замінюють звільняються від такої плати; розмір плати за перебування дітей в інтернатних навчальних закладах зменшується.

Відповідно до п. 3.2 вказаного Порядку, документи необхідні для визначення розміру батьківської плати подаються директору разом із заявою батьками. З осіб, які не надали довідок про доходи сім`ї за минулі шість календарних місяців, плата справляється у максимальному розмірі. Максимальний розмір батьківської плати в інтернатних навчальних закладах визначається середньомісячними витратами в минулому році на поточне утримання одного вихованця у даному закладі без утримання витрат на заробітну плату, нарахувань на неї та навчальних витрат (п. 3.10).

Таким чином неподання відповідних довідок унеможливлювлює право позивача звільнити від сплати чи зменшити таку плату відповідачам, що тягне за собою нарахування такої плати в максимальному розмірі.

У зв`язку з ненаданням відповідачами довідок про доходи членів сім`ї, батьківська плата за час навчання їх сина нараховувалась у максимальному розмірі.

Станом на дату подання позову заборгованість за утримання ОСОБА_3 перед в КЗ «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради» становить 28916 грн. 68 коп.

На підставі викладених обставин позивач просив стягнути з відповідачів борг у розмірі 28916 грн. 68 коп. та судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 3028 гривень.

Ухвалою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 14 травня 2024 року постановлено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, до суду надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю з підстав, зазначених в позовній заяві та просить їх задовольнити.

Відповідачі у судове засідання не з`явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, про причини неявки суд не повідомили, заяви про розгляд справи у їх відсутність суду не надали.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає можливим розглянути справу, в порядку, передбаченому гл.11 ЦПК України, у відсутність відповідачів, які згідно ст.130 ЦПК України повідомлені про день та час розгляду справи належним чином і позов задовольнити, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями фізичних чи юридичних осіб в межах заявлених позовних вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися в суд за захистом свого цивільного права у випадку його порушення з вимогою про примусове виконання зобов`язання в натурі.

Відповідно до ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Статтею 76 ЦПК України визначено, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору (ч. 1 ст. 95 ЦПК України).

Відповідно до вимог ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За правилами ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Згідно із ч. 3 ст. ЦПК України в редакції цього Закону провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Судом встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 21 лютого 2011 року, батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

ОСОБА_4 навчається з 31 серпня 2017 року в Комунальному закладі «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради».

Відповідно до п 1.2 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України № 667 від 21 листопада 2002 року ( далі- Порядок), даний Порядок визначає розміри плати для батьків заперебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернат них навчальних закладів усіх типів та умови звільнення від плати або зменшення розміру плати.

Відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2002 року № 1243» про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернат них навчальних закладів» батьки або особи, які їх замінюють, щомісячно вносять плату в розмірі 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу на одного члена сім`ї за утримання одного вихованця у загальноосвітній школі- інтернаті.

Відповідно до пунктів 3.3-3.5 Порядку, за умови надання відповідних довідок, передбачені випадки, коли плата за утримання вихованців в інтернатних навчальних закладах не справляється, батьки або особи, які їх замінюють звільняються від такої плати; розмір плати за перебування дітей в інтернатних навчальних закладах зменшується.

Згідно п. 3.7. зазначеного Порядку, плата за утримання вихованців в інтернатних навчальних закладах вноситься щомісяця, не пізніше 10 числа поточного місяця, за який вноситься плата до банківських установ (їх філій). Керівники інтернатних навчальних закладів несуть відповідальність за своєчасне внесення батьківської плати. У разі невнесення плати в установлені строки ця сума справляється в порядку, визначеному законодавством України.

Відповідно до п. 3.2 вказаного Порядку, документи необхідні для визначення розміру батьківської плати подаються директору разом із заявою батьками. З осіб, які не надали довідок про доходи сім`ї за минулі шість календарних місяців, плата справляється у максимальному розмірі. Максимальний розмір батьківської плати в інтернатних навчальних закладах визначається середньомісячними витратами в минулому році на поточне утримання одного вихованця у даному закладі без утримання витрат на заробітну плату, нарахувань на неї та навчальних витрат (п. 3.10)

Згідно п. 78 Статуту КЗ Смілянська СМШІ Черкаської обласної ради затвердженого головою Черкаської обласної ради А.Підгорним, розпорядження голови Черкаської обласної ради № 167-р від 30.04.2020 року, плата з батьків, або осіб, що їх замінюють за утримання дітей в Школі стягується згідно з чинним законодавством.

Станом на дату подання позову заборгованість за утримання ОСОБА_4 перед КЗ «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради» становить 28916 грн. 68 коп., що підтверджується розрахунком утримання вихованця в інтернатному закладі по учню ОСОБА_5 .

Зі змісту ст. 525 ЦК України вбачається, що одностороння відмова від зобов`язання не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Згідно з ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Виходячи з наведених норм права та доказів, вивчених у судовому засіданні, суд приходить до висновку, що обставини, якими позивач доводить свої вимоги про стягнення заборгованості з відповідачів за утримання у школі-інтернаті їх сина ОСОБА_4 , знайшли підтвердження в ході судового розгляду, оскільки підтверджуються відповідними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Доказів на спростування позовних вимог відповідачами до суду надано не було, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України з відповідачів на користь позивача підлягають стягненню документально підтверджені витрати по оплаті судового збору в розмірі 3028 грн., тобто по 1514 грн. 00 коп. з кожного.

Керуючись ст.525, 526, 625 ЦК України, ст.12, 13, 81, 223, 258, 259, 263-265, 280 - 284 ЦПК України,

вирішив:

Позов Комунального закладу «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , остання відома адреса: АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , серія та номер паспорта: НОМЕР_2 , остання відома адреса: АДРЕСА_1 , на користь Комунального закладу «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради» (місцезнаходження: пров. Захисників України, 34, м. Сміла, Черкаський район, Черкаська область, 20706, код юридичної особи 21378797) борг у сумі 28916 грн. 68 коп. за утримання ОСОБА_3 в КЗ «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради».

Стягнути в рівних частках з ОСОБА_1 , остання відома адреса: АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , серія та номер паспорта: НОМЕР_2 , остання відома адреса: АДРЕСА_1 , на користь Комунального закладу «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради» (місцезнаходження: пров. Захисників України, 34, м. Сміла, Черкаський район, Черкаська область, 20706, код юридичної особи 21378797), суму судового збору, а саме по 1514 грн. 00 коп. з кожного.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення може бути оскаржене позивачем безпосередньо до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом цих строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Головуючий: В. О. Прилуцький

СудСмілянський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення05.11.2024
Оприлюднено08.11.2024
Номер документу122859278
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —703/2157/24

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Прилуцький В. О.

Рішення від 05.11.2024

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Прилуцький В. О.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Прилуцький В. О.

Ухвала від 14.05.2024

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Прилуцький В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні