Рішення
від 21.10.2024 по справі 704/1263/23
ТАЛЬНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

справа № 704/1263/23

21 жовтня 2024 р. м. Тальне

Тальнівський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді Дьяченка Д.О.

при секретарі судового засідання Табачківській М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тальне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про встановлення права власності на спадкове майно,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з позовом до відповідачів про визнання права власності на спадкове майно. На підставу своїх вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Глибочок Тальнівського (нині Звенигородського) району Черкаської області померла мати позивачки ОСОБА_5 . Після смерті матері позивачка подала заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори. При оформленні документів на житловий будинок, що залишився після смерті матері позивачці повідомили, що видати її свідоцтво про право на спадщину на будинок неможливо, оскільки відсутні документи на право власності на даний будинок, а тому вона змушена звертатись до суду з даним позовом.

До початку судового засідання позивачка звернулася до суду із заявою, в якій позовні вимоги підтримала повністю та просила суд слухати справу без її участі.

До початку судового засідання відповідачі звернулись до суду із заявою в якій позовні вимоги визнали повністю та просили суд слухати справу у їх відсутність.

В судове засідання всі особи, які беруть участь у справі, не з`явились, у зв`язку з чим в порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, вивчивши докази надані по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення повністю, виходячи з наступного:

Судом встановлено, що згідно з свідоцтвом про смерть ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Глибочок Тальнівського району Черкаської області.

Згідно із свідоцтвом про право на спадщину за законом від 12.09.2018 р., виданого державним нотаріусом Тальнівської державної нотаріальної контори спадкоємцем померлої Булавки К.К. є її дочка ОСОБА_1 . Спадщина складається із земельної ділянки, розташованої в АДРЕСА_1 .

Згідно з витягом з погосподарської книги, виданого виконкомом Тальнівської міської ради Черкаської області №177/03 від 22.09.2021 р. житловий будинок, який розташований в АДРЕСА_1 належав померлій ОСОБА_5 .

Згідно з постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 17.11.2023 року спадкоємцю померлої ОСОБА_5 ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1 .

Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Відповідно до ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Згідно до положень ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи, часом відкриття спадщини є день смерті особи.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. В даному випадку позивачем набуто право власності в порядку спадкування, а тому за нею має бути визнано право власності на житловий будинок.

Постановою Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування визначено, що за наявності умов для одержання у нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розгляду не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні спадщини такі справи розглядаються за правилами позовного провадження.

Аналізуючи досліджені докази, суд вважає, що є всі підстави для визнання за позивачами права власності на житловий будинок в порядку спадкування.

Керуючись ст. 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, ст. 328, 1216-1223, 1261 ЦК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про встановлення права власності на спадкове майно задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в порядку спадкування право власності на спадкове майно домоволодіння по АДРЕСА_1 , яке при житті належало ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Глибочок Звенигородського району Черкаської області.

Рішення може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Д.О. Дьяченко

СудТальнівський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено08.11.2024
Номер документу122859495
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —704/1263/23

Рішення від 21.10.2024

Цивільне

Тальнівський районний суд Черкаської області

Дьяченко Д. О.

Ухвала від 25.06.2024

Цивільне

Тальнівський районний суд Черкаської області

Дьяченко Д. О.

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Тальнівський районний суд Черкаської області

Дьяченко Д. О.

Ухвала від 18.01.2024

Цивільне

Тальнівський районний суд Черкаської області

Дьяченко Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні