Ухвала
від 01.11.2024 по справі 760/25798/24
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/25798/24

1-кс/760/12054/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2024 року м. Київ

Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах Обслуговуючого кооперативу «Ветеранів», про відвід дізнавача від участі у досудовому розслідуванні кримінального провадження №12023105090000789 від 28.06.2023, -

ВСТАНОВИВ :

До слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва надійшла заява адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах Обслуговуючого кооперативу «Ветеранів», про відвід дізнавача від участі у досудовому розслідуванні кримінального провадження №12023105090000789 від 28.06.2023.

В обґрунтування заяви зазначає, що дізнавач ОСОБА_4 діючи упереджено, з метою недопущення ОК "ВЕТЕРАНІВ" до кримінального провадження в якості потерпілого:

- систематично виносить необґрунтовані та незаконні рішення,

- систематично ігнорує вказівки суду, який зобов`язує надати оцінку

доказам, що підтверджують завдання ОК "ВЕТЕРАНІВ" матеріальної шкоди.

- систематично порушує строки вчинення процесуальних дій;

- не виконує обов`язки з направлення процесуальних рішень заявнику;

- свідомо уникає спілкування з представником заявника та надання йому

інформації по суті розгляду його заяв та видачі йому процесуальних документів.

На думку заявника, зазначені обставини свідчать про те, що є обґрунтовані підстави вважати, що дізнавач Солом`янського УПП ГУНП у м. Києві ОСОБА_4 заінтересована в результаті кримінального провадження та існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в її неупередженості.

Заявник в судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлений належним чином.

Від адвоката ОСОБА_3 надійшла заява про розгляд скарги без участі, заяву підтримує та просить задовольнити.

Слідчий у судове засідання не з`явився, про судове засідання повідомлений належним чином.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Слідчим суддею з урахуванням принципу диспозитивності кримінального провадження, відповідно до якого сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених КПК України, визнано можливим розгляд заяви у відсутність осіб, які не з`явились.

Вивчивши заяву, дослідивши матеріали заяви та клопотання, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.

Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Положеннями ст. 80 КПК України розкрито поняття заяви про відвід, а саме частиною 5 вказаної статті передбачено, що відвід повинен бути вмотивованим, тобто має містити вказівку на підстави, що зумовлюють його наявність. Вимога мотивувати відвід означає, що особа, яка його заявила, повинна викласти відомі їй обставини, з якими вона пов`язує необхідність усунення слідчого від здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні.

Згідно з ч. 5 ст. 40 КПК України слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, службові особи, інші фізичні особи зобов`язані виконувати законні вимоги та процесуальні рішення слідчого.

Слідчим суддею встановлено, що у відділі дізнання Солом`янського управління поліції Головного управління національної поліції у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження №12023105090000789 від 28.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.

Адвокат зазначає, що існують обґрунтовані підстави вважати, що дізнавач заінтересована в результаті кримінального провадження та існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в її неупередженості.

Статтею 77 КПК України передбачено вичерпний перелік підстав для відводу слідчого, а саме: 1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, членом сім`ї або близьким родичем сторони, заявника, потерпілого, цивільного позивача або цивільного відповідача; 2) якщо він брав участь у цьому ж провадженні як слідчий суддя, суддя, захисник або представник, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач; 3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.

Згідно з ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язанні всебічно, повно і неупереджено дослідити усі обставини кримінального провадження. Лише за такої умови можливе виконання завдань кримінального судочинства. Усебічність дослідження обставин кримінального провадження означає, по-перше, висунення і дослідження всіх можливих версій щодо характеру події, що має ознаки кримінального правопорушення, винуватість особи; а-по друге, однаково ретельне встановлення і перевірку як обставин, що викривають, так і тих, що виправдовують особу. Повнота дослідження кримінального провадження означає встановлення всього кола фактичних обставин, що можуть суттєво вплинути на рішення у кримінальному провадженні; використання такої сукупності доказів, яка обґрунтовує зроблені висновки як такі, що не залишають місця сумнівам.

Відповідно до ст. 533 КПК України вирок або ухвала суду, які набрали законної сили, обов`язкові для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягають виконанню на всій території України.

Відповідно до усталеної практики Європейського Суду з прав людини, компетентна особа у будь-якому випадку не має права брати участь в здійсненні кримінального провадження, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в її неупередженості та об`єктивності.

З огляду на зазначене, слідчий суддя, виконуючи функцію судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, вважає необхідним відвести старшого дізнавача СД ВП №1 Солом`янського УП ГУНП у м. Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 від здійснення досудового розслідування в кримінальному провадженні №12023105090000789 від 28.06.2023, оскільки вважає наявними у справі обставини, які викликають сумніви в його об`єктивності та неупередженості.

Керуючись ст. ст. 77, 80, 81 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ :

Заяву адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах Обслуговуючого кооперативу «Ветеранів», про відвід дізнавача від участі у досудовому розслідуванні кримінального провадження №12023105090000789 від 28.06.2023 - задовольнити.

Відвести старшого дізнавача СД ВП №1 Солом`янського УП ГУНП у м. Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 від здійснення досудового розслідування в кримінальному провадженні №12023105090000789 від 28.06.2023.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.11.2024
Оприлюднено08.11.2024
Номер документу122860271
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про відвід слідчого, дізнавача

Судовий реєстр по справі —760/25798/24

Ухвала від 01.11.2024

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Козленко Г. О.

Ухвала від 01.11.2024

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Козленко Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні