Справа №639/7313/24
Провадження №2/639/2113/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
07 листопада 2024 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі судді Баркової Н.В., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна та припинення права спільної сумісної власності, -
ВСТАНОВИВ:
06.11.2024 року до Жовтневого районного суду м. Харкова звернувся представник позивача ОСОБА_1 адвокат Мазепа Г.Б. з позовом до відповідача ОСОБА_2 , в якій просить суд визнати право приватної власності на 1\2 частини 4-х кімнатної квартири АДРЕСА_1 житловою площею 53,6 кв.м., загальною площею 84,9 кв.м. за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , ІПН: НОМЕР_1 ). Визнати право приватної власності на 1\2 частини 4-х кімнатної квартири АДРЕСА_1 житловою площею 53,6 кв.м., загальною площею 84,9 кв.м. за ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , ІПН: НОМЕР_2 ). Припинити право спільної сумісної власності за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , ІПН: НОМЕР_1 ) та ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , ІПН: НОМЕР_2 ) на 4-х кімнатну квартиру АДРЕСА_1 житловою площею 53,6 кв.м., загальною площею 84,9 кв.м.
Вказана позовна заява містить відомості про те, що документ сформовано в системі «Електронний суд».
Суд,дослідивши матеріализаяви,вважає їїтакою,що невідповідає вимогамст.175-177ЦПК Українита підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Цивільні справи розглядаються судом виключно в порядку, встановленому ЦПК України, яким в тому числі встановлено вимоги до форми та змісту заяви, з якою особа має право звернутись до суду.
Між тим, відповідно до ч. 3 ст.175 ЦПК України позовна заяваповинна містити:найменування судупершої інстанції,до якогоподається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти , відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів,який несуперечить законуі якийпозивач проситьсуд визначитиу рішенні;якщо позовподано докількох відповідачів-зміст позовнихвимог щодокожного зних;виклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; відомостіпро вжиттязаходів досудовоговрегулювання спору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; відомостіпро вжиттязаходів забезпеченнядоказів абопозову доподання позовноїзаяви,якщо такіздійснювалися; перелікдокументів таінших доказів,що додаютьсядо заяви;зазначення доказів,які неможуть бутиподані разоміз позовноюзаявою (занаявності);зазначення щодонаявності упозивача абоіншої особиоригіналів письмовихабо електроннихдоказів,копії якихдодано дозаяви; попередній(орієнтовний)розрахунок сумисудових витрат,які позивачпоніс іякі очікуєпонести узв`язку ізрозглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, всупереч п.п. 2, 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позивач у своєму позові не вказує всіх необхідних даних, які можуть ідентифікувати учасників справи, а саме дані про наявність або відсутність електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд» сторін по справі.
Відповідно до п.п.3,4 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; зміст позовних вимог.
Крім того, згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою позову майнового характеру судовий збір складає 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що складає 1 211,20 грн. на 2024 рік) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що складає 15140,00 грн. на 2024 рік).
Позивачем сплачено за подання позовної заяви суму судового збору у розмірі 968,96 грн.
Як вбачається зі змісту позовної заяви позивачем заявлено вимогу майнового характеру. При цьому оцінка спірного майна позивачем ОСОБА_1 не проводилась і суду не надана, як не надано і інших доказів, що свідчили б про вартість спірного майна на час розгляду справи.
Отже позивачем ОСОБА_1 не зазначена ціна позову.
Постановою Пленуму Верховного Суду від 22.12.1995 року №20 «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» визначено, що під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продане в даному населеному пункті чи місцевості.
Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна (ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»), висновок про вартість майна є його невід`ємною частиною.
Всупереч вказанимвище вимогамзакону позивачемОСОБА_1 не обґрунтовано дійсну вартість спірного майна з посиланням на належні докази та не надано відповідних документів, що підтверджують цей факт, тобто позивачем не обґрунтована і не вказана ціна позову, відтак, суд позбавлений можливості визначити розмір належного до сплати судового збору.
Відповідно доп.5ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна міститивиклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини.Також відповіднодо ч.5ст.177ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач ОСОБА_1 при формулюванні позовних вимог в тому числі просить визнати право власності за відповідачем і припинити право спільної сумісної власності відповідача. Між тим документів, що свідчили б про такі повноваження позивача діяти в інтересах відповідача суду не надано, як не надано і доказів наявності спору у сторін з приводу спірного майна, а також доказів неможливості оформлення права власності на майно в позасудовому порядку.
Також позивачем ОСОБА_1 не дотримано вимог п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, якою передбачено зазначення у позовній заяві щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позивачу або його представнику необхідно усунути зазначені вище недоліки позовної заяви.
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісногоїї подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 136, 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір», суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна та припинення права спільної сумісної власності - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу,що уразі неусунення нимнедоліків позовноїзаяви устрок,встановлений судом,заява будевважатись неподаноюта підлягаєповерненню позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Баркова
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122862767 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Баркова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні