Справа № 149/1782/23
Провадження №2/149/50/24
Номер рядка звіту 31
УХ ВА ЛА
"06" листопада 2024 р. м. Хмільник
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Робак М. В. ,
при секретарі Поліщук Л.А.
розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про проведення земельно-технічної експертизи, поданого в цивільній справі за позовом Хмільницької міської ради до ОСОБА_2 про стягнення коштів за фактичне землекористування,
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Хмільницького міськрайонного суду перебуває цивільна справа за позовом Хмільницької міської ради до ОСОБА_2 про стягнення коштів за фактичне землекористування.
07.10.2024 до суду надійшло клопотання представника відповідача про призначення земельно-технічної експертизи, оскільки відповідач не погоджується з розміром нарахованих збитків та вважає, що позивачем не вірно зазначено цільове призначення земельної ділянки та відповідно не вірно проведено розрахунок нормативно-грошової оцінки, оскільки застосовано неправильний коефіцієнт для нарахування збитків.
В судове засідання учасники не з"явились. Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у його відсутність.
Відповідач та його представник просять розглянути клопотання у їх відсутність та задоволити його.
Суд, зазначає наступне.
Стаття 12 ЦПК України передбачає, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Реалізація принципу змагальності сторін в цивільному процесі та доведення перед судом обґрунтованості своїх вимог є конституційною гарантією, передбаченою у статті 129 Основного Закону України.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судову експертизу» судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства.
Відповідно до статті 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Зміст позовних вимог та наявні у матеріалах справи фактичні дані дають суду підстави для висновку про доцільність призначення по справі експертного дослідження, з метою вирішення спірних питань щодо нарахування розміру збитків, оскільки для правильного та об`єктивного вирішення заявлених позивачем вимог необхідно дослідити, поряд з іншими доказами, висновок експерта стосовно цього питання.
Суд, вважає, що для забезпечення сторонам рівних можливостей щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості, клопотання відповідача про призначення судової земельно-технічної експертизи слід задовольнити.
Окрім того, наведені обставини мають значення для справи, стосуються предмета і підстав спору та потребують спеціальних знань.
Відповідно до ч.1 ст.104 ЦПК України при призначенні експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно ч.3 ст.103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно.
Суд враховує, що позивач, будучи ознайомленим з клопотанням, переліком питань на які необхідно отримати відповідь та заявленою відповідачем експертною установою, заперечень та доповнень не висловив.
Згідно з п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Так, як для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Оплата експертизи в цивільній справі провадиться за рахунок сторони, яка порушила відповідне клопотання.
Керуючись ст.ст. 76-81, 102-104, 109, 125, 252 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача - ОСОБА_1 задоволити.
Призначити у цивільній справі за позовом Хмільницької міськоїради до ОСОБА_2 простягнення коштівза фактичнеземлекористування, судову земельно-технічну експертизу.
На вирішення експертів поставити наступні запитання:
1. Чи правильний розрахунок нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, кадастровий номер 0510900000:00:008:0244, площею 8558 кв м, що розташована за адресою:
АДРЕСА_1 . як фактично використовується земельна ділянка, кадастровий номер 0510900000:00:008:0244, площею 8558 кв м, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 та якому призначенню , згідно класифікатора видів цільового призначення, відповідає фактичне використання даної земельної ділянки?
3. чи вірно визначено цільове використання земельної ділянки, кадастровий номер 0510900000:00:008:0244, площею 8558 кв м, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , з огляду на її фактичне використання ?
4. чи вірно розрахований розмір збитків з врахуванням цільового призначення земельної ділянки та розрахунку нормативно-грошової оцінки?
Проведення експертизи доручити судовим експертам ТОВ"Незалежна судова експертиза і оцінка » (місцезнаходження:21050, м. Вінниця, вул. Монастирська, 43/8)
Попередити експертів про кримінальну відповідальність згідно ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього судом обов`язків щодо проведення експертизи.
З метою проведення експертизи направити експертам матеріали цивільної справи №149/1782/23
Роз`яснити сторонам по справі наслідки ухилення від участі в експертизі відповідно до ст.109 ЦПК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на відповідача ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 )
На час проведення експертизи провадження по справі - зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення
Суддя Марина РОБАК
Суд | Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122864096 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Робак М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні