ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.11.2024м. ДніпроСправа № 904/1161/24
до Садівничого товариства "Ізумруд", смт. Обухівка Дніпропетровської області
про визнання додатків до договору укладеними, -
Суддя Бажанова Ю.А.
Секретар судового засідання Григорчук М.І.
Представники:
від позивача: Запорожець Д.Б., довіреність №01/010.02.08, адвокат
від відповідача: Скоробогатова Д.В. ордер АЕ №1278411 від 02.04.2024, адвокат
СУТЬ СПОРУ:
Приватне акціонерне товариство "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом в якому просить суд визнати укладеними з дати прийняття рішення суду по цій справі додатки №1-8, 11 та 12 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №010100010, що додаються до позовної заяви, між Приватним акціонерним товариством "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" та Садівничим товариством "Ізумруд".
Судові витрати просить покласти на відповідача.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач ухиляється від укладання додатків №1-8, 11 та 12 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №010100010 які є обов`язковими для сторін відповідно до приписів Закону України "Про ринок електричної енергії", Правил роздрібного ринку електричної енергії і Кодексу систем розподілу.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними у справі матеріалами.
15.04.2024 від представника Садівничого товариства "Ізумруд" через систему "Електронний суд" надійшов відзив на позовну заяву в якому просить суд відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
В обґрунтування відзиву зазначає, що позивачем не доведено належними та допустимими доказами, що ним зокрема виконано приписи п. 12.2 типового договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (додаток 3 до Правил роздрібного ринку електричної енергії), які полягають в тому, що всі зміни та доповнення до нього формуються та підписуються оператором системи і надаються споживачу у встановленому ПРРЕЕ порядку, що свідчить про передчасність пред`явлення вимог позивача щодо визнання укладеними додатків на яких наполягає позивач.
Крім того вважає, що надані позивачем докази в якості підтвердження правомірності укладення додатків до договору саме у наведеній редакції є суперечливими, спростовуються доказами наявними зокрема у відповідача, а самі додатки складені з грубим порушенням Закону України "Про ринок електричної енергії", Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року №312 (далі - ПРРЕЕ), що унеможливлює їх підписання відповідачем у наведеній редакції. Крім того, додатково слід зазначити, що у відповідача як балансоутримувача мережі наявні підключені 37 субспоживачів, з якими відповідно до приписів ПРРЕЕ має бути погоджено всі запропоновані додатки позивачем, як надавачем послуг і тільки після відповідного погодження, СТ "Ізумруд" матиме законодавчо визначені підстави для погодження наданих позивачем додатків. Матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, що позивачем здійснювалися заходи з повідомлення субспоживачів СТ "Ізумруд" про необхідність укладення та безпосередній зміст додатків до типового договору, чим порушено вимоги п. 2.1.14 ПРРЕЕ.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20.05.2024 постановлено перейти до розгляду справи №904/1161/24 за правилами загального позовного провадження; призначено підготовче засідання на 04.06.2024.
29.05.2024 від представника Садівничого товариства "Ізумруд" через систему "Електронний суд" надійшло клопотання про відкладення розгляду підготовчого засідання та продовження строку проведення підготовчого провадження у зв`язку з відпусткою представника Садівничого товариства "Ізумруд".
У судове засідання, яке відбулося 04.06.2024, представник відповідача не з`явився.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 04.06.2024 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів; відкладено підготовче провадження у справі на 10.07.2024.
03.07.2024 від представника Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" через систему "Електронний суд" надійшло заперечення на відзив на позовну заяву в яких просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
У судовому засіданні, яке відбулося 10.07.2024, господарським судом оголошено перерву до 30.07.2024.
29.07.2024 від представника Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" через систему "Електронний суд" надійшли додаткові пояснення по справі.
29.07.2024 від представника Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" через систему "Електронний суд" надійшло клопотання про витребування доказів в якому просить суд витребувати у відповідача договір постачання (користування) електричної енергії між ВАТ "ЕК "Дніпрообленерго" та Садівничим товариством "Ізумруд", який був укладений та діяв до 01.01.2019 року, згідно якого ВАТ "ЕК "Дніпрообленерго" здійснювало постачання електроенергії Садівничому товариству "Ізумруд".
У судовому засіданні, яке відбулося 30.07.2024, господарським судом оголошено перерву до 27.08.2024.
05.08.2024 від представника Садівничого товариства "Ізумруд" через систему "Електронний суд" надійшли заперечення на додаткові пояснення.
Судове засідання, призначене на 27.08.2024 не відбулось, у зв`язку з відсутністю електропостачання у Господарському суді Дніпропетровської області.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 27.08.2024 призначено судове засідання на 18.09.2024.
У судовому засіданні, яке відбулося 18.09.2024 з`явились представник відповідача та представник позивача.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 18.09.2024 закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті в засіданні на 09.10.2024.
У судовому засіданні, яке відбулося 09.10.2024, господарським судом оголошено перерву до 22.10.2024.
У судовому засіданні, яке відбулося 22.10.2024, господарським судом оголошено перерву до 05.11.24.
Під час розгляду справи по суті представник позивача підтримав позовні вимоги, представник по відповідача підтримав заперечення на позов.
У судовому засіданні 05.11.2024 оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
ВСТАНОВИВ:
14.03.2018 року набрала чинності Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії" (далі - Правила), які регулюють взаємовідносини з учасниками роздрібного ринку електричної енергії, якими є електропостачальники, оператори систем розподілу, споживачі, основні споживачі, субспоживачі.
У відповідності до частини 1 статті 1 Закону України "Про ринок електричної енергії" оператор системи розподілу - це юридична особа, відповідальна за безпечну, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу і забезпечення довгострокової спроможності системи розподілу щодо задоволення обґрунтованого попиту на розподіл електричної енергії з урахуванням вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та забезпечення енергоефективності.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 27.11.2018 року №1533 "Про видачу ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК"" ліцензії з розподілу електричної енергії та анулювання ліцензій з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами і постачання електричної енергії за регульованим тарифом", Приватному акціонерному товариству "Підприємству електричних мереж "Центральна енергетична компанія" (далі - ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК", Позивач) було видано ліцензію на провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності відповідно до додатка до зазначеної постанови НКРЕКП. Таким чином, у відповідності до визначення, вказаного в Законі та ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК" має статус оператора системи розподілу.
Пунктом 1.1.2 Правил надається визначення "основний споживач" - споживач та/або власник електричних мереж, який не є оператором системи електричної мережі якого використовується оператором системи для транспортування електричної енергії іншим споживачам та/або для транспортування електричної енергії в мережі оператора системи. Таким чином, Садівниче товариство "Ізумруд" (далі - СТ "Ізумруд") має статус основного споживача, відповідно до діючого законодавства.
Згідно до пункту 1.2.3 Правил, у разі використання оператором системи розподілу технологічних електричних мереж власника мереж, який не виконує функцій оператора системи розподілу згідно з умовами ліцензії або законодавством, для забезпечення транспортування електричної енергії електричними мережами, що не належать оператору системи розподілу відносини між власником цих мереж та оператором системи розподілу, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору.
Матеріалами справи підтверджується, що між Приватним акціонерним товариством "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" та Садівничим товариством "Ізумруд" був укладений та діяв договір про технічне забезпечення електропостачання споживача від 24.09.2010 року №10-Дн/10 з усіма необхідними додатками, які включали всі технічні параметри, акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності, однолінійну схему електропостачання споживача та іншу необхідну інформацію.
29\8.12.2018 Садівниче товариство "Ізумруд" відповідно до ПРРЕЕ, надало до Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" заяву-приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та, відповідно, приєдналось до публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, який відповідно до додатку 3 ПРРЕЕ є типовим договором, розміщений на офіційному сайті ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК" cek.dp.ua та почав діяти з 01.01.2019.
Пунктом 2.1.10 ПРРЕЕ передбачено, що під час оформлення заяви-приєднання, паспорту точки розподілу оператор системи використовує наявну у нього інформацію за об`єктом розподілу, достатню для проведення розрахунків, зокрема: - про розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін; - щодо однолінійної схеми електропостачання об`єкта; - щодо розрахункових засобів вимірювальної техніки обсягу активної та реактивної електричної енергії та рівня потужності (тип, марка, технічні характеристики тощо); - щодо дозволеної (договірної) величини електричної потужності; - щодо технічних даних силових трансформаторів, кабельних та/або повітряних ліній передачі/розподілу електричної енергії, якими здійснюється розподіл електричної енергії (для об`єктів споживачів, для яких розрахункові засоби вимірювальної техніки встановлені не на межі балансової належності).
Відповідно до п. 2.1.11 ПРРЕЕ, договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії має містити такі умови, що є істотними та обов`язковими для цього виду домовленостей: - найменування оператора системи та споживача, узгоджений паспорт точки розподілу; - місце і дату укладення договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії; - режим розподілу (у тому числі режим роботи електроустановки непобутового або колективного побутового споживача, величини приєднаної та дозволеної потужності об`єкта із розділом за площадками вимірювання), порядок контролю показників якості електричної енергії та якості електропостачання; - порядок розрахунків, включаючи умови їх призупинення та поновлення; - відповідальність сторін за невиконання умов договору, підстави і порядок її застосування - строк дії договору; - умови та порядок внесення змін до договору та його розірвання; - місцезнаходження, банківські реквізити сторін; - заходи з підтримання стійкості енергосистеми, порядок введення обмежень та відключень при дефіциті електричної енергії та потужності в енергосистемі; - перелік випадків, коли розподіл (передача) електричної енергії може бути обмежений споживачу, та порядок обмеження.
Згідно з п. 2.1.12 ПРРЕЕ передбачено, що невід`ємними частинами договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є: - паспорти точок розподілу, акт (акти) про розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін; - заява-приєднання у разі її надання споживачем; - інші додатки, оформлені сторонами за взаємною згодою.
Підпунктом 13 пункту 2.1.13 ПРРЕЕ невід`ємними частинами договору споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії є інші додатки, оформлені за взаємною згодою відповідно до пунктів 12.8 та 12.9 додатка 3 до цих Правил.
За приписами пункту 4 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії" Операторам систем розподілу (далі - ОСР) укласти договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, які укладаються зі споживачем, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР. Договір розробляється ОСР на основі істотних умов, визначених Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310, та типової форми, встановленої Правилами, і розміщується на сайті ОСР, у засобах масової інформації і в пунктах обслуговування споживачів ОСР. ОСР шляхом безпосереднього вручення персоналом ОСР або з рахунком, або поштовим відправленням надає споживачу заяву-приєднання до зазначеного договору, яка формується за базами даних вертикально інтегрованого суб`єкта господарювання та містить ЕІС-коди точок комерційного обліку об`єкта споживача. Надання такої заяви-приєднання є пропозицією споживачу про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування або постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об`єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо). Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка повертається споживачем на адресу ОСР, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії.
Непобутовим споживачам, приєднаним до мереж ОСР/ОСП, разом із заявою-приєднанням до договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії надаються паспорти точок розподілу (передачі), оформлені відповідно до Правил.
Протягом двох років з дати набрання чинності Правилами ОСР (ОСП) оформити за всіма об`єктами побутових споживачів паспорт точки розподілу (передачі) за формою, встановленою Правилами. Оформлені паспорти точок розподілу (передачі) є невід`ємною частиною договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та згодою споживача на надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії на умовах, визначених у паспорті точки розподілу (передачі).
З дати набрання чинності договором споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії ОСР (ОСП) надає послуги комерційного обліку споживачам, точки комерційного обліку яких улаштовані на території його ліцензованої діяльності, відповідно до Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311 (пункт 5 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії").
Приватне акціонерне товариство "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" зверталось до Садівничого товариства "Ізумруд" з пропозицією укласти додатки до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з відповідачем.
26.05.2023 Приватне акціонерне товариство "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" направило на адресу Садівничого товариства "Ізумруд" лист 657/380-05 від 28.05.2023 з пропозицією укласти договір на надання послуг з розподілу електричної енергії та примірник договору №010100010 від 31.03.2023 на 13 аркушах в 2 прим., який відповідач отримав 31.05.2023 (а.с. 24-25).
Приватне акціонерне товариство "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" посилається на відмову Садівничого товариства "Ізумруд" від підписання додатків до договору на надання послуг з розподілу електричної енергії, укладення яких є обов`язковим, проти чого заперечує відповідач, посилаючись на відмову позивача від підписання спірних додатків з урахуванням пропозицій відповідача, зокрема щодо дозволеної потужності електроустановок споживача, відстані (L) електромереж при підрахунку втрат електроенергії, що і є причиною виникнення спору.
Предметом спору є визнання укладеними додатків №1-8, 11 та 12 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №010100010, між Приватним акціонерним товариством "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" та Садівничим товариством "Ізумруд".
Предметом доказування у даній справі є обставини обов`язковості укладення додатків №1-8, 11 та 12 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №010100010, відповідність їх умов чинному законодавству.
Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.
Згідно частини 1 статті 174 Господарського кодексу України, господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків; договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає із суті договору.
Згідно статті 6 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (стаття 627 Цивільного кодексу України).
Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно частини 1 статті 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є :обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.
Відповідно до частини 2 статті 187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Згідно статті 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягай згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Відповідно до п.1.1, п.1.2 договору він є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії споживачам (надалі - споживач) як послуги оператора системи. Цей договір укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання споживача до умов цього Договору, згідно із заявою-приєднання яка є додатком 1 до цього Договору. Умови цього Договору розроблені відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 № 312 Далі за текстом - ПРРЕЕ), та є однаковими для всіх споживачів.
Оператор системи згідно з пунктом 2.1 договору надає Споживачу послуги з розподілу електричної енергії параметри якості якої відповідають показникам, визначеним Кодексом системи передачі, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №309 та кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №310, за об`єктом, технічні параметри якого фіксуються в паспорті точки розподілу за об`єктом споживача, який є додатком 2 до цього договору облікових базах даних оператора систем.
Доступ до системи розподілу та послуги з розподілу надаються на підставі договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, укладеного між ОСР та Користувачем відповідно до цього Кодексу. Договір про надання послуг з розподілу електричної енергії визначає зобов`язання ОСР забезпечити розподіл електричної енергії в межах замовленого Користувачем обсягу потужності за тарифами, що встановлюються Регулятором (пункт 11.1.6 Кодексу систем розподілу).
Згідно із підпунктом 1 пункту 11.2.1 Кодексу систем розподілу, договір про надання послуг з розподілу електричної енергії укладається між ОСР та ОМСР, споживачем, основним споживачем та виробником, електроустановки яких приєднані до електричних мереж на території ліцензованої діяльності ОСР, та їх субспоживачами.
В Абзаці першому пункту 11.2.2 Кодексу систем розподілу визначено, що послуги з розподілу електричної енергії надаються ОСР споживачу та електропостачальнику на підставі договорів, укладених відповідно до умов Правил роздрібного ринку електричної енергії.
Відповідно до пунктів 11.3.1, 11.3.2 Кодексу систем розподілу, договір про надання послуг з розподілу електричної енергії укладається з урахуванням вимог цього Кодексу щодо умов надання доступу та послуг з розподілу електричної енергії. Для укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії Користувач повинен подати ОСР письмову заяву (засобами поштового або електронного зв`язку) та документи, визначені цим Кодексом, за 20 робочих днів до бажаної дати початку отримання послуг з розподілу електричної енергії.
Пунктом 11.3.3 Кодексу систем розподілу визначено, що форма заяви на укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії розробляється ОСР. У заяві Заявник указує, зокрема: 1) персоніфіковані та контактні дані Заявника; 2) адресу об`єкта(ів) Заявника; 3) EIC-код(и) точки(ок) вимірювання обліку електричної енергії за об`єктом споживача; 4) предмет заяви; 5) обсяги замовленої послуги (дозволена потужність у кВт з урахуванням категорійності, визначена діючим договором про електропостачання, або потужність, забезпечена виконаним договором про приєднання) та період використання у різні періоди доби; 6) дату подання заяви; 7) підпис.
Чинне в Україні законодавство поділяє засоби обліку електричної енергії на 2 типи: розрахункові - ті, що використовуються для комерційних розрахунків (абзац 59 пункту 1.1.2 ПРРЕЕ) та технічні, або контрольні - ті, що застосовуються учасником роздрібного ринку для контролю споживання електричної енергії, аналізу втрат електричної енергії у власних електричних мережах тощо (абзац 74 пункт 1.1.2 ПРРЕЕ).
Згідно пункту 2.3.3. ПРРЕЕ електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами вимірювальної техніки для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, а також (за бажанням споживача) суміщеними з лічильником електричної енергії або окремими засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії. Підключення електроустановки споживача, яка не забезпечена розрахунковими засобами (засобом) вимірювальної техніки, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, забороняється, за винятком випадків, передбачених цими-Правилами.
Відповідно до пункту 2.3.1 ПРРЕЕ на роздрібному ринку виробництво, передача, розподіл, постачання та споживання електричної енергії без розрахункових засобів комерційного обліку не допускається, крім випадків, передбачених цими Правилами та Кодексом комерційного обліку.
Згідно пункту 2.3.2 ПРРЕЕ для вимірювання з метою комерційних розрахунків за електричну енергію мають використовуватися розрахункові засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам Кодексу комерційного обліку, Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.
Відповідно до пункту 5.1.10 Кодексу комерційного обліку електричної енергії (ККОЕЕ) для комерційних розрахунків мають використовуватися дані з вузла обліку власника електроустановки (об`єкта) за умови відповідності вузла обліку вимогам нормативних документів. Дані з вузлів обліку інших власників можуть бути використані для здійснення технічного (контрольного) обліку та перевірки достовірності даних комерційного обліку.
Згідно підпункту 14 пункту 1.2.2 Кодексу комерційного обліку електричної енергії вузол обліку електричної енергії (вузол обліку) - сукупність обладнання та засобів вимірювальної техніки, змонтованих та з`єднаних між собою за встановленою схемою для забезпечення вимірювання та обліку електричної енергії в заданій точці вимірювання. До складу вузла обліку можуть входити лічильники електричної енергії, трансформатори струму, трансформатори напруги, устаткування автоматичного відключення чи обмеження потужності, засоби захисту (автоматичні вимикачі або запобіжники), вторинні кола струму і напруги та інші допоміжні засоби (тестові блоки, перетворювачі імпульсів, блоки живлення, обладнання і дистанційної передачі даних тощо). Характеристики складових вузла обліку мають бути достатніми для вимірювання електричної енергії із заданою періодичністю та похибкою.
Відповідно до підпункту 34 пункту 1.2.2 Кодексу комерційного обліку електричної енергії об`єкт - електрифікована споруда (сукупність електрифікованих споруд на одній території) або частина електрифікованої споруди, що належить суб`єкту господарювання або фізичній особі на праві власності або користування.
Згідно пункту 32 частини 1 статті 1 Закону України "Про ринок електричної енергії" електроустановка - комплекс взаємопов`язаних устаткування і споруд, що призначаються для виробництва або перетворення, передачі, розподілу чи споживання електричної енергії.
Відповідно до пункту 1.1.3 Правил улаштування електроустановок електроустановка - комплекс взаємопов`язаних машин, апаратів, ліній та допоміжного обладнання (разом з будівлями і приміщеннями, в яких їх установлено), призначених для виробництва, трансформації, передавання, розподілу електричної енергії і перетворення її в інший вид енергії. Електроустановки за умовами електробезпеки розділяють на електроустановки до 1 кВ і електроустановки понад 1 кВ (за діючим значенням напруги).
За приписами пункту 4 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії" Операторам систем розподілу (далі - ОСР) укласти договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, які укладаються зі споживачем, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР. Договір розробляється ОСР на основі істотних умов, визначених Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310, та типової форми, встановленої Правилами, і розміщується на сайті ОСР, у засобах масової інформації і в пунктах обслуговування споживачів ОСР. ОСР шляхом безпосереднього вручення персоналом ОСР або з рахунком, або поштовим відправленням надає споживачу заяву-приєднання до зазначеного договору, яка формується за базами даних вертикально інтегрованого суб`єкта господарювання та містить ЕІС-коди точок комерційного обліку об`єкта споживача. Надання такої заяви-приєднання є пропозицією споживачу про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування або постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об`єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо). Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка повертається споживачем на адресу ОСР, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії.
Протягом двох років з дати набрання чинності Правилами ОСР (ОСП) оформити за всіма об`єктами побутових споживачів паспорт точки розподілу (передачі) за формою, встановленою Правилами. Оформлені паспорти точок розподілу (передачі) є невід`ємною частиною договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та згодою споживача на надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії на умовах, визначених у паспорті точки розподілу (передачі).
З дати набрання чинності договором споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії ОСР (ОСП) надає послуги комерційного обліку споживачам, точки комерційного обліку яких улаштовані на території його ліцензованої діяльності, відповідно до Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311 (пункт 5 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії").
Матеріалами справи підтверджується, що 28.12.2018 Садівниче товариство "Ізумруд" відповідно до ПРРЕЕ, надало до Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" заяву-приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії.
В матеріалах справи міститься копія заяви-приєднання Садівничого товариства "Ізумруд" (Додаток №1 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії) особовий рахунок 010100010 від 28.12.2018 (а.с. 21-22).
Під час розгляду справи позивач підтвердив, що заява-приєднання (Додаток №1 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії) підписана відповідачем, позовні вимоги в частині визнати укладеним Додатку №1 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії не наполягав.
Враховуючи, що Додаток №1 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії підписаний сторонами 28.12.2018, позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
У Додатку 2 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії Особовий рахунок №010100010 "Паспорт точки розподілу електричної енергії", зокрема вказано, що приєднана потужність за площадкою комерційного обліку - 3735,07 кВт, дозволена потужність за площадкою комерційного обліку - 1000 кВт.
Відповідач проти вказаного заперечував, посилаючись на те, що у договорі, який діяв до 01.01.2019 (№10-Дн/10 від 24.09.2010) приєднана потужність електроустановок споживача 3150 кВт, дозволена потужність електроустановок споживача 2096кВт, тобто запропоновані позивачем умови відмінні від договірних відносин, врегульованих умовами договору про технічне забезпечення електропостачання споживача №10-Дн/10 від 24.09.2010, вважає безпідставним зменшення дозволеної потужності електроустановок споживача з 2096кВт до 1000кВт.
Позивач пояснив, що вказана у договорі про технічне забезпечення електропостачання споживача №10-Дн/10 від 24.09.2010 дозволена потужність електроустановок споживача в межах 2096кВт складає дозволену потужність електроустановок споживача з урахуванням субспоживачів, зазначених у Додатку №6 до вказаного договору. При цьому, у Додатку 2 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії Особовий рахунок №010100010 "Паспорт точки розподілу електричної енергії" зазначається приєднана потужність за площадкою комерційного обліку - 3735,07 кВт, яка визначена відповідно до технічних характеристик та дозволена потужність за площадкою комерційного обліку виключно споживача (Садівничого товариства "Ізумруд") - 1000 кВт.
При цьому позивач вказує, що дозволена потужність за площадкою комерційного обліку споживача (Садівничого товариства "Ізумруд") - 1000 кВт була встановлена і у договорі про технічне забезпечення електропостачання споживача №10-Дн/10 від 24.09.2010.
Так, для Садівничого товариства "Ізумруд" визначено 1050 кВт., однак згідно техумов №1-01/18279-00 від 29.10.2013 Садівниче товариство "Ізумруд" передало 50 кВт СТ "Автомобіліст 2" (тех. Умови видані ДТЕК). тому дозволена потужність за Садівничим товариством "Ізумруд" складає (за наявною у ОСР інформацією) 1000 кВт, що і було зазначено в.1.6 Додатку 2.
Враховуючи викладене, господарський суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині визнання укладеним Додатку №2 у редакції позивача.
У Додатку 3 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії Особовий рахунок №010100010 "Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії", зокрема зазначена приєднана потужність за площадкою комерційного обліку - 3735,07 кВт, дозволена потужність за площадкою комерційного обліку - 1000 кВт, а також дозволена та приєднана потужність, в тому числі субспоживачів.
Відповідач проти вказаного заперечував, посилаючись на те, що у договорі, який діяв до 01.01.2019 (№10-Дн/10 від 24.09.2010) приєднана потужність електроустановок споживача 3150 кВт, дозволена потужність електроустановок споживача 2096кВт, тобто запропоновані позивачем умови відмінні від договірних відносин, врегульованих умовами договору про технічне забезпечення електропостачання споживача №10-Дн/10 від 24.09.2010, вважає безпідставним зменшення дозволеної потужності електроустановок споживача з 2096кВт до 1000кВт. Також зазначення, в тому числі субспоживачів, може трактуватись як врахування потужності саме відповідача, з якої потім розподіляється субспоживачам.
Під час розгляду справи по суті позивач зазначив, що зазначення словосполучення "в т.ч. субспоживачі", не впливає на розмір приєднаної та дозволено потужності за площадкою комерційного обліку відповідача, не наполягав на зазначенні словосполучення "в т.ч. субспоживачі".
Враховуючи викладене господарський суд дійшов до висновку про визнання укладеним додаток №3 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії Особовий рахунок №010100010 "Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії" у редакції позивача за виключенням словосполучення "в т.ч. субспоживачі", зміною його на "субспоживачі:".
У Додатку 4 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії Особовий рахунок №010100010 "порядок розрахунків", в пункті 14 зокрема вказано, що цей порядок вступає в дію з 01.01.2023.
Між тим, за приписами частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення.
Оскільки сторони не домовились про таке застосування (спір перебуває на вирішенні у суді), вказаний пункт підлягає викладенню у такій редакції: "Цей розрахунок вступає в дію з моменту набрання рішенням законної сили".
Будь-яких зауважень до додатків №5, 6, 11, 12 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії Особовий рахунок №010100010 Садівниче товариство "Ізумруд" не надало, під час розгляду справи не зазначило.
У додатку №7 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії Особовий рахунок №010100010 "Однолінійна схема" та у додатку №8 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії Особовий рахунок №010100010 "Порядок розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача", зокрема зазначена протяжність повітряних ліній - відстань (L) 0,12 км.
Відповідач не погоджується із протяжністю повітряних ліній, посилаючись на те, що має бути вказана вся протяжність повітряних ліній для розподілу електроенергії позивачем для відповідача та його субспоживачів (близько 12 км).
Між тим. вказана відстань як і однолінійна схема, була узгоджена сторонами у договорі про технічне забезпечення електропостачання споживача від 24.09.2010 №10-Дн/10, а саме в додатку 6 до цього договору. її зазначено на однолінійній схемі у лівому верхньому куті однолінійної схеми, де вказана ця повітряна лінія довжиною 12 метрів від опори 122 до приладу обліку Дельта 8010-01, копія договору наявна у матеріалах справи.
Суд погоджується із доводами позивача, що відповідач помилково ототожнює повну протяжність належних йому повітряних ліній та лінії, що використовується у технологічному процесі розподілу електроенергії для приєднаних субспоживачів.
У позовній заяві позивач просить визнати укладеними додатки до договору з дати прийняття рішення суду у цій справі.
Відповідно до статті 187 Господарського кодексу України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Відповідно до частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (статті 76-79 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Згідно зі статтею 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на сторін пропорційно розміру задоволених вимог.
Керуючись ст.ст. 2, 46, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" до Садівничого товариства "Ізумруд" про визнання додатків до договору укладеними задовольнити частково.
Визнати укладеними з моменту набрання рішення суду законної сили додатки до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №010100010 між Приватним акціонерним товариством "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" (49008, м. Дніпро, вул. Горобців Братів, буд. 28; код ЄДРПОУ 31793056) та Садівничим товариством "Ізумруд" (52030, Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Обухівка; код ЄДРПОУ 24609792):
Додаток 2
до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії
Особовий рахунок №010100010
Паспорт точки розподілу електричної енергії
Садівниче товариство "Ізумруд"
(споживач)
1. Загальна інформація та технічні параметри площадки комерційного обліку:
1.1 Енергетичний ідентифікаційний код (ЕІС-код) точки комерційного обліку площадки комерційного обліку
62Z1154733919516Енергетичний(і) ідентифікаційний(і) код(и) (ЕІС-код(и)) точки(ок) розподілу (передачі) за площадкою комерційного обліку
62Z1154733919516
1.2. Дата завершення послуги з первинного приєднання " 01" січня 2019 року.
1.3. Вид об`єкта електрифікації, до складу якого входить площадка комерційного обліку
Садівниче товариство "Ізумруд"
1.4. Адреса об`єкта електрифікації: Дніпропетровська обл., Дніпровський р., смт.Обухівка
1.5. Приєднана потужність за площадкою комерційного обліку 3735,07 кВт
1.6. Дозволена потужність за площадкою комерційного обліку 1000,0 кВт, у тому числі:
1 категорія надійності струмоприймачів - ;
2 категорія надійності струмоприймачів - ;
3 категорія надійності струмоприймачів 1000,0 кВт;
1.7. Режим роботи електроустановки(-ок) за площадкою комерційного обліку (цілодобовий/змінний: за необхідності розшифрувати) цілодобовий
2. Енергетичні ідентифікаційні коди (ЕІС-коди) віртуальної(-их) точки(-ок) комерційного обліку за площадкою комерційного обліку:
№ п/пЕІС-код площадки комерційного облікуЕІС-код (віртуальної) точки комерційного обліку за площадкою комерційного облікуРівень напруги, кВ162Z115473391951662Z115473391951610 3. Перелік точок розподілу/передачі електричної енергії за площадкою вимірювання, відомості про засіб (засоби) комерційного обліку активної та реактивної електричної енергії, що використовується за фізичною(ими) точкою(ами) комерційного обліку на площадці комерційного обліку споживача, ЕIC-коди точки(ок), сторона, відповідальна за збереження, тощо зазначаються в додатку "Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії (точка встановлення, тип тощо)" до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.
4. Електроустановки спеціального призначення, якими обладнана площадка комерційного обліку:
№ з/пВид електроустановок спеціального призначенняПотужність, кВтТип устаткування, джерело енергії (зазначається для генеруючих установок)Місце встановлення окремих елементів електроустановки (у тому числі технічних засобів для недопущення відпуску електричної енергії в мережу)Дата початку дії (введення в експлуатацію)Дата введенні в облік4.1Генеруючі установки----- у т. ч. 1 черга----- у т. ч. ___ черга-----4.1.1З можливістю відпуску-----4.1.2Без можливості відпуску-----4.2Установки збереження електроенергії----- у т. ч. 1 черга----- у т. ч. ___ черга-----4.2.1З можливістю відпуску-----4.2.2Без можливості відпуску-----4.3Установки електроопалення----- у т.ч.-----4.4Установки електроводонагрівання----- у т.ч.-----Межа розподілу/передачі (точка розподілу/передачі електричної енергії) встановлюється на межі балансової належності мереж відповідно до акта розмежування балансової належності електричних мереж (за ознаками права власності) та експлуатаційної відповідальності сторін, який є додатком 6 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.
Однолінійна схема (схема електропостачання споживача із зазначенням ліній, що живлять електроустановки споживача, і точок їх приєднання), відображається в додатку 7 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.
За необхідності, інформація щодо порядку участі споживача у графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень, порядку розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача та рівнів екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача, зазначаються в додатках 5, 8, 9 відповідно.
Паспорт точки розподілу (передачі) за площадкою комерційного обліку об`єкта електрифікації споживача є невід`ємним додатком до публічного договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.
Усі зміни та доповнення до цього Паспорта оформлюються у разі зміни технічних характеристик точки розподілу (передачі) та/або площадки комерційного обліку за об`єктом електрифікації після отримання послуги з приєднання та/або на підставі узгоджених проєктних рішень, виконання яких підтверджено документально.
Паспорт точки розподілу площадки комерційного обліку складено, дані внесено до централізованого Реєстру ТКО " 31" 03. 2023 року.
ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК"
Директор комерційний
(Підпис, П.І.Б.)
Додаток 3
до договору споживача про
надання послуг з розподілу
електричної енергії
Особовий рахунок № 010100010
Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії
(місце та дата встановлення, тип, покази, дані щодо повірки, відповідальний за збереження тощо)
1. Зняття показів засобів обліку.
1.1. Розрахунковий період для визначення обсягу розподіленої електричної енергії становить один місяць, а саме: з останнього числа попереднього місяця до такого ж числа розрахункового місяця.
Покази засобів обліку відповідно до Переліку об`єктів і точок комерційного обліку Споживача та інших суб`єктів господарювання фіксуються останнього числа розрахункового періоду о 10-00 год. та оформляються «Звітом про покази засобів обліку» (додаток 11 до Договору) для непобутового Споживача у 2-х примірниках, по одному для кожної Сторони.
Для складання зазначеного звіту, Споживач та/або власник електричної мережі, на території якого розташовані засоби обліку, фіксує покази цих засобів обліку
Дані зафіксовані за допомогою АСКОЕ направляються у форматі макету даних 30817, 30818, 30917 на електронну адресу sitis.cek@cek.dp.ua.
Найменування об`єктів (приєднання) в колонках 2 таблиці п.3 «Перелік об`єктів і точок комерційного обліку Споживача та інших суб`єктів господарювання» та в «Звіті про покази засобів обліку» за порядком номерів повинні співпадати.
1.2. Якщо покази засобів обліку в «Звіті про покази засобів обліку», наданому Споживачем після закінчення розрахункового періоду менші від показів, які зафіксовані Оператором системи в цьому розрахунковому періоді та/або відрізняються від показів, зафіксованих Оператором системи останнього числа розрахункового періоду, такий звіт не погоджується Оператором системи.
У цьому випадку, та у випадку розташування засобів обліку на території Оператора системи останній готує «Звіт про покази засобів обліку» згідно зафіксованих Оператором системи показів засобів обліку, а Споживач підписує цей звіт протягом двох діб після закінчення розрахункового періоду. У разі не оформлення та не повернення Споживачем Оператору системи даного звіту у вищезазначений термін, він вважається дійсним та узгодженим Сторонами за наявності підпису Оператора системи.
2*. Заміри електричної потужності можуть здійснюватися в будь-який робочий день Споживача в установлені нормативними документами періоди максимального навантаження енергосистеми України. Результати оформлюються Актом з контролю електричної потужності, який складається у відповідності до нормативних документів Міненерговугілля України
* Заміри проводяться на об`єктах Споживачів з приєднаною потужністю 150 кВт та більше і середньомісячним споживанням 50000 кВт*год та більше.
Садівниче товариство «Ізумруд»
(найменування споживача)
3.Перелік об`єктів і точок комерційного обліку Споживача та інших суб`єктів господарювання.
№ з/пНайменування об`єкту (приєднання)/ ЕІС-код ТКОКлас напруги/ Рівень напруги, кВПриєднана потужність (кВт) Дозволена потужність (кВт)Місце встановлення засобів обліку/ Дата встановленняВстановлені засоби контролю/ обмеження потужності (назва, тип, напруга, струм спрацювання)Дані розрахункових засобів облікуНеобхідність донарахування втрат («так» чи «ні»)Метод зчитування показів (локально/дистанційно)Вид енергії**Початкові покази лічильника (за всіма шкалами)Відповідальний за збереження Тип приладу обліку/ № приладу/ призначення лічильника (основний/ дублюючий/ верифікаційний)/ квартал та рік повіркиДані для розрахункового коефіцієнта. Втрати в ТМВтрати в ЛЕП Тр-р струму (I1/I2)/ № / квартал та рік повіркиТр-р напруги (U1/U2)/ № / квартал та рік повіркиРозрахунковий коефіцієнт 123456789101112131415161Садівниче товариство «Ізумруд»; Дніпропетровська обл., Дніпровський район, смт.Обухівка 62Z1154733919516 2/ 103735,07/ 1000,0РУ-10кВ СТ «Ізумруд» РЛНEPQS 122.23.17LL/ №01386085/ ІІІ 2013150/5 IV 200910000/ 100 II 20133000 ні так локально локально А 005142,325 002385,853споживач ТН ЗНОЛ-10 10000/1002/ 100,15РУ - 10 кВ-ЗНОЛ-10 10000/100 По потужності 24 год. на добу Субспоживачі: ОСОБА_1 ; 62Z045024548869Q2/ 1024,25кВт/ 20,0кВтРУ-0,4кВ КТП-55АВ-40АНІК 2303 АП3/ №0172308/ ІІ 2012р--1 так таклокально А 002384споживач ОСОБА_2 ; 62Z217755973702Z2/1025,0кВт/ 25,0кВтРУ-0,4кВ КТП-45АВ-50АНІК 2303 АП3/ №0179892/ ІV 2007р--1 так таклокально А 317934 149394споживач ОСОБА_3 ; 62Z87992874474372/1024,25кВт/ 10,0кВтРУ-0,4кВ КТП-48РБНІК 2303 АП3/ №0172431/ ІV 2007р--1 так таклокально А 034498споживач ОСОБА_4 ; 62Z779032069178I2/1024,25кВт/ 24,0кВтРУ-0,4кВ КТП-58АВ-63АНІК 2303 АП3/ №0172419/ ІІ 2012р--1 так таклокально А 047303споживач ОСОБА_5 ; 62Z016230106322E2/1063,0кВт/ 63,0кВтРУ-0,4кВ КТП-47АВ-160АGAMA 300/ № 02142644 / ІV 2017р--1 так таклокально А 036436 033805 039653(А-) 000335(А-)споживач ОСОБА_6 ; 62Z080618809578X2/1025,0кВт/ 25,0кВтРУ-0,4кВ КТП-46АВ-25АНІК 2303 АР2Т 100. МС11/ №8983520/ ІІ 2018р--1 так таклокально А 058346 030099споживач ОСОБА_7 ; 62Z90389348153442/1024,25кВт/ 22,0кВтРУ-0,4кВ КТП-59АВ-50АНІК 2303 АП3/ №0172294/ ІІ 2012р--1 так таклокально А 014112споживач ОСОБА_8 ; 62Z779818580678Y2/1024,25кВт/ 20,0кВтРУ-0,4кВ КТП-49АВ-50АНІК 2303 АР1Т/ № 0121394 / ІV 2013р--1 так таклокально А 107927 055945споживач ОСОБА_9 ; 62Z993530726015I2/1061,11кВт/ 40,0кВтРУ-0,4кВ КТП 10/0,4кВАВ-80А НІК 2303 LАП3Т / № 8062734 / ІV 2016р--1 так таклокально А 263000 136700споживач ОСОБА_10 ; 62Z784147002537Y2/ 0,3820,0кВт /20,0кВтРУ-0,4кВ КТП 10/0,4АВ-40АНІК 2303 АП1Т/ №7871183/ І 2018р--1 так таклокально А 210897 104508споживач ОСОБА_11 .; 62Z606944097041F2/1061,11кВт/ 50,0кВтРУ-0,4кВ КТП -37АВ-100АНІК 2303 АП3Т 1140.МС/ № 0254483 / ІV 2007р--1 так таклокально А 0023645 0038030 0018570споживач ОСОБА_12 ; 62Z178747416915Y2/1061,11кВт/ 18,0кВтРУ-0,4кВ КТП-54АВ-50АНІК 2303 АП3/ №0172335/ ІІ 2012р--1 так таклокально А 006943 споживач ОСОБА_13 ; 62Z465443588338I2/1061,11кВт/ 25,0кВтРУ-0,4кВ КТП-66АВ-100АНІК 2303 АП3Т/ №0094998/ І 2011р--1 так таклокально А 045414 024002споживач ОСОБА_14 ; 62Z435600587099H2/ 0,3815,0кВт /15,0кВтРУ-0,4кВ КТП-66АВ-50АСТК3-10А1Н9РТ/ №37912/ 2011р--1 так таклокально А 044956 023425споживач ОСОБА_15 ; 62Z641309086515X2/1061,11кВт/ 40,0кВтРУ-0,4кВ КТП -53АВ-63АНІК 2303 АП3/ №0172331/ 2012р--1 так таклокально А 270000споживач ОСОБА_16 ; 62Z481224975696Z2/1061,11кВт/ 4,0кВтРУ-0,4кВ КТП-52РБНІК 2303 АП3 1140 / №0172428/ 2012р--1 так таклокально А 099624споживач ОСОБА_17 .; 62Z380542943243I2/1038,8кВт/ 30,0кВтРУ-0,4кВ КТП -50АВ-63АНІК 2303 АП3/ №0172303/ 2012р--1 так таклокально А 052988споживач ОСОБА_18 ; 62Z802017878375B2/1038,8кВт/ 25,0кВтРУ-0,4кВ КТП -51АВ-50АНІК 2303 АП3/ №0193059/ ІІ 2012р--1 так таклокально А 120369споживач ОСОБА_19 ; 62Z172047165449L2/ 0,3815,0кВт/ 15,0кВтРУ-0,4кВ КТП 10/0,4АВ-32АGAMA 300 G3B.144/ № 02379563 / ІV 2019р--1 так таклокально А 047125 039390споживач ОСОБА_20 ; 62Z366373572795B2/ 0,3815,0кВт/ 15,0кВтРУ-0,4кВ КТП 10/0,4АВ-32АGAMA 300 G3B.144/ № 2379762 / ІV 2019р--1 так таклокально А 067541 067677споживач ОСОБА_20 ; 62Z64961168618152/ 0,3830,0кВт/ 30,0кВтРУ-0,4кВ КТП 10/0,4АВ-50АGAMA 300 G3B.144/ № 2379801 / ІV 2019р--1 так таклокально А 000072 000066 029862(А-) 000415(А-)споживач ОСОБА_21 ; 62Z54029174309252/ 0,3897,0кВт/ 30,0кВтРУ-0,4кВ КТП 10/0,4АВ-32АGAMA 300 G3B.144/ № 2379705 / ІV 2019р--1 так таклокально А 009345 008531 079248(А-) 000648(А-)споживач ОСОБА_22 ; 62Z841283275064Y2/ 0,3838,8кВт/ 35,0кВтРУ-0,4кВ КТП -62АВ-63АНІК 2303 АП3/ №0095349/ ІІ 2008р--1 так таклокально А 024893споживач ОСОБА_23 ; 62Z753093587961V2/1061,11кВт/ 25,0кВтНа фасаді КТП -64АВ-63АНІК 2303 АП3Т 1140/ №0179874/ ІІ 2012р--1 так таклокально А 027302 093070 093442споживач ОСОБА_24 ; 62Z564950027613O2/ 0,3825,0кВт/ 25,0кВтНа фасаді КТП -64АВ-63АНІК 2303 АП3Т 1140/ №0126998/ ІІ 2012р--1 так таклокально А 046710 123073 143200споживач Садівниче товариство «Ранет-1»; 62Z40049205650032/10242,5кВт/ 175,0кВтРУ-0,4кВ КТП -35АВ-315АGAMA 300 (G3B.142)/ №04338556/ І 2022р200/5 ІІІ 2021-40 так таклокально А 007267,33 003003,91споживач ПрАТ «Київстар»; 62Z42090611412632/1024,25кВт/ 5,0кВтРУ-0,4кВ КТП -60АВ-32АGAMA 300 (G3B.144)/ №02210430/ ІІ 2018р--1 так таклокально А 149450споживач Садівниче товариство «ОРІЛЬСЬКА ПОЛЯНА»; 62Z54543278967832/ 0,3822,0кВт/ 22,0кВтРУ-0,4кВ КТП -36АВ-125АНІК 2303L АП3T 1000MC/ №0308237/ ІІІ 2015р--1 так таклокально А 465870 244140споживач ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «САДІВНИЧЕ ТОВАРИСТВО «ЕЛЕВАТОР»; 62Z11040807991652/10155,2кВт/ 70,0кВтРУ-0,4кВ КТП -34АВ-125АGAMA 300 (G3М.144)/ №02600745/ ІІ 2020р--1 так таклокально А 0034185 0030665споживач ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «САДИ ОБУХІВКИ»; 62Z05309719190622/ 0,3830,0кВт/ 30,0кВтШО на зовнішній стіні КТП -34АВ-50АСТК3-10А1Н9Pt/ №57681/ І 2017р--1 так таклокально А 052310 035005споживач Садівниче товариство «Мрія»; 62Z02488017638432/10155,2кВт/ 80,0кВтРУ-0,4кВ КТП -39АВ-250АНІК 2303L АП3T/ №8056118/ ІІІ 2018р--1 так таклокально А 201700 090125споживач Садівниче товариство «Ранет-2»; 62Z85068932074482/1097,0кВт/ 60,0кВтРУ-0,4кВ КТП -65АВ-125АНІК 2303L АП3T/ №7854171/ ІІ 2018р--1 так таклокально А 256950 119700споживач Садівниче товариство «Автострой»; 62Z23783505319932/1097,0кВт/ 95,0кВтРУ-0,4кВ КТП -38АВНІК 2303 АР3Т.1000.МС.11/ №11232144/ І 2020р--1 так таклокально А 265791 114373споживач САДІВНИЧЕ ТОВАРИСТВО «РОСТОК-2»; 62Z53683329163482/10100кВт/ 100,0кВтРУ-0,4кВ КТП -63АВ-160АНІК 2303 АP3T.1000.MC.11/ №10636426/ І 2019р--1 так таклокально А 168545 077362споживач САДІВНИЧЕ ТОВАРИСТВО «ЯГІДКА»; 62Z17221668698152/10388,0кВт/ 120,0кВтРУ-0,4кВ КТП -40АВ-250АСТК3 10А1Н7Рt/ №51700/ І 2015р200/5 І 2013-40 так таклокально А 045477 023361споживач САДІВНИЧЕ ТОВАРИСТВО «АВТОМОБІЛІСТ-2»; 62Z44916168608132/ 0,3880,0кВт/ 80,0кВтРУ-0,4кВ КТП -40АВ-200АНІК 2303 АK1Т 1100МC/ №0265846/ ІІІ 2014р150/5 ІІ 2014-30 так таклокально А 021960 008197споживач Садівниче товариство «Плоди та ягоди»; 62Z74046836905142/1097,0кВт/ 20,0кВтРУ-0,4кВ КТП -41АВ-100АНІК 2303 АП3Т 1100/ №0178573/ ІІІ 2012р--1 так таклокально А 606136 228278споживачОПЕРАТОР СИСТЕМИ СПОЖИВАЧ
ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» Садівниче товариство «Ізумруд»
Директор комерційний
(Підпис, П.І.Б.)
М.П .
М.П.
Додаток 4
до договору споживача про
надання послуг з розподілу
електричної енергії
Особовий рахунок № 010100010
ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ
1. При розрахунках за фактично розподілену електроенергію розрахунковий період (розрахунковий місяць) співпадає з назвою календарного місяця, на який припадає останній день розрахункового періоду.
2. Сума оплати послуг з розподілу електричної енергії визначається як добуток обсягу електричної енергії та тарифу на розподіл за відповідним класом напруги.
3. Тариф встановлюється Регулятором відповідно до затвердженої ним методики та розміщуються на офіційному веб-сайті Оператора системи cek.dp.ua.
4. Споживач оплачує послугу з розподілу електричної енергії у формі попередньої оплати або плановими платежами на підставі самостійно отриманих у Оператора системи рахунків.
Попередня оплата здійснюється до 25 числа місяця, що передує розрахунковому періоду у розмірі 100% вартості очікуваного обсягу споживання (розподілу) електричної енергії, розрахованої за тарифами розрахункового періоду, у якому виставлений рахунок.
Планові платежі здійснюються наступним чином:
- перший плановий платіж до __-__числа розрахункового періоду у розмірі __-__% вартості очікуваного обсягу споживання (розподілу) електричної енергії, розрахованої за тарифами розрахункового періоду, у якому виставлений рахунок;
- другий плановий платіж до __-__ числа розрахункового періоду у розмірі __-__% вартості очікуваного обсягу споживання (розподілу) електричної енергії, розрахованої за тарифами розрахункового періоду, у якому виставлений рахунок;
- третій плановий платіж до __-__ числа розрахункового періоду у розмірі __-__% вартості очікуваного обсягу споживання (розподілу) електричної енергії, розрахованої за тарифами розрахункового періоду, у якому виставлений рахунок.
5. Визначення фактичного обсягу спожитої (розподіленої) електричної енергії за розрахунковий період здійснюється за показами засобів обліку, вказаних у "Звіті про покази засобів обліку" (Додаток 11 до Договору), який надається Споживачем протягом трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця (розрахункового періоду).
6. До третього числа місяця наступного за розрахунковим уповноважена особа Споживача самостійно отримує остаточний рахунок за фактично спожиту електричну енергію. Термін оплати зазначеного рахунку не має перевищувати 5 операційних днів. В разі не отримання рахунка, рахунок вважається отриманим і потребує оплати в вищезазначений термін.
Під час визначення суми платежу остаточного розрахунку за поточний розрахунковий період враховуються суми проведених попередніх платежів у поточному розрахунковому періоді. При відсутності заборгованості надлишок коштів, що надійшли протягом розрахункового періоду, зараховується в рахунок оплати наступного розрахункового періоду. Оплата заборгованості минулих періодів зараховується першочергово.
7. Обсяг споживання (розподілу) електричної енергії на поточний розрахунковий період визначається згідно з Додатком 12 до Договору "Обсяги очікуваного споживання (розподілу) електричної енергії Споживачем". "Обсяги очікуваного споживання (розподілу) електричної енергії Споживачем" на наступний рік з помісячним розподілом обсягів електричної енергії подається не пізніше 01 жовтня поточного року.
8. У разі ненадання споживачем "Обсягів очікуваного споживання (розподілу) електричної енергії Споживачем" (Додаток 12 до Договору) на наступний рік в указаний термін, розмір очікуваного споживання електричної енергії визначається за фактичними обсягами споживання у відповідних періодах поточного року, що минули, та у відповідних періодах минулого року, які відповідають майбутнім періодам поточного року. У випадку відсутності у Оператора системи статистичної інформації про обсяги споживання (розподілу) електричної енергії за попередній рік, обсяги помісячного очікуваного споживання електричної енергії розраховується виходячи з величини договірної потужності, часів роботи, днів роботи на тиждень, з подальшим корегуванням по фактичному споживанню.
9. У разі необхідності корегування обсягів очікуваного споживання (розподілу) електричної енергії, Споживач має повідомити про це Оператора системи за 10 днів до початку розрахункового періоду.
10. Оплата послуг з розподілу електричної енергії, сплата неустойки (штраф або пеня) та санкції, що сплачуються відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України (індекс інфляції та 3% річних), а також оплата вартості недоврахованої електроенергії здійснюються на поточний рахунок Оператора системи. За дату оплати рахунка приймається дата зарахування коштів на поточний рахунок Оператора системи.
11. У разі звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування електричною енергією споживач зобов`язаний повідомити Оператора системи про намір припинити дію договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії не пізніше ніж за 20 робочих днів до дня звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування електричною енергією та надати заяву щодо розірвання вказаного договору і в цей самий термін здійснити сплату всіх видів платежів, передбачених договором, до заявленого дня звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування електричною енергією включно. Дія договору може бути достроково припинена у разі отримання Оператором системи документального підтвердження факту зміни власника об`єкта. У такому разі договір припиняє свою дію в частині розподілу електричної енергії на об`єкт, а в частині виконання фінансових зобов`язань сторін (які виникли на дату припинення дії договорів) продовжує діяти до дати здійснення повного взаєморозрахунку між сторонами. У разі неповідомлення або несвоєчасного повідомлення споживачем про звільнення приміщення та/або остаточне припинення користування електричною енергією споживач зобов`язаний здійснювати оплату спожитої на таких об`єктах електричної енергії та інших платежів виходячи з умов укладеного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії.
12. Оператор системи надає Споживачу податкові накладні з податку на додану вартість (ПДВ), складені в електронній формі, відповідно до вимог Податкового кодексу України.
13. За вимогою однієї із Сторін, але не рідше одного разу на рік складається двосторонній акт звіряння взаєморозрахунків. Один екземпляр цього акту Споживач зобов`язаний повернути Оператору системи протягом 10 днів з дня його отримання з підписом та печаткою.
14. Цей порядок розрахунків вступає в дію з моменту набрання рішення законної сили.
Відмітка про вибір Споживачем виду оплати за послуги з розподілу
Попередня оплата (попередня оплата, планові платежі)
ОПЕРАТОР СИСТЕМИ СПОЖИВАЧ
ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» Садівниче товариство «Ізумруд»
Директор комерційний
(Підпис, П.І.Б.)
М.П .
М.П.
Додаток 5
до договору споживача про
надання послуг з розподілу
електричної енергії
Особовий рахунок № 010100010
Порядок
участі Споживача в графіках обмеження електроспоживання
та графіках відключень
Оператор системи для попередження порушення сталої роботи Об`єднаної енергетичної системи України (далі - ОЕС) має право у виняткових випадках, визначених Кодексом системи розподілу, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018р. №310, застосовувати заходи регулювання споживання з метою вимушеного зменшення величини споживання електричної енергії та потужності (аварійне розвантаження).
Оператор системи відповідно до нормативних документів щодо складання графіків обмеження та аварійних відключень (Інструкція про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також застосування протиаварійних систем зниження електроспоживання, затверджена наказом Мінпаливенерго України від 23.11.2006 №456 та зареєстрована в Мін`юсті України 19.02.2007 за №151/13418, зі змінами та доповненнями (далі - Інструкція), акта аварійної та технологічної броні електропостачання (при наявності) та завдання Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на період з 1 жовтня поточного року до 1 жовтня наступного року встановлює Споживачу обсяги обмеження та аварійного відключення споживання.
Споживач зобов`язаний виконати комплекс заходів щодо забезпечення встановлених режимів електроспоживання (визначення струмоприймачів, які підлягають обмеженню та відключенню, порядок оповіщення персоналу, осіб відповідальних за виконання встановлених режимів), а також розробити організаційно-технічні заходи з безаварійної зупинки окремих виробництв у разі одержання повідомлення про обмеження в електропостачанні, використання власних джерел живлення.
Усі інформаційні повідомлення щодо участі Споживачів у графіках обмеження та аварійного відключення діють до 1 жовтня наступного року.
1. Порядок застосування графіків обмеження та повідомлення Споживача про їх введення
1.1. Оператор системи з метою забезпечення сталої роботи енергетичної системи та при можливому дефіциті електричної потужності або палива інформує Споживача про введення графіків обмежень споживання та/або потужності електроенергії.
1.2. Величина черг обмежень обсягів споживання електричної енергії та потужності встановлюється та повідомляється Споживачу Оператором системи на період з 1 жовтня поточного року до 1 жовтня наступного року письмово в термін до 01 вересня поточного року.
1.3. Про потребу застосування комплексу заходів з обмеження електроенергії Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Оператор системи повідомляє Споживача телефонограмою, через засоби масової інформації, у тому числі на офіційному веб-сайті.
1.4. Оператор системи до 18.00 доби, яка передує обмеженню, повідомляє Споживача (засобами телефонного/мобільного зв`язку, факсом, електронною поштою, за допомогою інших електронних сервісів, запропонованих Оператором системи) про зниження споживання електричної енергії (тис. кВт*г на добу), електричної потужності (кВт) із зазначенням черги обмеження електричної енергії та потужності, часу початку та закінчення обмеження.
1.5. За необхідності термінового введення графіків обмеження розпорядження на їх введення передається телефонограмою безпосередньо черговому персоналу Споживача не пізніше ніж за 1 годину до початку обмеження з обов`язковим зазначенням причин застосування цих графіків.
2. Застосування графіків аварійних відключень (ГАВ) та спеціальних графіків аварійних відключень (СГАВ), а також введення автоматичного частотного розвантаження (АЧР)
2.1. Усі лінії (фідери) живлення Споживача занесені до графіків аварійних відключень та підключені під дію автоматичного частотного розвантаження доводяться до відома Споживача окремим повідомленням.
2.2. Про зміну в графіках аварійних відключень або зміну підключення лінії (фідера) живлення споживача під дію автоматичного частотного розвантаження Споживача буде повідомлено додатково окремим листом, який є невід`ємною частиною Договору.
2.3. Оператор системи відключає без попередження живлячі лінії Споживача при застосуванні ГАВ та СГАВ.
2.4. Оператор системи забезпечує контроль за виконанням Споживачем заданих обсягів обмеження і за навантаженням ліній, відключених згідно з графіками та протиаварійною автоматикою.
3. Відповідальність Сторін за невиконання графіків
3.1. Споживач несе відповідальність за фактичне виконання заданих обсягів обмеження і відключення, а також за виконання організаційно-технічних заходів щодо запобігання аваріям на своїх об`єктах, які обмежуються в електроспоживанні. Крім того, Споживач має забезпечити:
- безперешкодний доступ у будь-яку годину доби представникам Оператор системи та енергосистеми, органів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії за їх службовими посвідченнями до усіх електроустановок для контролю за виконанням заданого обмеження і відключення та дотриманням встановлених режимів;
- вжиття відповідних заходів щодо гарантування безпеки людей, збереження устаткування та матеріальних цінностей у разі відключення лінії (фідера) живлення, заведеної під дію ГАВ, СГАВ, АЧР, спеціальної автоматики відключення навантаження (САВН) від електромереж;
- відповідні переключення існуючих струмоприймачів І категорії на джерела електропостачання, які не відключаються;
- інформування про можливість введення графіків обмеження та відключення всіх субспоживачів, які приєднані до власних мереж;
- збереження пристроїв АЧР та телевимірів, встановлених у Споживача.
3.2. Невиконання Споживачем заданих обсягів обмеження або самовільне переведення навантаження, заведеного під ГАВ, СГАВ, АЧР та САВН, на інші джерела живлення, надає Оператору системи право, після попередження Споживача про невиконання встановленого режиму і невжиття ним заходів щодо зниження навантаження протягом 10 хвилин, відключити Споживача від джерела енергопостачання. Відповідальність за можливі негативні наслідки такого відключення покладається на Споживача.
3.3. Сторони несуть відповідальність за невиконання умов цього Додатка до Договору згідно з чинним законодавством.
4. Акти аварійної, технологічної та екологічної броні за необхідності оформлюються Додатком 9 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії.
ОПЕРАТОР СИСТЕМИ СПОЖИВАЧ
ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» Садівниче товариство «Ізумруд»
Директор комерційний
(Підпис, П.І.Б.)
Додаток 6
до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії
Особовий рахунок № 010100010
Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної
відповідальності сторін
Споживач Садівниче товариство "Ізумруд"
(найменування Споживача)
№ особового рахунку 010100010
в особі Голови правління Тищенко Катерини Андріївни
(посада, прізвище, ініціали)
що діє на підставі _Статуту
(довіреність або установчі документи Споживача)
Та Власник мереж - оператор системи ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК"
в особі Директора комерційного Коломійчук Г.П.,
(посада, прізвище, ініціали)
що діє на підставі _довіреності №09/010.02-08 від 02 січня 2023 року
(довіреність або установчі документи Оператора системи)
цим актом установили за об`єктом Споживача: Садвниче товариство "Ізумруд"
Дніпропетровська обл., Дніпровський р., смт.Обухівка
(найменування та місце розташування об`єкту Споживача)
1. Балансова належність електромереж:
1.1. Оператора системи
ПС35/10кВ "Сільбуд", Л-102 від Ф-4 І-ї секції шин ЗРП-10кВ до оп.№122, відпайка від оп.№171 до КТП-36, КТП-36
1.2. Споживача
ПЛ-10 кВ від оп.№122 до РП-10кВ, РП-10кВ, засіб обліку, трансформатор струму, трансформатор напруги 10кВ, ПЛ-10кВ від РП-10кВ до оп.№205, оп.№122-№205, відпайка від оп.№172, оп.№1-№5 відпайки від оп.№172, КТП-31, КТП-32, КТП-33
2. Межа балансової належності електромереж установлюється
на ізоляторах опори №122 ПЛ-10кВ Л-102 від Ф-4 І с.ш. ЗРП-10кВ ПС 35/10кВ "Сільбуд"
3. Межа експлуатаційної відповідальності сторін за стан та обслуговування електромереж установлюється на ізоляторах опори №122 ПЛ-10кВ Л-102 від Ф-4 І с.ш. ЗРП-10кВ ПС 35/10кВ "Сільбуд"
4. Відповідальність сторін:
4.1. Оператор системи несе відповідальність за:
технічний стан та безпечну експлуатацію обладнання
ПС 35/10кВ "Сільбуд", Л-102 від Ф-4 І-ї секції шин ЗРП-10кВ, відпайка від оп.№171 до КТП-36, КТП-36, стан контактних з`єднань на межі балансової належності, а також за надійну якісну та безперебійну електропередачу згідно категорійності струмоприймачів на межі балансового розподілу у точці узгодженого рівня надійності відповідно категорійності струмоприймачів.
4.2. Споживач несе відповідальність за:
технічний стан та безпечну експлуатацію обладнання
ПЛ-10 кВ від оп.№122 до РП-10кВ, РП-10кВ, засіб обліку, трансформатор струму, трансформатор напруги 10кВ, ПЛ-10кВ від РП-10кВ до оп.№205, оп.№123-№205, відпайка від оп.№172, оп.№1-№5 відпайки від оп.№172, КТП-31, КТП-32, КТП-33 якісну безпечну експлуатацію електроустановок, безпечний стан електрообладнання згідно ПРРЕЕ, ПУЕ, ПТЕЕ.
5. Загальна схема електропостачання (зовнішнього) наведена у додатку 7 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії .
6. Наявність автономних джерел живлення:
(кількість, тип, напруга, ємність; наявність схем АВР та схем автоматики)
7. Інформація про категорію надійності електропостачання струмоприймачів Споживача, величини
приєднаної та дозволеної потужності із розподіленням за джерелами живлення, рівнями напруги та приєднаннями наведена у Паспорті точки розподілу ( додаток 2 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії )..
8. Споживач та Оператор системи розподілу зобов`язуються утримувати електроустановки, що знаходяться на їх балансі, у справному стані та експлуатувати їх відповідно до вимог чинного законодавства.
9. Оператор системи розподілу забезпечує на межі балансової належності електромереж гранично допустимі значення фазного відхилення напруги Uф не більше 10 %.
ОПЕРАТОР СИСТЕМИ СПОЖИВАЧ
ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» Садівниче товариство «Ізумруд»
Директор комерційний
(Підпис, П.І.Б.)
Додаток № 8
до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії
Особовий рахунок № 010100010
Порядок розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача
1. Найменування Споживача
Садівниче товариство «Ізумруд»
2. Місцезнаходження об`єктів:
Дніпропетровська обл., Дніпровський район, смт.Обухівка
3. Розрахунок втрат електричної енергії в мережі здійснюється для рівня інформаційного забезпечення _____А
4. Розрахункові схеми додаються.
5. Технічні характеристики обладнання та порядок розрахунку втрат.
5.1. Розрахунок втрат електроенергії в силових трансформаторах і автотрансформаторах.
Розрахунок втрат електроенергії в силових трансформаторах і автотрансформаторах здійснюється за формулами 7.4-7.7 для рівня інформаційного забезпечення А та 7.17-7.20 для рівня інформаційного забезпечення Б, наведеними у Методичних рекомендаціях визначення технологічних витрат електричної енергії в трансформаторах і лініях електропередавання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21 червня 2013 № 399 (далі - Методика визначення втрат електроенергії), вихідні дані для розрахунку яких наведені у таблиці 1.
Таблиця 1
Диспетчерське найменування підстанції, ТПS н МВА Паспортні дані трансформатораСезонні коефіцієнти форми графіка навантаження Кф2 * Uном., кВ I нх, % Р нх, кВтР кз, кВтU кз % ВНСННН ВНВССНВНВССНзимавесналітоосінь1233567891011121314151617----------------------------------*Колонка заповнюється для рівня інформаційного забезпечення А. У разі відсутності інформації щодо форми графіка за згодою Сторін приймають Кф2=1,15
5.2. Розрахунок втрат електроенергії в лініях електропередавання (далі - ЛЕП), кліматичних втрат електроенергії в повітряних ЛЕП (далі - ПЛ), втрат електроенергії в ізоляції кабельних ЛЕП (далі - КЛ).
Розрахунок втрат електроенергії в ЛЕП здійснюється за формулами 7.8-7.12 для рівня інформаційного забезпечення А, та 7.21-7.23 для рівня інформаційного забезпечення Б, наведеними у Методиці визначення втрат електроенергії.
Розрахунок кліматичних втрат електроенергії в ПЛ здійснюється за формулами 7.30-7.32 , наведеною у Методиці визначення втрат електроенергії.
Розрахунок втрат електроенергії в ізоляції КЛ здійснюється за формулою 7.33, наведеною у Методиці визначення втрат електроенергії.
Вихідні дані для розрахунку втрат електроенергії в ЛЕП, кліматичних втрат електроенергії в ПЛ, втрат електроенергії в ізоляції КЛ наведені у таблиці 2.
Таблиця 2
Дисп. найменування ПЛ, КЛПаспортні дані ЛЕПL, кмДані про високочастотні загороджувачі зв`язку, встановлені на ПЛ**Питомі середньорічні втрати електроенергії в ізоляції ПЛ, тис. кВт*год/кмДані для розрахунку втрат електроенергії в ізоляції КЛСезонні коефіцієнти форми графіка навантаження Кф2 * Uн (кВ)Марка ЛЕПr о, Ом/кмх о, Ом/кмЄмнісна провідність (b, мкОм/км)Питома зарядна потужність КЛ (ДQo, кВАр/кК) Кількість, шт Іном, А В одній фазіУ двох фазахУтрьох фазах Термін експлуатації КЛtqд До 20 років (так чи ні)Від 20 до 40 років (так чи ні)Більше ніж 40 років (так чи ні) зимавесналітоосінь123456789101112131415161718192021Дніпропетровська обл., Дніпровський район, смт.ОбухівкаПЛ 10кВ від оп.№122 до РП-10кВ СТ «Ізумруд»10,0АС 950,3060,358--0,012------так-0,0161,151,151,151,15
5.3. Розрахунок втрат електроенергії в реакторах.
Розрахунок втрат електроенергії в реакторах здійснюється за формулами 7.13-7.16 для рівня інформаційного забезпечення А та 7.24-7.27 для рівня інформаційного забезпечення Б, наведеними у Методиці визначення втрат електроенергії, вихідні дані для розрахунку яких наведені у таблиці 3.
Таблиця 3
Найменування підстанції, ТПТип реактораПаспортні дані реактораСезонні коефіцієнти форми графіка навантаження Кф2 * Uном, кВ І ном, А Втрати (на фазу), ДР, кВт або активний опір фази реактора, Rр, мОмІндуктивний опір Хр, Ом зимавесналітоосінь12345678910----------*Колонка заповнюється для рівня інформаційного забезпечення А. У разі відсутності інформації щодо форми графіка за згодою Сторін приймають Кф2=1,15.
5.4. Розрахунок втрат електричної енергії в лічильниках Споживача здійснюється за об`єктами, які живляться від внутрішньобудинкових мереж багатоповерхових житлових (офісних) будинків, за формулою 7.44, наведеною у Методиці визначення втрат електроенергії.
Інформація щодо переліку лічильників, в яких здійснюється розрахунок втрат електричної енергії в лічильниках Споживача, наведений у додатку «Відомості про розрахункові засоби обліку
активної та реактивної електричної енергії» до Договору.
Тривалість розрахункового періоду, за якою обчислюються втрати електричної енергії в лічильниках, визначається виходячи із цілодобового режиму роботи.
ОПЕРАТОР СИСТЕМИ СПОЖИВАЧ
ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» Садівниче товариство «Ізумруд»
Директор комерційний
(Підпис, П.І.Б.)
Додаток 11
до договору споживача про надання послуг
з розподілу електричної енергії
Особовий рахунок № 010100010
ЗВІТ ПРО ПОКАЗИ ЗАСОБІВ ОБЛІКУ
Садівниче товариство «Ізумруд»
(найменування споживача)
за
(розрахунковий період)
№ з/пНайменування об`єкту, джерело живлення, EIC-код Тип, № приладу обліку Покази приладів облікуРізниця показників (к.6- к.7)Розрахун-ковий коефіцієнт К=Ктс Ктн **Кількість спожитої ел.енергии, (к.8*к.9)ВтратиКількість відпущеної ел.енергії (к.10+к.11+к.12) Вид енергії *зона доби (пік, напів-пік, ніч)у розрахунко-вому періодіу попередньо-му періоді в ЛЕП кВт*год в ТМ кВт*год 12345678910111213 ЗРАЗОК
* - вказати одне із: А - споживання активної електроенергії; АГ - генерація активної електроенергії; Р - споживання реактивної електроенергії; Г - генерація реактивної електроенергії.
** - даний розрахунковий коефіцієнт визначається як добуток коефіцієнту трансформації за струмом на коефіцієнт трансформації за напругою (при підключенні лічильника споживача за допомогою вимірювальних трансформаторів). Для лічильників прямого включення в даній колонці слід вказувати значення 1.
ОПЕРАТОР СИСТЕМИ СПОЖИВАЧ
ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» Садівниче товариство «Ізумруд»
Директор комерційний
(Підпис, П.І.Б.)
Додаток 12
до договору споживача про надання послуг
з розподілу електричної енергії
Особовий рахунок № 010100010
Обсяги очікуваного споживання (розподілу) електричної енергії Споживачем
Садівниче товариство «Ізумруд»
(найменування Споживача)
№ з/п Приєднана / дозволена потужність, кВтГрафік роботиОчікувані обсяги споживання (розподілу) електроенергії на 20___ , тис. кВт*год Кількість годин на добу / кількість робочих днів на тиждень СіченьЛютийБерезеньКвітеньТравеньЧервеньЛипеньСерпеньВересеньЖовтеньЛистопадГруденьРік, всього Всього Найменування об`єкту, адресаПриєднана / дозволена потужність, кВтГрафік роботиУ томі числі обсяги споживання (розподілу) електричної енергії по кожному об`єкту, тис. кВт*год Кількість годин на добу / кількість робочих днів на тиждень СіченьЛютийБерезеньКвітеньТравеньЧервеньЛипеньСерпеньВересеньЖовтеньЛистопадГруденьРік, всього
СПОЖИВАЧ
Садівниче товариство «Ізумруд»
(Підпис, П.І.Б.)
(Підпис, П.І.Б.)
Стягнути з Садівничого товариства "Ізумруд" (52030, Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Обухівка; код ЄДРПОУ 24609792) на користь Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія", (49008, м. Дніпро, вул. Горобців Братів, буд. 28; код ЄДРПОУ 31793056) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 514,00 грн.
В решті позовних вимог відмовити.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 07.11.2024
Суддя Ю.А. Бажанова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122865574 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Укладення договорів (правочинів) купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні