Справа № 458/1079/24
1-кс/458/184/2024
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
07.11.2024 м. Турка
Слідчий суддя Турківського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 дізнавача СВ ВП № 2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , прокурора Турківського відділу Самбірської окружної прокуратури ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання дізнавача СВ ВП №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, подане в рамках кримінального провадження № 12023141290000393 від 07.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,-
в с т а н о в и в:
Дізнавач СВ ВП № 2 Самбірського РВП ГУ НП України у Львівській області лейтенант поліції ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Турківського відділу Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 подав до слідчого судді клопотання, в якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні Акціонерного товариства комерційний банк « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ідентифікаційний код юридичної особи - НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю отримання копії документів у ЗГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
В обґрунтування клопотання покликається на те, що СВ ВП № 2 Самбірського РВП ГУ НП України у Львівській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12023141290000393 від 07.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України
Досудовим розслідуванням встановлено, що 06.05.2023 у ВП № 2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області надійшло телефонне звернення від громадянки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жительки АДРЕСА_3 , яка на даний час знаходиться в Республіці Чехія, яка пояснила, що її знайома ОСОБА_6 , яка на даний час проживає в м. Самбір, написала в соціальній мережі «Месенджер» повідомлення про те, що їй потрібні грошові кошти. Після цього, заявниця переказала двома переказами грошові кошти в загальній сумі 5000 грн. на банківську карту НОМЕР_2 , яка була вказана в повідомленні. В подальшому, заявниця зв`язалася з ОСОБА_7 , яка пояснила, що того дня вона хотіла надати в оплатне користування свою сторінку соціальної мережі «Фейсбук», внаслідок чого невідомі особи розмістили оголошення з проханням скинути грошові кошти.
В ході досудового розслідування, з допиту ОСОБА_8 встановлено, що 06.05.2023, близько 15:00 год. вона натрапила на оголошення в соціальній мережі «Фейсбук» про надання своїх сторінок соціальних мереж в оренду за відповідну плату. Дане оголошення розмістила особа на ім`я ОСОБА_9 ( ОСОБА_10 ). Перейшовши за даним посиланням, вона вказала пароль і логін від своїх сторінок у соціальних мережах «Фейсбук» та «Інстаграм», а також вказала номер своєї банківської карти НОМЕР_3 . В подальшому, потерпіла побачила, що доступ до даних сторінок їй закрито, а паролі і логін були змінені. Окрім цього, до неї зателефонувала її подруга ОСОБА_5 , яка знаходилась за кордоном і повідомила їй, що отримала від неї повідомлення у соціальній мережі «Фейсбук» про необхідність позичити гроші. Після цього, ОСОБА_5 перерахувала грошові кошти в загальній сумі 5000 грн на банківську карту НОМЕР_2 .
Із інформаційного ресурсу, а саме Інтернет - порталу «Bincheck» відомо, що BIN (Bank Identification Number) перші шість цифр на пластиковій картці, за якими можна визначити приналежність карти тій чи іншій країні, банку, тип карти і категорію карти на яку було переслано кошти потерпілої, а саме банківської карти з номером НОМЕР_2 належить Акціонерному товариству « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
В ході досудового розслідування отримано тимчасовий доступ до речей та документів Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в якому відкритий рахунок та до якого підкріплено номер банківської карти НОМЕР_2 .
З протоколу огляду документів встановлено, що даний рахунок відкритий на громадянина ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , жителя АДРЕСА_4 .
Із протоколу огляду документів встановлено, що кошти потерпілої надходили на карту НОМЕР_2 , яка належить громадянину ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , однак дані кошти були перераховані на іншу банківську карту з номером НОМЕР_4 .
З інформаційного ресурсу, а саме Інтернет - порталу «Bincheck» відомо, що BIN (Bank Identification Number) перші шість цифр на пластиковій картці, за якими можна визначити приналежність карти тій чи іншій країні, банку, тип карти і категорію карти на яку було переслано кошти потерпілої, а саме банківської карти із номером НОМЕР_4 належить АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Протоколом огляду копій документів Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було встановлено, що кошти потерпілої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 надходили на карту НОМЕР_2 , 06.05.2023 о 17:36 год. у сумі 2000 грн та 06.05.2023 о 17:44 год. у сумі 3000 грн, яка належить громадянину ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , однак дані кошти були перераховані на іншу банківську карту з номером НОМЕР_4 , а саме 06.05.2023 о 17:38 год. у сумі 2000 грн та 06.05.2023 о 17:45 год. у сумі 3000 грн. Дана інформація взята з історії транзакцій з карти ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
14.10.2024 сектором дізнання відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області було скеровано запит керівнику Акціонерного товариства комерційного банку « ІНФОРМАЦІЯ_5 » з метою отримання відомостей та копій документів щодо банківського рахунку до якого підв`язана банківська карта НОМЕР_4 .
25.10.2024 в сектор дізнання відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області надійшов лист від Акціонерного товариства комерційного банку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_5 від 16.10.2024, у якому повідомлено, що запитувана інформація згідно ст.60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» являється банківською таємницею, а тому така інформація може бути надана лише на підставі ухвали суду або слідчого судді.
Розгляд клопотання здійснюється слідчим суддею за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, прокурора та відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України здійснюється фіксування за допомогою звуко - та відеозаписувальних технічних засобів.
Беручи до уваги, що дізнавачем у клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення запитуваних відомостей, тому на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя проводить розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
У судовому засіданні дізнавач СВ ВП № 2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області лейтенант поліції ОСОБА_3 та прокурор Турківського відділу Самбірської окружної прокуратури ОСОБА_4 підтримали клопотання з підстав і доводів, які в ньому викладені. Просили таке задовольнити та надати строк дії ухвали 1 (один) місяць.
Заслухавши дізнавача, прокурора, перевіривши клопотання та додані до нього матеріали, якими дізнавач обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Частиною 1 ст. 131 КПК України встановлено, що з метою досягнення дієвості кримінального провадженні застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження.
Згідно з ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до ч.2 ст. 131 КПК України одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження, є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Пунктом 5 ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Положеннями ч. 5, 6 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З витягу кримінального провадження № 12023141290000393 від 07.05.2023 встановлено, що 07.05.2024 заяву про кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР за правовою кваліфікацією ч.1 ст.190 КК України.
Таким чином, з урахуванням доведених дізнавачем та прокурором обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.ст. 162, 163 КПК України; існування обґрунтованої підозри щодо вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, яка доведена належними засобами доказування; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи, оскільки отримати вказану в клопотанні інформацію неможливо іншим способом і за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання щодо забезпечення ефективності досудового розслідування, слідчий суддя вважає, що клопотання є підставним, обґрунтованим і підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131,132, 159,162,163,164,166, КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Задовольнити клопотання дізнавача СВ ВП № 2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, яке подане в рамках кримінального провадження №12023141290000393 від 07.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України
Надати начальнику СД ВП №2 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_12 , дізнавачу СД ВП №2 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 , дізнавачу СД ВП №2 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні Акціонерного товариства комерційний банк « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю отримання копій документів у ЗГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:
- комп`ютерних даних про авторизацію банківської карти з номером НОМЕР_4 , номера рахунку до якого підкріплено номер банківської картки № НОМЕР_4 , з зазначенням повних персональних даних особи яка його відкрила, копії договору та паспорта особи;
- документів щодо відкриття та обслуговування банківського рахунку по карті НОМЕР_4 за період з 06.05.2023 з 00 год. 00 хв. по дату виконання ухвали слідчого судді;
- комп`ютерних даних про рух коштів щодо банківської карти НОМЕР_4 за період з 06.05.2023 з 00 год. 00 хв. по дату виконання ухвали слідчого судді, із зазначенням повних реквізитів контрагентів, дати, часу, суми та призначення платежів їх проведення, зазначенням вхідних і вихідних залишків на рахунку, в частині призначених платежів по переказу коштів, а також платіжних доручень, та інших документів про отримання, поповнень та переказів коштів з рахунку за період часу та дату, час, місце зняття коштів із зазначених рахунків з одночасним наданням можливості отримання копії вищезазначеної інформації та відео спостереження шляхом їх копіювання на електронний носій (СD/DVD-диск);
- комп`ютерних даних про рух коштів щодо банківської карти НОМЕР_4 за період з 06.05.2023 з 00 год. 00 хв. по дату виконання ухвали слідчого судді, із зазначенням повних реквізитів контрагентів, дати, часу, суми та призначення платежів їх проведення, зазначенням вхідних і вихідних залишків на рахунку, в частині призначених платежів по переказу коштів, а також платіжних доручень, та інших документів про отримання, поповнень та переказів коштів з рахунку за період часу та дату, час, місце зняття коштів із зазначених рахунків з одночасним наданням можливості отримання копії вищезазначеної інформації та відео спостереження шляхом їх копіювання на електронний носій (СD/DVD-диск);
- комп`ютерних даних про використання електронно-обчислювальної техніки (мобільних додатків, мобільних телефонів, комп`ютерів), вказати з якого пристрою здійснювалась реєстрація, із вказанням номера мобільного телефонна, марки мобільного телефонна (пристрою), доменного імені, хостинг провайдера, фото та відеоматеріалів з пристроїв фіксації (систем зовнішнього та внутрішнього фото та відео спостереження, встановлених на фасадах будівель, в приміщенні усіх відділень та в банкоматах/терміналах самообслуговування банку на території України, на яких зображено осіб, які у зазначений період часу використовували дані банківські картки (здійснювали зняття/поповнення коштів та інші операції), із зазначенням відомостей про дату та час кожної такої операції, найменування/ідентифікаційні ознаки (серійні номери) та адреси розташування банкоматів/терміналів самообслуговування, які використовувались та сум коштів, які обготівковувались по кожній такій операції (у разі відсутності власних та/або орендованих банкоматів/терміналів самообслуговування відобразити вичерпні відомості про їх власників, найменування/ідентифікаційні ознаки (серійні номери) та адреси розташування);
- комп`ютерних даних щодо залишку грошових коштів в національній валюті на банківському рахунку, до якого підкріплено номер банківської пластикової карти НОМЕР_4 на момент виконання вказаної ухвали слідчого судді;
- комп`ютерних даних щодо несанкціонованого доступу до банківської карти НОМЕР_4 та відповідного рахунку. Якщо такий відбувався, то надати наявну інформацію про несанкціонований доступ;
- комп`ютерних даних щодо надходження володільцю банківської картки НОМЕР_4 , інформації про зняття грошових коштів в період з 06.05.2023 з 00 год. 00 хв. по дату виконання ухвали слідчого судді, якщо так, то на який пристрій, якого формату та текст повідомлень;
- комп`ютерних даних щодо підтвердження володільцем банківської картки НОМЕР_4 , який відкритий в банку, про здійснення операції в період з 06.05.2023 з 00 год. 00 хв. по дату виконання ухвали слідчого судді, яким чином здійснено підтвердження, коли, де та з якого пристрою.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення, тобто з 07.11.2024 до 07.12.2024.
Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, підлягає обов`язковому виконанню.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу Національної поліції за місцем проведення цих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала постановлена 07.11.2024 з виготовленням двох примірників оригіналу, один з яких знаходиться в матеріалах справи № 458/1079/24, а інший видається для пред`явлення володільцю речей та документів з врученням також копії ухвали.
Слідчий суддя Марія ВОЛИНЕЦЬ
Суд | Турківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122866706 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Турківський районний суд Львівської області
Волинець М. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні