ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/21320/24
провадження № 1-кс/753/3103/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" листопада 2024 р. Дарницький районний суд м. Києва у складі: слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному проваджені внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024100020004106 від 07.10.2024.
УСТАНОВИВ:
30.10.2024 до Дарницького районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024100020004106 від 07.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.
У клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ до медичної карти стаціонарного хворого гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який в період часу з 07.10.2024 по 09.10.2024 перебував на стаціонарному лікуванні, а також при наявності до рентген-знімків (МРТ, СКТ) з можливістю тимчасового вилучення оригіналів всіх документів, з яких складається зазначена медична карта стаціонарного хворого, що знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; до медичних документів хворого гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який 08.10.2024 звертався за медичною допомогою, після чого перебував на амбулаторному/стаціонарному лікуванні, а також при наявності до рентген-знімків (МРТ, СКТ) з можливістю тимчасового вилучення оригіналів всіх документів хворого, що знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
На обґрунтування клопотання зазначає, що у провадженні слідчого відділу Дарницького УП ГУ Національної поліції у м. Києві знаходиться кримінальне провадження, відомості про яке внесені 07.10.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024100020004106, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, за заявою ОСОБА_5 , щодо нанесення йому тілесних ушкоджень.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 06.10.2024 приблизно о 23 год. 20 хв. за адресою: АДРЕСА_1 двоє невстановлених чоловіків нанесли тілесні ушкодження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В період з 07.10.2024 року по 09.10.2024 року ОСОБА_5 після спричинення йому тілесних ушкоджень перебував на стаціонарному лікуванні в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується випискою із медичної карти стаціонарного хворого №19483.
Крім того встановлено, що 08.10.2024 року ОСОБА_5 оглядався лікарем-стоматологом-хірургом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », де в подальшому перебував на амбулаторному та стаціонарному лікуванні.
Наданими органу досудового розслідування випискою із медичної карти стаціонарного хворого №19483 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » випискою №3031А від 14.10.2024, рахунком-фактурою №5736176 від 17.10.2024 та оглядом хірурга від 08.10.2024 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » підтверджується факт лікування ОСОБА_6 , а також факт володіння зазначеними медичними установами медичною документацією потерпілого.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування факту, зокрема, для отримання відомостей, які є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, у цьому провадженні є потреба встановлення ступеня тяжкості й характеру завданих ОСОБА_6 тілесних ушкоджень, а також їх причинно-наслідкового зв`язку із подією та обставинами за яких вони спричинені, що в свою чергу вимагає призначення та проведення судово-медичної експертизи за медичною документацією.
В судове засідання слідчий не з`явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Слідчий суддя вважає за можливе відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України розглянути клопотання за відсутності представників юридичних осіб, у володінні якої знаходяться документи, оскільки останній повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання, а неприбуття представника володільця майна в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання з таких мотивів.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024100020004106 від 07.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.
У відповідності до ч. ч. 1, 2 ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора (ст. 132 КПК України).
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку) (ч. 1 ст. 159 КПК України).
До охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю та персональні дані особи (п. 2, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України).
Відповідно до ст. 32 Конституції України, ст.ст. 39-1, 40 «Основ законодавства про охорону здоров`я», ст.ст. 10,11,12 Закону України «Про інформацію», ст.ст. 7,14 Закон України «Про захист персональних даних» відомості про стан здоров`я фізичної особи становлять лікарську таємницю та відносяться до конфіденційної інформації (інформації з обмеженим доступом), доступ до якої надається у випадках та в порядку, передбачених чинним законодавством. Медична інформація про фізичну особу надається лікувально-профілактичним закладом в рамках цивільного, адміністративного судочинства та кримінального провадження в порядку, встановленого відповідним процесуальним законодавством.
Медичну документацію, до якої слідчий просить надати тимчасовий доступ, знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відповідно до ст. ст. 161, 162 КПК України, є документами, що становлять лікарську таємницю та персональні дані особи.
В ході досудового розслідування даного кримінального провадження виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи з метою встановлення ступеню тяжкості отриманих тілесних ушкоджень ОСОБА_5 .
У свою чергу, проведення судово-медичної експертизи вимагає надання експертові для дослідження відомостей про стан потерпілого як на момент отримання тілесних ушкоджень, так і в подальшому, які містяться у оригіналах медичних документів у медичних установах, де здійснювалось його лікування.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Крім того, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч. 7 ст. 163 КПК України).
Отже з огляду на встановлені обставини, слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи слідчого про те, що історія хвороби, медична картка та додані до неї документи стаціонарного хворого ОСОБА_5 , які перебувають у володінні у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а іншими способами довести обставини, які передбачається довести за їх допомогою, неможливо..
Керуючись ст. 7, 110, 131-132, 159-166, 309 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 задовольнити.
Надати старшому слідчому СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до:
- медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який в період часу з 07.10.2024 по 09.10.2024 перебував на стаціонарному лікуванні, а також при наявності, до рентген-знімків (МРТ, СКТ) з можливістю тимчасового вилучення оригіналів всіх документів, з яких складається зазначена медична карта стаціонарного хворого, що знаходяться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи: НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_2 );
- медичних документів хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який 08.10.2024 звертався за медичною допомогою, після чого перебував на амбулаторному/стаціонарному лікуванні, а також при наявності, до рентген-знімків (МРТ, СКТ) з можливістю тимчасового вилучення оригіналів всіх документів хворого, що знаходяться у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи: НОМЕР_2 , місцезнаходження юридичної особи АДРЕСА_3 ).
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення щодо неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122883591 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Мицик Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні