Ухвала
від 07.11.2024 по справі 766/18681/24
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/18681/24

н/п 2/766/13082/24

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

07 листопада 2024 року м. Херсон

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Ус О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Білозерської селищної ради Херсонської області, третя особа: приватний нотаріус Херсонського районного нотаріального округу Херсонської області Луб`янський Андрій Васильович про визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Білозерської селищної ради Херсонської області, третя особа: приватний нотаріус Херсонського районного нотаріального округу Херсонської області Луб`янський Андрій Васильович про визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини.

Дослідив позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до наступного.

З позовної заяви встановлено, що остання подана та підписана представником ОСОБА_1 за довіреністю ОСОБА_2 на підставі довіреності від 26.10.2023 року.

Відповідно до ч.2ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.

Згідно абз. 4 ч.2ст.19 ЦПК України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Крім вказаного, згідно п.2 ч.4ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.

При цьому, відповідно до ч.1 та 2 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.

Так, згідно із ч. 1 ст. 175 ЦПК України, позовна заява підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Щодо здійснення представництва за довіреністю, то відповідно до ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до ст.62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.

Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» (ч. 4 ст. 62 ЦПК України).

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст.185ЦПК України позовна заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 4ст. 185 ЦПК Українизаява повертається у випадку, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Судом встановлено, що 26 жовтня 2023 року у м. Батумі Грузія, ОСОБА_1 уповноважено ОСОБА_2 бути її представником та представляти її інтереси в усіх органах та установах, з питаньоформлення компенсацій при руйнуванні/пошкодженні нерухомого майна, що їй належить внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією рф проти України, а саме житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, розташованого на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 . Крім того, для отримання виплат, гуманітарної допомоги та відкриття рахунків.

Оскільки вищевказана довіреність чітко визначає коло повноважень, які пов`язані з питань оформлення компенсацій, тобто довіреність видана на чітко окреслені дії пов`язані з питанням оформлення компенсацій за зруйноване майно, що не може вважатися представництвом за довіреністю щодо подання позовних заяв, зокрема про визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини.

Крім того, ОСОБА_2 документів про те, що остання здійснює адвокатську діяльність або є законним представником ОСОБА_1 , до матеріалів заяви не долучено.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позовну заяву подано до суду особою, яка не має права на її підписання та подання у справах загального позовного провадження.

Відповідно до вимог ч. 7ст. 185 ЦПК Україниповернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючисьст. 185 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Білозерської селищної ради Херсонської області, третя особа: приватний нотаріус Херсонського районного нотаріального округу Херсонської області Луб`янський Андрій Васильович про визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини - повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч.7ст.185 ЦПК Україниповернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позову.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Херсонського апеляційного суду.

СуддяО. В. Ус

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення07.11.2024
Оприлюднено11.11.2024
Номер документу122883903
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —766/18681/24

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні