Справа № 201/7786/24
Провадження № 2-о/201/351/2024
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2024 року м. Дніпро
Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого - судді Покопцевої Д.О.,
при секретарі Тоцькій Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, заінтересована особа Зайцівська сільська рада, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник просить встановити факт належності їй державного акту на право постійного користування землею, серії ДП СВ № 000241, виданого 07.10.1997р. Синельниківською районною Радою народних депутатів на підставі рішення XXI сесії XXII скликання Синельниківської районної Ради народних депутатів Синельниківського району Дніпропетровської області від 08 квітня 1997 року №67, який зареєстрований в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 241, оскільки її прізвище в цьому акті вказано невірно, і в позасудовому порядку внести виправлення неможливо.
Представник заінтересованої особи заявою не заперечує проти встановлення факту належності заявнику державного акту.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Державний акт на право постійного користування землею, серії ДП СВ № 000241, виданий 07.10.1997 року Синельниківською районною Радою народних депутатів на підставі рішення XXI сесії XXII скликання Синельниківської районної Ради народних депутатів Синельниківського району Дніпропетровської області від 08 квітня 1997р. №67, який зареєстрований в книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 241, виданий ОСОБА_2 , яка проживає в АДРЕСА_1 (а.с.9).
Згідно паспорту громадянина України, виданого 26.05.1995р., прізвище заявника « ОСОБА_3 » (укр.), « ОСОБА_4 » (рус.), зареєстроване місце проживання з 1995 по 2016р.р. - АДРЕСА_1 (а.с.8, 10-11).
Внести виправлення в державний акт органом, який його видав та/або отримати новий Державний акт з виправленим прізвищем неможливо, оскільки відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» речові права та їх обтяження на земельні ділянки реєструються у Державному реєстрі прав (ч. 1 ст. 5 Закону). Підтвердження речового права на земельну ділянку буде витяг із Державного реєстру прав на нерухоме майно, іншого порядку реєстрації прав на земельну ділянку (в тому числі видачу Державних актів) чинне законодавство не передбачає.
Пунктом 5 ч.2 ст.293 ЦПК України визначено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п.6 ч.1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по-батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті (пункт 6).
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»,суд вправі розглядати справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по-батькові якої, що зазначені в документі - не збігаються в свідоцтві про народження, паспорті, свідоцтві про смерть, інше.
Згідно роз`яснень п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», - визначено можливість встановлення факту, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки.
Відповідно до роз`яснення п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Згідно листа Верховного суду України від 01.01.2012 р. «Про судову практика розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення» коли установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа. Проте, сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.
З огляду на наведене суд приходить висновку, що встановлення факту належності зазначеного в заяві правовстановлюючого документу заявника має юридичне значення, оскільки від даного факту залежить оформлення майнових прав.
Таким чином, на підставі викладеного, суд вважає за можливе встановити факт, що має юридичне значення.
На пiдставi викладеного, керуючись ст.ст.4, 13, 81, 89, 200, 247, 293, 294, 315, 319 ЦПК України, суд, --
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, заінтересована особа Зайцівська сільська рада, - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 державного акту на право постійного користування землею, серії ДП СВ № 000241, виданого 07 жовтня 1997 року Синельниківською районною Радою народних депутатів на підставі рішення XXI сесії XXII скликання Синельниківської районної Ради народних депутатів Синельниківського району Дніпропетровської області від 08 квітня 1997 року №67, який зареєстрований в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 241, який виданий ОСОБА_2 .
Рішення може бути оскаржене до Дніпровського апеляційного суду впродовж 30 днів.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Повний текст рішення буде складено впродовж 5 днів.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2
Заінтересована особа: Зайцівська сільська рада, ЄДРПОУ 04339401, місцезнаходження: 52514, Дніпропетровська область, Синельниківський район, село Зайцеве, вулиця Центральна, будинок, 10
Суддя: Д.О. Покопцева
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122883972 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Покопцева Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні