Справа № 675/1699/24
Провадження № 2-с/675/10/2024
У Х В А Л А
07 листопада 2024 року м. Ізяслав
Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Демчук П.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу,
в с т а н о в и в :
Відповідно до судового наказу Ізяславського районного суду Хмельницької області від 17 жовтня 2024 року у справі № 675/1584/24 стягнуто з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Ізяславтепломережа» 71106 грн 64 коп. заборгованості за послуги з централізованого опалення, а також судовий збір у сумі 302 грн 80 коп.
04.11. 2024 року боржник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про скасування судового наказу від 17 жовтня 2024 року.
Вказує, що з вимогами заявника не згідна, вважає їх необґрунтованими, оскільки проживає в квартирі з сином ОСОБА_2 , який має статус учасника бойових дій.
Вивчивши клопотання, дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до частини першоїстатті 160ЦПКУкраїни судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбаченихстаттею 161 цього Кодексу.
Метою спрощених судових процедур є швидкий розгляд безспірних питань, правовідносини сторін у яких не викликають сумніву, та у яких фактичні обставини справи та визначеність у правовідносинах учасниками цих правовідносин не оспорюється.
У постанові Верховного Суду в складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 15 травня 2019 року в справі № 760/6860/17-ц (провадження № 61-31915св18) вказано, що наказне провадження за своєю сутністю призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Наказне провадження як особливий спрощений вид провадження у цивільному судочинстві спрямоване на швидкий та ефективний захист безспірних прав особи шляхом видачі судового наказу, що одночасно є і судовим рішенням, і виконавчим документом, без судового засідання та без виклику заявника (стягувача) і боржника.
Статтею 169 ЦПК Українипередбачено, що після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає його копію (текст), що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень боржникові до його електронного кабінету, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом із повідомленням про вручення чи цінним листом з описом вкладеного.
Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами.
Днем отримання боржником копії судового наказу є день його вручення боржнику, визначений відповідно достатті 272 цього Кодексу.
Статтею 170 ЦПК Українипередбачено форму і зміст заяви про скасування судового наказу та строки її подання.
Відповідно до частин 1-5статті 170ЦПКУкраїни боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першоїстатті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Заява про скасування судового наказу подається до суду в письмовій формі.
Заява про скасування судового наказу має містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника для фізичних осіб-громадян України; 3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника боржника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; 4) наказ, що оспорюється; 5) зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача.
Заява підписується боржником або його представником.
До заяви про скасування судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника боржника, якщо заява подається таким представником; 3) клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.
Відповідно до частини шостоїстатті 170ЦПКУкраїни у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про їїповернення без розглядуне пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
Як встановлено суддею, ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про скасування судового наказу по справі № 675/1584/24 04 листопада 2024 року. При цьому копію судового наказу отримано нею особисто 23.10.2024 року, що підтверджується даними рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Суддя зазначає, що судові процедури повинні бути справедливими, а тому особа безпідставно не може бути позбавлена права на звернення до суду, оскільки це буде порушенням права, передбаченогостаттею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, на справедливий суд.
Відповідно до постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» № 14 від 23 грудня 2012 року наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.
Враховуючи, що наказне провадження є безспірним, тобто задовольняються тільки ті вимоги заявника, що мають безспірний характер, заперечення боржника проти вимог стягувача означає наявність спору про право, при цьому закон не зобов`язує перевіряти наявні матеріали справи.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про скасування судового наказу підлягає задоволенню, оскільки з її заяви вбачається спір про право.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170, 171, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в :
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу задовольнити.
Скасувати судовийнаказ усправі №675/1584/24,провадження №2-н/675/205/2024,виданий Ізяславськимрайонним судомХмельницької області17жовтня 2024року,про стягненняз ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства Ізяславтепломережа 71 106 грн 64 коп. заборгованості за послуги з централізованого опалення.
Роз`яснити Комунальному підприємству «Ізяславтепломережа» його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження з додержанням загальних правил щодо пред`явлення позову.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя П.В.Демчук
Суд | Ізяславський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122887415 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про скасування судового наказу |
Цивільне
Ізяславський районний суд Хмельницької області
Демчук П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні