"07" листопада 2024 р. Справа № 363/5763/24
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
07 листопада 2024 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Баличева М.Б., ознайомившись з матеріалами скарги Акціонерного товариства «СЕНС БАНК», в особі представника адвоката Півторака Тараса Олеговича, на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця державної виконавчої служби під час виконання судового рішення у цивільній справі, зацікавлені особи: старший державний виконавець Вишгородського ВДВС у Вишгородському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Орленко Марина Михайлівна, ОСОБА_1 ,-
ВСТАНОВИВ:
06.11.2024 р. до Вишгородського районного суду Київської області надійшла вищезазначена скарга, , у якій ОСОБА_2 просить: визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Вишгородського відділу державної виконавчої служби у Вишгородському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Орленко Марини Михайлівни від 11.07.2023 №72121603 про накладення штрафу, якою на Акціонерне товариство «СЕНС БАНК» (ЄДРПОУ 23494714) накладено штраф на користь держави у розмірі 10200 грн; зобов`язати Вишгородський відділ державної - виконавчої служби у Вишгородському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) направити до Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області подання про повернення АТ «Сенс Банк» (ЄДРПОУ 23494714) грошових коштів у сумі 10200 грн.
Ознайомившись з матеріалами скарги, вважаю за необхідне відмовити у відкритті провадження, з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до роз`яснень, викладених в абзаці 1 пункту 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 р. № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд повинен виходити з того, що згідно зістаттею 124Конституції України юрисдикція загальних судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а за частинами 1 і 2статті 15 ЦПК Україниу порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ за Кодексом адміністративногосудочинства України або ГПК України віднесено до компетенції адміністративних чи господарських судів. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.
Відповідно до ч. 1ст.19ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідност. 447 ЦПК Українисторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цьогоКодексу, порушено їхні права чи свободи.
Тобто, в порядку цивільного судочинства може бути оскаржено рішення, дії або бездіяльність державного виконавця щодо виконання судових рішень, ухвалених за правилами цивільного судочинства.
Проте з матеріалів справи вбачається, що заявник звернувся до суду зі скаргою в порядкуст. 447 ЦПК Українищодо оскарження дій державного виконавця та скасування постанов про накладення штрафу на боржника.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» № 1404-VIIIпостанови державних виконавців про стягнення виконавчого збору, постанови державних виконавців чи приватних виконавців про стягнення витрат виконавчого провадження, про накладення штрафу, постанови приватних виконавців про стягнення основної винагороди є окремими виконавчими документами.
Згідно з ч. 2 ст.74Закону №1404-VIII рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.19КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
До юрисдикції адміністративних судів належать також справи про оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби, прийнятих (вчинених, допущених) під час примусового виконання постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов`язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу, як виконавчих документів в окремому виконавчому провадженні.
Вказаний правовий висновок викладено в постановах Великої Палати Верховного Суду від 10 квітня 2019 року у справі №766/740/17-ц, від 07 лютого 2019 року у справі №927/769/16.
Відповідно до положень п.4 ч.1 ст. 5КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Велика Палата Верховного Суду у постановах від 14.11.2018р. у справі № 820/4243/17, від 06.02.2019р. у справі №678/1/16-ц та від 02.10.2019р. у справі № 346/79/17 зазначила, що юрисдикція спорів щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби залежить від типу виконавчого документа,на підставі якого було відкрите виконавче провадження, а також суб`єктів їх видання.
Відповідно до ч.1ст.287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Оскільки заявником оскаржуються дії державного виконавця та скасування постанови про накладення штрафу на боржника, дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, та її розгляд слід проводити в порядку адміністративного судочинства, шляхом подачі адміністративного позову до відповідного окружного адміністративного суду за правилами підсудності, встановленими ст.ст. 25-26 КАС України.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст.19,186,447 ЦПК України,Законом України «Про виконавче провадження», ст.ст.19,20,287 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
У відкриттіпровадження посправі за скаргою Акціонерного товариства «СЕНС БАНК», в особі представника адвоката Півторака Тараса Олеговича, на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця державної виконавчої служби під час виконання судового рішення у цивільній справі, зацікавлені особи: старший державний виконавець Вишгородського ВДВС у Вишгородському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Орленко Марина Михайлівна, ОСОБА_1 відмовити.
Роз`яснити заявнику, що він має право звернутися з позовною заявою в порядку адміністративного судочинства до відповідного окружного адміністративного суду за правилами підсудності, встановленими ст.ст.25,26 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`ятнадцяти днів безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Суддя: Баличева М.Б.
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122890667 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Баличева М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні