Ухвала
від 08.11.2024 по справі 908/2946/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

08.11.2024 Справа № 908/2946/24

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Ніколаєнка Романа Анатолійовича, розглянувши матеріали заяви

кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Юніос» (03134, м.Київ, вул.Якутська, 10, офіс 212, код ЄДРПОУ 39945134)

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Лангедейкер» (69035, м.Запоріжжя, вул.Грищенка Володимира, 29, офіс 29, код ЄДРПОУ 44981677)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

08.11.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла заява ТОВ «Фінансова компанія «Юніос» про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «Лангедейкер».

Заява містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого на призначення розпорядником майна ТОВ «Лангедейкер», а саме заявлено кандидатуру арбітражного керуючого Святецького Дмитра Вікторовича.

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

За приписами частини 3 статті 37 Кодексу України з процедур банкрутства (КУзПБ) господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

У ч.2 ст.34 КУзПБ нормативно визначено, що до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до п.2-1 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Згідно з п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

У відповідності до ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Приведені вимоги заявником не дотримані та не надані відповідні докази.

У частинах 1 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Зазначається, що згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 9 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що з заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство справляється судовий збір за ставкою 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено з 01.01.2024 прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 3028,00 грн.

Отже, заявнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 30280,00 грн.

Крім того, суд звертає увагу заявника, що 21.07.2023 набрав чинності та з 18.10.2023 введений в дію Закон України від 29.06.2023 № 3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» (далі Закон 3200-ІХ).

Зазначеним Законом № 3200-ІХ внесені зміни, в тому числі, до Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з нормативними положеннями ч.6 ст.6 ГПК України в редакції Закону № 3200-ІХ адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

За приписом ч.1 (абз.2) ст.174 ГПК України в редакції Закону № 3200-ІХ суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

За допомогою відомостей КП «Діловодство спеціалізованого суду» суд встановив, що заявник не має зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд» ЄСІКС, що суперечить ч.6 ст.6 ГПК України.

За положеннями ч.1 ст.174 ГПК України в редакції Закону № 3200-ІХ, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Суд заяву ТОВ «Фінансова компанія «Юніос» залишає без руху із встановленням заявнику десятиденного з дня вручення ухвали строку для усунення недоліків заяви - надання доказів сплати судового збору та авансування винагороди арбітражному керуючому, доказів надіслання заяви боржнику згідно з положеннями ч.1 ст.172 ГПК України, а також надання заяви арбітражного керуючого про участь у справі з дотриманням вимог ч.3 ст.28 КУзПБ.

Крім того, суд зобов`язує заявника зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 ГПК України.

Керуючись ст. 2, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 3, 12, 20, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ТОВ «Фінансова компанія «Юніос» про відкриття провадження у справі про банкрутство залишити без руху.

Заявнику протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 ГПК України, усунути недоліки заяви, зазначені у мотивувальній частині даної ухвали, та надати суду:

- докази сплати судового збору в розмірі 30280,00 грн,

- докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень;

- докази надіслання заяви боржнику відповідно до положень ч.1 ст.172 ГПК України;

- заяву арбітражного керуючого про участь у справі з дотриманням вимог ч.3 ст.28 КУзПБ.

Роз`яснити, що в разі неподання заявником доказів на усунення недоліків заяви у встановлений судом строк заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.

Копію ухвали направити заявнику, в тому числі на повідомлену адресу електронної пошти.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до ст.235 ГПК України. Не підлягає оскарженню окремо від судового рішення.

Ухвалу складено та підписано 08.11.2024.

Суддя Р.А. Ніколаєнко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення08.11.2024
Оприлюднено11.11.2024
Номер документу122896879
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —908/2946/24

Ухвала від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ніколаєнко Р.А.

Ухвала від 08.11.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ніколаєнко Р.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні