ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 909/1027/24
УХВАЛА
08.11.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Горпинюка І. Є., розглянувши матеріали справи № 909/1027/24 за заявою адвоката Войтович Л. В. - представниці ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) від 22.10.2024 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи (вх. № 9459/24 від 29.10.2024)
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Войтович Л. В., як представниця ОСОБА_1 , звернулася до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Господарського суду Івано-Франківської області від 29.10.2024, для розгляду справи призначено суддю Горпинюка І. Є.
Ухвалою від 04.11.2024 суд залишив заяву без руху та надав ОСОБА_1 (або її представнику) десятиденний строк на усунення недоліків заяви, а саме на надання суду копії трудової книжки ОСОБА_1 (за наявності), або повідомити про відсутність у неї трудової книжки та причин відсутності зазначеного документа.
Засобами підсистеми ЄСІТС (документ сформований в системі "Електронний суд" 08.11.2024) представник ОСОБА_1 - адвокат Войтович Л. В. подала суду заяву про усунення недоліків (вх. № 17516/24 від 08.11.2024), якою усунула недоліки своєї заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
В обґрунтування заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність представник ОСОБА_1 покликається на наявність у боржниці заборгованості в розмірі 473 348,18 грн перед дванадцятьма кредитними установами, а саме: ТОВ "ФК "Нові Кредити", ТОВ "Містер Мані", ТОВ "Алекскредит", ТОВ "Споживчий центр", ТОВ "Укр Кредит Фінанс", ТОВ "ФК "Просто Кредит", ТОВ "Інновація Компані", ТОВ "Сос Кредит", ТОВ "Фінтаргет", ТОВ "Кредит-капітал", ТОВ "ФК "ЄАПБ", ТОВ "1 безпечне агентство необхідних кредитів".
На підтвердження заборгованості представник ОСОБА_1 надала копії договорів позики (кредиту), укладених з частиною кредиторів, листів кредитних установ, довідок-розрахунків заборгованості, письмову копію електронного документа - Кредитного звіту Українського бюро кредитних історій станом на 14.10.2024.
Згідно з вимогами ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно з частиною першою статті 116 КУзПБ заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність подається боржником за наявності підстав, передбачених цим Кодексом.
При цьому, підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність визначені у статті 115 КУзПБ.
Приписами частин другої, третьої статті 116 КУзПБ визначено зміст заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність та перелік додатків, які мають бути додані до заяви.
У п. 14 частини третьої статті 116 КУзПБ визначено, що до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються інші документи, що підтверджують наявність підстав, визначених статтею 115 цього Кодексу.
Отже, чіткого переліку чи обсягу таких доказів нормами КУзПБ не визначено.
Системний аналіз статті 113, частин першої, другої статті 116, частини першої статті 119 КУзПБ дає можливість дійти висновку, що наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у кожному конкретному випадку повинна визначатись місцевим судом з урахуванням поданої боржником заяви та доданих до неї доказів на підтвердження настання обставин, що підтверджують неплатоспроможність фізичної особи (на момент звернення до суду з відповідною заявою) або загрозу її неплатоспроможності (у визначений зобов`язанням строк або в майбутньому).
Виходячи з наведеного, саме боржник визначає обсяг доказів, якими він доводить, зокрема, наявність передбачених статтею 115 КУзПБ підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
У зв`язку з цим, на стадії прийняття судом до розгляду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, суд перевіряє лише відповідність змісту заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, та додатків до неї, вимогам статті 116 КУзПБ.
Згідно приписів ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або для повернення такої заяви господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу про прийняття заяви до розгляду, в якій зазначаються: дата підготовчого засідання, яке має відбутися не пізніше 15 робочих днів з дня постановлення ухвали; прізвище, ім`я та по батькові арбітражних керуючих, визначених автоматизованим відбором для призначення керуючого реструктуризацією.
Враховуючи відсутність підстав для відмови у прийнятті заяви представника ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або для її повернення, суд приймає таку заяву до розгляду.
Згідно з п. 21 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених ч. 1 ст. 34, ч. 2 ст. 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією. Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим ч. 3 ст. 28 цього Кодексу.
Згідно з абзацом сьомим п. 16 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування, стосовно боржника справу про банкрутство (неплатоспроможність) може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство (неплатоспроможність) додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) відповідно до цього пункту, призначає розпорядником майна або керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого, з яким заявником укладено угоду;
Представник ОСОБА_1 у поданій заяві просить суд призначити арбітражного керуючого Солов`я Юрія Анатолійовича керуючим реструктуризацією; до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додано згоду арбітражного керуючого Солов`я Юрія Анатолійовича (заява арбітражного керуючого про участь у справі про неплатоспроможність вх. № 16848/24 від 29.10.2024), а також копію договору № 01-01/08/2024 про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про неплатоспроможність між ОСОБА_1 та арбітражним керуючим Солов`єм Ю. А., за яким арбітражний керуючий зобов`язується виконувати свої повноваження, визначені КУзПБ у судовій справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 Оплата основної винагороди арбітражному керуючому проводиться у строк до 01.02.2025.
Враховуючи наведене, заяву представника фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність слід прийняти до розгляду та призначити підготовче засідання.
Відповідно до ч. 2 статті 117 КУзПБ ухвалою про прийняття заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника до розгляду господарський суд може зобов`язати боржника та інших осіб подати до суду додаткові відомості, необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Оскільки у заяві та доданих до неї документів відсутні копії кредитних договорів (договорів позики), укладених з частиною вказаних в заяві кредиторів, ОСОБА_1 слід надати суду копії кредитних договорів (договорів позики), укладених нею з:
- ТОВ "Інновація Компані" (договір № 33410 від 02.07.2023 на суму заборгованості за тілом кредиту 2000 грн);
- ТОВ "Стар Файненс Груп" (договір № 23334235 від 12.08.2023 на суму заборгованості за тілом кредиту 2000 грн) з доказами відступлення права вимоги в користь ФК "Кредит Капітал";
- ТОВ "Свеа Фінанс" (договір від 27.03.2023 на суму заборгованості за тілом кредиту 10000 грн),
оскільки копії таких документів вона суду не подавала, а такі мають значення для вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Так само, на підтвердження підстав відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржнику необхідно надати докази реального отримання грошових коштів у кредит (позику) - копії платіжних документів (а саме платіжних інструкцій, квитанцій, виписок з банківських рахунків), які підтверджують сплату їй кредиторами грошових коштів у позику (кредит) за договорами, укладеними з її кредиторами.
За змістом приписів статей 116, 119, 123, 125, 126, 128 КУзПБ щодо вимог до боржника та процесуальних наслідків їх невиконання, законодавець означив принцип добросовісної поведінки боржника - фізичної особи, за яким право на звільнення від боргів та відновлення платоспроможності у судових процедурах неплатоспроможності фізичної особи набуває лише добросовісний боржник, який не за своїм неправомірним умислом потрапив у стан неплатоспроможності, сумлінно виконує обов`язки боржника та не приховує обставин, що можуть вплинути на розгляд справи чи задоволення кредиторських вимог, при цьому демонструє дієве прагнення до компромісу з кредиторами щодо умов реструктуризації боргів та в межах об`єктивних можливостей вживає заходів до задоволення їх вимог.
У зв`язку з цим, для вирішення питання відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, з`ясування дійсного майнового стану боржника, обставин, що стали підставою для звернення до суду, суд вважає за необхідне витребувати у боржника відомості у формі пояснень та документів, які їх підтверджують, щодо:
- необхідності отримання в періоди 02.03.2023-27.03.2023 та 19.06.2023-22.08.2023 в позику (кредит) грошових коштів, в загальній сумі 86700,00 грн, за договорами позики (кредитними договорами), укладеними боржником з кредиторами, включеними до списку кредиторів боржника з наведенням конкретних причин, які спонукали отримати кошти в позику (кредит);
- витрачання коштів, отриманих від кредиторів, перед якими наявна заборгованість згідно з поданим деталізованим списком кредиторів (на що були витрачені отримані від кредиторів кошти);
- джерел, за рахунок яких ОСОБА_1 планувала повертати отримані в позику кошти, укладаючи договори позики (кредиту).
Також, для з`ясування реального майнового стану ОСОБА_1 у справі про неплатоспроможність суд вважає за необхідне зобов`язати заявника надати виписки про рух коштів по усіх своїх рахунках, відкритих в банках та інших фінансово-кредитних установах, за період з 01.01.2023 по 01.11.2024, та пояснення щодо отримання або витрачання грошових коштів щодо платежів на суму, що перевищує 3000 грн (при наявності таких).
З метою вирішення питання щодо відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, суд визнає явку боржника в підготовче засідання обов`язковою. ОСОБА_1 може скористатися можливістю прийняти участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції.
Також у заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність представник боржника адвокат Войтович Л. В. просить надати їй можливість брати участь у всіх засіданнях у справі в режимі відеоконференції через систему відеоконференцзв`язку з особистого кабінету Електронного суду.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Згідно зі ст. 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості (ч. 1); учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання (ч. 2); учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч. 4).
З метою забезпечення участі представника ОСОБА_1 в судовому засіданні у справі, враховуючи наявність у суду можливості проведення судового засідання за допомогою комплексу технічних засобів через підсистему (модуль) відеоконференцзв`язку (ВКЗ) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), заяву про проведення судового засідання у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду належить задовольнити.
На підставі наведеного підготовче судове засідання у справі №909/1027/24 необхідно провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю представника ОСОБА_1 - адвоката Войтович Л.В.
Керуючись статтями 2, 113, 116, 117 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
заяву адвоката Войтович Л. В. - представниці ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) від 22.10.2024 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи (вх. № 9459/24 від 29.10.2024) прийняти до розгляду.
Підготовче засідання по розгляду заяви призначити на 28.11.2024 о 10:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 8.
Явку боржника ОСОБА_1 в підготовче засідання визнати обов`язковою.
Зобов`язати ОСОБА_1 не пізніше 25.11.2024 надати суду:
1) копії платіжних документів (а саме платіжних інструкцій, квитанцій, виписок з банківських рахунків), які підтверджують сплату їй кредиторами грошових коштів у позику (кредит) за договорами, укладеними з її кредиторами;
2) копії кредитних договорів (договорів позики), укладених ОСОБА_1 з:
- ТОВ "Інновація Компані" (договір № 33410 від 02.07.2023 на суму заборгованості за тілом кредиту 2000 грн);
- ТОВ "Стар Файненс Груп" (договір № 23334235 від 12.08.2023 на суму заборгованості за тілом кредиту 2000 грн) з доказами відступлення права вимоги в користь ФК "Кредит Капітал";
- ТОВ "Свеа Фінанс" (договір від 27.03.2023 на суму заборгованості за тілом кредиту 10000 грн);
3) відомості у формі пояснень та документів, які їх підтверджують, щодо наступних обставин:
- необхідності отримання в періоди 02.03.2023-27.03.2023 та 19.06.2023-22.08.2023 в позику (кредит) грошових коштів, в загальній сумі 86700,00 грн, за договорами позики (кредитними договорами), укладеними боржником з кредиторами, включеними до списку кредиторів боржника з наведенням конкретних причин, які спонукали отримати кошти в позику (кредит);
- витрачання коштів, отриманих від кредиторів, перед якими наявна заборгованість згідно з поданим деталізованим списком кредиторів (на що були витрачені отримані від кредиторів кошти);
- джерел, за рахунок яких заявник ОСОБА_1 планувала повертати отримані в позику кошти, укладаючи договори позики (кредиту).
4) виписки про рух коштів по усіх своїх рахунках, відкритих в банках та інших фінансово-кредитних установах, за період з 01.01.2023 по 01.11.2024, та пояснення, з доказами, що їх підтверджують, щодо випадків одноразового отримання або витрачання грошових коштів щодо платежів на суму, що перевищує 3000 грн (при наявності таких).
Забезпечити участь представника ОСОБА_1 - адвоката Войтович Л. В. у підготовчому засіданні, призначеному на 28.11.2024 о 10:00, та усіх інших судових засіданнях у даній справі, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Провести підготовче засідання, призначене на 28.11.2024 о 10:00 та усі наступні судові засідання у справі №909/1027/24, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням представником ОСОБА_1 адвокатом Войтович Л.В. власних технічних засобів та підсистеми (модуля) відеоконференцзв`язку (ВКЗ) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).
Звернути увагу учасника процесу, що доступ до підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС здійснюється через Електронний кабінет Електронного суду ЄСІТС (https://cabinet.court.gov.ua/). Після авторизації в Електронному кабінеті учаснику процесу необхідно вибрати пункт "Відеозв`язок".
Попередити представника ОСОБА_1 адвоката Войтович Л.В., що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Учасники у справі про банкрутство можуть:
- брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (тобто дистанційно (з дому, офісу, іншого власного приміщення), не прибуваючи до суду) за допомогою власних технічних засобів (комп`ютеру, телефону, що має камеру тощо), через підсистему (модуль) відеоконференцзв`язку (ВКЗ) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), за допомогою свого Електронного кабінету в ЄСІТС;
- подавати до суду процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії (подавати письмові чи електронні докази):
в електронній формі через свій Електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами;
в паперовій формі через канцелярію суду або на поштову адресу суду: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, ухваленого за наслідками підготовчого засідання. Заперечення щодо ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, ухвалене за наслідками підготовчого засідання.
Суддя І. Є. Горпинюк
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122896902 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Горпинюк І. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні