ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
05.11.2024 Справа № 914/2323/24
Господарський суд Львівської області розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за заявою:Головного управління ДПС у Львівській області про банкрутство:Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» (вул. Василя Гнатюка, буд.12А, м. Львів, 79007; ідентифікаційний код 31454891)
Суддя: Цікало А. І.
При секретарі: Андріюк В. М.
Представники:
Заявника:Головного управління ДПС у Львівській області Несторович Б. В. представникБоржника:Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» не з`явився
ВСТАНОВИВ:
23.09.2024 р. на розгляд Господарського суду Львівської області за вх. № 2587 від Головного управління ДПС у Львівській області надійшла заява про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» (вул. Василя Гнатюка, буд. 12А, м. Львів, 79007; ідентифікаційний код 31454891).
Ухвалою суду від 30.09.2024 р. заяву Головного управління ДПС у Львівській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» залишено без руху та встановлено заявнику строк для усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
02.10.2024 р. до суду за вх. № 23879/24 від Головного управління ДПС у Львівській області надійшла заява про усунення недоліків заяви із відповідними поясненнями щодо авансування винагороди арбітражному керуючому.
Ухвалою суду від 08.10.2024 р. заяву Головного управління ДПС у Львівській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» прийнято до розгляду; підготовче засідання призначено на 05.11.2024 р.
Представник заявника в підготовче засідання з`явився, вимоги заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство підтримав.
Боржник відзиву на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство не подав, представник боржника в судове засідання не з`явився, причин неявки не повідомив.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» має заборгованість перед бюджетом у розмірі 7283958,16 грн. (з яких: 5624186,06 грн. основний платіж; 1659772,10 штрафні санкції). Зазначена заборгованість складається із податку на додану вартість у розмірі 3909712,18 грн. (з яких: 2925999,08 грн. основний платіж; 983713,10 грн. штрафні санкції) та податку на прибуток у розмірі 3374245,98 грн. (з яких: 2698186,98 грн. основний платіж; 676059,00 грн. штрафні санкції).
Контролюючим органом вживались заходи щодо стягнення (погашення) зазначеного податкового боргу шляхом звернення до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» заборгованості перед бюджетом.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 26.09.2023 р. у справі № 380/17217/23 стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» до бюджету кошти у розмірі 7283618,16 грн., які знаходяться на рахунках у банках та інших фінансових установ, обслуговуючих такого платника та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На виконання рішення суду, контролюючим органом скеровано ряд інкасових доручень щодо списання суми заборгованості із банківських рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія». Однак, такі інкасові доручення повернуті банківськими установами без виконання у зв`язку з відсутністю коштів на рахунках платника.
Отже, матеріалами справи підтверджено заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» перед бюджетом у розмірі 7283958,16 грн., а також вжиття контролюючим органом заходів щодо стягнення (погашення) зазначеного податкового боргу шляхом звернення до адміністративного суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» до бюджету податкової заборгованості.
Розглянувши заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, перевіривши обґрунтованість вимог заявника, вжиття заявником заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія».
Відповідно до ч. 14 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, з моменту відкриття провадження у справі: пред`явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися лише у порядку, передбаченому цим Кодексом, та в межах провадження у справі; пред`явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися у випадку та порядку, передбачених цим Кодексом; арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство; корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом; задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки у майні боржника у зв`язку з виходом із складу його учасників забороняється; рішення про реорганізацію або ліквідацію юридичної особи - боржника приймається в порядку, визначеному цим Кодексом.
Частиною восьмою статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, зокрема, про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.
Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.
Пунктом 21 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Заява Головного управління ДПС у Львівській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого Онушканича Ярослава Васильовича для виконання повноважень розпорядника майна.
17.10.2024 р. до суду за вх. № 3853/24 від арбітражного керуючого Онушканича Ярослава Васильовича надійшла заява про участь у цій справі, в якій він зазначив, що не належить до осіб, зазначених у ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства.
Отже, суд призначає розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» арбітражного керуючого Онушканича Ярослава Васильовича.
Стосовно встановлення розміру основної грошової винагороди розпорядника майна та джерел її сплати, то відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі. У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
Враховуючи те, що в матеріалах справи відсутня довідка про середньомісячну заробітну плату керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія», суд вважає за доцільне встановити основну грошову винагороду розпоряднику майна у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень за рахунок коштів ініціюючого кредитора - Головного управління ДПС у Львівській області, а також за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
Відповідно до абз. 1 ч. 15 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство не пізніше трьох днів з дня її постановлення надсилається боржнику, кредитору (кредиторам) та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі (власнику майна, органу, уповноваженому управляти майном боржника, тощо), до контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України, місцевого загального суду, органу державної виконавчої служби, приватному виконавцю, у якого перебуває виконавче провадження на виконанні.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 2, 8, 28, 30, 39, 41, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 3, 12, 42, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1.Відкрити провадження у справі № 914/2323/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» (вул. Василя Гнатюка, буд. 12А, м. Львів, 79007; ідентифікаційний код 31454891).
2.Визнати вимоги кредитора - Головного управління ДПС у Львівській області у розмірі 7283958 грн. 16 коп.
3.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4.Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» (ідентифікаційний код 31454891).
5.Призначити розпорядником майна майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» (ідентифікаційний код 31454891) арбітражного керуючого Онушканича Ярослава Васильовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 314 видане 28.02.2013 р. Міністерством юстиції України; адреса: вул. Стуса, 29, м. Львів, 79011; РНОКПП НОМЕР_1 ).
6.Встановити арбітражному керуючому Онушканичу Ярославу Васильовичу основну винагороду розпорядника майна в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» (ідентифікаційний код 31454891). Сплату основної винагороди арбітражному керуючому Онушканичу Ярославу Васильовичу за виконання ним повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» (ідентифікаційний код 31454891) здійснювати за рахунок коштів ініціюючого кредитора - Головного управління ДПС у Львівській області, а також за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі згідно вимог ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
7.Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-реставраційне підприємство «Софія» (ідентифікаційний код 31454891).
8.Розпоряднику майна подати до Господарського суду Львівської області відомості про результати розгляду вимог кредиторів (з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення) до 23.12.2024 р.
9.Попереднє засідання суду призначити на 14.01.25 р. о 11:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх.
10.Розпоряднику майна провести інвентаризацію майна боржника до 03.01.2025 р.
11.Копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, місцевому загальному суду та органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника.
Повна ухвала складена 08 листопада 2024 року.
Ухвала набрала законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в апеляційному порядку у строк, встановлений статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.
Веб-сторінка на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/fair/sud5015.
Суддя Цікало А.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122897240 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Цікало А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні