ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" жовтня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/1410/24
Господарський суд Одеської області
У складі судді Желєзної С.П.
Секретаря судових засідань Босової Ю.С.
За участю представників сторін:
Від позивачів: Бондаренко Л.М.
Від відповідачів:
-ОСББ Добробут- 2024: Бороган В. В. на підставі ордеру;
-ПП Міські квіти: Авер`янова О.П. /керівник/;
Від третьої особи: не з`явилась;
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024», приватного підприємства «Міські квіти», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Одеської міської ради, про визнання недійсним та скасування рішення установчих зборів, припинення юридичної особи, заборону вчиняти певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 (далі по тексту позивачі) звернулись до господарського суду з позовною заявою до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024» (далі по тексту ОСББ «Добробут-2024»), приватного підприємства «Міські квіти» (далі по тексту ПП «Міські квіти»), відповідно до якої позивачі просять суд:
- визнати недійсними та скасувати рішення установчих зборів ОСББ «Добробут-2024» по всіх питаннях порядку денного, які оформлені протоколом №1 від 12.02.2024 установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку за місцезнаходженням: АДРЕСА_1 ;
- припинити юридичну особу ОСББ «Добробут-2024» шляхом ліквідації, з призначенням ліквідатора ОСББ «Добробут-2024», встановивши строк у шість місяців для пред`явлення кредиторами своїх вимог до відповідача з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи;
- заборонити ПП «Міські квіти» передавати ОСББ «Добробут-2024» будь-яку документацію, що стосується гуртожитку сімейного типу, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачі зазначають, що гуртожиток за адресою: АДРЕСА_1 , у 2009 році був переданий на баланс ПП «Міські квіти». Позивачі стверджують, що мешканці гуртожитку приватизували частину приміщень, інші приміщення належать на праві комунальної власності територіальній громаді м. Одеса в особі Одеської міської ради. Разом з тим, у лютому 2024 році позивачам випадково стало відомо про створення окремими мешканцями гуртожитку ОСББ «Добробут-2024».
Проте, позивачі наголошують, що більшість співвласників будинку не було повідомлено про дату, час та місце проведення установчих зборів, участь в установчих зборах або в опитуванні не брало, з питань порядку денного не голосувало; рішення про створення ОСББ було прийнято за відсутності кворуму оскільки зазначені у протоколі дані про кількість співвласників та загальну площу приватизованих приміщень у гуртожитку не відповідають дійсності. Посилаючись на вказані обставини, позивачі стверджують, що оскільки допущені при створенні ОСББ «Добробут-2024» порушення не можуть бути усунуті, наявні правові підстави для ліквідації ОСББ.
Посилаючись на незгоду з передачею ПП «Міські квіти» документації на гуртожиток на вимогу ОСББ «Добробут-2024», позивачі просять суд заборонити ПП «Міські квіти» передавати ОСББ «Добробут-2024» будь-яку документацію.
Ухвалою від 22.04.2024 судом було відмовлено позивачам у задоволенні заяви про забезпечення позову.
Ухвалою від 23.04.2024 судом було відкрито провадження по даній справі та призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою від 22.05.2024 судом було залучено до участі у дану справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Одеську міську раду.
Ухвалою від 22.05.2024 судом було задоволено клопотання позивачів про витребування доказів, витребувано у КП «Міське агентство з приватизації житла» відомості щодо загальної кількості мешканців, які приватизували (житлові і нежитлові) приміщення у гуртожитку сімейного типу (із зазначенням площі/часток приватизованого майна), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ; витребувано у ОСББ «Добробут-2024» належним чином засвідчені копії документів, що стосуються створення ОСББ, а саме: рішення установчих зборів та усі інші документи відповідно до Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», в тому числі, доказів повідомлення всіх співвласників житлових/нежитлових приміщень гуртожитку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , про проведення установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку; результати голосування співвласників на установчих зборах зі списком голосування по питанню порядку денного та листки письмового опитування; повноваження представників співвласників житлових/нежитлових приміщень гуртожитку, якщо голосування проводилось через представників; протоколи установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку з додатками; статут об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, затверджений рішенням установчих зборів співвласників (гуртожитку) багатоквартирного будинку; витребувано у Юридичного департаменту Одеської міської ради належним чином засвідчені копії матеріалів реєстраційної справи ОСББ «Добробут-2024».
10.06.2024 від Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради на виконання ухвали суду від 22.05.2024 надійшла копія реєстраційної справи ОСББ «Добробут-2024».
14.06.2024 від КП «Міське агентство з приватизації житла» на виконання ухвали суду від 22.05.2024 надійшла інформація про приватизовані кімнати у гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 .
25.06.2024 до суду від ОСББ «Добробут-2024» надійшов відзив на позов, згідно якого відповідач повністю заперечує проти задоволення заявлених позивачами вимог. Відповідач стверджує, що 30.10.2023 відбулось засідання ініціативної групи із трьох власників, які вирішили провести установчі збори щодо створення у багатоквартирному будинку ОСББ. З метою створення ОСББ ініціативна група вирішила встановити склад співвласників багатоквартирного будинку, скласти список власників квартир і нежилих приміщень, вжити інші заходи, необхідні для проведення установчих зборів (підготувати проєкт протоколу рішень, проєкт статуту, оповістити співвласників тощо). Вказане рішення було виконано з урахуванням отриманої 30.10.2023 інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та відповіді КП «Бюро технічної інвентаризації», на підставі яких було складено список співвласників, які і були повідомлені про проведення установчих зборів: під розписку або шляхом поштового направлення повідомлення про проведення 13.01.2024 установчих зборів.
ОСББ «Добробут-2024» зазначає, що 13.01.2024 відбулись установчі збори, за результатами проведення яких були прийняті рішення про створення ОСББ. При цьому, всього участь в установчих зборах взяли особисто та/або через представників співвласники в кількості 104 особи, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку загальною площею 2419,89м2, що становить 52,29% від загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень.
Таким чином, як стверджує відповідач під час проведення установчих зборів було дотримано вимоги чинного законодавства, що, з урахуванням недоведеності позивачами порушення їх прав, є підставою для відмови у задоволенні заявленого позову.
08.07.2024 ПП «Міські квіти» було подано до суду відомості про власників гуртожитку станом на 12.02.2024, а також документи, які підтверджують набуття права власності. При цьому, у письмових поясненнях, які надійшли до суду 10.07.2024, відповідач стверджує, що дійсна загальна кількість власників/співвласників приміщень становить 248 осіб; у будинку зареєстрований гуртожиток, який за своїм статусом є відмінним від багатоквартирного будинку; загальна площа всіх кімнат та нежитлових приміщень гуртожитку становить 5 156, 97 кв. м. Крім того, відповідач звертає увагу на іншу неточність наданих ОСББ «Добробут-2024» документів, ненадсилання повідомлення про проведення загальних зборів окремим особам, підроблення підписів окремих співвласників, участь в установчих зборах колишніх співвласників або неуповноважених осіб, участь у зборах осіб, якими не було приватизовано кімнати в гуртожитку, відсутність такого підприємства як ПП «Міські цвіти», про що вказано в протоколі, тощо.
15.07.2024 до суду від ОСОБА_1 надійшли письмові пояснення, по тексту яких позивач наводить доводи, які в цілому тотожні доводам ПП «Міські квіти», про відсутність кворуму під час проведення установчих зборів. При цьому, позивач стверджує, що окремі особи не могли брати участь у голосуванні, оскільки перебувають за кордоном.
Ухвалою від 26.07.2024 судом було задоволено клопотання ОСОБА_3 про витребування доказів, витребувано у Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України дані за період з 01.01.2022 року по дату надання відповіді відомості про перетин державного кордону України наступних громадян: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .
12.08.2024 від Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України на виконання ухвали суду від 26.07.2024 надійшла запитувана судом інформація.
26.08.2024 на електронну пошту суду від 3-х фізичних осіб надійшли заяви, у яких заявники стверджують про підписання ними листків опитування. Проте, вказані заяви не були підписані кваліфікованими електронним підписами.
Згідно з ч. 2 ст. 96 ГПК України електронні докази подаються у формі документів, на які накладено кваліфікований електронний підпис відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги". Законом може бути передбачено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу.
Враховуючи відсутність на заявах кваліфікованих електронних підписів заявників правові підстави для врахування та надання оцінки вказаним заявам відсутні.
У підготовчому засіданні 26.08.2024 судом було оголошено протокольну ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
11.09.2024 до суду від позивачів надійшли пояснення з урахуванням наданої Головним центром обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України інформації про перетин окремими особами державного кордону, в яких позивачі наполягають на відсутності кворуму під час проведення установчих зборів.
Ухвалою від 11.09.2024 судом за клопотанням позивачів було викликано свідків для допиту у судове засідання, призначене на 03.10.2024 о 14:00 год.
Додаткові пояснення на предмет оцінки відсутності кворуму під час проведення установчих зборів з наведенням конкретних порушень також були подані до суду 02.10.2024 та 15.10.2024 ОСОБА_3
18.10.2024 на електронну пошту суду від ОСОБА_11 та ОСОБА_13 надійшли заяви, у яких заявники стверджують про підписання листків опитування та передачу листків водіями автобуса за маршрутом «Одеса- Болгарія».
Одеська міська рада не скористалась наданим законом правом на подання пояснень щодо заявленого позивачами позову.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення учасників судового процесу, господарський суд встановив наступне.
20.09.2007 КП «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об`єктів нерухомості» було виготовлено на замовлення ДП «Украгропромбуд» технічний паспорт на гуртожиток за адресою: АДРЕСА_1 .
08.08.2008 було проведено державну реєстрацію створення ПП «Міські квіти», що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців від 11.12.2014.
Відповідно до п. 2.1 Статуту ПП «Міські квіти», затвердженого рішенням учасників підприємства, яке оформлено протоколом №1 від 30.07.2008, основною метою діяльності підприємства є здійснення виробничої, комерційної діяльності, надання різного роду послуг, отримання прибутку від цих видів діяльності.
Слід зазначити, що власниками ПП «Міські квіти» згідно з п. 1.2 Статуту є 146 фізичних осіб.
09.10.2008 Одеською міською радою було прийнято рішення №3437-V «Про надання згоди на передачу з державної до комунальної власності територіальної громади м. Одеси гуртожитку та інженерних мереж, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ».
Гуртожиток за вказаною адресою, який належав ДП «Украгропромбуд» був переданий до комунальної власності територіальної громади на підставі акта приймання-передачі від 13.01.2009.
06.03.2009 КП «Житлово-комунальний сервіс «Північний» було видано наказ №58/22 «Про передачу з балансу КП «ЖКС «Північний» на баланс управління ПП «Міські квіти» гуртожитку по АДРЕСА_1 ».
30.10.2023 відбулось засідання ініціативної групи для проведення установчих зборів щодо створення ОСББ, якою було прийнято рішення, оформлене протоколом №1, про затвердження плану роботи ініціативної групи, про підготування загальних зборів ОСББ.
30.10.2023 членом ініціативної групи ОСОБА_14 було отримано інформаційну довідку №352332804 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та його архівної складової частини на 55 сторінках щодо багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
Листами №32372/04-04 від 11.12.2023, №33102/04-04 від 26.12.2023 КП «Бюро технічної інвентаризації» Одеської міської ради у відповідь на запит члена ініціативної групи ОСОБА_14 було надано інформацію про суб`єктів права власності на квартири та нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку за адресою: АДРЕСА_1 , а також розмір площі таких квартир та приміщень.
На підтвердження обставин повідомлення ініціативною групою співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 , про проведення 13.01.2024 установчих зборів ОСББ «Добробут-2024» було надано суду список власників, які отримали повідомлення на початку грудня 2023 року та квитанції про прийняття плати за пересилання поштових відправлень від 28 та 29 грудня 2023 року.
Згідно реєстру співвласників під час проведення 13.01.2024 установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 , були присутні 29 співвласників.
12.02.2024 за результатами проведення загальних зборів 13.01.2024 та письмового опитування в період з 13.01.2024 по 12.02.2024 було складено протокол №1 установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку розташованого по адресу: АДРЕСА_1 . Так, з преамбули вказаного протоколу вбачається наступне: загальна кількість співвласників багатоквартирного будинку становить 183 особи; загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, які належать співвласникам, становить 4628,00 кв. м.; на загальних зборах було присутні співвласники та/або їх представники у кількості 28 осіб; всього на установчих зборах взяли участь особисто та/або через представників співвласники в кількості 104 осіб, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку загальною площею 2419,89 кв. м., що становить 52,29% від загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень.
За результатами проведення 13.01.2024 установчих зборів співвласниками були прийняті наступні рішення, оформлені протоколом №1 від 12.02.2024:
1) обрано ОСОБА_15 головою зборів та уповноважено підписати протокол установчих зборів;
2) вирішено створити ОСББ «Добробут-2024»;
3) затверджено Статут ОСББ «Добробут-2024»; уповноважено голову зборів підписати Статут та надати державному реєстратору відповідного суб`єкту реєстрації заяву та документи для державної реєстрації ОСББ;
4) обрано склад правління ОСББ, в тому числі, голову правління та ревізора;
5) передано з 01.02.2024 усі функції з управління багатоповерховим будинком та прибудинкової території, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а також належні до будинку будівлі та споруди, які призначені для задоволення потреб його співвласників в управління ОСББ «Добробут-2024»;
6) розірвано/припинено дії договору/договорів про надання послуг з управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку із зміною формою управління багатоквартирним будинком; зобов`язано правління ОСББ сповістити ПП «Міські цвіти» про прийняте рішення;
7) затверджено кошторис доходів та витрат, затверджено розмір щомісячних внесків;
8) уповноважено голову правління ОСББ на укладання договорів про надання комунальних та інших послуг;
Додатком до рішення установчих зборів, які оформлені протоколом №1 від 12.02.2024, є реєстр власників та представників власників, згідно якого участь в установчих зборах взяли 104 особи.
Згідно наявних в матеріалах справи листків опитування співвласників ОСББ «Добробут-2024» під час підрахунку було враховано, зокрема, голоси ОСОБА_5 , якому належить приміщення площею 12,18 кв.м. (т. 3, а/с 146); ОСОБА_8 , якій належить приміщення площею 43,2 кв. м. (т. 3, а/с 175); ОСОБА_9 , якій належить приміщення площею 8,11 кв. м. (т. 3, а/с 231); ОСОБА_11 , якій належить приміщення площею 13,5 кв. м. (т. 5, а/с 5); ОСОБА_7 , якій належить приміщення площею 25,8 кв. м. (т. 4, а/с 36).
У листі №19-54709/18-24-вих від 09.08.2024 Головний центр обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України надав інформацію про перетин кордону окремими громадянами України у період з 01.01.2022 року по 09.08.2024. Так, зі змісту вказаного листа вбачається, що ОСОБА_16 перетнув державний кордон в напрямку виїзду 21.06.2023, ОСОБА_17 АДРЕСА_3 . При цьому, ОСОБА_18 перетнула кордон в напрямку виїзду 23.10.2022 та повернулася 17.03.2024.
Відповідно до наявних в матеріалах справи чотирьох нотаріально посвідчених заявах свідків від 18.07.2024, від 19.07.2024 та від 22.07.2024 ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 повідомляють, що їх підписи у листках опитування підроблені. Крім того, про підписання будь-яких листів опитування також заперечує і позивач ОСОБА_1 .
Затверджений рішенням установчих зборів, яке оформлене протоколом №1 від 12.02.2024, Статут ОСББ «Добробут-2024» також наявний в матеріалах справи, як і заяви фізичних осіб, адресовані ОСББ «Добробут-2024», в яких останні не заперечують проти підвищення тарифу, проти створення ОСББ.
27.02.2024 було проведено державну реєстрацію ОСББ «Добробут-2024», що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 29.02.2024. Головою правління та керівником ОСББ «Добробут-2024» є ОСОБА_15 .
Після проведення державної реєстрації ОСББ «Добробут-2024» уклало низку договорів з іншими суб`єктами господарювання (про надання послуг з розподілу електричної енергії, про постачання електричної енергії, про надання послуг з обслуговування ліфтів, договір оренди, договори надання охоронних послуг тощо).
На підтвердження спростування обставин проведення установчих зборів за наявності кворуму позивачами було надано суду інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №371155717 від 24.03.2024 на 69-ти сторінках, яка містить відомості про осіб, якими було зареєстровано право власності на кімнати у секціях гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 .
Позивачами, а також ПП «Міські квіти» було надано суду інші документи, на підтвердження набуття співвласниками будинку права власності, зокрема, витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, розпорядження органу приватизації, свідоцтва про право власності, договори дарування, договори купівлі-продажу тощо.
В матеріалах справи також наявні заяви власників житлових приміщень в гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 , адресовані ПП «Міські квіти», про незгоду із створенням ОСББ «Добробут-2024».
Вирішуючи питання про правомірність та обґрунтованість заявлених в межах даної справи позовних вимог, суд виходить із наступного.
Відповідно до статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Згідно із ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Згідно із частиною 1 статті 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Отже, зазначені норми закону визначають об`єктом захисту порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес. Підставою для звернення до суду є наявність порушеного права і таке звернення здійснюється особою, котрій це право належить, і саме з метою його захисту. Тобто правом на звернення до суду за захистом наділена особа у разі порушення, невизнання або оспорювання її прав, свобод чи інтересів.
Предметом заявлених позивачами позовних вимог до ОСББ «Добробут-2024» є вимоги про визнання недійсними та скасування рішень установчих зборів ОСББ «Добробут-2024», які оформлені протоколом №1 від 12.02.2024, та припинення ОСББ «Добробут-2024» шляхом ліквідації.
Положеннями ст. 385 ЦК України передбачено, що власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту. Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.
Відповідно до п. п. 10, 11 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» від 04.09.2008 № 500-VI (зі змінами) забезпечення реалізації конституційного права на житло мешканців гуртожитків, на яких поширюється дія цього Закону, здійснюється з дотриманням таких підходів: власники житлових і нежитлових приміщень у гуртожитках є співвласниками допоміжних приміщень у гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов`язані брати участь у загальних витратах, пов`язаних з утриманням гуртожитку і прибудинкової території, відповідно до своєї частки у майні гуртожитку; власники житлових та нежитлових приміщень у гуртожитку можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку відповідно до закону.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» власники житлових та нежитлових приміщень у гуртожитку можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку відповідно до закону. Після передачі гуртожитку у комунальну власність відповідно до цього Закону та створення власниками житлових та нежитлових приміщень в гуртожитку об`єднання співвласників багатоквартирного будинку зміна статусу гуртожитку здійснюється відповідно до закону.
Враховуючи вищенаведені приписи Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», які надають право власникам житлових та нежитлових приміщень у гуртожитку створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку відповідно до закону, господарський суд доходить висновку про наявність у співвласників гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 , права на створення об`єднання у порядку, визначеному Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 № 2866-III (зі змінами).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання (ч. 4 ст. 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
Отже, Закон України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначає об`єднання співвласників багатоквартирного будинку як юридичну особу, створену власниками для сприяння використання їх власного майна, управління, утримання і використання неподільного та загального майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 110 ЦК України встановлено, що юридична особа ліквідується за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, за позовом учасника юридичної особи або відповідного органу державної влади.
Відповідно до ст.28 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання (асоціація) вважається припиненим з дня внесення про це відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Об`єднання ліквідується у разі: придбання однією особою всіх приміщень у багатоквартирному будинку; прийняття співвласниками рішення про ліквідацію об`єднання; ухвалення судом рішення про ліквідацію об`єднання.
Загальний порядок ліквідації юридичної особи визначений у ст. 111 ЦК України. Процедура ліквідації юридичної особи передбачає низку обов`язкових дій - погашення існуючої кредиторської заборгованості, відчуження активів, звільнення працівників, передання документів до архіву тощо. Лише після вчинення цих дій і подання державному реєстратору відповідних документів в реєстр вноситься запис про припинення юридичної особи.
Отже, ліквідація юридичної особи - це встановлена законом процедура, результатом якої є припинення діяльності юридичної особи. Як юридична особа ОСББ може припинити діяльність в порядку, передбаченому законом, зокрема, шляхом ліквідації.
Належним способом захисту у разі, коли були допущені порушення при створенні юридичної особи, які не можна усунути, є позов учасника юридичної особи або органу державної влади про ліквідацію юридичної особи (пункт 2 частини 1 статті 110 Цивільного кодексу України). Позиція суду з цього питання відповідає висновку, до якого дійшов Верховний Суд у постановах від 06.07.2022 у справі № 910/2396/20, від 13.12.2023 у справі № 925/430/22.
Верховний Суд у постановах від 21.10.2021 у справі №910/15071/20, від 06.09.2021 у справі №916/3074/20 за позовами співвласника багатоквартирного будинку до ОСББ щодо оскарження рішення загальних зборів ОСББ зазначив, що виключно встановлення окремих порушень під час скликання та проведення загальних зборів учасників юридичних осіб не призводить до обов`язкового визнання недійсним рішення таких зборів. Також, Верховний Суд у вищезазначених постановах вказав, що безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів є: прийняття загальними зборами рішення за відсутності кворуму для проведення загальних зборів чи прийняття рішення; прийняття загальними зборами рішень з питань, не включених до порядку денного загальних зборів. Суд, розглядаючи спір про визнання недійсними рішень загальних зборів з підстав порушень, допущених під час скликання та проведення загальних зборів, повинен встановити порушення прав позивача оспорюваним рішенням загальних зборів.
З огляду на викладене, господарський суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ОСОБА_23 до ОСББ «Добробут-2024» про визнання недійсними та скасування рішень установчих зборів ОСББ «Добробут-2024», які оформлені протоколом №1 від 12.02.2024, та припинення ОСББ «Добробут-2024» шляхом ліквідації можуть бути задоволені судом лише у випадку встановлення судом існування безумовних підстав для визнання рішення недійсним.
У цій справі такою безумовною підставою для визнання рішення установчих зборів може бути лише відсутність кворуму для прийняття спірного рішення, а, отже, оцінка іншими доводам позивачів, наведеним в обґрунтування заявленого позову, судом не надається, оскільки наявність інших порушень не є підставами для визнання рішень недійсними.
Порядок створення об`єднання, скликання і проведення установчих зборів об`єднання врегульовані ст. 6 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Згідно з ч. 1, 2 ст. 6 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об`єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на квартири та нежитлові приміщення, загальна площа яких становить більше половини загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень у такому будинку. Для створення об`єднання скликаються установчі збори.
Ініціатором установчих зборів є ініціативна група, яка складається не менш як із трьох власників квартир або нежитлових приміщень. Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціатором установчих зборів не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення установчих зборів. Повідомлення в письмовій формі надається кожному співвласнику під власноручний підпис або надсилається рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку. За складеною у довільній формі письмовою заявою (у тому числі у формі електронного документа) співвласника до ініціатора установчих зборів, отриманою не пізніше ніж за 15 календарних днів до дня проведення установчих зборів, повідомлення про проведення установчих зборів співвласників надсилається такому співвласнику на іншу поштову адресу або на адресу електронної пошти чи з використанням інших технічних засобів електронних комунікацій, зазначених у такій заяві (ч. ч. 5, 6 ст. 6 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
30.10.2023 відбулось засідання ініціативної групи для проведення установчих зборів щодо створення ОСББ, якою було прийнято рішення, оформлене протоколом №1, про затвердження плану роботи ініціативної групи, про підготування загальних зборів ОСББ.
Суд зазначає, що обставина проведення державної реєстрації права власності на нежитлові та житлові приміщення у гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 , співвласниками, яким належить більше половини загальної площі всіх приміщень у такому будинку, не заперечується учасниками даного судового процесу, у зв`язку з чим, вказане питання судом не досліджується.
З метою встановлення складу співвласників, якими було зареєстровано право власності на приміщення гуртожитку членом ініціативної групи було отримано інформаційну довідку №352332804 від 30.10.2023 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та його архівної складової частини на 55 сторінках щодо об`єкта нерухомого майна щодо багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 . Крім того, на запит члена ініціативної групи КП «Бюро технічної інвентаризації» Одеської міської ради листами від 11.12.2023, від 26.12.2023 надано інформацію про суб`єктів права власності на квартири та нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку за адресою: АДРЕСА_1 , а також розмір площі таких квартир та приміщень.
За результатами опрацювання отриманої інформації ініціативна група дійшла висновку, що загальна кількість співвласників багатоквартирного будинку становить 183 особи, загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, які належать співвласникам, становить 4628,00 кв. м., зазначені відомості і були відображені у протоколі установчих зборів №1 від 12.02.2024.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували співвласники (їх представники), загальна кількість голосів яких становить більше половини загальної кількості голосів усіх співвласників (ч. 13 ст. 6 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки належної співвласнику площі квартири або нежитлового приміщення у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку, крім випадків, визначених частинами десятою і п`ятнадцятою цієї статті. Якщо квартира або нежитлове приміщення належить співвласникам на праві спільної часткової власності, належна кожному співвласнику площа квартири або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки у праві спільної часткової власності. Якщо квартира або нежитлове приміщення належить співвласникам на праві спільної сумісної власності, для цілей цього Закону такі співвласники вважаються власниками рівних часток (ч. 14 ст. 6 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
12.02.2024 за результатами проведення загальних зборів 13.01.2024 та письмового опитування в період з 13.01.2024 по 12.02.2024 було складено протокол №1 установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку розташованого по адресу: АДРЕСА_1 , згідно якого рішення про створення ОСББ «Добробут-2024», а також інші рішення були прийняті співвласниками в кількості 104 осіб, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку загальною площею 2419,89 кв. м., що становить 52,29% від загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень.
Проте, позивачі під час вирішення судом даної справи наполягали, що загальна кількість власників/співвласників приміщень становить 248 осіб, загальна площа всіх кімнат та нежитлових приміщень у гуртожитку становить 5 156, 97 кв. м. При цьому, позивачами було враховано, зокрема, відомості з інформаційної довідки №371155717 від 24.03.2024, яка містить дані про проведення державної реєстрації на окремі об`єкти вже у 2024 році.
Враховуючи невідповідність даних про загальну площу приватизованих квартир та/або нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, які зазначені у протоколі №1 від 12.02.2024, повідомленим позивачами відомостям, господарський суд, враховуючи доводи позивачів (про підроблення підписів, про перебування окремих співвласників за межами України тощо), вважає за необхідне, в першу чергу, дослідити питання прийняття рішення про створення ОСББ за наявності кворуму з урахуванням вказаних доводів. Так, лише у випадку спростування доводів позивачів у названій частині суду необхідно буде встановити дійсну площу приватизованих приміщень на дату проведення загальних зборів.
Під час вирішення даного спору господарським судом було встановлено, що ініціативною групою під час підрахунку голосів було враховано голоси ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_7 . Загальна площа належних вказаним особам приміщень становить 102,79 кв. м.
Проте, листом №19-54709/18-24-вих від 09.08.2024 Головний центр обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України повідомив, що вказані вище особи як на дату проведення загальних зборів, так і протягом періоду проведення письмового опитування перебували за кордоном, а, отже, не могли брати участь у голосуванні.
Суд зазначає про можливість брати участь у загальних зборах лише особисто (у випадку власноручного підписання листа опитування) або через представника. При цьому, підписання листка опитування та передання його водієм автобуса Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» не передбачена. Враховуючи викладене вище, господарський суд доходить висновку, про відсутність підстав для врахування голосів 4 співвласників, яким на праві власності належать приміщення площею 102,79 кв. м.
Рішення установчих зборів оформлюється протоколом, який повинен містити відомості, зокрема, про кожного співвласника (його представника), який взяв участь в установчих зборах, у тому числі дистанційно з використанням технічних засобів електронних комунікацій у режимі відеоконференції, або письмовому опитуванні, а саме: прізвище, ім`я, по батькові співвласника та його представника (у разі представництва особи); номер квартири або нежитлового приміщення; загальна площа квартири або нежитлового приміщення; документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представника) (ч. 23 ст. 6 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
Ухвалою від 21.08.2024 суд звертав увагу ОСББ «Добробут-2024» на необхідність виконання ухвали суду від 22.05.2024 про витребування доказів в частині надання належним чином засвідчених копії документів, що стосуються створення ОСББ, а саме: повноваження представника співвласника приміщень гуртожитку, зокрема, договору доручення від 10.02.2024, на підставі якого ОСОБА_15 голосувала від імені співвласника ОСОБА_24 .
Проте, ухвала суду від 22.05.2024 про витребування доказів в цій частині ОСББ «Добробут- 2024» виконана не була, оскільки договір доручення від 10.02.2024, на підставі якого ОСОБА_15 голосувала від імені співвласника ОСОБА_24 , площа приміщень якої становить 20,61 кв. м., відповідачем суду наданий не був.
За виключенням голосів вказаних осіб, рішення про створення ОСББ «Добробут-2024» вважається прийнятим особами, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку загальною площею 2 296,49 кв. м. (2419,89 кв. м. - 102,79 кв. м. - 20,61 кв. м. = 2 296,49 кв. м.), що складає лише 49,62 % від загальної площі, зазначеної у протоколі установчих зборів №1 від 12.02.2024.
Підсумовуючи викладене вище, господарський суд за результатами перевірки окремих доводів позивачів в цій частині дійшов висновку, що рішення про створення ОСББ «Добробут- 2024» було прийнято співвласниками, загальна кількість голосів яких становить менше половини загальної кількості голосів усіх співвласників, навіть у випадку оцінки питання наявності кворуму на підставі відомостей з протоколу №1 від 12.02.2024.
За вказаних обставин підстави для встановлення дійсної площі приватизованих приміщень на дату проведення загальних зборів з урахуванням наданих позивачами доказів відсутні.
При цьому, господарський суд відхиляє наявні в матеріалах справи заяви свідків, а також пояснення позивача, які стверджували, що їх підписи у листках опитування підроблені, оскільки обставина підробки підпису може бути встановлена лише за результатами судової почеркознавчої експертизи, клопотання про призначення якої позивачі не заявляли.
За результатами оцінки доводів позивачів про порушення їх прав в результаті створення ОСББ «Добробут- 2024» з порушенням вимог чинного законодавства, суд визнає такі доводи обґрунтованими, оскільки здійснення ОСББ «Добробут- 2024» діяльності в гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 , за відсутності волевиявлення належної кількості осіб для створення ОСББ впливає на реалізацію прав позивачів, які виникають у зв`язку з набуттям права власності на нерухоме майно.
При цьому, судом враховано, що крім створення ОСББ «Добробут- 2024» установчими зборами було прийнято також рішення, яким визначено розмір внеску на утримання майна, вирішено припинити договірні відносини з ПП «Міські квіти» тощо, тобто спірним рішенням також порушено права позивачів на визначення способу утримання належного майна.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, фізичних осіб - підприємців та відокремлених підрозділів юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави.
Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення (ч. 1 ст. 89 ЦК України).
Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" передбачає, що державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (державна реєстрація) - це офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи (п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону ).
Статтею 105 ЦК України визначено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов`язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Загальний порядок ліквідації юридичної особи визначений у ст. 111 ЦК України. Загальна процедура ліквідації юридичної особи також передбачає низку обов`язкових дій - погашення існуючої кредиторської заборгованості, відчуження активів, звільнення працівників, передання документів до архіву тощо. Лише після вчинення цих дій і подання державному реєстратору відповідних документів в реєстр вноситься запис про припинення юридичної особи, а не запис про скасування її державної реєстрації.
Відповідно до ч. 2 ст. 111 ЦК України орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи відповідно до частини першої цієї статті, призначає ліквідаційну комісію (ліквідатора) такої юридичної особи. У справі про банкрутство небанківської фінансової установи за клопотанням органу державної влади ліквідатором може бути призначена особа з числа арбітражних керуючих у такій справі.
Враховуючи встановлення судом порушення вимог закону під час проведення установчих зборів співвласників гуртожитку за адресою: м. Одеса, вул. Жоліо-Кюрі, 20, які не можуть бути усунуті, господарський суд доходить висновку про наявність правових підстав для визнання недійсними рішень установчих зборів ОСББ «Добробут-2024», які оформлені протоколом №1 від 12.02.2024, та припинення ОСББ «Добробут-2024» шляхом ліквідації. При цьому, суд вважає за доцільне призначити ліквідатором поточного керівника ОСББ «Добробут-2024» та встановити шестимісячний строк, який є максимальним строком, для пред`явлення кредиторами своїх вимог з дня оприлюднення повідомлення про припинення юридичної особи.
Викладене має наслідком задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ОСОБА_23 до ОСББ «Добробут-2024».
При наданні оцінки позовним вимогам позивачів до ПП «Міські квіти» про заборону ПП «Міські квіти» передавати ОСББ «Добробут-2024» будь-яку документацію, суд зазначає, що позовні вимоги в цій частині позивачами належним чином не обґрунтовані, позивачі лише вказують на незгоду з передачею ПП «Міські квіти» документації на гуртожиток на вимогу ОСББ «Добробут-2024».
За результатами оцінки вимог позивачів в цій частині суд доходить висновку про необхідність відмови у їх задоволенні, оскільки позивачами не було доведено порушення їх прав та наявність законодавчо визначених підстав для заборони одній особі передавати документи іншій особі. Судом враховано, що ПП «Міські квіти» є самостійним учасником цивільних відносин, а, отже, може захистити свої права в судовому порядку у випадку пред`явлення будь-якими особами безпідставних вимог.
У п. 58 рішення Європейського суду з прав людини від 10.02.2010 "Справа "Серявін та інші проти України"" (Заява N 4909/04) зазначено, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (див. рішення у справі "Суомінен проти Фінляндії", №37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року). Ще одне призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті. Крім того, вмотивоване рішення дає стороні можливість оскаржити його та отримати його перегляд вищестоящою інстанцією. Лише за умови винесення обґрунтованого рішення може забезпечуватись публічний контроль здійснення правосуддя (див. рішення у справі "Гірвісаарі проти Фінляндії", № 49684/99, п. 30, від 27 вересня 2001 року).
Окрім того, господарський суд, при вирішення даної справи враховує висновки, наведені Європейським судом з прав людини у справі "Проніна проти України", яким було вказано, що пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи.
З урахуванням висновків, до яких дійшов суд при вирішенні даного спору, суду не вбачається за необхідне надавати правову оцінку кожному із доводів, наведених сторонами в обґрунтування власних правових позицій.
Згідно вимог ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Підсумовуючи викладене вище, господарський суд доходить висновку про правомірність часткового задоволення позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024» шляхом визнання недійсними рішень установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024», які оформлені протоколом №1 від 12.02.2024, та припинення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024» шляхом ліквідації, призначивши ліквідатором керівника об`єднання Антонюк Римму Анатоліївну /ідентифікаційний код НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 /, та встановивши шестимісячний строк для пред`явлення кредиторами своїх вимог з дня оприлюднення повідомлення про припинення юридичної особи. У задоволенні вимог позивачів до приватного підприємства «Міські квіти» суд відмовляє.
Судові витрати, понесені ОСОБА_3 , ОСОБА_4 покладаються на об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024», витрати позивачів у зв`язку з пред`явленнями позовної вимоги до приватного підприємства «Міські квіти» покладаються судом на позивачів у зв`язку з відмовою у задоволенні вимог в цій частині.
Судові витрати, від сплати яких ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звільнені, покладаються судом на об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024» шляхом їх стягнення до державного бюджету.
Керуючись ст. ст. 86, 129, 236 238, 240 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити частково.
2.Визнати недійсними рішення установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024» /65025, м. Одеса, вул. Жоліо-Кюрі, 20; ідентифікаційний код 45463763/, які оформлені протоколом №1 від 12.02.2024.
3.Припинити об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024» /65025, м. Одеса, вул. Жоліо-Кюрі, 20; ідентифікаційний код 45463763/ шляхом ліквідації, призначивши ліквідатором керівника об`єднання Антонюк Римму Анатоліївну /ідентифікаційний код НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 /, та встановити шестимісячний строк для пред`явлення кредиторами своїх вимог з дня оприлюднення повідомлення про припинення юридичної особи.
4.Стягнути з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024» /65025, м. Одеса, вул. Жоліо-Кюрі, 20; ідентифікаційний код 45463763/ на користь ОСОБА_3 / АДРЕСА_4 ; ідентифікаційний код НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 / судовий збір у розмірі 6 056,00 грн /шість тисяч п`ятдесят шість грн 00 коп./.
5.Стягнути з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024» /65025, м. Одеса, вул. Жоліо-Кюрі, 20; ідентифікаційний код 45463763/ на користь ОСОБА_4 / АДРЕСА_5 ; ідентифікаційний код НОМЕР_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 / судовий збір у розмірі 6 056,00 грн /шість тисяч п`ятдесят шість грн 00 коп./.
6.Стягнути з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2024» /65025, м. Одеса, вул. Жоліо-Кюрі, 20; ідентифікаційний код 45463763/ в дохід державного бюджету України /отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106/ судовий збір у розмірі 12 112,00 грн /дванадцять тисяч сто дванадцять грн 00 коп./.
7.В іншій частині позову відмовити.
Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Відповідно до ст. ст. 254, 256 ГПК України учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції до Південно-Західного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складання повного тексту рішення суду.
Повний текст рішення складено 04 листопада 2024 р.
Суддя С.П. Желєзна
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122897337 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні