ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
06 листопада 2024 року Черкаси справа №925/1344/24
Суддя Господарського суду Черкаської області Кучеренко О.І., розглянувши матеріали
позовної заяви приватного підприємства «СВ Телеком» (проспект Правди, 33, квартира 340, місто Київ, 04108, ідентифікаційний код не вказаний)
до фізичної особи-підприємця Ткаченко Ольги Михайлівни ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення 92700,00 грн,
ВСТАНОВИВ:
31.10.2024 приватне підприємство «СВ Телеком» звернулося у Господарський суд Черкаської області із позовом до фізичної особи-підприємця Ткаченко Ольги Михайлівни, у якому просить суд стягнути з відповідачки 92700,00 грн збитків, які завдані невиконанням відповідачкою підрядних робіт за договором №0034-Р від 01.07.2024. У позовній заяві позивач також просить суд стягнути з відповідачки на свою користь судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 3028,00 грн та витрати на правову допомогу у сумі 10000,00 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд зазначає, що позовна заява, яка подається до суду повинна відповідати вимогам, які встановлені у статтях 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
Позовна заява - це процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду. Подання позовної заяви є формою реалізації права на позов. Подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду.
Позовна заява повинна містити підпис особи, яка відповідно до установчих документів правомочна діяти в інтересах юридичної особи або підпис особи, яка відповідно до вимог закону наділена правом підписання відповідних документів.
Суддею встановлено, що позовну заяву підписано представником приватного підприємства «СВ Телеком» - адвокатом Мустіпан Ольгою Володимирівною.
Відповідно до частини 1 статті 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Частиною 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».
На підтвердження наявності у адвоката Мустіпан О.В. повноважень діяти від імені та в інтересах приватного підприємства «СВ Телеком» суду надано не засвідчені належним чином копії: договору про надання правової допомоги від 22.10.2024, додаткової угоди №1 від 22.10.2024 до договору надання правової допомоги від 22.10.2024 та ордер серії АІ №1733633 на надання правової допомоги, де особою якій така допомога надається зазначено - ПП «СВ ТЕЛЕКОМ`б.
Ордер - це письмовий документ, що у випадках, встановлених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера. (частина 2 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
Суддя звертає увагу позивача на те, що ордер серії АІ №1733633 адвоката Мустіпан О.В. засвідчує повноваження адвоката у Господарському суді Черкаської області підприємства, яке у ордері зазначене, як ПП «СВ ТЕЛЕКОМ`б, у той час як позивачем у позовній заяві зазначене приватне підприємство «СВ Телеком».
Також суд звертає увагу позивача на положення частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України згідно якою позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Усупереч вказаним нормам, позивачем у позовній заяві не вказано ідентифікаційний код позивача - приватного підприємства «СВ Телеком».
Відповідно до пунктів 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити серед іншого перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Відповідно до статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Зокрема, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Дослідивши додані до позовної заяви додатки, судом встановлено, що позивачем, усупереч вказаним вище нормам, до позовної заяви долучені додатки, які належним чином не засвідчені.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, які викладені у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд також вважає додатково зазначити, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви мають бути додані документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу. Аналогічне положення передбачене також частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, у разі усунення позивачем недоліків позовної заяви, позивачу також слід надати докази направлення відповідачу копії позовної заяви разом із доданими до неї документами з урахуванням вимог цієї ухвали.
На підставі викладеного, керуючись статтями 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Встановити приватному підприємству «СВ Телеком» строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху надати суду: позовну заяву у новій редакції із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи - приватного підприємства «СВ Телеком»; оригінали або належним чином засвідчені копії документів із зазначеною датою, прізвища та ім`я особи, що їх засвідчила; належним чином оформлений документ, який підтверджує повноваження підписанта адвоката Мустіпан О.В. на представництво інтересів приватного підприємства «СВ Телеком».
Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не підлягає оскарженню.
Суддя О.І.Кучеренко
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122897701 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг будівельного підряду |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Кучеренко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні