07.11.2024
Справа №642/6911/24
Провадження №2/642/1818/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 листопада 2024року суддя Ленінського районного суду м.Харкова Гримайло А.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 як законного представника неповнолітнього ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , третя особа: Служба у справах дітей Холодногірського району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради про усунення перешкод у користуванні майна шляхом зняття з реєстрації осіб, які не є власниками житла, -
В С Т А Н О В И В:
До Ленінського районного суду м. Харкова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , його законного представника ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , третя особа: Служба у справах дітей Холодногірського району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради про усунення перешкод у користуванні майна шляхом зняття з реєстрації осіб, які не є власниками житла.
Дослідивши позовну заяву з додатками, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Частиною 1ст. 185 ЦПК Українипередбачено, що позовна заява за формою та змістом повинна відповідатистатті 175 ЦПК України, а також вимогамстатті 177 цього Кодексу.
На виконання п. 2 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Всупереч зазначеній вимозі позивач не зазначив поштові індекси, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін.
Відповідачем по справі позивачка вказує ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , при цьому зазначає у вступній частині позову ОСОБА_6 , а в мотивувальній - ОСОБА_3 .
Крім того, ОСОБА_1 вказує відповідачем по справі - ОСОБА_8 , при цьому зазначаючи, що він ІНФОРМАЦІЯ_2 помер.
За змістом ст. ст. 46-48 ЦПК України, цивільну процесуальну правоздатність (здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи) мають усі фізичні і юридичні особи. Цивільну процесуальну дієздатність (здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи. Сторонами в цивільному процесі с позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
З наведеного випливає, що померла фізична особа не може бути стороною в цивільному процесі, оскільки після смерті вона втрачає цивільну процесуальну правоздатність і дієздатність.
На виконання п. 5 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
При цьому всупереч вимог п. 5 ч. 3ст. 175 ЦПК Українив позовній заяві не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5ст.177ЦПКУкраїни позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Всупереч вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК до позовної заяви взагалі не додано доказів, на які він посилається в позовній заяві. Так, позивачу необхідно надати належним чином посвідчену копію свідоцтва про народження ОСОБА_9 та свідоцтва про смерть останнього.
Крім того, позивачем не надано жодних належних та допустимих доказів на підтвердження непроживання відповідачів у вказаному будинку.
Також, звертаю увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України передбачено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Крім того, ч. 2ст. 95 ЦПК Українипередбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Проте, ОСОБА_1 подано документи, які належним чином не посвідчені.Копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення у встановленому порядку. Напис про засвідчення копії складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвича, дати засвідчення копії.
Від змісту позовної заяви залежать дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи у судовому засіданні та при її розгляді по суті, у тому числі і про її судову юрисдикцію та підсудність, про визначення обставин, що мають значення для її вирішення, про залучення в процес інших осіб, дослідження доказів тощо.
Від змісту позовної заяви залежать позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаний з тим, які вимоги до нього заявлені, з яких підстав і якими доказами це підтверджується.
Вимоги, що пред`являються до змісту позовної заяви чітко визначені уст. 175 ЦПК України.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасник цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачці необхідно: 1) внести відповідніуточнення допозовної заявита податидо судупозовну заявув новійредакції; 2) надати докази, на які вона посилається в позовній заяві; 3) надати копії позовної заяви в новій редакції та додатків до неї належним чином засвідченими для учасників справи.
Так, зазначені вище обставини перешкоджають відкриттю провадження у цивільній справі.
На підставі викладеного, позовну заяву потрібно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк є підставою вважати позовну заяву неподаною та такою, що підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 як законного представника неповнолітнього ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , третя особа: Служба у справах дітей Холодногірського району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради про усунення перешкод у користуванні майна шляхом зняття з реєстрації осіб, які не є власниками житла -залишити без руху.
Надати строк для усунення вказаних недоліків, протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу, що не перешкоджає повторному зверненню до суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Гримайло
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122899427 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Гримайло А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні