1-кс/125/365/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.11.2024 м. Бар Вінницької області
Слідча суддя Барського районного суду
Вінницької області ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2
розглянувши клопотання заступника начальника СВ Відділення поліції №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 ,погоджене прокурором Барського відділу Жмеринської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020140000276 від 22.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 286 КК України,
УСТАНОВИЛА:
07.11.2024 слідчий ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Барського відділу Жмеринської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
В обґрунтування клопотання зазначив, що 22 вересня 2024 року о 19:35 год. до ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що поблизу с. Лука Барська Барської ТГ, Жмеринського району, Вінницької області сталося ДТП з потерпілими.
22.09.2024 відомості за даним фактом були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020140000276, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України
Під час виїзду слідчо-оперативної групи на місце події було встановлено, що, 22.09.2024 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 22.09.2024 о 19:30 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителька АДРЕСА_1 , керуючи автомобілем марки Сітроен державний номерний знак НОМЕР_1 , рухаючись на автодорозі Т0218 в напрямку с. Лука Барська, Жмеринського району Вінницької області, не врахувала дорожньої обстановки, не вибрала безпечної швидкості руху, допустила з`їзд керованого нею транспортного засобу в кювет праворуч по напрямку її руху. В наслідок ДТП ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , житель АДРЕСА_1 , доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_4 , із діагнозом відкритий перелом правої гомілки зі зміщенням, життю загрози не має.
На даний час ступінь тяжкості тілесних ушкоджень у ОСОБА_6 не встановлено. Для встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень необхідно представити медичну документацію в оригіналі.
Для всебічного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, беручи до уваги, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказаний документ має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у слідства виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи для вирішення питання про встановлення ступеня тяжкості нанесення потерпілому тілесних ушкоджень, в зв`язку з чим необхідне використання як доказів відомостей, що містяться в медичній карті амбулаторного (стаціонарного) хворого ОСОБА_6 . Медична карта стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_6 перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, разом з клопотанням подав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав у повному обсязі, про час і місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, що підтверджується даними повістки-повідомлення телефонограмою.
Представник особи, у володінні якої перебувають документи, зазначені у клопотанні, а саме КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у судове засідання не з`явився. Про дату, час та місце розгляду клопотання КНП повідомлено належним чином, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
Згідно з частиною 4 статті 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
На підставі частини 4 статті 107 КПК України у зв`язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося.
Дослідивши матеріали клопотання, слідча суддя дійшла висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку) (частина 1 статті 159 КПК України).
Згідно із частиною 3 статті 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно із частиною 5 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За частиною 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 242 КПК слідчий або прокурор зобов`язані забезпечити проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.
При проведенні судово-медичної експертизи експерт повинен використовувати оригінали медичних документів (Пункт4.4Правил судово-медичноговизначення ступеня тяжкості тілеснихушкоджень,затверджених НаказомМіністерства охорониздоров`я N 6 від 17.01.95).
Витягомз ЄРДР№ 12024020140000276 від 22.09.2024, та рапортом помічника чергового ВП №1 Жмеринського РВП, зареєстрованим в журналі ЄО за № 3543 від 22.09.2024, підтверджується, що 22.09.2024 дореєстру буловнесено відомостіза частиною 1 статті 286 КК України. Короткий виклад обставин: 22.09.2024 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 22.09.2024 о 19:30 ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителька АДРЕСА_1 , керуючи автомобілем марки Сітроен державний номерний знак НОМЕР_1 , рухаючись на автодорозі Т0218 в напрямку с. Лука Барська, Жмеринського району Вінницької області, не врахувала дорожньої обстановки, не вибрала безпечної швидкості руху, допустила з`їзд керованого нею транспортного засобу в кювет праворуч по напрямку її руху. В наслідок ДТП ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , житель АДРЕСА_1 , доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_4 , із діагнозом відкритий перелом правої гомілки зі зміщенням, життю загрози не має.
Відповідно до протоколу допиту свідка ОСОБА_5 від 06.11.2024, під час ДТП її син ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження у вигляді відкритого перелому правої ноги. В подальшому його направлено на лікування до ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Згідно з даними свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 20.03.2019 ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_6 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 . Його мати ОСОБА_5 .
Відповідно до виписки КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » з медичної карти стаціонарного хворого № 13949 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який проживає по АДРЕСА_2 , перебував на стаціонарному лікуванні з 22.09.2024 по 08.10.2024, повний діагноз: Поєднана травма: ЗЧМТ (струс головного мозку). Забійно-рвані рани лобної ділянки зліва. Вторинно-відкритий перелом обох кісток правої гомілки у н/3 зі зміщенням. Забійно-рвані рани правої гомілки та правої стопи.
Таким чином слідчим доведено, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення; потреби досудового розслідування кримінального правопорушення за частиною 1 статті 286 КК України, а саме, необхідність проведення судово-медичної експертизи для вирішення питання про встановлення ступеня тяжкості нанесення потерпілому тілесних ушкоджень, в зв`язку з чим необхідне використання як доказів відомостей, що містяться в медичній карті стаціонарного хворого ОСОБА_6 ; без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження слідчий не може отримати доступ до вказаних документів, оскільки вони містять охоронювану законом таємницю. Іншими способами встановити ступінь тяжкості та характер тілесних ушкоджень, ніж проведення судової експертизи, для якої необхідний доступ до оригіналу медичної карти, неможливо.
Отже, клопотання є обґрунтованим і його слід задовольнити.
На підставі наведеного, керуючись ст. 132, 159-165, 369-372, 376 КПК України, слідча суддя,
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання заступника начальника СВ Відділення поліції №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Барського відділу Жмеринської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати заступнику начальника СВ відділення поліції №1 Жмеринського районного ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , слідчому СВ ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП y Вінницькій області ОСОБА_8 , старшому слідчому СВ ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_9 , слідчому СВ ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_10 тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що розташовано за адресою АДРЕСА_3 , та містять інформацію про тілесні ушкодження, отримані ОСОБА_6 , а саме до медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителя АДРЕСА_2 .
Строк дії ухвали встановити один місяць з дня постановлення ухвали до 08.12.2024.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідча суддя ОСОБА_11
Виготовлено у двох оригінальних примірниках:
Перший для справи
Другий для особи, якій надано тимчасовий доступ до документів
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122899614 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Барський районний суд Вінницької області
Салдан Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні