Справа № 141/710/24
Провадження №2-о/141/39/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2024 року с-ще Оратів
Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Климчук С.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), заінтересована особа Оратівська селищна рада Вінницького району Вінницької області (вул. Героїв Майдану, 78, с-ще Оратів, Вінницького району, Вінницької області, 22600, код ЄДРПОУ: 04327985), про встановлення факту постійного проживання спадкоємця разом із спадкодацем на час відкриття спадщини,
У С Т А Н О В И В:
04.11.2024 до суду надійшла заява ОСОБА_1 від 31.10.2024, заінтересована особа Оратівська селищнарада Вінницькогорайону Вінницькоїобласті про встановлення факту, що має юридичне значення.
Відповідно до ч. 3 ст.294ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом IV ЦПК.
Під час вивчення матеріалів справи встановлено, що вказана заява подана з додержанням вимог, викладених у ст.ст. 175, 293, ч. 3 ст. 294 ЦПК України.
Справа підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства в порядку окремого провадження на підставі ст. 19,ст.316 ЦПК України.
Справа підсудна Оратівському районному суду Вінницької області відповідно до розділу ІV ЦПК України.
Підстав для відмови у відкритті провадження у справі, передбачених ч. 1 ст. 186 ЦПК України, та для повернення заяви, передбачених ч. 4 ст.185ЦПК України не вбачається.
З огляду на викладене, суд доходить висновку, що заяву про встановлення фактупостійного проживанняспадкоємця разом ізспадкодацем начас відкриттяспадщини слід призначити до розгляду в судовому засіданні в порядку окремого провадження.
Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч.3 ст. 42 ЦПК України у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Згідно ч.1, ч.5 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Враховуючи те, що предметом розгляду даної справи є встановлення факту постійного проживання спадкоємця разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, а метою звернення заявника до суду є реалізація її права на оформлення спадщини, при цьому, спадкове майно, а саме земельна ділянка площею 3,2990 га (кадастровий номер 3221282400:07:017:0001) та земельна ділянка площею 0,5795 га (кадастровий номер 3221282400:07:011:0003) розташована на території Заворицької сільської ради Броварського району Київської області, а тому суд вважає за необхідне залучити Броварську міську раду Броварського району Київської області до участі у справі № 141/710/24 в якості заінтересованої особи, оскільки рішення по справі може вплинути на її права та інтереси.
Окрім того, у заяві від 31.10.2024 ОСОБА_1 просить суд викликати в судове засідання свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Відповідно до положень ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
За змістом ст. 90 ЦПК України, показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.
Статтею 91 ЦПК України визначено, що виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі. В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе клопотання заявника про виклик свідків задовольнити, оскільки зазначені заявником свідки можуть повідомити про обставини, які мають значення для справи.
Також з метою з`ясування усіх обставин справи суд вважає за необхідне витребувати у приватного нотаріуса Броварського міського нотаріального округу Грищенко В.В. інформацію щодо відкриття спадкової справи після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та інформацію щодо внесення реєстраційного запису про посвідчення заповіту ОСОБА_4 до Єдиного реєстру заповітів та спадкових справ.
Разом з тим, суд зазначає, що до письмових доказів, викладених іноземною мовою, повинні додаватися переклади українською мовою, засвідчені належним чином.
Так, статтею 79Закону України«Про нотаріат» визначено, що нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.
Крім цього, відповідно до положень статті 39Закону України«Про нотаріат» порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами тапосадовими особами органів місцевого самоврядуваннявстановлюється цимЗаконом таіншими актамизаконодавства України. Порядок вчинення нотаріальних дій консульськими установами встановлюється цим Законом,Консульським статутом Українита іншими актами законодавства України.
Отже, засвідчення вірності перекладу документа з однієї мови на іншу також може вчинятися консульськими установами.
Натомість, в порушення вимог ч.8 ст.95ЦПК України позивачем надано іноземний офіційний документ («справка о заключении брака № А-00606»), що підлягає дипломатичній або консульській легалізації, який не легалізований у встановленому порядку.
Таким чином, заявнику ОСОБА_1 необхідно долучити належний документ, що засвідчує консульську легалізацію, проставлення апостилю або нотаріально завірений переклад вказаного вище документа («справка о заключении брака № А-00606»).
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 84, 95, 187, 293, 294 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Прийняти заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 141/710/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Оратівська селищнарада Вінницькогорайону Вінницькоїобласті, про встановлення факту, що має юридичне значення.
2. Справа буде розглядатися суддею Климчуком С.В. в порядку окремого провадження.
3.Розгляд справипризначити увідкритому судовомузасіданні на 10грудня 2024року о10год 40хв в залі судових засідань № 1 Оратівського районного суду Вінницької області (вул. Героїв Майдану, 86/6, с-ще Оратів, Вінницької області, 22600).
4. Залучити до участі у справі № 141/710/24 в якості заінтересованої особи Броварську міську раду Броварського району Київської області (вул. Героїв України, 15, м. Бровари, Броварського району Київської області, 07400).
5. В судове засідання викликати заявника та заінтересованих осіб.
6. Зобов`язати заявника надати належний документ,що засвідчуєконсульську легалізацію,проставлення апостилюабо нотаріальнозавірений перекладдокументу «справкао заключениибрака №А-00606»,а такожнадати оригінали документів, що підтверджують обставини, вказані у заяві від 31.10.2024 для огляду у судовому засіданні, та інші докази в обґрунтування заявлених вимог, які не були додані до заяви.
7.У судовезасідання викликатив якостісвідків ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ).
8. Попередити свідків про кримінальну відповідальність за відмову від дачі показань (ст. 385 КК України) та за завідомо неправдиві показання(ст. 384 КК України).
9. Витребувати у приватного нотаріуса Броварського міського нотаріального округу Грищенко В.В. інформацію щодо того, чи відкривалася спадкова справа після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , надати відповідні витяги із Спадкового реєстру, у випадку відкриття спадкової справи надати її суду.
Витребувати у приватного нотаріуса Броварського міського нотаріального округу Грищенко В.В. інформацію щодо внесення реєстраційного запису про посвідчення заповіту ОСОБА_4 до Єдиного реєстру заповітів та спадкових справ.
Вказану інформацію надати суду до 06.12.2024.
10. Запропонувати заінтересованим особам надати суду, а в копії заявнику, в п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали про відкриття провадження пояснення на заяву з наданням усіх доказів, якими обґрунтовуються пояснення.
11. Попередити учасників справи, що письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст. 95 ЦПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України"Проадвокатуру таадвокатську діяльність" або ін.). Відповідно до п. 5.26 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2020) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
12. Копію ухвали суду направити приватному нотаріусу Броварського міського нотаріального округу Грищенко В.В. для виконання.
13. Копію ухвали суду направити учасникам справи, у тому числі копії заяви про встановлення факту постійногопроживання спадкоємця разоміз спадкодацемна часвідкриття спадщини з додатками надіслати заінтересованим особам, рекомендованими листами з повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Климчук
Суд | Оратівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122900293 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Оратівський районний суд Вінницької області
Климчук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні