465/4212/24
2-о/465/226/24
РІШЕННЯ
Іменем України
07.11.2024 року м. Львів
Франківський районний суд міста Львова в складі :
головуючого судді Ванівського Ю.М.
з участю секретаря судових засідань Лозинського Т.-Р.А.
представника заявника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа Сьома Львівська державна нотаріальна контара Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), про встановлення факту родинних відносин та належності правовстановлюючого документа,-
в с т а н о в и в:
заявник звернувся з заявою про встановлення факту родинних відносин та належності правовстановлюючого документа особі, за участю заінтересованої особи Сьома Львівська державна нотаріальна контара Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).
Заяву мотивує тим, що вона є спадкоємцем майна померлого брата, ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . після його смерті відкрилась спадщина на все належне йому майно, в тому числі на 1/3 частку у спільній сумісній власності на квартиру, загальною площею 50,3 кв. м., розташовану за адресою: АДРЕСА_1 . 17.07.2023 року було заведено спадкову справу №196/2023 після смерті ОСОБА_3 . Проте у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено, у зв`язку з виявленими розбіжностями у наявних в спадковій справі документах, що підтверджують родинні відносини спадкоємця з спадкодавцем, зокрема у свідоцтві про право власності на квартиру вказано прізвище спадкодавця « ОСОБА_4 », в свідоцтві про смерть прізвище спадкодавця вказано « ОСОБА_5 », в державному реєстрі актів цивільного стану прізвище спадкоємця вказано « ОСОБА_4 ». Ця обставина ставить під сумнів факт родинних відносин між нею та померлим. Вважає, що причиною неправильного написання прізвища спадкодавця у свідоцтві про право власності на квартиру, а також її дошлюбного прізвища у Державному реєстрі актів цивільного стану, є технічні помилки, допущені при транслітерації прізвища в процесі перекладу з російської мови на українську. Встановлення даних фактів необхідне заявниці для реалізації її права на пенсійне забезпечення. Просить заяву задоволити.
Представник заявника в судовому засіданні заяву підтримала, просила таку задоволити в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, подав на адресу суду заяву про розгляд справи у відсутності представника заінтересованої особи.
Заслухавши думку представника заявника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав.
Відповідно до ч. 1ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з ч. ч. 1,2ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.
Частина 3ст. 12 ЦПК Українипередбачає, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , ОСОБА_6 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища ( номер витягу 0000487342) ОСОБА_7 та ОСОБА_6 уклали 08.06.2010 року шлюб, який було зареєстрованого у Міському відділі реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції.
Згідно свідоцтва про право власності №209409 від 02.10.1996 року квартира, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , на праві спільної сумісної власності належить: ОСОБА_8 ,, ОСОБА_9 та ОСОБА_3 .
Як вбачається з довідки ЛКП «Південне» №470 від 24.04.2024 року, померлий ОСОБА_3 , 1966 р.н. з 22.09.1986 року до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статтей 126, 133, 135 Сімейного кодексу України (номер витягу 00044820280), ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 , про що зроблено актовий запис №3459, батьками вказано: ОСОБА_9 та ОСОБА_8 .
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , про Відділом реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції зроблено актовий запис №2649.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 помер ОСОБА_9 , про що Відділом реєстрації актів цивільного стану Балтського районного управління юстиції в Одеській області зроблено актовий запис №154.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 померла ОСОБА_10 , про що Відділом реєстрації актів цивільного стану Балтського районного управління юстиції в Одеській області зроблено актовий запис №293.
Згідно витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі, номер витягу 73217805, після смерті ОСОБА_3 заведена спадкова справа №196/2023, номер у спадковому реєстрі 70944745.
Як вбачається з відповіді Сьомої Львівської державної нотаріальної контори від18.04.2024 року, заявниці відмолено у видачі про право на спадщину, оскільки в документах, що підтверджують родинні відносини спадкоємця з спадкодавцем , а також у документі, що підтверджує право власності на квартиру АДРЕСА_2 , наявні розбіжності у написанні прізвища спадкодавця « ОСОБА_5 », а в Державному реєстрі актів цивільного стану прізвище спадкоємця вказано « ОСОБА_4 ».
Зокрема суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті (п.6 ч. 1ст. 315 ЦПК України) та факту родинних відносин між фізичними особами (п.1 ч.1ст.315 ЦПК України).
Відповідно до п. 1Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 р. №5 «Про судову практику про справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення»в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
Аналогічно згідно п.12постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»прирозглядісправипро встановлення відповідно до п.6ст.273 ЦПКУкраїни факту належності правовстановлюючих документівособі, прізвище, ім`я,по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, незбігаютьсяз ім`ям,побатькові, прізвищем, місцем і часом народженняцієї особи, вказаними у свідоцтві про народження абовпаспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі,імені,по батькові або замість імені чи побатькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому іщо організація,якавидала документ,не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання,тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту,про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Як вбачається із інформації, наведеної у листі Верховного Суду України від 01.01.2012 (Судова практика розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення), факт родинних відносин між фізичними особами встановлюється у судовому порядку, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки для заявника: право на спадщину, право на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, одержання компенсації тощо.
Відповідно до ч. 1ст. 319 ЦПК Україниу рішенні суду про встановлення факту повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.
Враховуючи вищевикладене, суд, оцінивши докази, надані сторонами у справі, їх належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, оскільки факт, який просить встановити заявник, підтверджений вище зазначеними письмовими доказами, дослідженими та перевіреними судом, даний факт має для заявника юридичне значення, від його встановлення залежить реалізація його права на отримання спадщини та іншого порядку його встановлення немає, тому вимоги заяви про встановлення фактів, що мають юридичне значення, підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.293, 294, 315, 319, 259, 263-265 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
заяву ОСОБА_2 , заінтересована особа Сьома Львівська державна нотаріальна контара Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), про встановлення факту родинних відносин та належності правовстановлюючого документа задовольнити.
Встановити фактналежності ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтва про право власності на квартиру № НОМЕР_5 , виданого 02 жовтня 1996 року Виконкомом Львівської міської ради народних депутатів.
Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є рідним братом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Львівського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Сторони:
Заявник: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_6 , адреса: АДРЕСА_3 ;
Заінтересована особа: Сьома Львівська державна нотаріальна контора Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), код ЄДРПОУ: 33951362, адреса: 79040, м. Львів, вул. Городоцька, 299.
Суддя Ванівський Ю.М.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122901786 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Ванівський Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні