Ухвала
від 08.11.2024 по справі 278/5838/24
ЖИТОМИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа 278/5838/24

У Х В А Л А

про відкриття окремого провадження

08 листопада 2024 року м. Житомир

Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Віктор Мокрецький, розглянувши заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), заінтересована особа Станишівська сільська рада Житомирського району Житомирської області (вул. Кооперативна, 3, с. Станишівка, Житомирський район, Житомирська область) про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,

В С Т А Н О В И В :

Заявник звернувся до суду із вказаною заявою відповідно прохальної частини до якої просив визнати свого брата ОСОБА_2 недієздатним та призначити ОСОБА_1 його опікуном. Зазначена заява в основному відповідає вимогам ст. 297 ЦПК України, підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі судом на даний час не встановлено, інші можливі недоліки підлягають усуненню в ході розгляду справи.

Водночас, у прохальній частині заяви ОСОБА_1 заявлене клопотання про призначення у справі судово-психіатричної експертизи щодо встановлення стану здоров`я ОСОБА_2 , проведення якої заявник просить доручити Житомирській філії судових експертиз Державної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України".

Процесуальним законодавством дане питання врегульовано наступним чином.

Згідно приписів п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно (ч. 3 ст. 103 ЦПК України).

Положеннями п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження в справі у випадках призначення судом експертизи.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.

Проаналізувавши фактичні обставини справи у сукупності із нормами чинного процесуального законодавства, якими врегульовані вказані правовідносини, суд дійшов наступних висновків.

Так, клопотання заявника про призначення судово-психіатричної експертизи підлягає до задоволення, оскільки відповідно до положень Цивільного процесуального кодексу України призначення такої експертизи у рамках цього цивільного провадження є обов`язковим. Окрім того, ураховуючи позицію сторони заявника суд вважає за необхідне доручити виконання зазначеної експертизи Житомирській філії судових експертиз Державної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України".

Разом з тим, на переконання суду, провадження у справі належить зупинити на час проведення судово-психіатричної експертизи.

На підставі викладеного вище, керуючись ст. ст. 103, 105, 252, 253, 297 ЦПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

1. Відкрити окреме провадження у цій справі.

2. Призначити у справі судово-психіатричну експертизу виконання якої доручити експертам Житомирської філії судових експертиз Державної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України" (Бердичівське шосе, 3, с. Зарічани, Житомирський район, Житомирська область).

3. На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

3.1. Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , психічним захворюванням і якщо так, то яким?

3.2. Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за своїм психічним здоров`ям усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

3.3. Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стороннього догляду та опіки?

3.4. Чи є доцільною участь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , при розгляді справи та присутність у судових засіданнях з урахуванням його стану здоров`я?

4. Оплату за проведення даної експертизи забезпечити заявнику, в разі виставлення рахунку.

5. Для виконання експертизи направити копію даної ухвали та інші матеріали за клопотанням експерта.

6. Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

7. Висновки експертизи після її проведення направити до Житомирського районного суду Житомирської області.

8. На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.

9. Надати заінтересованій особі можливість протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали для подання пояснень щодо даної справи.

Ухвала може бути оскаржена в частині призначення експертизи та зупинення провадження у справі протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення безпосередньо до Житомирського апеляційного суду. В іншій частині ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Повне рішення складено 08 листопада 2024 року.

Суддя Віктор Мокрецький

СудЖитомирський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення08.11.2024
Оприлюднено11.11.2024
Номер документу122902216
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —278/5838/24

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Житомирський районний суд Житомирської області

Мокрецький В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні