Справа № 289/2021/24
Номер провадження 2-о/289/102/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.11.2024 м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області у складі: головуючого судді - Мельника О.В., присяжних - Данилюка П.А., Осевича Ю.М., з участю секретаря судового засідання - Писаренко К.Л., заявників ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , їх представника адвоката Могильницької І.М. представників третіх осіб ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , патронатного вихователя ОСОБА_5 розглянувши у закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Житомирської районної державної адміністрації, Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Потіївської сільської ради, Патронатний вихователь Мощицька Зоя Олексіївна, Малинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про усиновлення малолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Заявники, звернулися до суду із вищевказаною заявою, в якій просять визнати їх усиновлювачами ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з внесенням до актових записів про народження дитини відповідних змін щодо прізвища і по-батькові дитини та записавши заявників батьками цієї дитини та змін щодо місця народження дитини. Також, просять суд вирішити питання про видачу нового свідоцтва про народження дитини з врахуванням вищевказаних змін.
В обґрунтування заявлених вимог зазначають, що з 15 вересня 2011 року вони перебувають у зареєстрованому шлюбі. У сім`ї дружні відносини, побудовані на взаємній довірі та любові. Власних дітей подружжя не має та перебувають на обліку, як кандидати в усиновлювачі в службі у справах дітей Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області.
Рішення усиновити дитину є зваженим, оскільки є бажання допомогти дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, зростати в подальшому в гармонійному розвитку, дати батьківську любов, турботу, родинне тепло та підтримку, піклуватись про дитину та прийняти її як власну.
Усиновлення заявниками дитини відповідає в першу чергу інтересам дитини та має мету - забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Біологічна матір дитини - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно рішення Радомишльського районного суду Житомирської області у справі №289/134/24 від 09 липня 2024 року була позбавлена батьківських прав відносно її малолітньої дитини: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Рішення набуло законної сили та не оскаржувалось.
В судовому засіданні заявники та їх представник адвокат Могильницька І.М. поданузаяву підтримали та просять задовольнити з підстав зазначеній у ній.
Представник заінтересованої особи Органу опіки та піклування Житомирської районної державної адміністрації, Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Потіївської сільської ради в судовому засіданні заяву повністю підтримали із зазначених в ній підстав.
Заінтересована особа: Патронатний вихователь ОСОБА_5 , в судовому засіданні заяву повністю підтримала із зазначених в ній підстав.
Заінтересована особа: Малинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) в судове засідання не з`явився, однак звернулись до суду із заявою, в якій просять справу розглянути без їх участі, при прийнятті рішення покладаються на розсуд суду.
Заслухавши пояснення заявників та заінтересованих осіб, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно із свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 11 серпня 2022, виданого Малинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Коростенському районі Житомирської області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), актовий запис № 109, ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , а її батьками є ОСОБА_8 та ОСОБА_7 .
Згідно із повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження №00043313077 від 26.01.2024 року, слідує, що запис про батька дитини здійснений з слів матері на підставі ст. 135 Сімейного кодексу України.
Згідно рішення Радомишльського районного суду Житомирської області у справі №289/134/24 від 09 липня 2024 року біологічна матір дитини - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , була позбавлена батьківських прав відносно її малолітньої дитини: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Рішення набуло законної сили та не оскаржувалось.
Відповідно до Акту обстеження умов проживання від 25.10.2022, складеного службою у справах дітей в особі начальника ССД Житомирської РДА Присяжнюк О.О., головним спеціалістом ССД Житомирської РДА Іщук Ж.В. проведено обстеження умов проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_3 . За зазначеною адресою проживають: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Житло розміщене на 4 поверсі 4 поверхового будинку складається з 2-х кімнат, кухні, коридору ванної кімнати санвузла, гардеробної. Умови проживання задовільні, кімнати світлі, ізольовані. Квартира електрифікована, газифікована, опалення централізоване. У квартирі зроблений ремонт в наявності сучасні меблі та побутова техніка. В квартирі є окрема кімната, яку планують облаштувати дитячими меблями.
Згідно довідки №01-16/716 від 24.09.2024 усиновлення громадянами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , провадиться без її згоди, так як у зв`язку із віком не усвідомлює факту усиновлення та не може надати згоду на усиновлення.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Потіївської сільської ради «Про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 » №112 від 02 вересня 2024 року, малолітній ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування.
Згідно повідомлення Служби у справах дітей Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області Житомирської районної військової адміністрації Житомирської області про місцевий облік з усиновлення дитини №01-16/647 від 03.09.2024 року вбачається, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка Україна, Житомирська область Коростенський район місто Малин взята 03.09.2024 року на місцевий облік з усиновлення у службі у справах дітей Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області.
Наказом Служби у справах дітей Потіївської сільської ради №3 від 08.01.2024 ОСОБА_6 було влаштовано у сім`ю патронатного вихователя - ОСОБА_5 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_4 на термін до 08.07.2024 року, до вирішення питання влаштування дитини.
Рішенням виконавчого комітету Потіївської сільської ради №104 від 08.07.2024 «Про продовження терміну перебування ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 » було вирішено продовжити ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 у сім`ї патронатного вихователя - ОСОБА_5 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_4 на термін до 09.10.2024 року.
Згідно з довідкою Потіївської сільської ради № 118 від 19 вересня 2024 року ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 має рідну сестру ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка перебуває на первинному обліку у службі у справах дітей Потіївської сільської ради та не перебуває на місцевому обліку з усиновлення. Родичів, знайомих до яких можливо було б влаштувати ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 у дівчинки немає.
Актом про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною від 06 вересня 2024 року зафіксовано, що знайомство та встановлення контакту ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з малолітньою ОСОБА_6 відбулось в присутності патронатного вихователя ОСОБА_5 .
Згідно із висновком про стан здоров`я, фізичний і розумовий розвиток дитини - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 - дитина здорова та протипоказань для всиновлення не має.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 з 15 вересня 2011 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_2 , виданим виконкомом Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області, актовий запис №76.
Відповідно до висновків про стан здоров`я заявники не мають ні фізичних, ні інфекційних захворювань, які були б перешкодою для усиновлення.
Згідно із витягами з Інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» станом на 17.09.2024 ОСОБА_2 до кримінальної відповідальності не притягувалася, не знятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.
Подружжя матеріально забезпечене, мають роботу, постійний дохід, житло, проживають у двокімнатній квартирі загальною площею 47,90 кв. м, що підтверджується належними документами.
ОСОБА_2 та ОСОБА_1 пройшли курси підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Житомирському обласному центрі соціальних служб, за результатами яких отримали рекомендації щодо можливості усиновлення однієї дитини, віком від 2 років до 5 років (довідка № 85 від 24.03.2023).
03.04.2023 року Службою у справах дітей Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області Житомирської районної військової адміністрації Житомирської області було надано висновок служби у справах дітей Житомирської районної державної адміністрації про можливість громадян України подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2 бути усиновлючами.
24 вересня 2024 року Житомирською районною державною адміністрацією Житомирської області Житомирської районної військової адміністрації Житомирської області було надано висновок органу опіки та піклування Житомирської районної державної адміністрації про доцільність усиновлення ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та його відповідність інтересам дитини, кандидатами ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Відповідно до положень частини пункту 4 частини 1 статті 219 СК України, усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони позбавлені батьківських прав щодо дитини, яка усиновлюється.
Відповідно до статей 3, 4, 5, 7 Сімейного Кодексу України кожна особа має право на проживання в сім`ї. Сім`я створюється, в тому числі, і на підставі усиновлення. Держава створює пріоритет сімейного виховання дитини. Дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною радою України.
Відповідно до статті 207 СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Відповідно до частини 1 статті 208 СК України, усиновленою може бути дитина.
Згідно із положеннями статті 6 СК України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
У відповідності до статті 211 СК України усиновлювачем може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років.
Згідно із положеннями статті 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною.
Відповідно до частини 1 статті 220 СК України на усиновлення дитини одним із подружжя потрібна письмова згода другого з подружжя, засвідчена нотаріально.
Згідно зі статтею 8 Європейської конвенції про усиновлення дітей (ETS N58), прийнятої 24 квітня 1967 року в Страсбурзі, і яка, відповідно до статті 9 Конституції України, є складовою частиною національного законодавства України, компетентний орган приймає рішення про усиновлення лише тоді, коли впевниться, що воно здійснюється в інтересах дитини. Кожного разу компетентний орган звертає особливу увагу на те, щоб це усиновлення забезпечило дитині стабільні та гармонійні домашні умови.
У відповідності зі статтею 223 СК України особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Подання такої заяви через представника не допускається. Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Відповідно до положень статті 224 СК України суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.
Суд, постановляючи рішення про усиновлення неповнолітньої особи, враховує мотиви, на підставі яких особи бажають усиновлення, можливість їхнього спільного проживання, їхній сімейний стан та стан здоров`я, а також інші обставини, що мають істотне значення.
При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.
Статтею 225 СК України передбачено, що усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Відповідно до статі 232 СК України з моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов`язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням. З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов`язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням. Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов`язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини. Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов`язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.
У відповідності з частиною 1 статті 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.
Згідно з частинами 2, 3, 4 статті 231 СК України, якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини.
Відповідно до статті 228 СК України, особи, яким у зв`язку з виконанням службових обов`язків доступна інформація щодо усиновлення (перебування осіб, які бажають усиновити дитину, на обліку, пошук ними дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення, розгляд справи про усиновлення, здійснення нагляду за дотриманням прав усиновленої дитини тощо), а також інші особи, яким став відомий факт усиновлення, зобов`язані не розголошувати її, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним. Відомості про усиновлення видаються судом лише за згодою усиновлювача, крім випадків, коли такі відомості потрібні правоохоронним органам, суду у зв`язку з цивільною справою чи кримінальним провадженням. Таємниця усиновлення забезпечується також відповідно до статей 229-231 цього Кодексу. Особи, які розголосили таємницю усиновлення, несуть відповідальність, встановлену законом.
Суд встановив, що заявники на обліку у нарколога та психіатра не перебувають, ведуть здоровий спосіб життя, хронічних захворювань та протипоказань щодо усиновлення дитини не мають, є працездатними особами, мають стабільний дохід, житло та належні житлові умови для проживання дитини.
Таким чином, враховуючи вік, стан здоров`я та матеріальне становище усиновлювачів, суд встановив, що будь-якої корисливої або іншої зацікавленості в усиновленні з боку заявників немає, їх намір відповідає вимогам законодавства та моральним засадам суспільства, заявники є фізично здоровими людьми, мають стійке бажання виховувати та утримувати дитину, усиновлення дитини провадиться у її найкращих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов життя.
На підставі викладеного, суд вважає, що заявники виконали всі умови, встановлені законодавством для усиновлення, вони мають здібності осіб, які бажають усиновити дитину, можуть забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини, тому є всі підстави для задоволення заяви в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 207, 208, 211, 213, 217, 218, 224, 229-231 СК України, ст. ст. 4, 12, 76- 81, 141, 258-259, 263-265, 273, 310-314, 354 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Житомирської районної державної адміністрації, Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Потіївської сільської ради, Патронатний вихователь Мощицька Зоя Олексіївна, Малинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про усиновлення малолітньої дитини - задовольнити.
Оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 усиновлювачами ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В актовий запис №109 від 10 серпня 2022 року про народження ОСОБА_6 , який складено Малинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Коростенському районі Житомирської області Центрально-Західного міжрегіонального управління юстиції (м. Хмельницький) внести наступні зміни, а саме:
- виключити із актового запису відомості про батька - ОСОБА_8 ;
- виключити із актового запису відомості про мати - ОСОБА_7 ;
- місце народження дитини змінити з «Україна, Житомирська область Коростенський район, місто Малин» на «Україна, місто Житомир»;
- прізвище дитини змінити з « ОСОБА_11 » на « ОСОБА_12 »;
- по батькові дитини змінити з « ОСОБА_13 » на « ОСОБА_14 »;
- записати батьком дитини громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- записати матір`ю дитини громадянку України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;
Видати нове свідоцтво про народження дитини з урахуванням вище зазначених змін.
Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини копію рішення суду надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення.
Роз`яснити, що якщо після ухвалення рішення про усиновлення, але до набрання ним законної сили батьки дитини відкликали свою згоду на її усиновлення, суд скасовує своє рішення і поновлює розгляд справи.
У разі відкликання заяви про усиновлення після ухвалення рішення про усиновлення, суд скасовує своє рішення і залишає заяву без розгляду.
Усиновлення вважається здійсненим із дня набрання законної сили рішенням суду.
Рішення суду може бути оскаржено сторонами до Житомирського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повний текст рішення виготовлено 08 листопада 2024 року.
Суддя Олександр МЕЛЬНИК
Присяжні Павло ДАНИЛЮК
Юрій ОСЕВИЧ
Суд | Радомишльський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122902421 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Радомишльський районний суд Житомирської області
Мельник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні