Справа № 369/16851/24
Провадження №2/369/8039/24
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
04.11.2024 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Скрипник О.Г., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання права власності на нерухоме майно та зняття з податкової застави з такого майна,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання права власності на нерухоме майно та зняття з податкової застави з такого майна.
Ухвалою судді Києво-Святошинського районного суду Київської області від 11.10.2024 року позовну заяву було залишено без руху, оскільки вона не відповідала вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК Українита заявнику було роз`яснено право протягом десяти днів з дня отримання ухвали усунути виявлені недоліки.
04.11.2024 року до суду надійшла заява за вх. № 49216 про усунення недоліків, якою представник позивача частково усунув зазначені в ухвалі недоліки та які прийняті судом.
Зокрема, до заяви подано додано квитанцію про сплату судового збору та висновок про вартість майна.
В той же час позивачем не усунуто повністю вимоги, які були зазначені в ухвалі від 11.10.2024 року, а саме: не зазначено іншого відповідача та вимоги, якими обгрунтовуються позивачем до даного відповідача, а саме: не вказано відповідачем ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ЗАВОД ЗАЛІЗОБЕТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ №1» (код ЄДРПОУ 04012276) у якого позивач ОСОБА_1 відповідно до Договору купівлі-продажу від 15.02.2017, придбав квартиру АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1098202632224, його повне найменування (для юридичних осіб), його місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Враховуючи те, що позивач ОСОБА_1 не усунув в повній мірі недоліки позовної заяви, позовну заяву слід вважати неподаною і повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із вказаною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Згідно 258 ЦПК Українисудові рішення викладаються у таких формах: ухвали; рішення; постанови, судові накази.
Згідно ст.18 ЦПК Українисудові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України.
Відповідно до статті 17ЗаконуУкраїни«Про виконаннярішеньтазастосування практикиЄвропейськогосудуз правлюдини»від23лютого2006року суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
У своїх рішеннях Європейський суд наголошує, що позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справі «Круз проти Польщі» від 19 червня 2001 року.
У вказаному Рішенні зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Отже, з огляду на те, що судове рішення про залишення заяви без руху, не було виконано стороною заявника в повному обсязі, а також приймаючи до уваги те, що повернення заяви, відповідно до ч. 6 ст. 185 ЦПК України, не є порушенням права на справедливий судовий захист та не може вважатися обмеженням права доступу до суду, так як після усунення вказаних недоліків заявник має право повторно звернутися до суду із вказаною заявою, суд приходить до висновку, що подана заява підлягає поверненню.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
При цьому суд роз`яснює, що згідно ч.7 ст.185 ЦПК Україниповернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.185,353,354 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання права власності на нерухоме майно та зняття з податкової застави з такого майна - вважати неподаною та повернути заявнику.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви, в загальному порядку, передбаченому законом.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя: Оксана СКРИПНИК
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122902694 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Скрипник О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні