Справа № 527/3140/24
провадження № 6/527/85/24
УХВАЛА
07 листопада 2024 року м. Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області в складі :
головуючого судді - Свістєльнік Ю.М.,
за участю секретаря судового засідання Бородіної Д.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине справу за поданням заступника начальника Глобинського відділу державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Наталії Шкірко про оголошення розшуку боржника, боржник: ОСОБА_1 , стягувач: ОСОБА_2 ,
В С Т А Н О В И В :
31 жовтня 2024 року заступник начальника Глобинського відділу державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Наталія Шкірко звернулася до суду з поданням про оголошення розшуку боржника ОСОБА_1 , стягувач ОСОБА_2 .
У поданні зазначила, що на примусовому виконанні у відділі з 16.11.2023 перебуває виконавче провадження №73349720 щодо примусового виконання виконавчого листа №397/371/23, виданого Олександрівським районним судом Кіровоградської області 14.07.2023 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини від усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову до суду, тобто з 13.04.2023 та до повноліття сина ОСОБА_4 , тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 . При проведенні виконавчих дій місце отримання доходів та майна, що належить боржнику не виявлено на території Кременчуцького району.
Посилаючись на викладене, просила оголосити в розшук боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , рнокпп: НОМЕР_1 , жителя: АДРЕСА_1 .
У судове засідання державний виконавець не з`явилася, в поданні просила проводити розгляд подання у її відсутність.
Стягувач та боржник у судове засідання не з`явилися, не повідомивши суду про причину своєї неявки, про дату та час проведення розгляду подання повідомлені належним чином.
Дослідивши матеріали справи, всебічно, повно, об`єктивно оцінивши надані докази та давши їм належну оцінку, суд встановив наступне.
Олександрівським районнимсудом Кіровоградськоїобласті 14липня 2023видано виконавчийлист,яким стягнутоз ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі частини з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову до суду, тобто з 13.04.2023 та до повноліття сина ОСОБА_4 , тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 3).
16.11.2023 державним виконавцем Глобинського відділу державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Засько Т.А. було відкрито виконавче провадження №73349720 з примусового виконання виконавчого листа №397/371/23 виданого 14.07.2023 (а.с. 4).
Згідно розрахунку заборгованості зі сплати аліментів, заборгованість ОСОБА_1 станом на 29.10.2024 становить 47922,99 грн (а.с. 14)
Надаючи правову оцінку викладеним обставинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно ч. 1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов`язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Частиною 1 ст.36 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування боржника - фізичної особи, а також дитини за виконавчими документами про відібрання дитини виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника або дитини.
Згідно з ч. 1 ст.438ЦПК України розшук боржника або дитини, привід боржника оголошуються за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувача.
Відповідно до п.1 розділу 1 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мінюсту від 02.04.2012 року № 512/5, ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», Закону України від 02 червня 2016 року N 1404-VIII «Про виконавче провадження», інших законодавчих актів України та нормативно-правових актів Міністерства юстиції України і визначає окремі питання організації виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення), що відповідно до Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно п. 4 розділу IХ Інструкції за неможливості з`ясування місцезнаходження боржника чи дитини державний виконавець звертається з поданням до суду про розшук дитини або боржника.
Отже, перед зверненням до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника - фізичної особи або дитини, який здійснюється відповідно до ч. 1ст. 36 Закону N 1404-VIII, державний виконавець має вжити заходів, спрямованих на встановлення фактичного місцезнаходження боржника - фізичної особи або дитини.
Звертаючись до суду з поданням про розшук боржника державний виконавець повинен надати докази щодо того, що ним з`ясовувалось місцезнаходження боржника, але вони не дали позитивних результатів. Такими доказами можуть бути: а) отриманні відповіді на запит від відповідних територіальних органів МВС України щодо місця реєстрації особи; б) отримана інформації від учасників виконавчого провадження та інших осіб, у тому числі усно (в такому випадку отримана інформація відображається в акті державного виконавця), про можливі місця перебування боржника; в) перевірка наявності боржника за можливими місцями його перебування, встановленими під час проведення виконавчих дій; г) отримана інформації щодо місця роботи боржника; ґ) отримана інформації про боржника з інших джерел.
Відповідно до приписів ч. 1 ст.81ЦПК України обов`язок доказування заявлених вимог покладено на сторону, яка звернулась до суду.
Таким чином, в ході виконання виконавчого листа, державним виконавцем встановлено, що ОСОБА_1 за адресою, зазначеною у виконавчому документі, відсутній.
Приймаючи до уваги викладене, встановлені обставини справи, суд дійшов висновку, що державним виконавцем доведені обставини, які є підставою для оголошення розшуку боржника, а тому подання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 12, 81, 260, 438 ЦПК України, ст. 36 Закону України Про виконавче провадження, суд,-
У Х В А Л И В:
Подання -задовольнити.
Оголосити в розшук боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , рнокпп: НОМЕР_1 , який фактично мешкає: АДРЕСА_1 .
Проведення розшуку доручити відділу поліції №1 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області .
Про результати розшуку повідомити Глобинський відділ державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, стягувача ОСОБА_2 .
Копію ухвали направити відділу поліції №1 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області для виконання, Глобинському відділу державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та ОСОБА_2 - для відому.
Ухвалу може бути оскаржено протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду.
Суддя Ю. М. Свістєльнік
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122903563 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Глобинський районний суд Полтавської області
Свістєльнік Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні