Судовий наказ
від 08.11.2024 по справі 695/4157/24
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Золотоніськийміськрайонний судЧеркаської області

СУДОВИЙ НАКАЗ

Справа № 695/4157/24

номер провадження 2-н/695/148/24

08 листопада 2024 року м. Золотоноша

Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Степченко М.Ю. розглянув заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Державного підприємства «Златодар» нарахованої, але не виплаченої заробітної плати.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Відповідно до копії трудової книжки НОМЕР_1 ОСОБА_1 26.04.2023 р. звільнена з ДП «Златодар» за угодою сторін.

З довідки №55 від 10.10.2024 вбачається, що ДП «Златодар» має заборгованість по заробітній платі ОСОБА_1 станом на 30.09.2024 р. в сумі 36832,75 грн.

Відповідно до вимог ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Статтею 117 КЗпП України визначено, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

Керуючись ст.ст. 161, 167, 168, ЦПК України та ст. 116, 117 КЗпП України -

НАКАЗУЮ:

Стягнути з Державного підприємства «Златодар» (адреса: 19702, Черкаська область, м. Золотоноша, вул. Шевченка, 47, код ЄДРПОУ 00952545) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 ) заборгованість по нарахованій та не виплаченій заробітній платі в сумі 36832 (тридцять шість тисяч вісімсот тридцять дві) грн. 75 коп.

Стягнути з Державного підприємства «Златодар» Державного агентства резерву України (адреса: 19702, Черкаська область, м. Золотоноша, вул. Шевченка, 47, код ЄДРПОУ 00952545) на користь держави судовий збір у сумі 302 (триста дві) грн. 80 коп.

Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.

Допустити негайне виконання судового наказу в частині присудженої працівникові до виплати заробітної плати, але не більше ніж за один місяць.

Суддя: М.Ю. Степченко

Під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обгрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

Судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, проте може бути скасований у порядку, передбаченому розділом II ЦПК України.

Згідно з ч. 1 ст.170 ЦПК України, боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 6 ст.170 ЦПК України, в разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.

Згідно з ч.2 ст. 171 ЦПК України, заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 170 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.

Відповідно до ч. 3 ст. 171 ЦПК України, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз?яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду з тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно з ч.1 ст.172 ЦПК України, в разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

Судовий наказ набрав чинності



р.

Судовий наказ може бути пред`явлено до виконання в частині стягнення заборгованості - протягом трьох років, а в частині стягнення судового збору - протягом трьох місяців.

Суддя: М.Ю. Степченко

ВІДМІТКИ ПРО ВИКОНАННЯ СУДОВОГО НАКАЗУ

Дата надходження судового наказу на виконанняПовне найменування установи, підприємства, організації, в якому знаходився судовий наказ на виконанніЗагальна сума, відрахована за судовим наказомДата повернення судового наказу до відділу державної виконавчої служби чи стягувачевіПідстава повернення судового наказуПідпис керівника установи, підприємства, організації (з прикладанням печатки)Примітки

Інші відмітки


СудЗолотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення08.11.2024
Оприлюднено11.11.2024
Номер документу122904605
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати

Судовий реєстр по справі —695/4157/24

Судовий наказ від 08.11.2024

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Степченко М. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні