ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/7461/24
провадження № 1-кс/753/3178/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" листопада 2024 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024100020001325 від 08.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2024 року старший слідчий СВ Дарницького УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме оригіналів документів, що містяться у справі, сформованій за фактом розгляду документів, що стали підставою для видачі ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 посвідчення особи з інвалідністю з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів.
Як вбачається з матеріалів клопотання та доданих до нього документів у провадженні слідчого відділу Дарницького УП ГУНП Національної поліції в м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, № 12024100020001325 від 08.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до Дарницького УП ГУНП у м. Києві надійшли матеріали з ОКПП " ІНФОРМАЦІЯ_3 " ДПСУ про виявлення каналу незаконного переправлення осіб призовного віку через державний кордон України.
На виконання доручення в порядку ст. 40 КПК України, головним оперативно-розшуковим відділом ОКПП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » проведено ряд заходів, за результатами яких отримано оперативну інформацію щодо можливого вчинення злочинної діяльності пов`язаної з незаконним переправленням чоловіків призовного віку через Державний кордон України до країн Європейського Союзу з метою ухилення від мобілізації.
Так, в ході проведення оперативних заходів виявлено канал незаконного переправлення осіб через Державний кордон України. Так, група осіб, налагодили процес виготовлення та збуту фіктивних документів, що надають право перетину Державного кордону особам чоловічої статі призовного віку, чим усувають перешкоди при спробі перетину Державного кордону України.
За наявною інформацією, чоловіки призовного віку звертаються до учасників групи за наданням допомоги в оформленні підробленого пакету документів та незаконному перетину Державного кордону України за грошову винагороду.
В ході досудового розслідування та оперативного супроводження матеріалів кримінального провадження відносно осіб, що перевірялися на причетність до вчинення злочину, проводився ряд негласних слідчих (розшукових) дій, передбачених ст. 260 КПК України. - аудіо-, відео- контроль особи, ст. 261 КПК України - Накладення арешту на кореспонденцію, ст. 262 КПК України - Огляд і виїмка кореспонденції, ст. 263 КПК України, - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, ст. 264 КПК України, - Зняття інформації з електронних інформаційних систем, ст. 268 КПК України, - установлення місцезнаходження радіообладнання (радіоелектронного засобу), ст. 269 КПК України, - спостереження за особою, річчю або місцем, для пошуку та фіксації фактичних даних про причетність до незаконного переправлення осіб через державний кордон України, встановлення інших співучасників вчинення кримінального правопорушення, встановлення нових фактичних даних про протиправну діяльність вказаної групи осіб та отримання інших даних, які в подальшому муть бути використані як докази по матеріалам досудового розслідування.
На підставі зібраних доказів в їх сукупності, було встановлено, що до протиправної діяльності, зокрема, причетний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зокрема виготовив собі підроблені документи, використовуючи які, отримав в УСЗН ІНФОРМАЦІЯ_1 посвідчення особи з інвалідністю, що надає право на безперешкодний перетин Державного кордону України.
Клопотання слідчого обгрунтовано тим, що вказана документація необхідна для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин вказаного кримінального правопорушення та може бути використана як доказ,
У судове засідання слідчий не з`явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав та просив задовольнити.
Особи, у володінні яких знаходяться такі документи у судове засідання не з`явилися, про розгляд клопотання повідомлені у встановленому законом порядку, проте їх неявка не перешкоджає розгляду клопотання.
Суд прийшов до висновку про можливість розгляду клопотання у відсутності слідчого та представника володільця документів, з урахуванням змісту клопотання не вбачає підстав для визнання участі прокурора у розгляді клопотання обов`язковою.
Приписами ч. 4 ст. 107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутністю осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Перевіривши клопотання слідчого на дотримання вимог Кримінального процесуального Кодексу України, вивчивши матеріали клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ч. 1 ст. 131 КПК України).
Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
При цьому, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів (ч.1 ст. 160 КПК України).
Такий доступ здійснюється у порядку визначеному законом, а саме, на підставі ухвали слідчого судді (ч. 1 ст. 132, ч. 2 ст. 159, ст. 164 КПК України).
Як вбачається із змісту ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить банківську таємницю, та персональні дані.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст. 163 КПК України, передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Так, у силу положень частин 3 та 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі щодо надання тимчасового доступу (п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються, а не просто вказати їх.
Як вбачається з цього клопотання, тимчасовий доступ до документів вказаних у ньому обумовлений тим, що відображені у них дані, підтверджують необхідність надання тимчасового доступу, з метою встановлення відомостей визначених ст. 91 КПК України, у даному кримінальному провадженні та виконання завдань визначних ст. 2 КПК України.
Звертаючись до суду зі згаданим клопотанням слідчим у повній мірі доведено існування потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права юридичної особи, про яку йдеться у клопотанні.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, приходить до висновку, про задоволення клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме оригіналів документів, що містяться у справі, сформованій за фактом розгляду документів, що стали підставою для видачі ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 посвідчення особи з інвалідністю з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів.
На підставі викладеного та керуючись ч. 4 ст. 107, ст.ст. 110, 131-132, 159, 160-164, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл групі слідчих у кримінальному провадженні № 12024100020001325 від 08.03.2024 та/або за їх письмовим дорученням начальнику відділу активних заходів ГОРВ ОКПП «Київ» майору ОСОБА_6 , заступнику начальника відділу активних заходів ГОРВ ОКПП «Київ» ОСОБА_7 , старшому офіцеру відділу активних заходів ГОРВ ОКПП «Київ» ОСОБА_8 , старшому офіцеру (старшому оперуповноваженому) відділу активних заходів ГОРВ ОКПП «Київ» ОСОБА_9 , начальнику сектору ВКП Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_10 , оперуповноваженому Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_11 , оперуповноваженому Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_12 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме оригіналів документів, що містяться у справі, сформованій за фактом розгляду документів, що стали підставою для видачі ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 посвідчення особи з інвалідністю з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Строк дії даної ухвали складає один місяць з дня її постановлення, а саме до 08.12.2024.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122905472 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні